Chytej.cz

Prut na pláž necteno

25.12.2013 | tomas54 | 12.421 zobrazení | 31 odpovědí

Ahoj chci se zeptat jaký prut by ste doporučili na chytání malých čudel v Chorvatsku z pláže? Já si vyhlídl tento http://www.tropicliberec.cz/…vijak-zdarma– ale nevím. Prosím poraďte. Děkuji

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pátek 29. ledna 2021 v 19:03 ® Naty321

Zdravím, chci se zeptat, jak vám ten prut vyhovuje? Manžel si plánuje na konec jara velkou výpravu do Chorvatska, kde bude s kamarády několik dní jenom rybařit, tak bych ho chtěla podpořit nějakým dárkem. Přemýšlela jsem o prutu nebo mě pak zaujaly taky hlásiče záběru, tak teď přemýšlím co koupit. Je mi jasné, že budou popíjet, tak aby z toho chytání vůbec něco měl.

reagovat
Pátek 2. února 2018 v 6:35 @ Janeba77 reakce na …

PALIVEC> Ahoj začátkem prázdnin jedu k déltě Neretvy rád bych se cokoli dozvěděl o lovu v místních vodách. Předem moc děkuji Petr janeba77@seznam.cz

reagovat
Úterý 31. prosince 2013 v 0:26 ® noba reakce na …
noba

PALIVEC> pouze jsem se podělil o svůj zážitek. Nic víc vědět nepotrebuju, nehledě na to že ve tvém odkazu pokud se nepletu název červa tak jak ho znám já není. Takže nekohu tušit ze je to opravdu ten samý.

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 19:15 @ PALIVEC reakce na …

noba> Kdyby jsi četl, co píší jiní, věděl by jsi víc. Tento link http://cs.wikipedia.org/…u%C5%BEkovci jsem sem vložil 26.12., ale je to jedno, že?

reagovat
Pondělí 30. prosince 2013 v 1:47 ® noba
noba

když už jsme u těch ekloidních nástrah tak toto (demi dures) jsme si koupili ve francii v rybařském supermarketu. nechytli jsme nic, ale vždy jsme vytahli prázdný háček. Při napichování se to brání vysouvacími kusadly. Moc milý tvoreček:-)

reagovat
foto/forum/2013/th-img103948.jpg
Neděle 29. prosince 2013 ve 20:37 ® regulus
regulus

Tady se člověk dozví věcí … :-D

Jeden rok jsem si taky do chorvatska pruty vzal, doufaje, že lapnu něco alespoň ne úplně malýho, ale dopadlo to jak se dalo očekávat, přívlač ani ťuk, strýmr to samý a to jsem po prsa ve vodě stál na obrovským šutru asi 100m od břehu, navíc v místech kde se lidi nekoupali, okolo tak 3–5m hloubka. Třetí den jsem se na to vysral, na vláčák navázal provizorní „brčko“ z jakýsi trubičky zacpanou žvýkačkou a malej háček a bavil se těma pidirybama u břehu na vnitřek z mušle, to byla jediná TOP nástraha na co braly.
Co se týče toho povolení, tak domácí mi říkal, když jsem se ptal kde si lze koupit, že to tam nikdo nekontroluje a že se na to mám vysrat. Je to asi jak kde, kamoš od mýho známýho dostal docela velkýho flastra, kolik už si nepamatuju, ale na naše to bylo několik tisíc. Jediný alespoň trochu větší ryby co jsem tam kdy poblíž břehu viděl včetně potápění (bez flašek) byly ty co jsou na obrázku. Viděl jsem je akorát v přístavu a domorodci je chytaly na ten jejich chleba se sestavama jako na štiku nebo sumca, silon byla od pohledu minimálně 0,25 nebo 0,30. Jsem přesvědčenej, že se slušnou plavačkovou sestavou a vhodnou nástrahou by se jich dalo nachytat docela dost. Nicméně ti domácí taky chytali, museli si je vysedět, ale chytli. Velikost byla tak 30, některý možná i 40 cm. Vlastně jsem nešel fotit ryby, ale tuto svéráznou postavičku.

reagovat
foto/forum/2013/th-img103943.jpgfoto/forum/2013/th-img103944.jpgfoto/forum/2013/th-img103945.jpg
Neděle 29. prosince 2013 v 18:27 @ PALIVEC reakce na …

tucnak11> Jepice asi do „surfů“ investovat nebude.

