Chytej.cz

Herní NTB, konzole či PC necteno

30.12.2012 | Robur | 10.832 zobrazení | 161 odpovědí

po složité diskusi jsem se rozhodli koupit NTB s konzolí Playstatione 3 v součtu max 15000. Uvítám dobře míněné rady k PS3, co je dobré (hry, výbava), co přikoupit a čemu se vyhnout. A dále uvítam tip na v dané ceně dobrý noťas, měl by mít WS7, monitor minimálně 15,6 a dál asi nevím. Orientačně NTB max. 8 – 9 000, PS3 pak ten zybtek. Nepotřebuji poseldní výkřik módy. Adresát dítě 12 let, tekže geniální programátor teprve bude:-D

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 5. ledna 2013 v 0:16 ® Alov reakce na …
Alov

nnnap> No u nás to je naopak. Děcka, pes, křečci, činčila, užovka .............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­...........ak­varia........­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­....já… :-D Už jsem si zvykl:-D

reagovat
Sobota 5. ledna 2013 v 0:12 ® nnnap reakce na …
nnnap

Alov> tak tak, děcka jsou to nejlepší co máme. Pak auto, domácí mazlíčci, .............­.............­.............­.............­....manželka. Abych nezapomněl.

reagovat
Sobota 5. ledna 2013 v 0:09 ® Alov reakce na …
Alov

nnnap> Však já to chápu. Každý máme to své. Obdobný problém jsem řešil u mladšího 11 letého na vánoce. Konzol nebo NTB? Nakonec dostal HD kameru :-D Baví ho to, tak at se rozvíjí. třeba. Druhá věc je ta, že na to HD musím vyměnit v PC grafiku, posílit HDD atd. Dalších pár peněz v loji. Ale v tom u toho děcka aspon trošku vidím smysl..

reagovat
Sobota 5. ledna 2013 v 0:06 ® nnnap reakce na …
nnnap

Alov> to jo, drobné výhody konzole mají, zejména při uvedení. Pak se to velmi rychle stírá a komp mi přijde užitečnější, všestrannější. Já nevím, jestli si na konzoli pustím autoked, excel, ale vím, že na písí dám vše. Navíc průběžně apgrejd podle potřeby, nálady. Z toho důvodu jsem se odklonil od allinone. Prostě to zahodit celé se mi nechce.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:59 ® Alov reakce na …
Alov

Alivio> Však právě. Já mám NTB puštěný už asi 2 roky v jednom kuse, občas ho jen restartnu, takže to se mi líbí. Fakt že jo :-)

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:58 ® Alov reakce na …
Alov

nnnap> Tak s tou domluvou souhlas. Jak jsem psal dole, máme ji taky. To samé zaracha. Drží ho. No a ta konzola. Máš pravdu. Za 15ku už je slušná mašina, co zvládne vše. Ale je to o názoru. Mám známého, šílence do her a ten ti řekne, že kdyby před 3 lety bylo PS3, tak nekupuje comp za 45t, ale koupí PS3, big TV a je v hraní o level ne li o dva výš. Takže asi tak no. Úhel pohledu to je no.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:56 ® nnnap reakce na …
nnnap

Alivio> 300w v grafárně jsi chtěl říci:-D , Já se pod 700w nedostal dlouhá léta. Teď jsem udělal radikální řez, když jsem vyměnil naprosto funkční staré crt za vyblité lcd.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:53 ® nnnap reakce na …
nnnap

Alov> tak o tom hnití to je taky na domluvě. Mám za to, že se tady probírají možnosti, jak hardwerově obsloužit potřeby domácnosti. A to má jednoduché řešení. Personal komputer. Nic proti konzolím, jsou pro děcka, ale nic, co by nezvládlo jedno PC.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:51 ® Shrek reakce na …
Shrek

Alov> navíc ta spotřeba, když běží 300W PC 18 hodin denně a nebo tahle mrška :-)

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:48 ® Shrek reakce na …
Shrek

Alov> není za co, já to taky musel nechat projít schvalovacím procesorem…teda procesem…a když žena kývla, tak jsem to teda jako dovezl domů – no a hned se do toho zaláskovala :-D Jsem zvědav, až si půjdu pro novej netbook, to zase bude keců :-D

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:47 ® Alov reakce na …
Alov

nnnap> Tvůj názor. V tom se asi neshodnem. Mě nejde o schízu (rovněž jsem doma programátor, čistič, administrátor atd. :-D ), ale prostě pro malé děcko v tom nevidím význam. Samozřejmě to neznamená, že ho chci odtrhnout od netu. To ne. Ale taky nevím proč by tam měl hnít desítky hodin týdně. To mi vysvětli…

