Chytej.cz

prut na smáčkování necteno

1.10.2013 | rompeprop | 6.050 zobrazení | 56 odpovědí

Prosím o radu s výběrem prutu na lov okounů a tloušťů pomocí smačků.. Použtí menší řeka . Cena kolem 2000kč Předem díky za vaše doporučení.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 16. října 2013 ve 13:32 ® HaD
HaD

Já se chovám k prutům celkem nešetrně a můj jediný Dragon zatím drží. Toť má zkušenost s ďábelskými poláky.

reagovat
Pondělí 14. října 2013 v 15:20 ® troutkiller reakce na …

kerob>Koukám že to máme tak nějak stejně:-(

reagovat
Pondělí 14. října 2013 v 10:20 ® kerob reakce na …
kerob

Ja se k prutum chovam velice opatrne. Vystridal jsem desitky vlacecich prutu za poslednich 20 let a svou chybou jsem znicil 2. Jeden ten dragon byl uplne novej, prasknul 5 minut po vyndani z futralu a navazani u vody a ani u toho druhyho si nejsem vedom jakehokoliv poskozeni predtim nez prdnul.

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 22:33 ® jepice-zruseno reakce na …

SURF> Omni bylo něco jako značka, nebo spíš řada od Shakespeare.

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 21:18 ® SURF reakce na …

jepice> První prut bambusák. Na „štípáky“ jsem taky zapomněl. Značky si už nepamatuji.

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 21:10 ® SURF reakce na …

jepice> Silstar mi vypadl. První „kapráky“. A ještě ( aspoň, pokud si dobře vzpomínám ) značka Omni. Ten začátek prutů, bych zvedl asi na 25 let.

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 20:58 ® jepice-zruseno reakce na …

SURF> Tak ono z těch 43 roků se dá reálně uvažovat tak o posledních 15, protože před tim se ty pruty dělaly jaksi pevnější, i když teleskopy Sona se přerazit daly. Edit: Prut na smáčkování bych si zrovna ze sklolaminátu zrovna dokázal představit …

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 20:09 ® SURF

Mám a měl jsem pruty těchto značek: DAM, Robinson, Dragon, Sportex, Sona, Daiwa, Trabuco. Nikdy se mi nestalo, že bych nějaký prut zlomil. Zatím. Chytám 43 roků.

reagovat
Sobota 12. října 2013 v 15:52 ® troutkiller reakce na …

skwor>To nikdy není na škodu,páč lidi hodně zapomínaji:-( (

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 14:49 ® skwor
skwor

Ty jseš opakovátko?

Toho si nevšímejte, jenom se mi vybavila jedna hláška z Partičky :-D :-D :-D

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 14:25 ® troutkiller reakce na …

jepice>Já už se nedivim u Dragonu vůbec ničemu!Třeba o té blbě udělané ručce se vědělo určitě a pruty se vesele střílely dál s tím že ted už se to určitě nestane!A světe div se stalo,mně dvakrát za sebou:-( Tak děsnou zkušenost nemám s žádnou jinou značkou a že mi jich už rukama prošlo!

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 13:59 ® jepice-zruseno reakce na …

troutkiller> Zvláštní, že se tu tak kritizujou. Divil bych se, kdyby i po opakovanejch reklamacích ta vada nezmizela (?)

reagovat
Sobota 12. října 2013 ve 13:56 ® jepice-zruseno reakce na …

kerob> Já sem dragony nikdy neměl. Ale zlomil jsem dva vláčáky (jeden z mušáku udělanej doma, druhej Šitmáno Catána) vycukáváním uvázlé nástrahy v tahu a jeden (Shakespeaer Sigma) když jsem vycukal tvistra, kterej se uvolnil, vystřelil a přerazil špičku. Ty první dva museli bejt asi potlučený, jinak by tak snadno neřachly. Teda aspoň myslím, že vlasec 0,12 – 0,14 by se měl dát přervat o prut, i když je mi jasný, že se to dělat nemá. Vzhledem k tomu, jak se k těm prutům chováme (usuzuji z toho, když si dva zničil vlastní vinou), tak je možný, žes ty dragony měl taky načlý…

reagovat
Sobota 12. října 2013 v 11:10 ® kerob reakce na …
kerob

jepice> ja zlomil za zivot 4 vlacaky. 2 jsem privrel do dveri u auta – moje chyba a ty zbyly 2 byly dragoni.

reagovat
Sobota 12. října 2013 v 10:48 ® troutkiller reakce na …

petrikveprik>S tím Drakem se to stane uplně snadno,třeba jako mně s TD 7–21 při prvním náhozu wobem kterej vážil 9g:-(( Teda pokud se ti ručka nerozpadne při sundání ochrané šprcky:-( (Třikrát fuj tomu polskýmu šméčku!!!

reagovat
Sobota 12. října 2013 v 10:42 ® jepice-zruseno reakce na …

Stroft> Mě se to stává u vícero značek. Jedinej vláčák, o kterej se nebojim, je Druchema Shakespeare Wonderod (máme doma dvě verze a obě drží a drží).

