Chytej.cz

Horní míra: myšlenka, která změnila rybařinu necteno

19.2.2014 | nnnap | 5.132 zobrazení | 68 odpovědí

Co si o tom, s odstupem času myslíte.

http://hobby.idnes.cz/…ybareni.aspx?…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 26. února 2014 v 8:44 ® tompol reakce na …

Mrknato> to sice jo, odkaz na něj jsem našel v soupisu revírů u několika vod tady na Karlovarsku a zatímco jinde přes K70 vlak nejede, tak tady je to jen doporučení. Teda ne že bych se nějak zaměřoval na uzení velkejch kaprů, spíš mě to prostě překvapilo…

reagovat
Středa 26. února 2014 v 8:35 ® Mrknato reakce na …

tompol> Odkaz na : Usnesením č. 40/09 VÚS: uživatel rybářských revírů doporučuje nepřivlastňovat si ulovené kapry nad 70 cm. (tzv. systém K70),

jsi sem dal ty. Tak jsem myslel, že o tom něco víš???)))

reagovat
Úterý 25. února 2014 ve 23:26 ® tompol reakce na …

regulus> Nebude, páč by potom jeho nařízení, resp. doporučení, platilo na vodách toho Západočeskýho… Tak daleko zatím doufám nejsme:-)

reagovat
Úterý 25. února 2014 ve 23:22 ® regulus
regulus

Kluci nechcu vám do toho kecat, ale nebude to Východočeskej územní svaz???

reagovat
Úterý 25. února 2014 ve 23:00 ® tompol reakce na …

Mrknato> tak mě napadá, Výbor Územního Svazu?

reagovat
Úterý 25. února 2014 ve 22:55 ® tompol reakce na …

Mrknato> Upřímně netuším. Usnesení jsem hledal, ale nenašel a Google o VÚS říká, že jde o Výzkumný ústav spojů. Tipoval bych, že ÚS bude Územní Svaz ale to Véčko? Sám se nechám rád poučit…

reagovat
Pondělí 24. února 2014 ve 22:54 ® OBr reakce na …
OBr

Robur> nechci rejpat, nemám to ve zvyku i proto, že jsem z češtiny měl vždycky nejlíp za 3, ale jak se pravděpodobnost může blížit? Už je za dveřmi? :-)

reagovat
Pondělí 24. února 2014 ve 22:49 ® Robur reakce na …
Robur

jepice> pozitivní na tom je, že pravděpodobnost, že ho chytneš se blíží.

reagovat
Pondělí 24. února 2014 ve 22:31 ® jepice-zruseno reakce na …

OBr> Na revíru, kde zavedli tu horní míru okouna jsem rok před jejím zavedením několik okounů 35+ odnesl. Taky jsemjich tam pár takovejch pustil. Ale když jsem prostě chtěl okouna, tak jsem si tenkrát řekl, že když bude mít 35, tak si ho vezmu a zrovna se povedlo :-)) Po zavedení té horní míry už jsem tam žádného většího okouna nechytil. Podle mě by ny mnoho věcí stačil bohatě selský rozum. Není třeba mít ani ty vědecké výzkumy. Prostě a jednoduše, budu-li z vody odnášet okouny mezi cca 25 a 35 cm, tak tam během pár let stejně žádní 35+ nebudou. Spodní míra je tedy dle mne logická a měla by být stanovena tak, aby se ryba dosahující této délky byla schopna množit. V případě kapra a duháka by pak měla být taková, aby se již vyplatilo takovou rybu kulinářsky upravovat. O spodní míře a její výši se tedy vyplatí diskutovat. Horní míra dle mne postrádá smysl. Třeba K70 mě vůbec netrápí, protože jsem kapra přes 70 cm ještě v životě nechytil.

reagovat
Pondělí 24. února 2014 ve 20:07 ® Mrknato reakce na …

Bucho> Čím víc přibývá těch trofejních kapř, tím víc ubývá těch původních a dravců.....

reagovat
Pondělí 24. února 2014 ve 20:06 ® Mrknato reakce na …

tompol> Kde je prosím k nahlédnutí to usnesení 40/09 VÚS? A kdo je VÚS?

reagovat
Sobota 22. února 2014 v 19:02 ® Bucho
Bucho

Nejsem žádný zarytý kaprař, víc času strávím s vláčákem v ruce, ale K70 jsem uvítal. Počet „trofejních“ ryb ve svazové vodě vzrotl, aspoň u nás a vždy potěší pěkná ryba na prutě.

