Chytej.cz

Malí sumci necteno

3.1.2014 | tomas54 | 6.058 zobrazení | 58 odpovědí

Ahoj, nevíte o nějakém slepém rameni na Labi v okolí Pardubic kde jsou sumci do 100cm? A případně jestli mám chytat na kačenu nebo na těžko.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Úterý 14. ledna 2014 v 17:48 ® 13thFace reakce na …
13thFace

FInnnp> taky uz sem okusil co to je mit jeden trojhak v ruce a druhej v tlame sumce mel tak 90cm a cloumal se mnou jako kdyb mel 100 kilo:-D ale to byla mojevlastni blbos:-) taky vlastnim proutek se 30ti kilovou snurou na vlacku na sumce a o spoustu ryb sem na nej prisel:-) vim co dokaze bejt sumec za potvurku kdyz na to prijde:-)

reagovat
Úterý 14. ledna 2014 v 11:49 ® FInnnp reakce na …

13thFace> Tak to ti věřím.Jinak ti ještě zdělím,že jsem viděl několik hodně šeredných ůrazů při zdolávání sumců kolem 150 cm.

reagovat
Úterý 14. ledna 2014 ve 2:34 ® 13thFace reakce na …
13thFace

FInnnp> to samozrejmne vim :-) taky ale nerikam ze pri mne nestalo sakramentsky stesti kazdopadne to byl orgasmus kdyz sem ho vytahnul z vody :-)

reagovat
Úterý 14. ledna 2014 ve 2:32 ® 13thFace reakce na …
13thFace

troutkiller> psal jsem jedine s jednohakem :-) cilene jsme do toho mista chodily na candaty a brali nam i sumci a haky byli bez protihrotu neboj :-)

reagovat
Pondělí 13. ledna 2014 v 19:08 ® FInnnp reakce na …

13thFace> Já ti nevím.Nám když zabere sumec.Tak kolikrát musíme ve dvou lidech vyndat prut z trubky.Jako trhačku používám vlasec 30 mm a sumík 140 cm jí přetrhne jak nic.Navíc systém trhačky pěkně pruží.Opravdu jsi nedovedu představit tahat takového sumíka na vlasec 20 mm.

reagovat
Pondělí 13. ledna 2014 ve 13:39 ® troutkiller reakce na …

13thFace>Já mám 170 na PowerPro 0,32mm a se slabší šnurou bych na takovou rybu nikdy nešel:-(( Nejde o sport ale o to že když ho urveš tak s dvěma trojhákama v hubě moc šancí nemá:-((

reagovat
Pondělí 13. ledna 2014 ve 12:31 ® 13thFace reakce na …
13thFace

FInnnp> vim ze to zni neuveritelne, ale jak sem psal, pri dobrejch podminkach a tady co je chytam jsou ty nejlepsi… zas to bude znit neuveritelne ale chytame je na regulaci kde v okruhu 2 kilometru nejsou zadny vazky..... :-D a jedine s jednohakem :-)

reagovat
Pondělí 13. ledna 2014 ve 12:22 ® FInnnp reakce na …

13thFace> Ne nebudu tě nazívat lhářem.Neboj…Jen to pro mě zní neuvěřitelně.Já chytám sumce na šňůry kolem 60 až 8O kg.Používám speciální cháčky,protože standartní trojhák ti narovná sumec kolem 170 cm jak nic.Navíc sumec když začne v souboji prohrávat tak neuvěřitelně začne mlátit ocasem do šnůry.Opravdu nevím jak by to vlasec 0,20 mohl vydržet.U zdolávání sumce navíc neexistuje nějaké povol a přitáhni.Sumec je ryba která jede okamžitě do vázky.

reagovat
Pondělí 13. ledna 2014 ve 3:03 ® 13thFace reakce na …
13thFace

FInnnp> Jestli rikas kuriozita tomu ze jsem tech fousacku vyndal z toho mista s tatou 20, nejvetsi mel teda tech jiz zminovanejch 155 a byl na 0,20, ale jinak vse na vlasce 0,16 videa mam a fotky taky tak budiz jestli chces poslu ti dokumentaci vseho do mailu… a dalsi vec, bylo to bez lanka a na gumy… nevim jestli sem boric mytu ale sumci se zdali velice zdravi, krasne zbarveni a bajecne odplavavali..... muzete me klidne nazivat druhej Jakub Lhar, je mi to jedno pri dobrejch nervech a podminkach se da z vody vyndat cokoliv… a nemyslim ze by sumec 170 tahnul jinak nez 155…

reagovat
Neděle 12. ledna 2014 v 18:55 ® FInnnp

Pár kuriozit už jsem také viděl.2× sumce přes 50 kg na krmítko a na 30mm vlasec.Jinak vytahnout sumce nad 160 cm na jemnou vláčku je nesmysl a nebo se nejedná o né ůplně zdravou rybu.Pár sumíků už jsem u nás i v evropě chytil a tak dobře vím jak dokáže bojovat.

