Chytej.cz

Cestovní vláčák necteno

7.4.2014 | kerob | 7.047 zobrazení | 26 odpovědí

Hledám cestovní vlačák, 4díl, cca 240 cm v gramáži 5–25g (10–30…). Leccos jsem už našel, ale třeba jsem něco opomněl a tak se ptám…
… prosím o odkazy, tipy, vlastní zkusenosti. Dík.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 2. června 2018 ve 12:23 ® xstancl1 reakce na …

Dobrý den, náhodou mám doma stejnou sestavu, ale nepoužívám ji, můžu se prosím zeptat na gramáž toho proutku dle Vašich zkušeností? S pozdravem, xstancl1.

reagovat
Pátek 9. března 2018 v 11:21 ® Kopecborec reakce na …

Ahoj Franto, stále jej mám a nemám pro něj využití…

reagovat
Pondělí 5. března 2018 ve 21:00 @ Fero fishman reakce na …

Zdar, máš ještě ten speed master STC? Hledám kdo by prodal 30 gramový, nový nejde sehnat.

Děkuji za odpověď.

Franta.

reagovat
Středa 16. dubna 2014 v 10:01 ® kerob reakce na …
kerob

diky za nabidku. Mel jsem od nich uplne jiny gramaze (2× jerkac) a mam ještě TD 10–42g ve 240 na multik. Kdybys mel cestu kolem, zajímalo by me to, ale kuli me tam chodit nemusíš.
Ve finále si ho muzu objednat a když to nebude ono, tak poslat zpet.

reagovat
Středa 16. dubna 2014 v 0:01 ® Dredaty reakce na …
Dredaty

kerob> pokud chceš, tak se ti na toho draka můžu mrknout. Jsem z NJ a s Prochazkou se znám. Takže jak k němu budu mít cestu, tak s tím můžu potřepat. Měl si od nich něco v podobné gramáži, ať ti to můžu nějak porovnat?

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 ve 22:30 ® kerob reakce na …
kerob

Dik za reakci. S transportem prutu a dalsiho vybaveni na ryby jsem zcela obeznamen.
Speedmaster je prut, ktery mi nikdy nesedl. Ve dvojdilny verzi jsem mel tri a dalsi nechci. Celkove mi pruty od shimana moc nesedej.
Teleskop opravdu nechci, na krame mame par vlacecich teleskopu a i kdyz zcela objektivne nejsou spatny, nijak me to nenadchlo.
Momentalne mam na cesty 4dilny musaky a petidilnej vlacak a nejdelsi z nich ma 70 cm takze to povazuju za strop.
Libi se mi ten dragon co sem dal skwor a libi se mi tak, ze jsem ochoten pozapomenout svoji spatnou zkusenost s touhle znackou a dat ji jeste jednu sanci.

Jeste jednou dik za reakci.

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 17:20 ® Kopecborec

Ahoj, mé postřehy:

  1. Chces vlacak co das do batohu do letadla? – pak pouze do zavazadloveho prostoru!!! ale to už asi víš – pokud letis lowcostem musis priplatit i zavazadlo, ktere treba nepotrebujes. Duvod? Do letadla do prirucniho nesmi prut, nesmi vlasec, nesmi hacky…vsude a bez vyjimek, bohuzel :-(( Musel jsem si diky tomu do Svedska dokoupit zavazadlo, i kdyz bych to vpoho dal do prirucniho…
  2. mám shimano-​speedmaster-stc-spinning-240–270-m, stary 5 let a ver tomu, v te dobe nebylo na trhu skoro nic, dnes si muzes fakt dobre vybrat :-) , ten prut je fajne, neznicitelny, nadherny zdolavacky, velký rezervy.
  3. mam Shimano Exage BX STC Mini Tele Spinning 180L teleskop, normalni cena pres 2tis, ja koupil za 1200Kc ve vypr. a naprosta spokojenost, ma to 30 cm kdyz to slozis, je k tomu pevne pouzdro do ktereho nandas jak kolovratek tak krabku s nastrahama a serepeticky, je to velke jako pingpong palka :-D Chytal jsem s nim v lednu na duhakodromu a paradne si povodil duhacka kolem 55 a prut mel sakra rezervy…je to opravdu kvalitni teleskopek (2tis neni zase tak malo) a ta skladnost je ohromujici-maji ruzne gramaze.
  4. Predevsim si rekni do jake max transport. delky chces jit. Pak hledej prut ;-) ( je totiž kufr a kufr a mohl by ti pak stačit i 3. nebo 2díl a to už samo o sobě je lepší varianta než tele nebo 4díl :-) )

A co třeba v létě na kolo nebo na vodu do sudu? Zvaž i takové varianty, ať to využiješ všestranně. Hodne stesti ve vybírání. Snad jsem trochu pomohl.

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 17:05 @ Palivec reakce na …

kerob> Kup si co chceš. Já nekoupil žádný teleskop 25 let. Ale říkát „z teleskopů jsem vyrost“ dosti statečně smrdí snobstvím a veledůležitostí.