reagovat
Sobota 28. prosince 2013 v 19:53 ® tucnak11
tucnak11

Surf ot Daiwy

reagovat
foto/forum/2013/th-img103919.jpg
Pátek 27. prosince 2013 v 16:02 @ PALIVEC reakce na …

jepice> Jakej papír z veteriny? Myslíš, že ti je veterinář vyšetří a dá ti papír, že žížaly jsou zdravé? Ještě se směju. Věz, že některé státy zakazují i import uzeniny, masových výrobků, či ovoce a zeleniny. Brání se tak importu nákaz. Když jsem jel poprve na ryby do Švédska a chtěl ssebou vzít psa, nestačilo mít doklad, že pes je zdravý, že je očkovaný proti rabii (vzteklina). Bylo třena mít doklad ne mladší jako 3 měsíce a ne starší jako x měsíců, že má v krvi vytvořené vakcínou proti vzteklině. Nebyl jsem schopný tyo sehnat, tak pes na vejlet nejel. Švédsko se brání vzteklině, kterou úspěšne potlačili vakcinací lišek. A to jsem nestudoval státy po cestě (D a DK). Můj známy kdysi ligový hokejista na stará kolena šel hrát hikej kdesi do Anglie a chtěl si vzít psa. Ale v GB, kde taky nemají vzteklinu, je pes po importu PŮL ROKU ve státní kleci v karanténě… A ty chceš papír na žížaly! Co když budou po přepracování hlíny s hovnem buzíka HIV positivní?

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 ve 13:58 ® malamut reakce na …
malamut

jepice> určitě by měl, protože jak na něco není papír, je to špatné.

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 ve 12:30 @ PALIVEC

Ještě nesměle poznamenám, že pro lov z pláže jsou určeny speciály „surfové pruty“. Mám takové zbytečné (nenabízím). Délka 420 cm, max. zátěž 220 gramů. Dá se s tím hodit velká zátěž hodně daleko, ale musí se to umět. Síla a technika. Na letišti s tím házel firemní expert 130 metrů. Měl na tom hrušku 100 g. Nabízí to i domácí prodejci: http://www.rybarskepotrebymilan.cz/…surfove.html

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 v 11:17 @ PALIVEC reakce na …

PALIVEC> http://neretva-trout.blogspot.sk/…lici-je.html

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 v 11:15 @ PALIVEC reakce na …

tomas54> A kde je vzít v Chorvatsku u moře, že? Jinak já byl dost překvapený, že když jsem byl na rybách na Eufratu, na Assadově přehradě na severu Sýrie, že naši syrští přátele kdesi sehnali obrovské žížaly. Byl to asi problém…

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 v 11:14 @ PALIVEC reakce na …

jepice> Nereidky a podobní červi žijí v písečném dně a vylézají jen za potravou.Kousky červů jsou pro ryby neodolatelné. Tam, kde jsem na těsto z chleba, či kousky malých rybek chytil málo co, na tohoto červa ryby šly. To platí o chytání ze břehu a lovu v moři. kdysi jsem byl svědkem lovu velkých hlavatek (glavatica) přívlačí s mrtvou rybkou nedaleko ústí Neretvy.

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 v 11:09 @ PALIVEC reakce na …

tomas54> A kde je vzít v Chorvatsku u moře, že? Jinak já byl dost překvapený, že když jsem byl na rybách na Eufratu, na Assadově přehradě na severu Sýrie, že naši syrští přátele kdesi sehnali obrovské žížaly. Byl to asi problém…

reagovat
foto/forum/2013/th-img103872.jpg
Pátek 27. prosince 2013 v 10:51 ® jepice-zruseno reakce na …

tomas54> Nevím, jak to s tima červama je, jestli by na ně neměl bejt nějakej papír od veteriny správně :-D Nicméně by to na ně brát mohlo.

reagovat
Pátek 27. prosince 2013 v 10:09 ® tomas54

ale na obyčejné červy by měli ryby brát taky

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 23:00 ® jepice-zruseno reakce na …

PALIVEC> Nějaký takový červy kopali v řecku po odlivu z bahýnka a písku a pak na to chytali. Ale neviděl jsem chytit. Větší ryby jsem viděl letos se šnorchlem na Sicílii, přímo nad pískem. To tam chytit by byla paráda. Co jsem tak koukal, tak budou asi dobrý, protože na trhu za to chtěli ohromný peníze.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 21:00 @ PALIVEC

Ještě ten červ (nereida).

reagovat
foto/forum/2013/th-img103860.jpg
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 20:59 @ PALIVEC

V Chorvatsku jsem pochytal slušné ryby z pláže jen jednou. A to když jsem se v krčmě opil a skamarádil s Chorvatem,který tam byl také na dovolené a chytal ryby. Jediná nástraha, co fungovala, byly kousky mořského červa z kmenu kroužkovců (http://cs.wikipedia.org/…u%C5%BEkovci). Ryba se lovila na „crva“ a „crv“ se chytal na „govno“. Chorvat měl plechovou past (pozink) krabicovou, podobného systému jako je past na myši. Dovnitř dal suché lidské hovno (to se dá na divokých plážích najít vždy). Past pusti s velkou zátěží na dno, přivázal bójku. Večer jsme nejdřív vytáhli pasti s červy a potom jsme z červa (dost hnusný živočich)řezali od konce kousky délky 3–5 cm a napichovali na háček. Pruty byly jako kapřáky 3 lb. Olovo cca 80 g . Ryby měly okolo 50 cm, ale druhy, které jsem neznal a neznám.. Pečené byly chutné.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 20:22 ® jepice-zruseno reakce na …

tomas54> Já sem tehdá ani nevěděl, že to nějak chtěj, to jsem zjistil až pak.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 v 19:17 ® tomas54

