Chytej.cz

Pytláci, podsekávači a jiní dobytci u vody necteno

15.10.2013 | HaD | 57.164 zobrazení | 904 odpovědí

Rád bych, abychom v tomto fóru soustředili naše zážitky s pytláky či rybáři, co na svazových vodách hrubě porušují rybářský řád (nezapsaná docházka či zapomenutý metr to fakt není) a i jak se případně podařilo pytláctví vyřešit. Zkušenosti určitě pomohou ostatním. Naše svazové vody si musíme chránit!!!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 5. ledna 2016 ve 14:02 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Neodpovídáš. Ok.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 13:56 ® Petula reakce na …
Petula

Mrknato> Kdo rybaří tak ví jak to chodí s předpisy a překrucování jejich účelu,nic nového pod sluncem a setkávám se u vody s různými rádoby rybáři,kteří si pravidla vysvětlují po svém.Taková je doba a takový jsme národ.Respekt a úcta k zákonům je pro nás cizí,takže je zbytečné o tom polemizovat,to by se musela předělat celá společnost a nikoliv pouze jednotlivci.Ale myslím si osobně,že už jsme vyčerpali vše k tomuto případu,nebo ještě je zapotřebí dokola něco omílat?Myslím,že nic nového už se nedozvíme.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:53 ® Mrknato reakce na …

HaD> Já jsem již odpověděl. §2 pím.b)

Chov a lov ryb udicí v rybníkářství je prováděn za účelem produkce masa, nebo produkce násady. Filmování tam není uvedeno…

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:49 ® Mrknato reakce na …

Petula> Ten metr na posuzování přestupků je stejný pro každého. Bohužel krátit, nebo prodlužovat nám ho vnucuje pomocí RŘ a BP sám uživatel-ČRS a MRS, protože většina BP (a že jich je), není kompatibilní s právními předpisy a trestání rybářů probíhá v těchto případech ne dle zákona, ale dle svazopředpisů, které nemusí a nejsou mnohdy kompatibilní se zákonem.

Např u trollů v MRS je rybář dle jejich „BP“ povinen předkládat ke kontrole RS s RL a povolenkou také členský průkaz…((( Co si o tom myslet? ČRS na tom není lépe, v jeho „BP“ je ustanovení, že uživatel má právo vyhradit místa k lovu, i když zákon 99/2004 to jasně zakazuje.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:37 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> kecy. Odpověz na otázku. Byla jasně položena.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:34 ® HaD reakce na …
HaD

hraji> já vím.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:34 ® Mrknato reakce na …

HaD> Minul jsi §2, pís.b). Pokud by jsi lovil v rybníkářství stejně jako při VRP, obcházel by jsi zákon. Povolení k lovu ryb udicí v rybníkářství se proto nazývá „pověření k těžbě ryb“.

No a jak píše troll hraji, jeho účelové pindy už nikoho nezajímají, krom jeho několika nohsledů......

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:23 ® hraji reakce na …
hraji

HaD> největší chyba je, že na ty troly reagujete. To je jejich živná půda.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:10 ® Petula reakce na …
Petula

HaD> Já jen nevím,co pořád po tobě chtějí víc?

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:08 ® Petula reakce na …
Petula

HaD> A nemáš to jedno?Tak jsi natočil film,pro mnohé to je plus,že děláš něco i pro ostatní,tak nemáš zapotřebí řešit a dlouze vysvětlovat,co už jsi jednou vysvětlil.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 ve 12:03 ® HaD reakce na …
HaD

Petula> Omyl, chytali jsme na Roudnici v květnu 2011 ne kvůli tomu, že bychom v červnu štiku nechytli (v červnu už jsem jich nachytal stovky), ale proto, že se na konci května vysílalo a po pravdě mne ani ve snu nenapadlo, že bych porušoval nějaký předpis. Kdybych měl předpisy na háku, jak mi ti pánové podsouvají, chytali bychom někde úplně jinde.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 11:56 ® Petula reakce na …
Petula

