Chytej.cz

Prodej nové povoleky k lovu ryb necteno

29.5.2014 | pepanov | 3.278 zobrazení | 11 odpovědí

Zdar, byla mi dočasně odebrána povolenka k lovu – přestupek. Dle přestupkového řízení si stanovenou dobu nezachytám a zaplatím pokutu. Udělal jsem blbost, jsem si toho vědom, souhlasím s trestem, zasloužím si ho. Ale získal jsem informaci, že pokud chci pokračovat v legálním rybolovu, mám možnost zakoupit novou povolenku v plné ceně po předložení Rybářského lístku a Členské legitimace. Údajně nákup nové povolenky k lovu právními předpisy není omezen a fakticky budu zakoupením nové povolenky v plné roční ceně potrestán 3× (odebrání povolenky, pokuta a nákup nové). Po dotazu u mé základní organizace mi bylo sděleno, že mi novou povolenku nemohou prodat, ale nedokázali mi vysvětlit proč resp. kde je toto zakázáno. Raději si tuto informaci chci nějak ověřit, abych neudělal ještě větší malér. Díky moc za názory či zkušenosti.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 2. června 2014 v 17:41 ® timbab reakce na …
timbab

petrikveprik> Psal jsem je vlastně.Ono bez povolenky taky není možný výkon rybářského práva na revírech ČRS.Rybářské lístky můžeš mít třeba tři a je to jedno.

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 16:15 ® malamut reakce na …
malamut

petrikveprik> jen blbec se členstvím v ČRS zaváže dodržovat pravidla a pak je porušuje.

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 15:31 ®  reakce na …

kubas> asi jsem taky charakter… protože jej chápu. Nevím proč by nemohl udělat něco co není protizákonné a co mu systém dovoluje.. Jen blbec se nechá semlet byrokratickým systémem. Jinak bych to řešil přesně jak píše fllnnnp.

reagovat
Pondělí 2. června 2014 v 15:30 ®  reakce na …

timbab> nemáš pravdu. Rybářské právo ti zajišťuje RL a rozhoduje o něm stát.

reagovat
Sobota 31. května 2014 v 9:12 ® FInnnp

Je to scela jednoduché.Kup jsi u nějakého externího prodejce ČRS.Povolenku pro nečlena ČRS.Postačí ti k tomu jen Rybářský lístek.U každé přehrady jich je vždy několik.

reagovat
Pátek 30. května 2014 v 19:29 ® nnnap
nnnap

kup si prosím tě permicu na soukromák. Prostě neřeš svazáky. Udělal si chybu, víš o ni, reflektuješ, a oni tě chcou zavřít. Kup si permicu mezi normální lidi.

reagovat
Pátek 30. května 2014 v 7:10 ® džigit

chlapi klídek.
Borec třeba jen zjistil,že je to možné jak to dělaj ostatní,tak se ptá…

reagovat
Čtvrtek 29. května 2014 ve 21:37 ® kubas
kubas

Nějaká sebereflexe po přestupku a zabavení povolenky Ti nic neříká? Ty budeš evidentně charakter…

reagovat
Čtvrtek 29. května 2014 v 19:41 ® malamut
malamut

Je až neuvěřitelná drzost a arogance některých „rybářů“. Svaz by se takových členů měl zbavovat, ale k tomu jaksi není vůle, neb prachy nesmrděj. Zajímalo by mě, za jaký přestupek byla povolenka zabavena.

reagovat
Čtvrtek 29. května 2014 ve 14:31 ® timbab
timbab

A to o tom koupení druhé povolenky ti řekli kde? Na kárném jednání nebo JPP?
Základně vycházej z toho,že trest odebráním povolenky na určitou dobu je vlastně zákaz výkonu rybářského práva.

reagovat
Čtvrtek 29. května 2014 ve 14:05 ® HaD
HaD

Asi bych se s dotazem obrátil na ČRS, pana Branislava Lička, licko@rybsvaz.cz. Pak dej vědět, jak jsi pochodil.

reagovat