Chytej.cz

Kurzy sumcařiny necteno

1.6.2014 | MB | 3.399 zobrazení | 28 odpovědí

Ahoj všichni! Jestli se ptám na něco zde již řešeného, tak se omlouvám, ale nenarazil jsem na žádné podobné téma. Zajímalo by mě, jestli víte o nějakých kurzech sumcařiny u nás v ČR (chytat se může u v zahraničí, jde mi o české lektory)? Pokud ano, máte s tím někdo zkušenosti? Osobně bych chtěl se sumcařinou začít, ale po zkušenostech s muškařením a několika lety naprosto mizerného chytání jsem se poučil a chci najít nejdřív někoho, kdo to umí a ukáže mi alespoň základy :-)

Moc díky za rady ;-)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 15. června 2014 ve 20:53 ® macek2 reakce na …
macek2

MB> roustnice nedávej,ožerou ti to jiné ryby,mrtvou můžeš použít ale menší šance na záběr.

reagovat
Neděle 15. června 2014 ve 20:04 ® MB

Petula> Dá se na bójku použít mrtvá rybka, popř. rousnice? Na živou chytám dost nerad, pokud nemusím, tak se tomu vyhnu…

reagovat
Neděle 15. června 2014 v 18:19 ® Petula reakce na …
Petula

MB> S echolotem a vábničkou můžeš u nás na SM pouze na Hartu.Zkus bojku není na tom nic těžkého

reagovat
Neděle 15. června 2014 v 17:55 ® MB

Všem moc díky za reakce :-) Pokud jsou tedy sumci všude, zbývá jen jedna otázka – jaký způsob si myslíte, že je pro začátečníka nejschůdnější? Celkem se mi líbí chytání s podvodním splávkem na řeku, na stojáku nemám tušení,co by se dalo rychleji zvládnout… Koukal jsem na lov s vábničkou, to vypadá dobře, ale bez echolotu to asi smysl moc nemá, co?

reagovat
Čtvrtek 12. června 2014 ve 22:17 ® Petula reakce na …
Petula

chosebaits> asi tak nějak.díky povodním za posledních 10 let se dostali všude i tam kde bych je opravdu nečekal,ale na větší plochy jsou cíleně vysazováni.

reagovat
Čtvrtek 12. června 2014 ve 21:33 ® dodorider reakce na …
dodorider

MB> Ahoj, hele dej na kluky, s těma sumcema je to takové zajímavé, chytneš ho i v proudu v náhonu :-D a to myslím vážně, já s tím letos začínám a moc se na to těším, po asi 100 shlédnutí dvd o sumcích si stejně nepřipadám o moc chytřejší, ale základy mám, protože každa voda je jiná, prostě budu zkoušet, zkoušet a věřím, že jak píše níže David a Pepa, za nějaký čas to přijde, musíš ale chtít. :-) a nezapomeň, že člověk se učí celý život.

reagovat
Sobota 7. června 2014 v 19:18 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Petula>To teda znamená téměř všude i tam kde by si je nečekal.

reagovat
Čtvrtek 5. června 2014 ve 13:50 ® Petula
Petula

Jelikož jsem z Ostravy,tak ti můžu dát radu,že sumci jsou na všech přehradách,štěr­kovnách a větších řekách.

reagovat
Čtvrtek 5. června 2014 ve 12:18 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

MB> Máš teda tři možnosti.

Já to tam neznám a tak ti nemohu poradit a tak musíš čekat na radu .Obávám se uspěchu.

Druhá možnost je jít se podívat po zahájení kde kdo sumcaří a tam třeba si nechat poradit.

Třetí možnost je to prudnout sám a najít si to své místečko a chytit rybu pouze svojí vlastní zásluhou.Třetí možnost není až tak pro tebe dle tvých slov dobrá,ale o to by si byl na sebe pyšnější a tvůj vlastní uspěch by měl uplně jinou váhu.

reagovat
Středa 4. června 2014 ve 23:59 ® MB

Jasně, ale tedy, mohli byste někdo napovědět revír, kde se u nás na severu občas sumec vyskytne? (mimo Harty :-) ) Klidně do PM, rád bych jen překlenul takový ten začátek, kdy se není čeho chytit a nevím tedy, jestli je špatně všechno nebo jen nějaká drobnost :-D

reagovat
Středa 4. června 2014 v 19:16 ® Petula
Petula

Nějaký kurz v dnešní době je na nic.Jelikož základní info si každý najde na netu včetně istruktážních filmů,tak to chce mít jen svou fantazii a výsledky se dostaví.Jako každý i já jednou začínal a po více jak desti letech se stále učím.Přečíst rybu není snadné,kde se v jednom roce nacházela běžně v druhém o ni nezavadím,protože je jinde.Takže,každý si to pravé ořechové musí najít a naladit sám ke svému gustu.

reagovat
Středa 4. června 2014 v 18:19 ® HaD reakce na …
HaD

chosebaits> nevyndal!!! jen si kousla :-)

reagovat
Středa 4. června 2014 v 17:38 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

