Chytej.cz

Čelovky - jaké používáte? necteno

15.2.2013 | WeddingBell | 54.894 zobrazení | 115 odpovědí

Čelovky – jaké používáte?Tak jsem se dnes nějak rozvzpomínal na noční rybolov na Orlíku a jak se tam zas v létě těším. A to mi přiomělo jednu důležitou věc – že jsem nedávno rozflákal svoji starou čelovku a že bych se mohl pozvolbna podívat po jiné. Tak bych se chtěl zeptat – s jakými vy tady máte nejlepší zkušenosti, jaké používát, ať mě třeba inspirujete…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 15. dubna 2015 v 19:35 ® superweb
superweb

jak jsem psal nize, servis black diamond super. Nevim co mam za model, ale az na ten jeden praskly a bez kecu po zaruce vymeneny plast jsem s ni naprosto spokojenej

reagovat
Středa 15. dubna 2015 v 6:42 ® LuboO reakce na …
LuboO

prroud> tak to mi splna ta Spotka od Black Diamond. 3× AAA, dve diody na rozptyl, jedna na kuzel, kontinualna zmena intenzity osvetlenia, cervene stale + cerveny stroboskop. A spokojnost totalna. Nepotrebujem 700 lm svetla, co mi prepalia silon, ked nan zasvietim z 5 m, ale ani sliepnavky s dosvitom 0,3 m. Ten spot je pre mna to prave. A ma aj uzamknutie zapnutia, kontrolu stavu baterie, stroboskop bieleho svetla, IPX4…

reagovat
Pondělí 13. dubna 2015 v 18:32 @ prroud

K tem celovkam obecne,vybirejte s minimalne trema AAA bateriema,co je pod,neni dobry.Osobne mam dve,obe lovecky,to znamena normalni a cerveny avetlo urcite,u jedny mam jeste modry.Obe s dobrym dosvitem.Celovky s vic diodama co nikam nedosvitej nebrat.Poradna celovka ma poradnej dosvit a aspon dva rezimy sily svetelnyho toku,jiny bych ani nekoupil.

reagovat
Pondělí 13. dubna 2015 v 17:50 ® LuboO reakce na …
LuboO

kaskád> Mam doma 2× BD Gizmo a raz BD Spot. Gizmamaju synovia, lebo mne pride pre moje pouzitie trochu slaba. Ale na beznu rybacku, ak nechces presvietit vacsiu vzdialenost je v pohode. Idu tam dve AAA baterky, podrzanim tlacidla plynule regulujes svietivost. Inak ma difuz do cca 10 m. Cize pod nohy v pohode, ale na bike moc nie. Ma 35 lumenov, cize je to ta starsia, tie nove ultra maju 60 lumenov. Inak po dvoch hodinach sa ti automaticky vypne, pre pripad, ak ju niekde zabudnes svietiacu.Vode­odolnost je IPX4, cize proti striekajucej vode, dazd v pohode vydrzi. Ja som ju mal za 18 €. S tou Spotkou som velmi spokojny a to mam starsi 90 lumenovy model, tie novsie maju 110 lumenov. Dosvit cca 100 m pri kuzeli, 15 m pri difuze. Vydrzi dlho, ale presne som nemeral, ma dost funkcii. Ale cena je vyssia, okolo 36 €.

reagovat
Pondělí 13. dubna 2015 ve 12:51 ® kaskád

Holla, potřebuji pomoc. Nemáte nekdo skušenost s čelovkou Beal L28, tady jsem ji nasel http://www.horosport.sk/…28-d1829.htm nebo s Black Diamond Gizmo? Dost se píše i o Petzlovke Tikkina. Jsem total amater, budu rád za rady typu tahle je dobrá má tohle, s tamtou nemám skušenost atd… Nechci nič extra, max do 600 nebo 20 eur ať vydrží pár kvapek dažďa a možná pobyt v jeskyni. Dik

reagovat
Středa 8. dubna 2015 v 10:28 ® superweb
superweb

Tak jeste pochvala dovozci me black diamond. Na Husky eshopu se prodavaji nahradni sklapeci dily za cca 150 Kc. Nevedel jsem ktery pasuje k me celovce, tak jsem se cestou do prace stavil v prodejne. Dil mi objednali, po dvou dnech byl k dispozici a za vymenu nechteli nic, ackoliv byla celovka uz dlouho po zaruce :-)

reagovat
Úterý 31. března 2015 ve 13:00 @ Ola45

Já jsem si vloni koupil tuto čelovku http://www.kutil.eu/…ht-3100.html a jsem s ní absolutně spokojený. Jednak dobře drží na hlavě, protože má i vrchní gumu, a jednak se dá i nastavit úhel svícení nebo přibližování. Je na 3 AAA baterky, a i docela dlouho vydrží svítit.