reagovat
Neděle 12. ledna 2014 v 18:17 ® 13thFace
13thFace

JKemr> ahoja:-) nemam teda 195ku ale 155 cm a poved se mi na prut do 10ti gramu… Fotku mam jako profilovou, pravda je ze sem ho pacil z vody pres hodinu s dvema kolegy za zady:-) kteri verne fandili a pomohli s vytazenim… Vse zdokumentovano bcetne kratkeho videa s poustenim ryby:-)

reagovat
Pondělí 6. ledna 2014 v 10:32 ® troutkiller reakce na …

nnnap>Zase si mně rozsekal:-)) )

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 22:43 ® dodorider reakce na …
dodorider

nnnap> :-D

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 21:22 ® nnnap
nnnap

já se tady mladého zastanu- taky sem měl fousa na drátě a šel z vody jak po másle.

Co si vzpomínám, tak to bylo na fídr. Při lovu kaprů. Co jsem tam mohl mít za žílu, asi 0,16, malej háček, krmelec 40 gramů. Přišel na žížalu. Co bylo jiný jak u kapra, že jezdil po dně jako deska. Ale šel ven během sekund, měl cca 25 cm.

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 21:06 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

troutkiller> pacičkou:-)

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 21:05 ® chosebaits
chosebaits

Klucí asi bych to nehrotil a držel se jen tématu.Kdo už nějakého fouse dostal na vláčku tak ví jak to chodí od samotného ataku nástrahy až po vylovení a každý si teda muže udělat svůj názor jak to asi je.

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 20:57 ® troutkiller reakce na …

tomas54>Jak ti proboha pomohl?Držel ti na břehu palce,nebo králičí pacičku:-)) )

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 20:44 ® tomas54 reakce na …

dodorider> Kdyz me s nim kamarad pomohl tak cca 5min

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 20:06 ® troutkiller reakce na …

dodorider>Tak to já taky ne páč tankem k vodě běžně nejezdim:-((

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 ve 20:00 ® dodorider reakce na …
dodorider

troutkiller> s tankem ocelovim lanem a hakem na vyprosteni prekazek z vody? no tak zalezi jak daleko od brehu ho ams a jak rychle pojedes :-D s prutem v ruce nooo :-D zalezi kolik si pres rok snedl knedliku :-D ale neumim si to rpedstavit :-D

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 19:56 ® troutkiller reakce na …

dodorider>Jek dlouho asi přetlačíš Sumce 3 metry?:-)) )

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 19:54 ® troutkiller reakce na …

dodorider>Já puvodně taky:-)) )

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 19:38 ® dodorider reakce na …
dodorider

tomas54> a jak dlouho si ho zdolaval?

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 19:37 ® dodorider reakce na …
dodorider

troutkiller> to asi jen blazen :-D ja sel na duhaky :-D

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 19:10 ® tomas54

Každý si tady myslí že o tom sumci kecám ale vůbec nic o tom nevíte. Tak se do mě přestaňte navážet!!!

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 19:10 ® troutkiller reakce na …

dodorider>Já mám taky Fouse na 0.12mm mono a klacík do 12g.Cíleně bych si takovej cajk na Fousy nevzal:-)) )

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 18:27 ® dodorider reakce na …
dodorider

troutkiller> osobne mam dva sumiky, svete div se na pstruhovkach :-D vzdy na tenky vlasec a jemny prut nebavim se tu o sumcich 160cm ,ale 70–120, ten prvni velky co je ve fotogalerii se povedl na miste, ktere bych nazval lavor :-D hloubka cca 1m 60×60m bez vazek, nemelo smysl se s nim pretahovat musel sem ho uchodit :-D a doufal sem ze to vyplivne :-D ten druhy maly tez foto v profilu na smacka opet stejny prut a vlasec sel sem s nim cca 150m vodou a tez sem ho musel uchodit, ale ze brehu bych to vazne nedal ani jednoho :-D nejvetsi boj pro me byla stika 82cm uz rpesne nepamatuji na 0,12 vlasec a malou gumicku tu sem na breh dostal :-D ale prdel sem mel sevrenou ze bych stipal roxory.

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 18:21 ® dodorider reakce na …
dodorider

tomas54> sumcu je vsude jak nas.ano, zkus literaturu precti si enco o sumcich poradim ti vice clanku a ty , ktere jsou nejcasteji psany sou vetsinout rochu pravda a pak chod a hledej smudlo :-D

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 18:14 ® troutkiller

JKemr>Já mám skoro 170ku na 0.32mm Powerku a prut do 60g.A dostat ho z proudu na břeh trvalo cca 15 minut.Pro ty co řeknou že kecám fotky sem tady dával.Pohádka o 2 rotačce a 3 metrech mně taky pobavila:-)) ))

reagovat
Neděle 5. ledna 2014 v 17:50 ® tomas54

malamut> Já myslel ty místa na seči

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1