Chytej.cz

Pytláci, podsekávači a jiní dobytci u vody necteno

15.10.2013 | HaD | 57.164 zobrazení | 904 odpovědí

Rád bych, abychom v tomto fóru soustředili naše zážitky s pytláky či rybáři, co na svazových vodách hrubě porušují rybářský řád (nezapsaná docházka či zapomenutý metr to fakt není) a i jak se případně podařilo pytláctví vyřešit. Zkušenosti určitě pomohou ostatním. Naše svazové vody si musíme chránit!!!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 3. ledna 2016 v 10:41 ® HaD reakce na …
HaD

regulus> není – ztrácím asertivitu :-)

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 10:34 ® Nevyn reakce na …

Petula> Majitel tvrdí něco jiného. Ale je pravda, že tam nikoho nepouští chytat. Pouze on a občas jeho přátelé. Takže tady to vypadá na kontrolní odchov, je to advokát, takže si to asi dokáže zdůvodnit. Nicméně navrhuji, abychom přešli zpět k tématu této diskuze.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 v 6:57 ® Petula reakce na …
Petula

Nevyn> v tom případě tam nesmíš provádět rybolov vůbec,kromě tedy nějakého kontrolního odlovu a i ten má své pravidla.ve většině případů se však jedná o ochcávání zákonů.a soukromé vlastnictví ti v tomhle nepomůže,to chrání maximálně vodu a přístup k ní.rybářský zákon chrání to co je v té vodě.když může zákon dodržovat svaz jakožto vlastník mnoha revírů tak totéž musí dodržovat soukromník.

reagovat
Neděle 3. ledna 2016 ve 2:24 ® regulus
regulus

Ach jo .........

je to furt stejný … 8-(

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 23:14 ® Nevyn reakce na …

Petula> souhlas. Ale jak sám pises, musí to byt voda se statutem sportovní rybolov. A to ta mnou zmíněná není.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 21:40 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> anebo došly argumenty, tak se použije moudro někoho jiného, sám bys tohle nesesmolil. No nic, nejsi moc ve formě, snad bude časem lépe.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 21:35 ® HaD reakce na …
HaD

malamut>

reagovat
foto/forum/2016/th-img117456.jpg
Sobota 2. ledna 2016 ve 21:31 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> mě je ganz egal, kde Havlíček v květnu 2011 chytal štiky, já ti jen položil jednoduchou otázku, na kterou jsi mi odpověděl s arogancí sobě vlastní. Zdá se mi, že maličko ztrácíš nervíky, tak abys v té léčebně neskončil sám, to máš hnedle, raději se šetři, nerad bych tě měl na svědomí, i když, mám-li být upřimný, hovno bych si z toho dělal.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 20:28 ® Petula reakce na …
Petula

David H.> počasí je na rehabilitaci jako stvořené.přeji brzké zotavení.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 20:22 ® HaD reakce na …
HaD

Petula> Pokud to vlastník provozuje jako hospodářský revír a lov na prut definuje jako kontrolní odlov apod., žádný zákon neporušuje. Možná je to určité obejití zákona, na druhou stranu by zákon o rybářství pošlapával soukromé vlastnictví.

Zapotřebí to fakt nemám, zejména zde vím, že je to srážka s volem a ta vyhrát nejde. Ruka bolí, zvykám si na měsíční režim „vše jen levou“. Zatím to jde…

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 19:56 ® Petula reakce na …
Petula

David H.> máš tohle zapotřebí???co operace?dobrý?

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 19:53 ® Petula reakce na …
Petula

Nevyn> rád bych tě upozornil,že nemáš pravdu.zákon neplatí jen pro svazové vody,ale úplně pro všechny ať už je to svazová,soukromá či komerční voda.pokud je to voda ve statutu sportovní rybolov,platí zákon na každé louži k tomu určené.druhá věc je ta,že to v praxi nikdo nekontroluje a nehlídá,tudíž se soukromníci neobtěžují vyžádat si vyjímku.v praxi kdyby přišlo na lámání chleba,tak by to vždy schytal ten,kdo zákon porušil,tudíž rybář a až na druhém místě by to schytal vlastník vody a to jen v řípadě,že by měl někde písemně uvedené,že povoluje co je zakázáno bez udělené vyjímky.ale jak už jsem uvedl nemá toto kdo kontrolovat a když už,tak postihy jsou směšné.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 19:24 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> ať Ti nerupne žilka joudo :-)) ) A pokud máš dojem, že soukromáky porušují zákony ČR – a podle Tvých canců je to vlastně 100% všech (třeba mají v prosinci povolen lov od 6:00 do 18:00, 3 pruty apod.), tak jsi jistě vše mnohokrát ohlásil na Policii ČR. Jsi zralej na léčení. V Bohnicích bys mohl denně křičet „Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!! Havlíček chytal na soukromáku v Roudnici v roce 2011 v květnu štiky!!!“ A pak bys dostal ledovou sprchu a šup nanovo.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 15:27 ® Nevyn reakce na …

malamut> Ja Kryla neposloucham, nelíbí se mi. Ale tvůj názor respektuji i když Davida Havlicka nepovazuji za pytlaka nebo moralistu.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 15:22 ® malamut reakce na …
malamut