reagovat
Středa 25. března 2015 v 10:10 ® džigit

ještě za rozumnou cenu http://www.svitilny-fenix.cz/…a-fenix-hl50

reagovat
Středa 25. března 2015 v 10:03 ® džigit reakce na …

PatrikW> http://www.gearforreal.cz/…a-1/d-92542/?…
Tedy pokud nechceš opravdu TOP,to bys musel řádně přitlačit :-)

reagovat
Středa 25. března 2015 v 9:20 @ PatrikW reakce na …

Dobrý den, chlapy já hledám někakou dobrou kvalitní a vodotěsnou čelovku na sumce, sice u těchto bych není tak častý úspěch, ale když už se zadaří, tak to stojí za to!!! A né jednou jsme skončil až po…no prostě celej ve vodě při zdolávání tohoto krále ryb. A jak se tu tak dívám, tak tenhle článek by mi ve výběru asi moc nepomohl, ale příspěvky pod ním už jo. Tak určitě co se týká toho červeného světla, tak si myslím že nění problém si vyrobit filtr a ty Netecore vypadají fakt dost dobřě, hlavně ten světelný kužel co jsem někde našel na natu je dost dobrý no ato tělo ktré je nárazuodolné se mi tay zamlouvá!

reagovat
Pondělí 16. března 2015 v 10:20 @ Richie123

Zdravím, jelikož mám svátek 3. dubna, tak mi mamča koupila ledkovou čelovku HC50 od nitecore.eu s CREE ledkou 100° vyzařovací úhel a já ji musel vidět a rozbalil ji. Svítí parádně a světelný kužel parádně osvětluje zorné pole až do 30 metrů, o víkendu jsem byl na chatě a tak jsem ji vyzkoušel v lese a viděl jsem aji komáry :-D A jak tady čtu s tím červeným světlem, na které nejde hmyz, tak já taky problém neměl s hmyzem, možná se s tím ještě setkám a budu muset koupit jinou :-D kdo ví, snad ne :-D

reagovat
Pátek 13. března 2015 v 15:55 ® superweb reakce na …
superweb

Kralu021> Nevim zda je prispevek myslen vazne..pokud ironicky, tak celkem povedene :-) Pokud je to mysleno vazne, tak
1) ne vsude a vzdy je plno hmyzu
2) celovkou svitim jen chvilku kdyz potrebuju
3) na dolakani hmyzu muzu zapnout mensi svetelny zdroj nekde stranou „na stalo“
4) nekoupil bych si celovku, ktera nema cervenou LEDku. Na cervene svetlo hmyz nejde.
Kdyz jsem byl jednou pres noc na rybach a zrovna se rojili chrousti, bylo zapnuti bileho svetla skoro o uraz..ten brouk uz ma slusnou vahu pri narazu do ksichtu :-)

reagovat
Čtvrtek 12. března 2015 ve 23:31 ® Kralu021
Kralu021

Já taky používal čelovku ale je to zlo musel jsem jí vrátit do garáže a ted na ní padá prach to se prostě nedá vám fakt nevadí že za světlem jdou komáři a jiná havět a jen co to zapnu tak se to na mě sesype ze všech stran ?? a to používám repelent a je to prd platné takže čelovky děkuju ale nebrat, ted to řešim dvěma halogenkama vždycky je zavěsim na větev nasměruju abych nikoho neoslnoval a paráda po hmyzu není ani stopy a já mám krásně osvícenej celej flek. A v pohodě si dělám návazce i po tmě.

reagovat
Neděle 1. března 2015 ve 14:43 ® superweb
superweb

Tak asi po dvou letech obcasneho pouzivani mi u black diamondky praskl plastovy zobacek u regulace sklapeni, takze ted umi svitit jen dolu :-) Koukal jsem ze se ten kus plastu prodava nahradni asi za 150 Kc, jenze asi budu muset nekam do kamenneho obchodu, protoze je x ruznych typu s drobnymi odlisnostmi, z webu to nepoznam podl obrazku a na celovce mi chybi jakekoliv oznaceni typu

reagovat
Středa 25. února 2015 v 16:13 @ Tomáš Lesoň

Nazdárek rybáři, tak mě zase za chcíli začne sezona rybolovu a po tom, co jsem loni přesvětčil svoji starou mladou, aby si pořídila taky rybářský lístek zjišťuju, že mě to asi bude stát ještě pěknej balík. Jelikož se mi začala hrabat v mích věcech a první co začala řešit byla právě čelovka… Prý chce takovou jako mám já a já mám Nitecore HC 90, jenomže ta stála skoro trojku, takže ji skusím vošulit a koupím ji do začátku HCpadesátku, stejně mi to na rybách skoro vždycky prochrápe, nebo pročte…

reagovat
Středa 5. června 2013 ve 21:35 ® bighippo

Led LenserH7R je jasná volba. Nezklamala zatím nikdy, červenej filtr jsem si udělal, naprostá spokojenost…

reagovat
Čtvrtek 30. května 2013 ve 14:25 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

WeddingBell> Taky mám Tactikku a zatím spokojenost.

reagovat
Čtvrtek 30. května 2013 v 11:46 ® MajklM
MajklM

Mám tuhle http://www.sportexo.cz/…celovka.html Vodě odolná, pevná konstrukce, svítí daleko, cena ok. Komplet spokojenost.

reagovat
Úterý 19. března 2013 v 10:56 ® WeddingBell

Pěkné tipy pánové, ale teď už spíš pro další čtenáře. Včera jsem na eurolampu objednal tu petzlovskou Tactikku a už se na ni těším. V tuhle chvíli sice zatím využití blokuje zima a mráz (My čekali jaro…), ale jakmile ozkouším, rád se pochlubím.