reagovat
Sobota 12. října 2013 v 10:38 ® Stroft reakce na …
Stroft

petrikveprik> Mám, nebo měl jsem 6ks od Draka, 4ks zlomené. U jiných značek se mi to nestává, zvláštní:-)

reagovat
Sobota 12. října 2013 v 9:12 ®  reakce na …

Stroft> hoši, já tomu lámání dragonu fakt nerozumím – mám od nich 4klacky a max spokojenost.(vím že jsou i lepší klacky) Nechci to zakřiknout, ale nepodařilo se mi ještě zlomit žádný..a to se k nim občas chovám hulvátsky a drží. Klidně s 4–21g házím 10cm slidery.. letos jsem s 3–18g vypáčil 100cm štiku.. Můžete event. popsat jak k tomu zlomení došlo? Pod rybou? Na vázce? Ve dveřích auta? :-D D

reagovat
Úterý 8. října 2013 ve 14:20 ® Stroft reakce na …
Stroft

skwor> Jo, jo je to dědeček.Už byl i hospitalizo­ván(zlomený vrchní díl) :-((

reagovat
Úterý 8. října 2013 v 10:16 ® casper
casper

já jsem si Daiwu zrovna objednal, protože jsem o víkendu zlomil špici na Awa shima :-D

reagovat
Úterý 8. října 2013 v 8:09 ® jepice-zruseno reakce na …

rompeprop> Jojo, no psal jsem pro moje měřítka, navíc 1350 je dobrej kauf. Já ho koupil za 1600. Ale zase sem ho vcelku potřeboval, protože jsem zlomil catanu do 11g, kterou jsem měl před tim a nutně jsem potřeboval na něco chytat.

reagovat
Úterý 8. října 2013 v 5:23 ® rompeprop
rompeprop
reagovat
Úterý 8. října 2013 v 5:20 ® rompeprop
rompeprop

Jepice >nezdá se mi že by to byla zase taková raketa .1350 byla částka kterou jsem svůj cenovej plán naboural ani trochu.

reagovat
Úterý 8. října 2013 v 0:16 ® jepice-zruseno reakce na …

rompeprop> Ta Daiwa Exceler je takovej rozumnej univerzálek na lehký odnože přívlače. Mám jí taky. Mám to hlavně na rotačky, ale když jdu s jedním prutem, tak s tím chytám i na gumy. Na druhou stranu je nutno říct, že už to z mýho pohledu neni uplně lacinej prut, můžu konstatovat, že jsem se maličko rozšoupnul. Vyhovuje mi nedělná rukojeť, děsně mi vadí ale její kovovej konec, kterej klouže uplně všude, kde to o něco opřu a prut se tak neustále ocitá na zemi, kde na něj brzo šlápnu.

reagovat
Pondělí 7. října 2013 ve 21:54 ® SURF reakce na …

rompeprop> Jeden z dalších prutů. Souhlas.

http://www.rsp-fishing.cz/…-40m-2-10g-2

Řekl bych, že je ještě jemnější, než:

http://www.rsp-fishing.cz/…m-3-14g-akce

reagovat
Pondělí 7. října 2013 ve 21:34 ® rompeprop
rompeprop

Tak jsem vše vyřešil návštěvou rybářství v Táboře u nádraží a po dohodě jaká je moje představa mi byl doporučen prut DAIWA Exceler 2–10 g. Mužů říct že super.Byl jsem od koupení každý den chytat a okounu mám každý den opravdu hodně dokonce jeden ke 40 cm. Velký dík zavodnikovi kterej si tam právě chystal smáčky na víkendovou rybacku na orlík a dal mi pár typů který na pruhatce fungujou nejlíp.

reagovat
Pondělí 7. října 2013 v 19:38 ® skwor reakce na …
skwor

Stroft> Dragon má, pokud vím, 7g bez chvějivky jenom jeden. A jelikož to je už minimálně osm let starý model, tak mě nenapadl ;-)

reagovat
Pondělí 7. října 2013 v 19:07 ® SURF

skwor> Zase s Tebou musím souhlasit. 1,5g, je cítit úplně v pohodě. Kolega má ten samý v Destince a taky mu na smáčky vyhovuje.:-93;

Po pěti dnech, od zadání otázky, se nám tahle diskuze trochu rozjela ...... Krásně se rozjela ......:-D

David H.> Jak jsem psal, jednou jsem měl možnost, tenhle prut, na těch okounech vyzkoušet. Náhodou. A taky jsem psal, ať si prut, každý vybere sám … To, co mu vyhovuje. Tzn.: každému vyhovuje něco jiného ......... Já jsem pouze některý doporučil .....:->

reagovat
Pondělí 7. října 2013 v 18:48 ® Stroft
Stroft

skwor> To není chvějivka, ale je fuck:-) Teď mám 0,5–3,5gr.Pokud mám cca.15 metru z navijáku, tak cítím prd, je mi ztěžkne prut:-((

reagovat
Pondělí 7. října 2013 v 18:35 ® Fryw
Fryw

jepice> tak zkus popsat aspoň 800 000 způsobů. Na těch dalších 200 000 přijdu sám :-)

Taky jsou smáčci a smáčci. Jeden má 2 cm a druhej třeba 15. Podobně je to s hlavičkama nebo jinou zátěží.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1