Chytej.cz

Bakalářská práce - dotazník necteno

19.7.2013 | RYBAR7 | 6.996 zobrazení | 80 odpovědí

Zdravím všechny rybáře. Moc byste mi pomohli s vyplněním dotazníku, který bude použit pro účely bakalářské práce na rybářské fakultě v ČB, děkuji moc.

Dotazník se týká sortimentu rybích výrobků.

Odkaz na dotazník:

http://www.survio.com/…2P3H0W9A7C5P

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 27. července 2013 ve 13:30 ® OBr reakce na …
OBr

malamut> nevím jak u vás, tady v Plzni je jich velkej nedostatek a platově jsou na tom taky dobře.

reagovat
Sobota 27. července 2013 ve 13:19 ® malamut reakce na …
malamut

OBr> tak se čerstvej vysokoškolák musí ohánět, aby těch několik let studia zúročil co nejdříve. A nezdá se mi, že by si strojaři žili nějak nad poměry, tedy když už jsi na ně narazil.

reagovat
Sobota 27. července 2013 ve 13:17 ® malamut reakce na …
malamut

Johny65> nikdo nikoho ke studiu na VŠ nenutí, může místo toho obrábět kovy, nebo dělat podomního prodejce čehokoliv, ale pokud je studium VŠ investicí, a to zcela nepochybně je, (a ve všech průzkumech vidím, že příjmy vyskoškolsky vzdělaných lidí jsou vyšší, než u lidí s nižším vzděláním), pak bych byl rád, kdyby si tu investici hradili ze svých prostředků. Já si své investice taky musím financovat ze svého.

reagovat
Sobota 27. července 2013 ve 12:30 ® Fryw reakce na …
Fryw

OBr> No, jen subjektivní zkušenosti samozřejmě. Proto to neberu ani jako oponování :-) Právě ty pravidla jsou různá. Měl jsem štěstí že vysoké nároky konkrétních profesorů byly provázeny i vysokou kvalitou přednášek a cvičení. A i těm náročnějším předmětům jsem nemusel věnovat tolik času doma. Na druhou stranu, u některých to bylo tak, že kdybych se na to doma nepodíval tak bych možná zkoušku udělal ale věděl bych v praxi prd… Je to hodně o osobním přístupu. Já bral vždycky studium jako možnost a návod. Pak to bylo na mě, jak se k tomu postavím a využiju toho.

reagovat
Sobota 27. července 2013 ve 12:11 ® OBr reakce na …
OBr

Fryw> tyjo, rozumný člověk a VŠ, nevím jaké máš zkušenosti, nechci ti za každou cenu oponovat… ale to že někdo dělá VŠ ti nic moc neprozradí, jen to, že je schopen splnit nějaká pravidla, na základě kterých může studovat a dostat titul…pro hodně spolužáků a i asistentů a docentů to bylo bráno jako pohodlná zašívárna.

reagovat
Sobota 27. července 2013 v 1:28 ® Fryw reakce na …
Fryw

OBr> Může to tak být. Ale spousta těch profesorů učí a přitom mají své praxe, svou pověst. Prostě na tom učení někde na fakultě (běžně na fakultách více univerzit) nejsou existenčně závislí – na své pověsti třeba ano. Fakulta může být naopak závislá na profesorovi (opět ta pověst). Je to různý a rozhodně jsou mezi univerzitama rozdíly… stejně jako v lidským motivech a přístupech k věci. Dá se i předpokládat že student VŠ je už celkem rozumný člověk a třeba i ví, že byť jsou nároky takové a makové tak by mu byla škola k ničemu kdyby z ní vylezl jako normální debil…

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 21:40 ® Johny65 reakce na …

OBr> Přesně tak.

cujo> Promakaný stipendium by bylo fajn, někde se to i pokouší zavádět, ale to je spíš otázka školy. Školy se většinou pokouší posunout někam dál, o státu to tolik neplatí ten vymýšlí nesmysly a naopak spíš školy brzdí.

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 21:08 ® OBr reakce na …
OBr

malamut> hned v prvním ročníku na VŠ tě v ekonomii učí, že se ti těch 5(3) let nevrátí, pokud seš jen trochu schopnej. Šikovnej strojař bude za 5let praxe brát násobně víc, než čerstvej vysokoškolák, bez praxe, byť s titulem – a ten rozdíl se nemusí nikdy smazat.

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 20:58 ® cujo reakce na …

Johny65> je pravda, že bych taky podporoval zavedení celoplošnýho školnýho pro VS, ale musel by být promakanej stipendijní aparát, který by většinu pokryl a na zbytek by si mohl student přivydělat. . . . Studenti by si toho studia začali třeba víc vážit a né, když se člověk zeptá proč jste si vybrali ten a ten obor, tak se nezřídka dočká odpovědi abych měl papír . . .