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:44 ® Alov reakce na …
Alov

Alivio> No tak mě o hry nejde. Já jsem klasa uživatel. Dokumenty, net, případně si sosnout a pustit nějakého filma. A na tohle si myslím to je heeeezký.:-D Mno. Ráno to ukážu ženě, protože mám psací/pracovní stůl v ložnici (proto ty filmy :-D ) a pokud projde design :-D , tak to vemu taky. Dík za tip :-)

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:43 ® nnnap
nnnap

každé děcko má své písí, cerka navíc notas, který má na privátě v brně na vš, ten ju už sere a chce něco menšího, lehčího méně výkonnějšího, na ukradnutí neseroucího. Nevím co je za tom za problém mít doma 3 PC, pro každého jeden. To je snad základní výbava bytu jako že je tam záchod. Já nechávám děcka naprosto samostatně, nekontroluju je. Když řeknu zaracha na pc měsíc, tak je to bez řečí. Nepodvádí. Uměl bych si to zkontrolovat samozřejmě. Jako správce dětskýchg kompů na nich samozřejmě dělám údržbu, tak i bez šmírování vidím, že je vše Ok a nemusím být schizofrenní. Co se týče těch sraček jako kinekt a wí, tak zábava pro . No nic. Dej jim pc a dáš jim vše.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:38 ® Shrek reakce na …
Shrek

Alov> kupoval jsem to manželce na práci. Je na mateřské a práci, kterou dělala před mateřskou, dělá na částečný úvazek dále. Takže Excel, PDFka, opera a total commander – na tohle je to pecka. Mladej se hrozně diví, že je puštěné PC a škatule s tlačítkama nikde :-D Ale s tim atomem to asi nebude žádnej herní trhák. Zítra na tom prubnu CS 1.6 :-D

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:29 ® Alov reakce na …
Alov

Alivio> To mě ted docela překvapilo. 8 x lepší výbava než na mém 5 let starém NTB :-D No ty wogo. Tak ted si mi nasadil brouka kamaráde…

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:26 ® Shrek reakce na …
Shrek

Robur> teď ve středu jsem zrovna jedno All-in-one kupoval

http://www.alza.cz/…-d361360.htm

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:24 ® Alov reakce na …
Alov

Robur> Hele Robur. Na rovinu. Podle mého tu řešíš neřešitelný rébus. Za 15t budeš mít sice PS3 a NTB, ale ani jedno nebude komplet. Když koupíš PS3 a budeš ho chtít co nejvíc využít, tak kupní cena samotného PS3 je jen začátek. Přikoupíš doplňky a rázem se pohybuješ někde kolem 7 – 8t. Určitě nekupuj ten základní PS3 s 12 Gb pamětí. Hlavní výhoda PS3 je, že můžeš hry hrát z HDD a jedna hra má v průměru 8 – 10 Gb, takže se dostaneš k tomu, že budeš dokupovat externí HDD a další litr je v loji. K tomu, aby si mohl hrát ve dvojko potřebuješ 2 ovladače. Jestli se nepletu, tak všechny sady obsahují jen 1 ovladač, takže dokoupíš druhý. Další litr v čudu.Pak si bude kluk chtít něco napsat na net nebo komunikovat s ostatními online hráči a rázem potřebuješ klávesnici. Další +/-litr v čudu. A kde je snímací kamera, sluchátka s mikrofonem a další pičovinky. Takže ve finále přistaneš na 10 t a na NTB ti zbyde 5t. Což jak už jistě víš neklapne.
Takže být tebou, volím ted cestu konzole, protože na té se fakt kluk parádně vyřádí a posurfuje na netu, vy se na tom vyřádíte taky a NTB nech na doby pozdější. Já bych tuto cestu volil, protože za 15t to je fakt mimo…
EDIT: Nehledě na to, že na ten 500 Gb disk si navalíte filmy, muziku, fotky a já nevím co ještě a přes PS3 si to přehrajete kdykoliv se zamane. A abych ti nebral iluze, to dokupování hovadinek by Tě potaklo i u Xboxu..