reagovat
Pátek 21. února 2014 ve 22:08 ® Fryw reakce na …
Fryw

jepice> Osobně si myslím že to jsou ryby který není vůbec potřeba odnášet od vody…

reagovat
Pátek 21. února 2014 ve 21:59 ® OBr reakce na …
OBr

jepice> sobecky bych byl pro, protože okouny 35+ jsem si pravidelně zachytal naposled ve Finsku, L50 to samé, jen s tím rozdílem, že toho jsem na reálném revíru tady u nás snad ještě nechytil.

Ale je to jen můj sobecký pohled, který říká: „Já si chci chytit taky takovou rybu!“ … pokud to pominu, rád bych viděl nějakou vizi ryb. svazu podloženou alespoň menší vědeckou studií dopadu podobných akcí na vodní ekosystém.

Co si budeme povídat, je to na těch řekách děsná mela, sice vypadají přirozeně, ale zasahujeme do nich dost výrazně ať už nasazováním, nebo vypouštěním nejrůznějších odpadů.

reagovat
Pátek 21. února 2014 ve 21:46 ® kakr reakce na …

tompol> K70 je pitomost a VÚS dostal rozum. Nic jiného v tom nehledej…

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 19:56 ® jepice-zruseno

Co si myslíte o L50 a O35? (Lín a okoun – setkal jsem se na revírech v mém okolí)

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 19:32 ® OBr reakce na …
OBr

tompol> záleží jak kde, někde to je jako doporučení(tady pochybuji, že to většina dodrží), někde to je přímo v řádu(BP)

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 15:49 ® tompol

Zdar chlapi, jak to teda je? Chápu správně, že slavná K70 je jen „doporučení“??? viz. níže

Usnesením č. 40/09 VÚS: uživatel rybářských revírů doporučuje nepřivlastňovat si ulovené kapry nad 70 cm. (tzv. systém K70)

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 15:44 ® HaD reakce na …
HaD

OBr> až tak? :-D

reagovat
Pátek 21. února 2014 ve 14:20 ® OBr reakce na …
OBr

David H.> myslíš? Tady v Plzni to je samej OBR, takže potřebujeme i velký pomůcky na velký zvířata :-D

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 10:57 ® HaD reakce na …
HaD

OBr> byl ten kapřik nějakej malej :-)) )

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 9:47 ® Robur
Robur

jedno pozitivum to má, mluví se o ochraně ryb

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 22:13 ® OBr reakce na …
OBr

nnnap> tady je názorně ukázáno, jak i původně dobrá myšlenka může vést ke špatným výsledkům ;-)

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 22:08 ® nnnap reakce na …
nnnap

OBr> :-D , čověče, tys mu zavřel hubu před boiles!

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 22:03 ® OBr reakce na …
OBr

nnnap> ochranu pro kapra, to jo, ale už to někdo reálně zkoušel? Já jo, a nedopadlo to zrovna dobře:

reagovat
foto/forum/2014/th-img105022.jpg
Čtvrtek 20. února 2014 ve 21:12 ® Fryw
Fryw

Tak no, jde o ty peníze. A že je to běžná ryba, je právě proto že se do ní tolik investuje…

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 21:09 ® nnnap
nnnap

tak kapr si určitě 40 cm ochrany zaslouží. Nejde o ochranu druhu ale ochranu investice. Tam klidně i 45cm.

reagovat
Středa 19. února 2014 v 18:31 ® kubas reakce na …
kubas

kerob> Přesně tak, 35cm byla ideální polévková míra hodná této neryby :-D .

reagovat
Středa 19. února 2014 v 18:28 ® kerob
kerob

U dravcu bych s tim souhlasil. U kapra bych to zrusil a mozna bych zrusil i spodni miru, protože tahle ryba si zadnou ochranu nezaslouzi.

reagovat
Středa 19. února 2014 v 18:12 ® HaD
HaD

S odstupem času si myslím, že chránit rybu, která je nejběžnější, nejlevnější a v rámci Evropy nejrozšířenější je ptákovina. Článek je adekvátní věku autora. Nerad tenhle argument používám, ale v tomto případě je absence nadhledu a životních zkušeností evidentní. Stejně jako fakt, že je autor kaprař.

reagovat