Mrknato> Nemusí se u všeho hned používat silná slova,ono to jde i v klidu.Nevím proč se pořád řeší na jaké louži se loví,vždyť toto je úplně jedno.Ten kdo si udělal z nějaké vody svůj komerční revír určitě věděl co to obnáší a že se na něho vztahují úplně stejné pravidla a zákony jako na kohokoliv jiného.Zná tady někdo štiku soukromou nebo štiku svazovou?Já znám jen štiku obecnou a ta má v zákoně jistou ochranu jak v době hájení tak ve způsobu lovu a tato ochrana je zákonem platná pro všechny typy vod a pro všechny vlastníky.Pravdou však je,že svaz toto dodržuje,soukrom­níci ne a to za tiché podpory svazu,jelikož ne málo funkcionářů svazu si hřeje svou polívčičku na soukromých revírech,tudíž je spoluvlastní,ale i tak nemají právo si dělat pravidla jak se jim zlíbí.Zákon je pro všechny stejný.Můžeme polemizovat o tom,že by jisté úpravy,které již doba dávno předběhla byly na místě,ale pokud je platné zatím to co je,tak se tím každý musí řídit.V opačném případě si počíná takový člověk protiprávně včetně samotného rybáře,nic ho z toho nevyviní.Pokud někdo chce lovit dravce dříve než 16.června ať si zajde na pstruhovku,kde může lovit od 16.dubna a nebo ať si zajde na revír,který má k tomu udělenou vyjímku,tak jak zákon ukládá.Pokud je řeč o Davidovém točení lovu štik v květnu,já mám k tomu vysvětlení takové,že 16.června už by nám neměl co ukázat,jelikož jsou štiky nacpané po výtěru bílé ryby k prasknutí.Je to totéž,když točí klip Nikl se svojí alchimií,musí taky na chovný rybník,jelikož na svazovce by dopadl úplně stejně jako kdybych použil pouhou strouhanku.David se nebránil a přiznal,ano točil jsem v květnu,co ještě po něm chcete víc????Je proto srovnatelný s člověkem,který podsekává a nebo který veme domů vše co má ploutve??Pánové trošku špatný metr!!!

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 11:49 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Vymýšlíš si a lžeš. Citace:

99/2004 Sb. ZÁKON ze dne 10. února 2004

§ 3

(2) V rybníkářství se lov provádí hromadně účinnou metodou lovu nebo na udici. Lov na udici může provádět rybníkář, popřípadě jím pověřené osoby.

Mohl bys citovat část, kde se píše, že vše, co se uloví hromadně účinnou metodou či udicí se musí ponechat? Tzn. se nesmí vrátit zpět do vody, vysadit jinam apod.? (btw. slovo těžba zákon nezná)

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 11:00 ® Mrknato reakce na …

Petula> Prosím tě, koho jsem tady já urážel, nebo osočoval? Nezpochybnitelným faktem je, že aby někdo skutečně pytlačil a je jedno zda v revíru, nebo rybníkářství, musí způsobit měřitelnou škodu min. 5000,–Kč. To nedordžováním ryb. řádu a podsekáváním ryb do celkového množství cca 30kg ryb nezpůsobí.

Proto lov v rozporu se zákonem 99/2004 a jeho prováděcí vyhláškou je tak téměř výhradně přestupkem. Lov ryb udicí lze provádět udicí pouze v revíru, nebo jako těžbu ryb v rybníkářství. To, že při lovu ryb udicí při rybníkářství pověření těžaři ryby netěžili (pouštěli je) tedy neprováděli těžbu, je porušením zákona 99/2004. Stejně tak jako někteří závodníci si vyhrazují místa k lovu, sakují více než 7kg ryb, nebo s rybami, které si neponechají zbytečně manipulují, nebo cíleně loví ryby hájené. To jsou dobytci a o tom se nemusí diskutovat. Dobytci si to mohou vymlouvat a ospravedlňovat, stejně jako nějaký Nikl, který v časopise rybářství napsal, že lov 24 hod není zločin. Zločin to není, ale je to přestupek, vědomě prováděný, stejně jako to podsekávání, lov podměrečných ryb, nebo ryb nedosahujících míry. K čemu tedy máme RS a koho vlastně kontroluje? Je to ještě RS?

O čem tedy chceš plodně diskutovat? Snad jedině o změně zákona, ale ten je dobytkům, přestupcům, závodníkům a hercům zcela volný a dobytka, psychopata a fanatika se snaží udělat z kritiků lovu, který provádějí v rozporu se zákonem. To si připadám jak někde v Albánii na revíru diktátora Hodži.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 10:06 ® Petula reakce na …
Petula

HaD> Myslím,že se to jako vždy vyhrotilo úplně zbytečně a řešení nebo vyřešení tématu nikde,jen urážky a osočování.Plodnou diskuzi tady najít je umění. :-(

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 1:48 ® kubsta reakce na …
kubsta

HaD> ale ano i přívlačí :-) asi jsem teda pytlák, ale je to podle soupisu povoleno ;-)

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 1:43 ® HaD reakce na …
HaD

kubsta> přívlačí ale ne. Takže bacha – když teď půjdeš na soukromák třeba na dírky (samozřejmě si na úřadech ověříš, že mají platnou výjimku) a budeš chytat po 17:00, nebo na marmyšku, jsi podle těch jedinců pytlák!!! Srážka s blbcem je fakt nejhorší.

