Chytej.cz

Boleni - studie necteno

20.9.2013 | Robur | 4.177 zobrazení | 42 odpovědí

zdar, nevíte o někom, kdo dělal studii o škodlivosti a rozpínavosti bolenů? Tedy ve smyslu toho, že se pořád říká, že bolen vytlačuje ostatní dravce. Tak jsem si řekl, že by se toho mohl chytit nějaký studnet rybařiny a vědecky to zdokumentovat.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Čtvrtek 26. září 2013 v 19:44 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> s tou mírou bych ale plošně nesouhlasil. Na mnoha revírech by to bylo defacto trvalé hájení.

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 19:16 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> ocasem napřed!

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 17:02 ® troutkiller reakce na …

kerob>Už sem zažil mistry co se prsí tim že na podzim nachytají třikrát týdně lodnu od masa Okyšu,přesně tím stylem jak píšeš.Jeden prut vláčka a druhej nahozenej na rybku:-( (

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 16:21 ® kerob reakce na …
kerob

Ja bych u okouna omezil denni ulovek na 2 ks a stanovil min lovnou miru na 30 cm. Z myho pohledu je okoun uslechtilejsi ryba nez candat.

Loni jsem se na Orliku malem neudrzel, kdyz jsem potkal dva zmrdy na lodicce, kteri vlaceli a z lode meli pri tom jeste nahozeny kazdej dva klacky s rybickou… narval bych jim ty okouny do prdele, hezky hlavou napred…

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 15:28 ® troutkiller reakce na …

kerob>To já bohužel taky a už mně nebaví přesvědčovat pitomce at neberou Okouny 20cm po bednách a radši si vezmou 3 co mají 40cm.40cítka už je několikrát vytřená na rozdíl od tý dvacítky a když to vezmu jako masař tak co mi z tý dvacítky zbyde????Leda machrování že sem za sobotu chytil 50 Okyšu:-( ((

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 ve 14:48 ® kerob reakce na …
kerob

troutkiller> od listopadu do silvestra se pohybuju prevazne na Slapech a Orliku a tech, co si na posledni chvili prijeli naplnit mrazaky pruhovanym masem, potkavam vic, nez by bylo zahodno.

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 ve 12:00 ® peta128 reakce na …
peta128

troutkiller>:-D

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:58 ® troutkiller reakce na …

peta128>Máš recht!Co se s nim bavíš s majitelem jednim:-)) ))Je evidentně zastánce těch Bělic:-)) )Doufám že už si letos na Okyše nesáhne a bude lapat jen samího Bolena:-)) )

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:56 ® peta128 reakce na …
peta128

David H.>Kdy a nelži:-D

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:56 ® peta128 reakce na …
peta128

kerob>Co já tak pozoruji na mém úseku orlíku,tak co se týče vláčky a okounů,tak tam nepotkávám nikoho kdo by se na okouny specializoval­.Velkých je tam dost,ale ta drobot 3–5cm tam už není co bívala.

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:55 ® troutkiller reakce na …

kerob>Hele loni sem donesl domu dva Okyše který by to jen stěží rozchodily:-(( Doma to nikdo nejí páč jsou zmlsaný z Tresek a Okyš má kosti.

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:53 ® HaD reakce na …
HaD

peta128> chceš po tlamě? Odpoledne?

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:52 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> shoda :-)

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:50 ® HaD reakce na …
HaD

troutkiller> pak je na vině zase jen a jen člověk. Ne boleni, ne svaz…

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:47 ® peta128 reakce na …
peta128

David H.>Já jen konstatoval fakt,že těch bolenů o proti minulosti je tam ted o hodně víc.I minulá léta se hejbalo s vodou a okounků bylo dost,ale ted jich je minimum,dřív si pozoroval hejna o 50,100 kouscích a to už jsem neviděl dlouho,netvrdim,že za to může bolen,ale je to podezřelí;-) .Jinak já se s tebou nebavim9-)

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:43 ® kerob reakce na …
kerob

troutkiller> …a nebyl problém nachytat tašku Okounu.

To se pak nediv, ze jich je min a min, tech tasek okounu se urcite odnese vic, nez tasek bolenu. A holt volna mista obsadi ten, ktery se dokaze nejlip prispusobit, v tomhle pripade bolen.
Nicmene pochybuju, ze bolen ma vliv na ubytek okounu a candatu, jeho rostouci stav je spis nasledek ubytku C a O, nikoliv pricina. Ta pricina ma v ruce prut a v lodi igelitku…

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:38 ® troutkiller reakce na …

David H.>Srovnej chut masa Okouna a Bolena,jeden z duvodu máš jasnej:-((

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:35 ® HaD reakce na …
HaD

peta128> no teď je ale otázka, proč se ti malí okounci nečeřínkují – je na vině vyšší stav bolena, nebo třeba špatný výtěr okouna? Nejsem přesvědčen o tom, že by okouní potěr vyluxovali boleni. Spíše si myslím, že bolení budou honit svůj potěr a pomůžou jim právě okouni. Jenže okounů podle mne na Orlíku hodně ubylo a proto se více množí bolen. A proč ubyli okouni? Můj odhad je vyšší rybářský tlak + jebání s vodou v době výtěru. Zda je v tom třeba ještě chemismus vody netuším…

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:32 ® peta128 reakce na …
peta128

troutkiller>Tak to já taky,aspon doufám,že to tak bude:-)

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:27 ® troutkiller reakce na …

peta128>Když nachytám jako loni budu spokojenej:-)) Ještě bych chtěl dát nějakýho Okyše přez 50cm,u Céčka se přez muj osobák dostanu jen hodně špatně néli vůbec:-(

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 11:12 ® peta128 reakce na …
peta128

troutkiller>Letos se snad okounum zadařilo,poprvé v životě jsem je pozoroval jak se třou a s vodou se moc nehejbalo,tak snad jim to vyšlo.