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:06 ® Robur
Robur

ale oni se nedělí, akorát 1 kousek je pomalý

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 23:03 ® Alov reakce na …
Alov

regulus> Juro, ti moji synátoři (18 a 11 let) mají v pokoji pevné PC, každý má svůj účet pod heslem (obě pro kontrolu znám) a není problém. Starší syn tam logicky tráví víc času, protože škola (dělá třetím rokem geodezii), pak roštěnky a v neposlední řadě už mnoho let sbírá podpisy fotbalistů a hokejistů (už s tím začíná kšeftit), takže má svůj web. Ale ten tam sedí vesměs denně od cca 19:00 do 22 – 23:00, což už mladší spí.
Ten mladší má povolene 3× týdně 2 hodiny na PC. Nejsem jeden z těch rodičů, co nechá své malé děcka mazat mozky na těchto elektro vymoženostech. Radši se snažím mu najít jinou činnost. Problém společného PC je většinou v tom, že rodiče nechají děcka na compu jak dlouho chtějí, hlavně že rodičostvo má klid na ulice, ordinace, vegasy, ňůorky a bleska v čerstvém vydání. Pak se o to haranti mlátí, hadájí.
U nás jsem nezažil hádku o comp ani nepamatuju. Nehledě na to, že si myslím, že děcko ve věku dejme tomu 0–14 let má svůj comp k ničemu. Jenom tím zabíjí čas a vymýšlí píčoviny. Vím, že jsem v tom asi hodně konzervativní, ale jsou to moje děcka a já si je vychovám podle svého mustru. Zatím (klepu na dřevo jak magor) je mám bez problému s hodně slušným prospěchem oba, bez průserů (nepočítám nějaké to okénko. rozbitá hlava atd.). No snad to tak vydrží.
Ale chápu, že horší to bude dcera&syn a velký věkový rozdíl. To je prostě blbost…

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 22:25 ® 

Je mi teda sice jen 19. Ale dělení o noťas? Mezi dva puberťáky? To se nedá udělat, ani kdyby měl ten mladší 3psp…To bude každodení válka. A bude to dost otravovat rodiče. Nepíšu bludy, jen realitu:D

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 20:56 ® regulus reakce na …
regulus

Robur> ještě doplním, že ten Nettop je ta samá sračka co Netbook, tu sračku ber ve výkonovým pohledu, prostě je to pro naprosto nenáročný uživatele, typicky dědeček, babička apod., zas tak o moc levnější to není, pokud se týká Nettopu, tak ti mnohem výkonější kompl seskládám do o něco větší bedny a i když tam vrazím třeba jen Celeron, tak to bude furt výkonější.

Osobně si myslím, že se na to díváš z úplně blbýho úhlu pohledu, už jen dělení se děcek o kompl co tu z tebe před chvilkou vypadlo, ty woe, tý tvý holce je tuším 17 a klukovi nějakejch 13 nebo 14 … :-O Ale to je tvoje věc.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 20:44 ® regulus reakce na …
regulus

Robur> All-in-one http://interlink.tsbohemia.cz/…e_c7796.html , ale on asi myslí něco jinýho, je to monitor a počítač v malý bedně Nettop, dá se to v některejch případech přidělat zezadu na monitor http://interlink.tsbohemia.cz/…-_c5797.html .

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 20:29 ® Robur reakce na …
Robur

Alov> děsíms e doby, kdy mně klekne stará nokia a bud muset kupovat nový, páč klasiky se už moc nedělá.

Jak se jemnuje ten monitor s PC dohromady, jak píše Alov níže?

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 20:26 ® Alov reakce na …
Alov

Robur> Já mám noutbůka 5 let a už bych ho znova nekoupil stejně jako dotykový mobil :-D Obojí jsou pro mě vyhozené peníze. Prostě hlavní přednosti obou přístrojů nevyužiju…

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 20:14 ® Robur reakce na …
Robur

Alov> j jo, to je ten věk, mimochodem rád prodám 2 NTB, jen má čaj v klávesnici.ale realtivně slušnou výbavu a s klávesnicí jede (1000Kč). Druhé je nějaké staší IBM (500Kč)

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 20:10 ® Alov reakce na …
Alov

Robur> No kurnik to je ten věk, kdy mi tak nějak nedochází to, k čemu takové děcko potřebuje počítač (neznám věk dítěte číslo 2 ). Mimochodem po dokoupení origo klavesnice na PS3 můžou surfovat po netu i v obýváku na TV. Tak by možná nebylo od věci se na NTB vyprdnout, vrknout ty love do výbavy PS3 a mít to pod kontrolou totálně. Aaaaa nebo jim kup ten monitor s tím pidi počítačem na zádech. Neznám přesný odborný název. Je to na net, na práci s dokumenty, podle typu to má grafiku, která přehraje v poho filma. Známý za to dal 7 500. Má to tuším 100 Gb HD. Taky slušné řešení z minimálním nárokem na místo. A můžem se bavit o monitoru 19" a výš . Ale něco odbornéjšího Ti k tomu asi řeknou jiní :-D