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 20:18 ® Johny65 reakce na …

malamut> I když budou dobří ve svém oboru, tak se jim investice zdaleka hned nevratí. Někdo kdo má např. výuční list např. v kovobrábění bude už několik let pobírat slušný plat zatímco VŠ student se musí věnovat studiu a k tomu si vydělávat brigádou (chce-li stipendium musí se hodně věnovat studiu a jeho výše i při vynikajících výsledcích nebude zdaleka nijak závratná). Aby si student platil „vše“ na VŠ tak to by možná nezaplatila ani jedna průměrná rodina v ČR (dotace na stravování, ubytování, knihovna etc.) a studium na VŠ by se stalo výsadou bohatých nebo by zbytek studoval vojenskou VŠ :-)

cujo> Kvanta se naberou s tím souhlasím a nevím jak je to na všech VŠ, ale co tak namátkou vím tak to promile rozhodně není, vyhází se mnoho, ale jak se psalo níže závisí na VŠ. Všude je to jiné a jestli přichází rozkaz „shora“ tak je samozřejmě na dané škole něco špatně.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 17:40 ® malamut reakce na …
malamut

Johny65> já, jako daňový poplatník, nestojím o to, sponzorovat komukoliv investice do vzdělání. Myslím, že záležitostí státu by mělo být vzdělání do maturity, vše nad by si měli studenti platit. Pokud budou ve svém oboru dobří, jistě se jim investice brzo vrátí, pokud dobří nebudou, je ta investice ze strany státu mrháním veřejnými penězi. Pravda, výjimkou by asi měly být vojenské školy.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 17:15 ® OBr reakce na …
OBr

Fryw> oni ti profesoři, docenti a další můžou mít nároky sebepřísnější, ale jak píše pode mnou cujo, pak ti přijde rozkaz „shora“, že „..opravdu není možné vyhodit skoro celej ročník, že si tu matiku nějak postupem času doučí..“

Tady je pak úplně jedno, jestli si vzdělání platí osobně(stejně to platí rodiče a upřímě, kdo z nás má v 18 svý rodiče v bezbřehé lásce?), nebo jestli jim to platí stát.

..ale třeba to jinde funguje jinak, tohle jsou moje pocity tady ze západu

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 16:16 ® Fryw
Fryw

Jak která škola a jak který obor. Rozdíly jsou i v nárocích jednotlivých profesorů. No a mezi Bc a Mgr studiem je propastný rozdíl.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 15:21 ® cujo reakce na …

Johny65> vším jsem si prošel, navíc jsem občas v pozici, kdy píšu posudky na diplomky, tak si myslím, že vím co píšu. Bohužel dnes se dostávají prachy za absolventa, takže se nabere kvanta lidí a ať mají kvalitu nebo ne, tak se jim to dá, ať sou prachy. Bohužel, kantory nechají ti výše postavení vyhodit jen promile, toho co by si zasloužilo na VŠ být . . . .

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 13:41 ® OBr reakce na …
OBr

Draky> pro sociálně slabší jsou stipendia.. na druhou stranu ale zase školné svádí k přesvědčení „Já si vás platím, tak mi dejte titul!“ a pokud je dneska fakulta závislá na příjmu „na hlavu“, a vlastní výzkumu a vývoj je jen přilepšení, pak je jedno, jestli za žáky platí stát nebo oni sami. Stát se tím pouze vyváže z povinnosti dávat peníze školám, přenese to na žáky, ale kvalitu výuky to nijak nezlepší, pořád tady bude přímá úměra – více studentů, více peněz a dokud se do téhle rovnice nedostane faktor zohledňující kvalitu žáků, nebude to lepší.

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 13:02 ® Johny65 reakce na …

malamut> To je názor :-) Kdo chce jít na soukromou VŠ, ten si jí může zaplatit, ale platit si státní VŠ je podle mě nesmysl, ta částka by byla pro normálního člověka, který nemá příjem nebo nanejvýš brigádu neúnosná. Kdo chce studovat a dokáže plnit nároky dané VŠ tomu by mělo být umožněno studium bezplatné, souhlasím se zvýšením např. zápisného apod. jak říkáš aby si lidi dobře rozmysleli co jdou studovat.

Stejně tak souhlasím s obory, kterých je opravdu nespočet a někdy až zbytečně. A že absolventi končí jako vyžírkové ve státní zprávě, to si nemyslím to jsou místa už dobře dlouhodobě obsazené :-)

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 12:53 ® Draky reakce na …
Draky

A ti z tech chudsich rodin by se na VS mohli koukat zvenku ze? :-)

reagovat
Pátek 26. července 2013 ve 12:27 ® malamut reakce na …
malamut

Johny65> na VŠ se dnes dostaneš snadněji, než za původního bolševika, jen to dnes stojí trochu víc, ale vystudovat VŠ je investice, takže já bych byl pro, aby si zájemci o VŠ studium platili v plné výši. Alespoň by si rozmysleli, co budou studovat, a jak se získaným vzděláním naloží. Ubylo by různých pofidérních studijních oborů, jejichž absolventi většinou končí jako vyžírkové ve státní správě, neb by se se svým vzděláním na trhu práce neuplatnili. Prostě by je žádný soukromý subjekt neplatil, protože by je shledal nepotřebnými.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 10:41 ® kubas reakce na …
kubas

Johny65> Jo však říkám, není VŠ jako VŠ. Každopádně můžu s klidným srdcem říct, že jsme se s mými exspolužáky z gymnázia tak nějak shodli na tom, že na onom gymnáziu, na kterém jsme studovali, na nás byli kladeny povětšinou daleko větší nároky než na většině VŠ u nás. O úrovni studentů ani nemluvím :-) . Jak říkáš, je to dáno systémem, kdy fakt školy nabírají, „co má ruce a nohy“ :-) .

