Chytej.cz

opatrný tloušti necteno

23.8.2013 | tomas54 | 3.945 zobrazení | 21 odpovědí

poraďte jak ulovit tlouště na řece pod splavem kde je max 40cm hloubky.Velký tloušť tam sice není největší tam je asi 35cm ale oni to nevezmou jen ti malý, ty velcí se zřejmě bojí splávku jen k nástraze najedou a odplavou dál. Tak nevím, máte někdo podobnu skušenost?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 11. září 2013 v 17:40 ® cujo reakce na …

David H.> no, ten můj osobák je 12 let starej, pak jsem chytal všechny max do 35 čísel až před dvěma rokama jsem na jednom místě na malýho woblera, tuším, že Salmo Butcher,dostal během deseti minut jednoho 54 a druhýho 56. Od tý doby jak když utne a zas jenom ti do 35 . . . . Doufám, že nebudu muset čekat dalších deset let na dalšího padesátníka . . . . :-)

reagovat
Středa 11. září 2013 v 15:22 ® HaD reakce na …
HaD

cujo> já mám nej na chrostíka – 58 cm

reagovat
Středa 11. září 2013 v 15:21 ® cujo reakce na …

David H.> jo jo, řasy z jezu fungujou parádně, sem na to dostal svýho největšího, měl rovnejch 60 . . . .

reagovat
Středa 11. září 2013 ve 12:17 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

Ano stejna velkost kroužku.

reagovat
Středa 11. září 2013 v 10:28 ® HaD reakce na …
HaD

tucnak11> myslíš navíc kroužek k háčku?

reagovat
Středa 11. září 2013 v 10:23 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

No opravdu jisou hladinovi popouštiš po proudu s napnutym silone prut nej 1–7 gr a pomalu tahaš zastaviš a zase plave většinou po hladině a brzdi vodu jak je Jelec, neodola ve 100 procentech baha přydat jeden navic kroužek, s jednym vice mi padalo s 2 -ma je klidek je to super chytačka s jemnym prutikem.prut mam Black-Bull 180 cm 1–7 gr ot Cormorana a nate pidi midi je vyborny.ryhly jak na tak tenky proutek

reagovat
Středa 11. září 2013 v 9:58 ® HaD reakce na …
HaD

tucnak11> jak ti noví „broučci“ makají?

reagovat
Středa 11. září 2013 v 9:42 ® tucnak11
tucnak11

Rybaři berou uš všehno i Jelce,nej mi se chyta na male voblerky ot Salma

reagovat
foto/forum/2013/th-img101576.jpgfoto/forum/2013/th-img101577.jpgfoto/forum/2013/th-img101578.jpg
Středa 4. září 2013 v 15:21 ® HaD reakce na …
HaD

superweb> skvěle funguje i tráva z jezu a zmiňovaní chrostíci, i pijavice…

reagovat
Úterý 3. září 2013 ve 23:10 ® superweb
superweb

Jako malej jsem mraky velkych tloustu nachytal na lucni koniky..po tech se mohli utlouct. Taky to tehdy bylo trochu jinak se zarybnenim(nejsem zadnej starec, ale za tech 20 let co mam povolenku se toho bohuzel dost zmenilo). V rozvirene vode pod jezem to tehdy bylo celkem jedno co je na hacku, ale krome koniku preferovali cerviky, chrostiky a hnojacky.

reagovat
Úterý 27. srpna 2013 ve 14:35 ® OBr reakce na …
OBr

David H.> a to je na tom fajn, žádnej recept nefunguje vždy a všude stejně. Tloušti na spodní Jizeře v místech, kde se koupali v létě mraky lidí, ti jsou vych*** jak broky, stačilo trochu víc dupnout na břehu a bylo po chytání, zůstali jen prckové kolem 15cm. Teď už se lidi koupou doma v bazénech, ve vodě se ráchají jenom psiska a pozoruji, že i ta ryba je méně ostražitá.

reagovat
Pondělí 26. srpna 2013 v 17:21 ® HaD reakce na …
HaD

jepice> záleží na vodě. Já s tloušti na „mých“ vodách nikdy neměl moc problémy.

reagovat
Sobota 24. srpna 2013 ve 22:29 ® jepice-zruseno reakce na …

David H.> Což von sežere skoro všechno, ale jak z toho čouhá vlasec nebo hářek, už to neni tak jistý :-D

OBr> Zajímavý, musím zkusit. Jizera mě trochu trápí – voda čistá a ryby jsou tam opatrný. Ale tyhle kytky se vyskytujou i na Sázavě, takže to zkusim tam.