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 1:34 ® kubsta reakce na …
kubsta

HaD> Granuláči se dají chytat i v tomto období na svazových vodách ;-) a vyprdni se na ty špekulaty stejně do všeho budou šťourat…

reagovat
Úterý 5. ledna 2016 v 1:22 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato a Malamut: nic neporušuji. Rozhodně ne na revírech ČRS či MRS. A jestli chytám ryby občas na soukromácích, kde majitelé např. teď umožňují lov duháků přívlačí, což možná odporuje nesmyslnému zákonu, který nereflektuje realitu, a Vás to to irituje, je to váš ctěný problém. A klidně se polejte benzínem a na protest zapalte navzájem. A dejte trestní oznámení na nás „pytláky“! Jsou nás desetitisíce, co soukromáky občas navštíví. A jen kretén neumí odlišit skutečnou podstatu pytláctví. A fanatickej psychopat. Ale aby jste se mohli věnovat fóru a nepotřebovali inteligenci vyšší než padající listí, doplnil jsem 3× slovo „svazové“ v textu zadání. Ono to bylo pochopitelné i teď i pro IQ nad 50. Zřejmě jste níž.

reagovat
Pondělí 4. ledna 2016 ve 23:21 ® malamut reakce na …
malamut

HaD> to je tvý zbožný přání, mít tu jen svý přisírače, ale ono to asi možný není, i když ano, opozici vybanuj a máš klid, jako svazák Maťák od vedle. Je velice zajímavé, že jsi tu nechal pouze příspěvek, kde jsem tě nazval přizdisráčem, ale předtím jsi dva smazal, skutečně jsi přizdisráč bez koulí a bez kouska cti.

reagovat
Pondělí 4. ledna 2016 ve 22:48 ® Mrknato reakce na …

HaD> Tenhle web je tvůj, to asi ví každý. Skoro nikdo ale neví, proč někoho nazýváš „pytlákem a jiným dobytkem“, když nedodržuje ustanovení „sportovního rybolovu“, neb sám jsi sportovník a všeobecně dodržovaná a uznávaná pravidla porušuješ také, stejně jako bobrman a vágner.

Když řekneš, že se na tebe vztahují jiná pravidla, než na ostatní a můžeš si dělat co chceš, pochopím to i já. Takhle se ale mezi ty dobytky řadíš sám a ještě si to škrábeš. FUJ Davide Havlíčku a srovnej se......

reagovat
Pondělí 4. ledna 2016 ve 21:53 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> fanatické, zlé, lživé a nenávistné výplody budu nekompromisně mazat. Nelíbí? Odejdi. Světu už jsi sdělil, jaký jsem kriminálník, protože jsem chytal na soukromáku v květnu štiky. Chceš-li to dál šířit, zaplať si inzerát v Blesku a tady už tím nevopruzuj.

reagovat
Pondělí 4. ledna 2016 ve 21:06 ® malamut reakce na …
malamut

HaD> opět cenzura? Davide, jsi přizdisráč.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 19:12 ® HaD reakce na …
HaD

Nevyn> Jj

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 18:05 ® Nevyn reakce na …

David H.> Tak se něj vys…vykašleme.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 17:47 ® HaD reakce na …
HaD

Nevyn> Spíš není schopen myslet. Tohle je totiž strašně snadné a bude to omítat donekonečna. Za ty roky ho znam.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 15:57 ® Nevyn reakce na …

malamut> Možná nebo tady někdo není schopen opustit myšlenku.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 15:14 ® malamut reakce na …
malamut

Nevyn> asi se ti zobrazuje jinej nadpis.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 ve 14:48 ® Nevyn reakce na …

malamut> No me to tak prijde. Téma jsou pytlaci a navrhoval bych pridat nějakej novej zážitek nebo zkušenost. Sám bych přidal, ale bohužel nemám.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 ve 12:25 ® malamut
malamut

Nevyn> nepřipadá mi, že by někdo odbočil od tématu, když si přečtu název diskuse.

reagovat