Jinak Mastrofe, tu diamondku si dávám do hledáčku, kdyby se jakkoli cokoli stalo s tou první, popřípadě někdo v okolí čelovku sháněl, ten Gizmo mě zaujal a docela rád bych ho viděl v akci..

reagovat
Čtvrtek 14. března 2013 ve 13:35 ® superweb reakce na …
superweb

mastrof> taky sem tu black diamondku chvalil..ale ses asi prvni kdo se pridal. Ja mam teda trochu „vyspelejsi“ model s 2× cervenou diodou(bez ni bych celovku nechtel kvuli hmyzu) a s rezimem sviceni blizko/daleko. Ta plynula regulace sily svitu a zamek proti nechtenemu zapnuti v kapse(ted koukam ze ta tva nema, ale alespon se sama vypne po 2hodinach..to zas asi neumi ta ma..mozna lepsi nez zamek, na ktery si musi clovek vzpomenout) taky celkem vychytavka

reagovat
Středa 13. března 2013 ve 23:20 ® feedrar

Mám tuhle od Chubu: http://www.red-fish.cz/…sl-100-p2790 Je lehká, svítí dobře, daleko a dlouho, červený světlo na žížaly se taky občas hodí a na rozdíl od Petzlovky, kterou jsem měl předtím, snáší moje hrubé zacházení zatím bez újmy:-)

reagovat
Středa 13. března 2013 v 17:04 ® mastrof

používám tuto, http://www.hudy.cz/…mo-2012.html
jelikož nepatřím k těm svítičům co furt okolo sebe svítěj a potřebujou svítit aspon 50m daleko, tak mi bohatě stačí. je malá lehká, světlo se dá regulovat a sklopit se dá taky, déšť v pohodě vydrží. na rybačku naprosto stačí. předtím jsem měl petzla cca 5 let a tahle se mi zdá lepší, líp se mi s ní manipuluje, lepší zapínání.

reagovat
Středa 6. března 2013 ve 20:22 ® WeddingBell

Uf, já jsem kus vola… Samozřejmě jsem myslel „dobu svícení“, jak je uvedená na tom eurolampu a jelikož v poslední době si asi můj mozek vybírá dovolenou a jako náhrada za něj pracuje kolenní čéška, tak jsem tenhle údaj vztáhl na životnost baterie. (Pokud během příštích dvou dnů někdo napíše větší koninu než já, hoďte mi to prosím do tématu, milerád ten titul někomu předám)

reagovat
Úterý 5. března 2013 ve 12:29 ® džigit reakce na …

WeddingBell> jak Ti může někdo napsat výdrž baterie?Copak ví,jaké používáš?Já mám v Lensru tužkovky už od podzimu a stále jedou.Občas si posvítím,ale že bych sčítal kolik to je…
Jak si to představuješ nějak nechápu… :-x

reagovat
Úterý 5. března 2013 v 9:17 ® WeddingBell

Džigit: O.K. Koukl jsem tedy i na tu pixu, u té mi vadí, že nemají uvedenou celkovou výdrž baterie. Je sice super, že vím, že vydrží dvanáct hodin v kuse, ale kolik celkově, to nikdo netuší. Jinak parametry podobné s tou Tactikkou, ta ale u mne vede s tou možností svítit červeně.

reagovat
Pondělí 4. března 2013 v 10:24 ® džigit reakce na …

WeddingBell> hele,tady máš pracovní čelovku a můžeš si porovnat parametry.Těch 25 lm bych se vůbec nebál
http://www.maxsport.cz/…petzl-pixa-1

reagovat
Pondělí 4. března 2013 v 9:23 ® WeddingBell

lunimus: Díky za odkaz, to se bude hodit. Zatm ale myslím, že mě by ta Tactikka stačila. Jak jsem říkal, nepotřebuju posílat světelné signály na druhý konec lesa/osvětlovat s čelovkou diskotéku :-)

Chose: To je ta Tesla?

reagovat
Neděle 3. března 2013 v 16:28 ® chose120 reakce na …
chose120

chlumik70>Neni spatna ale spatna vydrz baterii a davaji se tam jenom 2 to je malo podle me.

reagovat
Neděle 3. března 2013 v 11:02 ® chlumik70

Pořídil jsem si teno kousek a zatím skvělé zkušenosti, tahle lampička opravdu svítí. Fenix HL30 R5

http://www.kronium.cz/…rod_646.html

reagovat
Sobota 2. března 2013 ve 22:44 ® chose120
chose120

nnnap>Tesla 3w má stejné parametry jako led lenser h7.Dneska jsem ji měl před chvíli v terénu je to s ní paráda.

reagovat