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 10:29 ® Johny65 reakce na …

malamut> Ano, to je pravda, na VŠ se dostanete snadno (to je systémem školství, kdy za každého přijatého studenta škola dostane peníze, tak je celkem logický že nabere lidi). Pravda je taky, že dnes každý druhý má Bc. nebo DiS. apod. Ale je pravda že záleží na typu školy jak psal kubas. Ne všude je to Bc. lehké a zaměstnavatel už dnes také rozlišuje odkud to Bc. máte.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 10:19 ® malamut reakce na …
malamut

Johny65> ono to bude spíš tím, že před třiceti lety se na „vejšku“ nedostal každej, kdo měl do prdele díru. Kvantita a kvalita zpravidla nejdou spolu ruku v ruce. Ale na druhou stranu je hezký, když se každej druhej polovzdělanec pyšní „titulem“ Bc.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 10:08 ® Johny65 reakce na …

kubas> To je nesmysl aby byla VŠ na úrovni gymnázia před 30-ti lety, když se osnovy furt rozšiřují :-) To že třeba na soukromých školách kladou nízké nároky to je druhá věc. Zkuste si ale absolvovat celé studium na státní VŠ a pak uvidíte.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 9:59 ® kubas reakce na …
kubas

Johny65> Omlouvám se, jsem vysokoškolský student, ale objektivní fakt je hold takový, že dnes je vysoká škola na úrovni gymnázia před cca 30ti lety. Věšinou je na tom ještě hůř mnohdy :-(( . Samozřejmě je třeba rozlišovat taky VŠ ;-) …

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 9:51 ® Johny65 reakce na …

cujo> Ne neupad, zkus si dálkové studium nebo prezenční a uvidíš sám.

reagovat
Pátek 26. července 2013 v 7:41 ® cujo reakce na …

Johny65> To jsi upad ne? Že jsou kladeny čím dál větší nároky? Tak to ani omylem, je to spíš naopak, nároky snižují, začíná to ona základce a končí na vysoký . . .

reagovat
Čtvrtek 25. července 2013 v 11:54 ® Ouklejobijec
Ouklejobijec

no pánové jak to tady tak čtu, tak jsem rád, že jsem si jako bakalářku zvolil chov sivena alsaského v ČR … a jelikož 99% z vás o něčem takovém v životě neslyšelo, tak se zaplaťbůh nemusím zabývat dotazníky :-) :-) :-)

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 22:56 ® Johny65 reakce na …

nnnap> No já ve školství nedělám :-) Nemyslím si že ve školství všechno stojí za … je to jen o lidech a řekl bych, že poslední dobou se většina škol snaží posunout trochu dál a řekl bych, že na každou další generaci jsou kladeny vyšší a vyšší nároky.

On může sbírat informace všude možně, nemusí nakonec v práci např. tento dotazník vůbec použít, ale jak jsem psal níže, to je na jeho konceptu práce. On by se tu měl sám vyjádřit.

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 21:41 ® nnnap reakce na …
nnnap

Johny65> mně to je jedno džony, já jsem se tím dotazníkem neobtěžoval, pouze jsem vyjádřil názor na semenitbou kastrovaných býků. Když si každé přiblblo vsune dotazník, tak to mužeme zabalit. A je jedno, jestli zrovna rybíme nebo jinde přemkujem podlahu. Prostě principielně vadí. Ale uvědomuji si, že dospívá generace retardů, pro kterou to je normálně. Já to respektuji, pouze se nezůčastním aktuálního „STANDARDU“. A na školství se mne raději neptej- poslal bych vás, kuwa já snad napíšu Vás, tam , kde patříte. A proč? No protože jsem taky pedagožil a nejste retardi jenom ze 2/3, podle Vážené autority hubálka, ale jste inženýři z 90%. Prostě stačí tečka. Na co vykřičník.

reagovat
Středa 24. července 2013 ve 20:59 ® Johny65

Nevím proč, vám diskuze vadí. On tu slušně vložil dotazník, který je krátký a když se vám nechce, vyplňovat ho nemusíte.

Ale chápu že odpovědět na nekolik otázek s bolševickou základkou a umět se slušně vyjadřovat je pro někoho problém.

Mimochodem na fakultě kde studuje, je i dálkové studium. Pokud si myslíte, že je to jednoduché, můžete to sami zkusit.

reagovat
Středa 24. července 2013 v 6:43 ® nnnap
nnnap

Troopik> sorry ale bc je akorát na úrovni dochozené bolševické základky.

Jinak vadí. To když provede každý aspirant na blbec colours, tak zůstane jenom spam. To nelze. Prostě bych to zásadně mazal. Ať si mastí pero a lajky na fácebuku.

reagovat