Jako velké řídké hovno na slunci…

Ona ta technologie dost pokročila i v tomto sektoru.

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 16:49 ® kerob reakce na …
kerob

Potrebuju prut(y), kterej dam do kufru a odletim s nim aniz bych si musel bookovat další zavazadlo mnohdy za cenu toho prutu.
Z teleskopu jsem vyrost uz davno a nehodlam na tom nic menit. Zadnej teleskop nepovazuju za vlaceci prut i když je to na nem napsany.

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 15:53 @ Palivec reakce na …

kerob> Nihonto je jako třídíl, či jak chceš… Když napíšeš „cestovní vláčák“ tak to směřuje při délce 240 k Matriošce. Šestidíl 240 nikdo nevyrábí. Cestovat můžeš i s prutem 300 jednodílným. Jen je to trochu problém. A cestovní vlčák? To si ani nedovedu představit!

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 15:49 @ Palivec

Cestovní vláčák, che che che. Co to je za zvíře?

A co tak „cestovní vlčák“?

Pokud chceš něco skladného, tak ti doporučuji prut, který je za pár facek a naprosto super. Je to řada teleskopických moderních rychlých proutků Mikado Nihonto ML, které pod jiným jménem mají násobně vyšší ceny.

https://www.mikado.cz/…o+Nihonto+ML

reagovat
foto/forum/2014/th-img106140.jpg
Úterý 15. dubna 2014 ve 13:04 ® skwor reakce na …
skwor

kerob> Nz. Tohle je novinka, takže jsem ho u nikoho ještě neviděl.

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 11:51 ® kerob reakce na …
kerob

tohle znam a vim, ze tudy pro me cesta nevede. Teleskop na vlacku opravdu nechci.

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 11:50 ® kerob reakce na …
kerob

skwor> o tom jsem nevedel, dik za tip… i když jsem si rek, ze Dragona uz nikdy, tak v pripade cestovniho klacku, u kterých není takovej vyber, bych asi výjimku udelat mohl…

reagovat
Úterý 15. dubna 2014 v 11:49 ® kerob reakce na …
kerob

jj ten jsem mel v ruce uz několikrát a je to fakt super haluzka, nicmene cena je bohužel trochu vysoka. ¨Kdyby stal cca 4.000,–, tak uz ho davno mam…

reagovat
Pondělí 14. dubna 2014 v 19:52 ® skwor reakce na …
skwor

kerob> Co tohle? Parametry sedí http://www.rsp-fishing.cz/…-45m-4-21g-2

reagovat
Pondělí 14. dubna 2014 v 19:40 ® PetrS
PetrS
reagovat
Pondělí 14. dubna 2014 v 18:26 ® Špráchys reakce na …

Špráchys> nevím jestli přesně tenhle, jestli dělaj něco jinýho než exage a jestli to má taky Light nebo tužší.. http://www.rybarska-specialka.cz/…g-180-l.html

reagovat
Pondělí 14. dubna 2014 v 18:23 ® Špráchys reakce na …

kerob> ahoj, na vmfshop.cz bratránek si teď koupil nějaký shimano, co se složí do velikosti pingpongové pálky… je to teda ručka zvlášť a do ní se zasouvá část, která je teleskopická… má to asi 1,8m a dost si to chválí… já si s tím párkrát nahodil a na teleskop fakt dobrý :-)

reagovat
Pátek 11. dubna 2014 v 7:55 ® jepice-zruseno

Já mám aktoálně tohle :-)) (Diskuzi pouze sleduju, vícedílný vláčáky mě zajímaj, ale zatím žádný nemám)

reagovat
foto/forum/2014/th-img106025.jpg
Čtvrtek 10. dubna 2014 v 10:00 ® kerob reakce na …
kerob

Penzilla v cestovnim provedeni (5dil, 210cm, 7–28g) mam, ale potrebuju ještě jeden jemnejsi klacek. Tech 7–28g je nesmysl, je to tak 20–50…

reagovat
Čtvrtek 10. dubna 2014 v 9:59 ® kerob reakce na …
kerob

a kdes kupoval?

reagovat
Středa 9. dubna 2014 v 19:26 ® skwor reakce na …
skwor

kerob> Čau, ty Penzilly snad v cestovním provedení dělají, ne?

reagovat
Středa 9. dubna 2014 v 17:18 ® Špráchys reakce na …

kerob> za ty prachy (mám 213cm, 10–40g, 4 díl) a za 15 stovek jsem to až tak dobrý nečekal ;-)

reagovat
Středa 9. dubna 2014 ve 14:32 ® kerob reakce na …
kerob

Špráchys> dik za tip, nevypada vůbec zle.
Klacku od Shimana jsem mel relativne dost a všech jsem se uspesne zbavil a další uz fakt nechci. Konkretne Speedmaster bylo něco (mel jsem 3 ks) co uz nikdy vic.

reagovat
Středa 9. dubna 2014 v 1:02 ® Špráchys

vlastním SavaGear RoadRunner – super bratránek vlastní Shimano speedmater STC – drahý a ani to není lepší než ten SG..

reagovat