David H.> No jo,ale ty si třeba tu štiku dostal ven.Já první rok jen čuměl jak mi něco krade nástražní ryby.Čekal jsem na záběr a tak jak jsem slyšel že sumec ohne zábradlí u silnice na kterém byla přivázaná nástraha a takové ty keci,tak jsem vždy čekal na razantní záběr přez brzdu:-D .NEDOČKAL

reagovat
Středa 4. června 2014 ve 14:18 ® HaD reakce na …
HaD

chosebaits> já první rok sumcařiny měl jeden záběr od štiky. Ale nějak se to rozjet musí, no ni? :-D

reagovat
Středa 4. června 2014 ve 13:31 ® chosebaits
chosebaits

Chlape,nehledej instruktora.V dneš­ní době je o sumcařině tolik článků atd. až hamba.Před pár lety to bylo téměř tabu a bez vlastní fantazie si byl už na začátku v kopru. Kup si tady na chytej DVD o sumcích a máš celej základ.Sumci jsou i tam kde si myslíš že nejsou a to doslova!!! Pak je to jen jít k vodě a čekat.Neudělat záběr nemusí znamenat že tam nejsou či že to neumíš.Např jsem byl týden na Ebru a chytil jsem jednoho cca 50 cm.

reagovat
Středa 4. června 2014 v 11:36 ® Petula reakce na …
Petula

David H.> To je škoda,měl bys zavítat,sumců tady máme požehnaně na kde jaké louži.

reagovat
Středa 4. června 2014 v 9:35 ® HaD reakce na …
HaD

MB> severní Moravu moc neznám. Spíš vůbec.

reagovat
Úterý 3. června 2014 ve 14:01 ® MB

to superweb: Mně taky nee, ale asi má dost peněz na násadu :-D Jinak to vypadá celkem fajn, pro začátečníka takový „sumcodrom“ asi ideální :-D

to jepice: :D :-D :-D dobře, že to vím, možná se časem přidám

to David: Opravdu? Pohybuju se většinou Rožnov pod Radhoštěm – Ostrava, žádného sumcaře neznám, tak nevím…

to skwor: Moc díky, eviduju to a přes léto zkusím zajet :-)

reagovat
Úterý 3. června 2014 v 10:52 ® skwor reakce na …
skwor

MB> Někde u Varů je soukromák na sumce, na facebooku fungují jako sumcak.cz

reagovat
Úterý 3. června 2014 v 10:13 ® HaD reakce na …
HaD

MB> sumci jsou skoro všude. Odkud jsi?

reagovat
Úterý 3. června 2014 v 8:37 ® jepice-zruseno

Znám kolegy rybáře, kteří plánují založit společnost bezútěšnosti a pořádat kurzy bezútěšnosti. Jako zápisné do kurzu se bude odevzdávat veškerý majetek. Je to vhodné mimo jiné i pro rybáře, kteří nemohou nic chytit a akorát všechno zamotaj a utrhnou. Na konci kurzu se dělají zkoušky, např. z apatičnosti nebo z melancholie.

reagovat
Pondělí 2. června 2014 ve 20:43 ® superweb
superweb

http://rybarenikopa.cz/ o tomhle mi znamy nedavno rikal. Me se nejak nezda dlouhodoba udrzitelnost „sumcoveho soukromaku“

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 19:59 ® MB

Popřípadě, máte alespoň tipy na vodu v ČR, kde by mohl chytnout i začátečník? Ať teda neexperimentuju na revíru, kde sumci nejsou :-D

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 16:31 ® MB reakce na …

to David: Zkoušel jsem něco prohlédnout, ale přece jen, osobní přístup je osobní přístup, nicméně pokud neseženu, volím DVD :-D

to superweb: Už googlím, šlo mi o to, jestli někdo nemáte zkušenosti, ale vidím, že je to tu samý naturál, tak budu muset zkoušet naslepo sám :-D

to skwor: Fór je v tom, že jsem zažil několik let chytání naprosto mimo, kdy se mi zdálo, že chytám ok a jen to prostě „nejde“ a pak, po asi 2 vycházkách s instruktorem se najednou úlovky řádově zvedly, takže efekt to určitě má. Jinak mě taky baví něco objevovat, ale ideálně ve fázi, kdy už mám ten základ, ne že vynalézám kolo :-D

to petrikveprik: Náhodou teď se to trochu zlepšilo, a když vím, jak na to, tak i chytám, i když je fakt, že žádné extra kusy tady neplavou :-D

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 15:25 ® 

napsal´s: „ale po zkušenostech s muškařením a několika lety naprosto mizerného chytání…“ to ale není učitelem, technikou, muškama… chybí ta nejdůležitější podmínka – musí tam být ryby. A ta v Tvém případě není splněna (chodím resp. už nechodím na stejnou pstruhovku jako ty)

reagovat
Pondělí 2. června 2014 ve 12:37 ® skwor
skwor

Trochu mi uniká smysl… Postupem času pozoruju, že mě na rybaření nejvíc baví právě to objevování nového a učení se. Přijít k hotovému a rovnou chytit velkou rybu, tam by mi asi něco chybělo. Jinak bych to asi řešil zahraniční výpravou s průvodcem, jak psal superweb.

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 10:51 ® superweb
superweb

Myslim ze agentur nabizejicich zajezdy na Ebro vcetne pruvodce par je..

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 8:33 ® HaD
HaD

Literaturou či DVD jsi to zkoušel řešit?

reagovat