reagovat
Sobota 24. srpna 2013 ve 14:45 ® HaD
HaD

Pod jezem na trávu z jezu. Nebo na třešeň. To je tutovka. A kdy není třešeň, tak kus broskve, švestky apod. Ale tloušť žere skoro všechno. Je to chce zkoušet a trefit se mu do chuti.

reagovat
Sobota 24. srpna 2013 ve 13:37 ® OBr reakce na …
OBr

jepice> s tím plašením je to pravda, já plovátko moc nepoužívám, protože převážně chytám z vody a nechávám to splavávat, větší tloušť přes 40 mě blíž jak na 15m nepustí..ale to je situace z Jizery a místa, kde je čistá voda a hloubka tak po kolena…jinde to může být jinak.

Ta netýkavka je potvora(sám to určitě víš moc dobře), ale vysledoval jsem, že když do vody nějaký ten květ spadne, hned se po něm vrhají. Ten květ je hodně křehký, ale když se vezme trochu rozvitý, napíchne se háček do pestíku tak to jde.

Je potřeba, aby nebyl zavřený, protože jinak ta „sestava“ má málo vzduchu a jde to ke dnu. Hodně rozkvetlý zase nevydrží dlouho, po pár drbancích od menších tloušťů je bez okvětních lístků.

Dobrý je, že když se trochu namočí, tak ztěžkne a dá se s ním s citem nahodit i těch pár metrů od břehu, ale žádnej prudkej švih, jinak zůstane jen semeník.

Indikace záběru je výborná, květ je ve vodě vidět na hodně velkou dálku, ale chce to se zásekem chviličku počkat, tloušťi to rádi nejdřív ochutnají a pak sezobnou..tady se trpělivost vyplatí…

Nemám na ty květy sice velký kusy (přes 45cm jsem se asi nedostal), ale chytání je to parádní, navíc se jedná o jednu z mála metod, která mi zabírá celý den, i když nechtějí žrát. A v neposlední řadě mám i vnitřní uspokojivý pocit, že tý netýkavce trochu bráním v dalším rozmnožování, když jí odrbávám v plném květu ;-)

reagovat
Sobota 24. srpna 2013 v 11:04 ® jepice-zruseno reakce na …

OBr> Jo plovátko funguje pěkně, ale musí se nechat k tloušťům splavat, jinak je nához vyplaší. Ty je chytáš přímo na ty květy? to je dobrý teda, to musim zkusit. Je teda fakt, že na sázavě dobře žerou růžový mouchy… možná to nějak souvisí.

reagovat
Sobota 24. srpna 2013 v 9:28 ® tucnak11
tucnak11

pust to po proudu a uvidiš

reagovat
foto/forum/2013/th-img101090.jpgfoto/forum/2013/th-img101091.jpgfoto/forum/2013/th-img101092.jpgfoto/forum/2013/th-img101093.jpg
Sobota 24. srpna 2013 v 9:05 ® OBr reakce na …
OBr

tomas54> na takhle mělké vodě jsou hodně opatrní i menší tloušti.. já bych se podíval kolem břehů, sebral ideálně lučního koníka a nechal to splavávat jen na háčku. Hodně dobře se mi taky osvědčily uzavřené květy netýkavky žláznaté (http://cs.wikipedia.org/…A1znat%C3%A1).. Každopádně na opatrnýho tlouště to chce mít co nejméně „krámů“ v sestavě, ideálně jen ten háček.. a možná nějaké to plovátko nebo kousek korku pro lepší nahazování do dáli

reagovat
Sobota 24. srpna 2013 v 8:45 ® tomas54

ještě mě napadlo skusit fedeer jen s malym olovem

reagovat
Pátek 23. srpna 2013 ve 21:40 ® jepice-zruseno

Já myslím, že tuhle zkušenost máme asi všichni :-D Tloušť je prostě hrozně opatrná ryba a ve chvíli, kdy to neni hladový hejno, kde se jednotlivci předháněj, je problém je chytnout. Zažil jsem třeba to, že rohlík brali okamžitě po dopadu, ale jak v něm byl háček, tak to strašně zkoumali… Pokud to jde, zkus to bez splávku a uvidíš. Těžko radit, když vím, že bych měl možná stejný problém.

reagovat
Pátek 23. srpna 2013 v 17:03 ® Robur
Robur

zkus mirableku, srák, špendlík jen na háčku hodit do proudu a sledovat vlasec potažmo špičku prutu. Nebo místo splávku dát jen klacek např. zde bod C http://www.chytej.cz/…-sobe-dil-7/

reagovat