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 10:58 ® troutkiller reakce na …

peta128>Na tohle nepotřebuješ studii ale stačí ten čeřínek:-(( Když k tomu přidáš hejbání s hladinou směrem dolu v době výtěru je hotovo:-( Bolen se na rozdíl od Okouna nebo Céčka vytře dvakrát do roka jako třeba letos a je vymalováno:-( (

reagovat
Čtvrtek 26. září 2013 v 10:27 ® peta128 reakce na …
peta128

troutkiller>Bohužel máš pravdu před 20lety tam tolik bolenů nebylo,když se hodil čeřínek tak byl plnej okounů,plotic,cej­nků,dnes je to na 50bolenů 1 plotička a tu a tam okounek.Velkých okounů je tam furt dost,ale nějak mi tam chybí ta drobot:-((

reagovat
Středa 25. září 2013 v 19:19 ® troutkiller reakce na …

Jarda Š.>Na Orlasu jich nikdy tolik jako poslední dobou nebylo:-(( Když sem tam chodil jako malej kluk tak si vzal Hrouzka nebo malou plotičku,vyslal si jí do zátoky a nebyl problém nachytat tašku Okounu.Dneska se tak leda koukáš na pulmetrový Boleny jak ti jezdí pod prutama:-(( Okouny nachytáš taky ale najezdíš se než se do nich někde trefíš:-(

reagovat
Středa 25. září 2013 v 15:03 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

troutkiller> Tak já bych nebral fakt, že svaz udělá to či ono, jako bernou minci. Oba dobře víme, že svaz dělá různé věci a ne vždy mají hlavu a patu. Řekl bych, že tady hlavně svaz trochu podlehnul tlaku veřejnosti. Ono když někdo dožere posledního candáta a pak tráví dny koupáním rybičky bezvýsledně a do toho pozoruje razantní zálovy pro něj nepolapitelných bolenů, tak si třeba řekne, že je něco špatně. A obvykle nedojde k závěru, že udělal chybu on, ale hledá příčinu jinde. A pak začne u píva křičet, jaký jsou ty boleni hrozný svině. Přitom se bolen rozmnožil jen díky tomu, že na něj zbylo víc žrádla. Pozor, pořád mluvím o Lipně, kam jezdím už čtvrt století. Orlík znám málo a hlavně nemůžu porovnávat stav před x lety.

reagovat
Středa 25. září 2013 ve 14:08 ® Jarda Š. reakce na …

troutkiller> Před 30 lety byl bolenů daleko méně téměř všude, ve většině revírů byl spíš vzácnost, na tom Orlíku jich ale už tehdy bylo relativně dost.

reagovat
Středa 25. září 2013 v 11:34 ® HaD reakce na …
HaD

troutkiller> zas tak černě bych to fakt neviděl. Sice na Orlíku nejsem denně, ale zas tolik bolenů nepotkávám. Nicméně okoun neubývá kvůli bolenům, ale opět kvůli lidem ;-)

reagovat
Středa 25. září 2013 v 11:30 ® troutkiller reakce na …

Bigpista>No ono toho Bolena bylo dost i na svaz když zrušil jeho míru a hájení.Na Orlíku je to viditelný i bez studií,nepamatuju si že by tam těch Bolenu bylo před 30 lety tolik jako ted:-( (Nedavno sem kecal s kaprařema a ty tvrdí že za tejden chytí na koule víc Bolenu než kapru:-( (Sám jich mám několik na gumu ze dna!Na tom Lipně se zlej Bolen určitě sám neobjevil páč ho tam vysadil svaz aby tam bylo aspoň co chytat:-((

reagovat
Středa 25. září 2013 v 9:05 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

troutkiller> A jak dopadlo Lipno? Lidi tam sežrali candáty a okouny a bolen ten prostor vyplnil. A když se tam teď okouni a candáti víc chrání, ejhle, znatelně ubylo bolenů. Rozhodně to nebylo tak, že se tam objevil zlý bolen a všechno to tam pobil.

reagovat
Středa 25. září 2013 v 8:48 ® troutkiller

Robur>Za mně jen jedno,tam kde sem dřív na Orlasu nachytal nebo načeřínkoval pytle Okounu je už dlouho Bolenu jak sraček!Když sedim na fídru loví mi pod nohama tak že potěr skáče na břeh.Pokud někdo tvrdí že je to s Bolenem v cajku at se mrkne jak dopadlo Lipno.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1