Chytej.cz

Rybolov u dětí necteno

14.4.2014 | lihosek | 6.705 zobrazení | 33 odpovědí | upravit

Zdravím všechny ve spolek, mám dotaz ohledně rybolovu dětí jak to přesně je? Nikde na net to nemůžu najít. Jsem členem a děti (8,10) se mnou chodí na ryby a chcou chytat taky. Můžou či nemůžou chytat? Oni na jednu udici a já na druhou? Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Úterý 15. dubna 2014 ve 21:59 ® nnnap
nnnap

prostě to neřež, kup si papíry na normální soukromák a děti do 10 let si panebože budou moct smočit jako ty. Bez nějakého blahosklonného soudruha. Zkoušek a jiných hoven. Jseš tam snad jako zodpovědná osoba ty. Milijon kydů vo hovně. Jako celá črs.

reagovat
Pondělí 14. dubna 2014 ve 12:38 ® lukino050505
lukino050505

Taky tě zdravím. Pokud máš děti 8 a 10 let tak je nejjednodušší jim udělat papíry. Já mám kluka 8 let a už je má taky. Na rybářském svazu, kde jsi registrovaný, stačí zjistit termín zkoušky a zajít tam s nimi. Testové otázky jsou ke stažení na ČRS a nebo je má k dispozici i MO ČRS. S dokladem o zkoušce dojdeš na OÚ, kde jim zaplatíš rybářský lístek; já jsem koupil za 250,– Kč na 10 let. No a potom zpátky na svaz, zaplatit členství 100,– Kč a koupit povolenku MP celosvazová stojí 650,– Kč Pstruhová 700,– Kč. Brigády se na ně nevztahují a navíc mimo JM může každý z nich chytat na 2 pruty. Jinak kdyby se jim třeba za rok nechtělo, tak stačí platit členství a pak třeba za 5–6 let nemusí dělat nic a jenom si koupí povolenku. Zkouška se dělá jednou a pro děti je docela jednoduchá. Musí poznat ryby, znát míru, doby hájení čas rybolovu a rozdíl mezi pstruhovou a mimo pstruhovu vodou. Na vypracování testu mají neomezený čas. Jinak je ještě varianta přihlásit je do rybářského kroužku.

reagovat
Pondělí 14. dubna 2014 ve 12:02 ® Bigpista
Bigpista

V ČRS to běžně povolen není, ale například pražský územní svaz má ve svých podmínkách uvedenou tuto větu: „Děti do 10 ti let věku mohou manipulovat s 1 udicí osoby provádějící lov starší 18ti let v jejím doprovodu“

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1