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 v 19:28 ® Robur reakce na …
Robur

Alov> díky za názor, využiji svého práva admina a udělám si úpravu zadání fóra. Noťas potřebuji pro 2 děti, ať se nehádají a mohou na tom něco dělat do školy (moje iluze) a sledovat svoje zákmy, stolní PC okupuju já:-D . Konzoli PS3 strčím do odbyváku, takže se bude hrát, jen když nikdo nebude doma (budem mít tedy efektivní kontrolu):-D

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 v 18:29 ® Alov
Alov

Robur> Hele Robur, a kolik má kluk vůbec let?
Shodou okolností jsem letos pro mladšího (11 let) řešil něco obdobného. Jeho přání se měnily jako aprílové počasí. Xbox, PS3, PSP, NTB, tablet a každý týden něco jiného. Konzole jsem smetl hned. Má ještě PS2 a né té se vyřádí až, až. Tak jsem začal řešit rébus NTB – tablet. Říkám si, na co mu bude proboha v 11 letech noutas? Mají v pokojí pevné PC, na tom si zjistí co potřebuje a hotovo. A aby se vyhodili prachy (polovinu nám nabídl ze svých úspor a druhou půlku že mu zaplatíme my) za to, že si na tom bude hrát, to mi přijde prostě divné. Kdyby byl už na střední, budiž. Tam už to občas potřebují. Jinak jediná výhoda NTB je jeho skladnost. Tady výčet výhod končí. Ale touž tu psal kde kdo. Počítám nebo jsem pochopil, že nebydlíš v 1 + hajzl na chodbě. Děckám se NTB líbí, protože se jim to líbí a je to fajn si s tím takhle hupsnout do postele a četovat. Takže když už, já bych se taky přimluvil za pevný PC.
Co se konzolí týče, tak jsem mluvil se spoustou lidí, co mají konzole. Nikdo Ti neřekne, že to je na hovno, at nevypadá jak blb. Každý chválí to svoje. Každopádně mi ze všeho nejlíp vyšlo PS3. Spousta online her zadara, prý lepší wifina, kvalitní blueray mechanika a možnost hrát spoustu her z externího disku ( nemusí se na rozdíl od xboxu vypalovat). U xboxu se chválí kinect. Ted jsme to mezi svátkama pařili u kámoše s děckama. Jako je to fajn (mi stačí jednou za čas), ale co mě sralo bylo to, že kinect občas při hře načetl osobu sedící za hrajícím na gauči nebo někoho, kdo se byt minimálně dostal do snímacího úhlu. Uprostřed hry to nasere. Načetlo to i psa :-D Jinak je to docela sranda, ale musí se tam nebo prý to je teda lepší kupovat nějaký gold účet, když chceš hrát online, protože se bez toho prý nepřipojíš k netu atd.
Takže za mě bych bral asi tu PS3 pro tu lepší dostupnost her a údajně lepší možnosti pro vytvoření multimediálního rodinného centra. Píšu hlavně zkušenosti lidí, kterých jsem se ptal. Dost jsem toho i přečetl a mě lépe vyšlo Sony no.
Jo a mladej na konec dostal na vánoce HD kamerku. Hrozně rád točí videa na naši straou VHS kameru a já mu to pak jak debil musím v časovém poměru 1 ku 1 tlačit přes udělátko do compu a on si to následně stříhá, upravuje atd. Tak dostal kamerku se stativem a namlouvám si, že ho to aspon trošku v něčem rozvine a třeba jednou… Byl spokojený. Překvapený, ale spokojený :-D

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 ve 13:55 ® kubas
kubas

Robur> Já co by zástupce té mladší generace mám doma Xbox 360, k tomu Kinect (přídavné zařízení, které snímá tvé pohyby, kterýma ovládáš hry k tomu určené). Musím říct, že spokojenost. Mladší bratr se na tom taky zabaví, když má chuť zapne auta a hraje, když se chce pohnout, zapne baseball a hraje, skoro jako v reálu(skoro). Toť vše, co k tomu říct. Cena se pohybuje okolo 8 000Kč.

reagovat
Pátek 4. ledna 2013 v 9:41 ® džigit

Robur> optej se Mošny.Určitě Ti poradí na oplátku,až užije Tvých rad z „držáku prutů“ :-))

reagovat