Chytej.cz

Horní míra: myšlenka, která změnila rybařinu necteno

19.2.2014 | nnnap | 5.132 zobrazení | 68 odpovědí

Co si o tom, s odstupem času myslíte.

http://hobby.idnes.cz/…ybareni.aspx?…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Středa 19. února 2014 v 11:02 ® nnnap
nnnap

já se přiznám, že jsem to taky nečetl.:-))

reagovat
Středa 19. února 2014 v 10:53 ® džigit reakce na …

a to by ses zas moh přečíst,neni to tak zle :-))

reagovat
Středa 19. února 2014 v 10:49 ® regulus
regulus

S odstupem času si o tom myslím furt to samý, nemá to dle mýho opodstatnění a možná s tebou budu souhlasit i v některých negativních aspektech, který to přineslo. Podle mě to nezabrání ani „exportu“ trofejních kusů na soukromáky (kdo to bude chtít udělat tak to udělá). Je to prostě v hlavách lidí, myslím si, že spousta rybářů přerostlou rybu stejně pustí z jakejchkoliv pohnutek, počínaje tím, že se to už asi nedá žrát po mirkodušínovský aby si tu krásnou ryby chytil taky někdo jinej. No a vzhledem k faktu, že horní míra je téměř výhradně otázka kapra, tedy ryby kterou není třeba nijak chránit, je to opatření zhola zbytečné. Asi by bylo rozumnější všechnu tu energii a propagaci, která okolo této aktivity byla nebo je věnovat alespoň v některých případech „boji“ za zvýšení lovné míry některých původních druhů, aby stačily dorůst do velikosti, kdy jsou schopny dostatečné reprodukce.

Článek jsem ani nečetl, z mýho pohledu je to už jen podle titulku blábol.

reagovat
Středa 19. února 2014 v 10:42 ® džigit reakce na …

OBr> pěkně stě to napisal kolego,pěkně ;-)

reagovat
Středa 19. února 2014 v 10:36 ® OBr reakce na …
OBr

nnnap> mě by to taky zajímalo, hlavně z pohledu toho „eko“ aspektu, tedy jaký to má reálný dopad na celkovou obsádku…i když z pohledu kapra to je specifické, protože ten se cpe i tam, kde by reálně neměl být, ale musíme uspokojit hladové krky, aby nešli po krku vrchnosti, to je jasné.

Co mi vadí, že se to koná v zájmu člověka, který tý řece/rybníku nařídil, že to tak je správně, ale důsledky snad ani nedomyslel…

reagovat
Středa 19. února 2014 v 10:04 ® nnnap reakce na …
nnnap

OBr> no fakt by mne zajímalo, jaký mělo celospolečenský význam zákaz konzumace přestárlé konzumní ryby. Jediné co pozoruji, nově, že je akorát nablito a nasráno za stany. To je vše. Pouze negativní dopad do revíru.

reagovat
Středa 19. února 2014 v 9:57 ® OBr reakce na …
OBr

nnnap> „ekofašos“, „slušný lidi“ – myslím že to je zbytečný a špatný stereotypní nálepkování,který akorát vede k větší nenávisti mezi lidmi, to si o tom myslím. A taky to, že si někdo chtěl sobecky zachytat větší kapříky, tak to začal prosazovat a nabalil na to pár líbivých hesel a teď sledujeme, jak ten experiment funguje.

Každej prosazuje své zájmy a kdo křičí jevíc, ten má šanci si to vydupat… O těch, kteří dělají záslužnou činnost pro „slušný lidi“ se nedozvíme, nejsou pro jednoduchou společnost hledající jasné nepřítele lákavé a srozumitelné…

reagovat
Středa 19. února 2014 v 8:41 ® nnnap
nnnap

za mne JEDNO VELKÉ MÍNUS. Pouze jedna z praktik ekofašos k podrobení slušných lidí. Nevidím rozdíl mezi hnědými a zelenými kalhotami. Vůbec žádný. Nažehlené puky a marš.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1