Chytej.cz

Rybářský řád necteno

12.2.2014 | žaba | 2.254 zobrazení | 6 odpovědí

Dobrý den přátelé rybáři,mám dotaz na který si neumím sám odpovědět. Čtu Rybářský řád a soupis MP revírů pro držitele celosvazových povolenek str.17 povolené způsoby lovu, bod A, č1-Lov na položenou,lov na plavanou v revírech MP. Je zde věta: Při lovu na ŽIVOČIŠNOU nástrahu mohou být použity i víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky.Jedno,dvoj,troj­háčky. Otázka zní,je žížala živočich a mohu tedy nastražit např.na 3 háčky 3 žížaly nebo vytvořit jiný násražní systém ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 15. února 2014 v 19:10 @ Palivec

jesumárjá

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 16:45 ® jepice-zruseno reakce na …

martin002> Živožišná nástraha ale opravdu nemusí bejt jenom rybička. Třeba kdysi mi někdo popisoval, že se daj chytat sumci na koťata. Možná i na potkana by šli… :-))

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 15:45 ® martin002

Můžeš nastražit jednu žížalu na tři trojháčky:-/ Ale teď vážně, myslím, že si zařádil tiskařský šotek a na nic jiného než na rybičku bych systém s více háčky raději nezkoušel.

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 9:35 ® Mrknato reakce na …

FInnnp> Že ty jsi požil zkvašený nápoj? A několikráte za sebou?

reagovat
Sobota 15. února 2014 v 9:32 ® Mrknato

Když použiješ na jedné udici 3 háčky a na každý jebneš žížal, tak jsi „pytlák“..... Vyhláška 197/2004 a následně i RŘ říkají něco úplně jiného. Ty 3 háčky se týkají povoleného systému pro jednu živočišnou nástrahu, třeba 41cm kapra..... Tam by asi jedna krystalka v pysku kapř, při lovu na sumce, byla asi málo......

reagovat
Středa 12. února 2014 v 18:11 ® FInnnp

Podle přesného výkladu asi mohl.U soudu by jsi obstál.Mám,ale dojem,že RS by pro to pochopení neměla.Je to otázka asi jak daloko může být rybář vzdálený od cajku.

reagovat