Chytej.cz

dobrý navijak na prívlač necteno

27.9.2014 | oxandrolon | 5.799 zobrazení | 51 odpovědí

zdravím, mám problém s výberom navijaku, doposial som mal daiwu exceler a ryobi-Slam, zauber… ani jeden nevydržal viac ako sezonu , vždy pri zaťažení v ňom začalo nepríjemne pukať alebo boli cítiť prevody aj napriek tomu že som ich premazal… pritom nerobím ťažkú vláčku, vláčim vačšinou gumy + 3g jig alebo ľahké balsové plytko chodiace woblere, čo by ste mi doporučili ? je to na prút do 20g tak mi záleží aj na hmotnosti navijaku chcel bz som niečo do 280g velkosť 30

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Pondělí 29. září 2014 v 19:28 ® kubas reakce na …
kubas

jepice> Tak oni nějak brát budou vždycky, to je jasný :-) .

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 19:25 ® Robur reakce na …
Robur

David H.> musíš navíjet a ještě utíkat:-)

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 19:24 ® jepice-zruseno reakce na …

kubas> Tak já nevim no, hlavně že nějak berou :-D

reagovat
foto/forum/2014/th-img109741.jpgfoto/forum/2014/th-img109742.jpgfoto/forum/2014/th-img109743.jpg
Pondělí 29. září 2014 v 19:21 ® jepice-zruseno reakce na …

David H.> Letos jsem je ve větším počtu tahal jenom pod jezem mezi hněvkama a tejnem, tam jsou tradičně dostatečně debilní, podle toho se úspěšnost nedá posuzovat. Ale tam teda není žádnej velkej proud, o kterým píšeš. S velkým proudem asi nemám dost zkušeností.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 18:36 ® kubas reakce na …
kubas

jepice> S bolena jsi dobře zaperlil, to jako jo :-)) . Mimo jiné teda.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 16:33 ® kerob reakce na …
kerob

přesně… při cílenym lovu bolenu není zadnej navijak dost rychlej.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 16:27 ® HaD reakce na …
HaD

jepice> chytal jsi někdy cíleně a úspěšně boleny? Já je chytám v brutálním proudu a peřejích, nástrahu táhnu co nejrychleji to jde a stejně je to trapně pomalé…

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 15:30 ® kerob reakce na …
kerob

skwor> počet civek jsem resil, dokud jsem chytal na vlasec. Od chvile, kdy chytam jen na snuru to neresim – menim jen tloušťku monofilovyho navazce na konci sestavy

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 15:07 ® kerob reakce na …
kerob

jepice> převod jako takovej je nesmerodatnej. Smerodatnej je navin – kolik namota na jednu otáčku klickou… a tak třeba ten certate 3000 (4.8:1) je v tomhle parametru dost podobnej ty Lexe ve 2500… konkretne 81 cm (certate) a 88 cm (Lexa).
Ja používam navi jak s nižšim převodem, tak s převodem nad 6:1 a to jak v menších velikostech, tak na moři ve vetsich velikostech a zvlast v tech mensich velikostech je rychlejsi navin vyhoda… například nepovedenej hod vyresis dřív, nez nástraha dopadne. A na pul plynu muzes jet vždy, na jeden a pul plynu nikdy…

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 13:52 ® skwor reakce na …
skwor

David H.> Akorát nemá náhradní cívku… Dobrá koupě byl Legalis 2500, ten jí měl. Akorát se prodával hodně krátce.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 13:29 ® jepice-zruseno reakce na …

David H.> No já mám radši na přívlač pomalejší, protože tak nějak líp dokážu ovlivnit rychlost tažení. Stejně většinou nic nějak rychle netahám. Ani na boleny jsem doteď nepochopil proč by se mělo tahat rychle … O práci nástrahy se často postará proud a snažím se to nechat u tý ryby ve vodě co nejdýl, a ne to hned rvát ven, aby to nemohla dohonit :-) Jasný, že každýmu vyhovuje něco jinýho, ale na ten převod u lexy je potřeba upozornit.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 13:05 ® HaD reakce na …
HaD

jepice> já se přiznám, že převod jsem nikdy nijak extra neřešil. Snad jen, kdybych chtěl něco speciálního na chytání bolenů, bych vyhledával rychlý převod. Že by ale rychlej převod něčemu vadil na jiné ryby? Mě tedy ne…

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 12:57 ® jepice-zruseno reakce na …

David H.> Lexa má šílenej převod, to může někomu (třeba mně) na přívlač vadit… Převody nad 6:1 se hoděj dobře na feeder nebo na plavačku.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 12:54 ® jepice-zruseno

Já bych ti doporučil to neřešit a chytat s tím, co máš, dokud se to skutečně nepodělá :-D Ty „odešlé“ navijáky jsem sice neviděl, ale mám pocit jako by ti vadilo, že auto při jízdě do kopce víc vrčí :-D Pokud máš pocit, že ty navijáky po sezóně opravdu odešly, tak jednoduše uplatni reklamaci. Máš na to právo. Při používání nástrah, které ty popisuješ, mi jednu sezónu spolehlivě přežila i stará Catana.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 12:49 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> Můj kolega z týmu má už 3 Lexy a je spokojen velmi. Tenhle naviják se opravdu povedl mimořádně a za ty peníze je to opravdu „skvost“.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 ve 12:30 ® troutkiller reakce na …

kerob>Máš recht:-) Daiwa je cca 95%navi co na vláčku používám a bez jediného problému za asi 5 let.Poslední kousem je I-Q 2500 a paráda bez jediné chyby.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 10:30 ® skwor
skwor

Na příští rok mám v plánu si podobnou lahůdku pořídit. Zatím nevím přesně co, ale právě dilema jestli Shimano nebo Daiwa je docela velké, jelikož v téhle třídě už asi špatné nebude ani jedno.

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 10:01 ® kerob
kerob

Vzdycky jsme byl zatizenej na Shimano a nedal jsem na nej dopustit… ale mam ten pocit, že co se týká životnosti, vydržej mín a mín. Takže jsme přesedlal na Daiwu a hodnoceno po roce intenzivního užívání – dobře jsem udelal. Na lehcí vlacku pouzivam Lexu, což je lowend, ale kupodivu drží. A zbytek kromě moře chytám na Certate a to včetně jerků do 50 g… na tom navijáku to není vůbec znát. Az odejde Lexa, nahradí ji Caldia (nebo poridim druhyho Certate) a myslim, že pár let pak novej naviják resit nebudu…

reagovat
Pondělí 29. září 2014 v 9:27 ® HaD
HaD

Tak já jsem poslední roky zatížen na daiwa a jsem spokojen

reagovat
Sobota 27. září 2014 v 18:18 @ Palivec reakce na …

džigit> I tak je divné, co píše. Tak neodchází Daiwy ani závodníkům, co chodí k vodě každý den. Aspoň Maťo to tvrdí. Shimana ano, ale Daiwa drží. To by se měli vymáčknout DAM a DavidH, to jsou aktivní praktici. Amatér, jako já, co vláčí 10× za rok, to neposoudí. Mi navijáky drží a nové kupuji jen pro potěšení a z rozežranosti.

reagovat
Sobota 27. září 2014 ve 12:08 ® džigit

máš tu málo na výběr? http://www.chytej.cz/vyhledavani/?…

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1