Já si tu povolenku radši koupim i když 300kun ale pořád lepší než pokuta já nevim za kolik kun

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 v 18:57 ® jepice-zruseno reakce na …

tomas54> Dá, ale údajně nesmí. Taky jsem tam pytlačil, bylo to takový divný, už tenkrát. Na ryby je lepší zvolit jinej stát.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 14:21 ® tomas54 reakce na …

nnnap> Mě bylo řečeno že se tam dá chytat úplně normálně bez placení (jedeme na Fažana u puly)

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 14:06 ® nnnap
nnnap

ono je to úplně jedno. Jsou tam jenom prcky. A je úplně jedno, s čím budeš chytat, na co budeš chytat. Tam se žádné filigránské metódi nenosí. Opravdu- chytneš všechno na všechno. A když si vezmeš něco tvrdýho, třeba pilkr s navijákem na slanou vodu, ovšem, to pozor, pak si budeš moct i něco hodit do dáli i ze břehu. Ne, že bys tam měl větší šanci něco chytit, prakticky je to prázdná voda s nějakou akvarijní drobotinou, ale může se ti podařit třeba chobotnice. Ty mi normálně skáčou na pilkry tažené nade dnem, něco jako těžká přívlač.

Ale nejdůležitější podle mne ti nikdo neřekl- v chorvatsku je lov ze břeh zpoplatněn. Už k těm kurvám nevychovaným nejezdím, ale počítám, že se nic nezměnilo, spíše zpřísnilo.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 ve 12:30 ® jepice-zruseno

Napíšu sem, co používám já, když jsem u moře. v Chorvatsku jsem byl jen jednou, ale dvakrát s rodičema v Bulharsku a Řecku. Letos jsem byl na Sicílii. Existují zde asi tři základní možnosti, jak chytat. Buď z pláže, z přístavu nebo ze skály. V Bulharsku byla ještě navíc delta řeky. Z pláže je nejlepší koncové olovo cca 40g, dva boční návazce s hodně malejma háčkama. Z pláže se dá chytat až večer nebo brzo ráno, když už tam nejsou lidi, další nevýhodou je, že kolem není moc „nástrah“. V přístavu se dá lovit docela dobře večer, protože tam bývají lampy, je na to tedy vidět. U přístavu je obyčejně nějaký vlnolam, kde se dají nasbírat takoví šneci nebo škeble, který se rozflákaj šutrem a dá se na to dobře chytat. Používám obvykle plavanou, při větší hloubce, než je délka prutu, s průběžným splávkem. Stejným způsobem chytám ze skály. Další osvědčenou a dostupnou nástrahou je rak poustevník, připadně funguje rozkrájet chycenou rybu na kousky. Důležité je používat malé ostré háčky. Ve skalách se často tupí, proto je dobré to kontrolovat. No a teď k jádru věci, tedy prutu: Protože občas chytám z pláže na olovo, používám 3m teleskop (obyčejnej starej laminátovej šejkspír s mechovkovou rukojetí). Jako naviják používám starej tokoz MK, kterej ale asi brzo doslouží. Pokud bys lovil třeba jenom ze skály nebo v přístavu, je na plvanou dobrej i jednoduchej teleskopickej bič, ten jsem používal i v Bulharsku v deltě řeky. Většina lovenejch ryb má tak do 20 cm, takže základem jsou malý a ostrý háčky, na prutu a ostatním už ani tak moc nezáleží.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 v 10:46 ® noba
noba

nejlepší to asi bude na splávek z nějaké skály kdy bude hned větší hloubka a prut ti stačí nějaký jemný a obyčejný, stejně tak navijak protože sůl mu dá co proto.

reagovat
Čtvrtek 26. prosince 2013 v 10:13 ® tomas54

a mám chytat na splávek nebo na těžko?

reagovat
Středa 25. prosince 2013 ve 22:18 ® hraji
hraji

V Chorvatsku z pláže se ti podaří jen velmi těžko chytit rybu větší než 40 cm, velmi často ani to ne, naprostá většina z nich bude mít kolem 10 cm. Takže ti stačí úplně jemný proutek. Určitě ne 150 gramový

reagovat
Středa 25. prosince 2013 ve 20:20 ® tomas54

ještě zkuste tohle http://www.tropicliberec.cz/…vijak-zdarma--

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1