Nevyn> vzhledem k tomu, že se tu drtivá většina diskutujících ohání tím, že jsou „sportovní rybáři“, předpokládám, že rybaří na rybářských revírech, ať soukromých, nebo svazových. Ale jinak je mi to u prdele, jen nemám rád, když, slovy Karla Kryla, „…na rohu ulice vrah o morálce káže…“.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 14:24 ® Nevyn reakce na …

malamut> Pokud se jedna o tvou vlastní vodu, na vlastním pozemku, muzes si na ni provozovat co chceš. Rspektive nesmis inzerovat a brat za to peníze, jinak si můžeš na takové vlastní vodě dělat co se ti zlibi. Taková je bohužel realita. Stejne jako muzes v soukromé rezervaci střílet tygry a nebo někomu povolit lov stik v květnu. Nenadelas nic. Tim bych to uzavřel.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 13:16 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> proč bych to měl dělat? Snad pro to, že ty a tobě podobní serete na pravidla, pokud Vám to přinese prospěch, přestože jinde máte plnou hubu keců o morálce? Tak to není úplně důvod k polejvání se benzinem a zapalování, aspoň ne pro mě.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 13:09 ® malamut reakce na …
malamut

Nevyn> pokud voda není rybářským revírem, nelze na ní provozovat „sportovní rybolov“.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 ve 12:34 ® Nevyn reakce na …

malamut> Ano, to mas pravdu. Pokud se ovsem jedna o rybářský revir. A například mnou zminena voda není revirem. Je na soukromém pozemku, není volne pristupna a nikde jako revir nefiguruje, tudíž se na ni tohle nevztahuje. A mam to potvrzené přímo od majitele, který je shodou okolnosti advokát a mimo jine potvrdil to co jsi napsal ty, ale to platí pouze u reviru.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 11:20 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> já jsem statut toho soukromého revíru neověřoval a ani v budoucnu nehodlám. A klidně se na protest polej benzínem a zapal.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 9:57 ® malamut reakce na …
malamut

Nevyn> všeobecně rozšířený omyl, zákon o rybářství č. 99/2004 Sb platí na všech rybářských revírech, i na tzv. „soukromých“, a já vycházím z toho, že se pořad natáčel na „rybářském revíru“, který byl rybářským revírem i ve smyslu zmíněného zákona.

reagovat
Sobota 2. ledna 2016 v 1:28 ® Nevyn reakce na …

malamut> Pokud jde o soukromak, tak si tam muzes chytá kdy chceš a co chceš. Pokud ti to majitel povolí. Aspoň tak to znám ze soukromaku ja. Nekde se rodí rybarskym radem a dobou hájení a mam zkušenost z jednoho rybníka, ze tam nic neřeší, zaplatis a chytas, ale zase v u toho konkrétního platí, ze nic neberes domu, jen chyt a pusť.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 ve 23:47 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> pro natáčení pořadu přestává platit zákon a prováděcí vyhláška automaticky, nebo jste museli žádat o výjimku?

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 18:22 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> bla bla. S Tebou je to nikdy nekončící debata. Naprosto marná.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 17:42 ® Mrknato reakce na …

David H.> Nemám problém, ale nějaké „důvody a možnosti“ může mít každý „podsekávač, dobytek, nebo závodník“. A o tom snad otázka je, ne?

Nebo máš snad nějaké akceptovatelné důvody a možnosti, které podsekávače a dobytky z tohoto ranku vyviňují? O tom pohovoř, ale tobě to bude asi jedno, nejspíš.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 17:05 ® HaD reakce na …
HaD

Nevyn> bohužel. Díky, hlavně pevné zdraví!

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 16:34 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> už zas máš problém, že jsme natáčeli s Rudou Hrušínským díl o štikách v květnu na soukromáku, protože jsme neměli jinou možnost? Jsi bohužel nemocnej fanatik.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 ve 14:17 ® Nevyn reakce na …

David H.> Vidíte, proto je většina diskuzi na forech o ničem. Vždycky se najdou podobni rypalove. Vse nejlepší do Nového roku všem a Vam osobně hodně štěstí s rukou. Mějte se tu fajn.

reagovat
Pátek 1. ledna 2016 v 11:43 ® Mrknato reakce na …

Já vím, že ti to není milé, ale je to tak..... Zloděj, který křičí chyťte zloděje, je bohužel realita současnosti a mnozí na tom staví svoji kariéru a business, ale nejsi jediný.

Současná rybařina má 10, 20 daleko větších problémů, než se tady snažíš předestřít. Seš chytrej kluk, a proto nemohu pochopit, jestli to jen nechceš chápat, nebo to opravdu nevidíš.....

Jinak ti do Nového roku přeju dobrý světlo do kamery a více objektivnosti v tvých diskusích a filmech ......

reagovat
Čtvrtek 31. prosince 2015 ve 23:49 ® HaD
HaD

Mrknato> Si se přecpal vtipnou kaší? Nebo je to skleróza???

reagovat