Chytej.cz

Herní NTB, konzole či PC necteno

30.12.2012 | Robur | 10.832 zobrazení | 161 odpovědí

po složité diskusi jsem se rozhodli koupit NTB s konzolí Playstatione 3 v součtu max 15000. Uvítám dobře míněné rady k PS3, co je dobré (hry, výbava), co přikoupit a čemu se vyhnout. A dále uvítam tip na v dané ceně dobrý noťas, měl by mít WS7, monitor minimálně 15,6 a dál asi nevím. Orientačně NTB max. 8 – 9 000, PS3 pak ten zybtek. Nepotřebuji poseldní výkřik módy. Adresát dítě 12 let, tekže geniální programátor teprve bude:-D

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 30. prosince 2012 ve 22:03 ® Fryw
Fryw

Chtělo by to naťuknout asi co hrál u kamošů za hry a tak…

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:59 ® Shrek reakce na …
Shrek

Robur> v tomhle má eMPéčko pravdu. Koupíš XBOX a on Ti řekne, že chtěl Playstation… Ať si vybere sám, třeba má v okolí nějaké kámoše s herní konzolí a budou si moct půjčovat hry…

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:56 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> právě pro syna. Víš jak bych to řešil já? at si vybere sám. Není nic horšího, než zklamání svého dítěte na tebou koupenou věcí. Ono, nejedná se o dárek za pětičento, že? :-D

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:50 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Robur> mojí nabídku máš níže.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:49 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Fryw> to oříšek nebude, takový prostě nesežene. Hrát hru novější (nebudu se bavit o Far Cry 3) aby měl vše povypínané, jen aby se mu to nesekalo je blbost.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:48 ® Robur
Robur

změna zadání, bude konzole a ntb, tudíž hledejte slušný NTb 15,6 s operačním systémem W7 + konzoli

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:46 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> na hry bych si nekoupil nic :-D , ale musíš brát v úvahu, že to má pro syna, ti mladí jsou hold jiní než my, noťas je pro ně lepší než normální kompl.

Myslím, ale, že Robur možná chtěl spíš to, jestli na hry noťas/PC nebo tu konzoli a do těchto ptákovin já vůbec nevidím, nikdy jsem hry nehrál, nehraju a ani hrát nebudu, moje děcka taky, žena taky ne, takže nevím jakou řečí tady všichni mluvíte … :-D :-D :-D

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:43 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Fryw> přesně, moje řeč. Já si koupil prvního ntb za neuvěřitelných 40 tis. toshiba SA40, dnes bych za ty prachy měl stroj, že bych s ním odletěl na mars :-) No ono je to taky už pár let (2003). není nad to mít stroj v pracovně, zavřít se tu, nikým se nenechat rušit, pohodlně se usadit a v klidu si pracovat na vélkem LCD.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:42 ® Fryw
Fryw

Si myslim, že sehnat novej „herní“ ntb do 15000 aby si na tom zahrál novy pecky bude oříšek.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:39 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> taky jsem mu psal, at se podívá jinam. resp. to z toho plyne :-) jen mu poukazuji na typ. Nicméně notebooka na hry bych nikdy nevzal. Já bych ho dnes vlastně nekoupil vůbec. K čemu. Na veškeré práce mám PC a na net bych si pořídil tablet.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:37 ® Shrek reakce na …
Shrek

Fryw> nepovim, na XP mi běhá v cajku :-/

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:35 ® Fryw
Fryw

Jede abe na w7, nebo to chce dosbox nebo jiny upravy? Mam tu někde original tušim.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:35 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Alivio> neasi :-D

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:34 ® Fryw reakce na …
Fryw

MP-E65mm> Já ntb mám (11" s e-450, lenovo s205) ale to mam čistě na cesty, abych si mohl na hotelu nebo když jsem ve škole něco prohlidnout, upravit. Nedokážu si představit sezení u ntb a psaní několikastránkové práce. U toho prostě potřebuju pohodlně sedět a mít velkou obrazovku. Kor když musim mit otevřeno víc oken, přepisovat udaje do excelu atd… pro mě na ntb (15") nemyslitelny, jen nouzovka.

Samo, že občas třeba bude chtít udělat video, rozbalit (ale co?!), jenže to občas zvládne jakýkoliv procák, dnes prodávaný…

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:33 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> DELL 15,6", s Intel Core i5 3210M, 4GB RAM, 750GB disk, W7 HP 64bit … za méně jak 15k. Jen to nesmíš kupovat v Alze.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:32 ® Shrek reakce na …
Shrek

MP-E65mm> Hello, follow me! :-D

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:30 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Alivio> ty zvuky, ten příběh......... to mě zasáhlo dost :-) ten zmetek 3D co tuším vyšel na xboxu (nejsem si 100% jist) tak o to jsem se už nezajímal. To podle mě už nikdy nebude to co ty předchozí.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:27 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Fryw> víš jak to je, prvně na kancelářskou práci, potom zjistí že potřebuje něco rozbalit/zabalit a nedej bože že zjistí, že by měl cokoliv dělat s videem. A to bych mohl pokračovat. Já osobně bych si dnes už notebooka nejspíš nekoupil. Radši bych sáhnul po tabletu a doma měl slušnější PC. Ale to se odvíjí od toho, co od toho chceš.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:23 ® Shrek reakce na …
Shrek

MP-E65mm> vim ne, oddysee a exodus – také je miluju – vracím se k nim poměrně často z nostalgie :-D

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:22 ® Fryw
Fryw

No, ale pokud to bude ntb na práci, tj psaní a net předpokládám, tak bych ten cpu tak nehrotil.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:21 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Alivio> říkáš naprosto správně. Moje nejoblíbenější hra. Pouze první dvě (plošinovka) :-)

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:20 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

regulus> koukal jsem po core i3, jenže to aby měl 15 monitor by musel zacálovat. To dvoujádro co jsem mu nabídl v druhým odkazu na to co píše mu musí plně vyhovovat, to jakože plně :-)

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:17 ® Fryw
Fryw

Notebook na hry bych nebral. On vlastně ani na hry není (teploty, pomaly disky, obecně menší herní výkon než u stolních pc). Na práci taky nevim (ergonomie). Záleží kolik času u toho bude trávit.

Kancelářský ntb + konzole mi přijde jako dobrá volba. Doma máme několik ntb. HP, DELL, 2× lenovo, 1× starý acer. Krom aceru mezi dalšími nevidím výrazný rozdíl ve zpracování. Všechno jsou to ntb kolem těch 10 000. U lenova se mi líbí led obrazovka a blok číslic který je napravo jako u klasické klávesnice(to bych už při příští koupi bral jako kriterium).

Ke konzolím. Nintendo wII je nejlevnější, má nejmenší výkon. Ale je zvláštní, je to něco jiného. Není to pro pařany, ale spíš pro občasné hráče. Ale to, čím mělo vynikat – ovládání, má už ps3 i xbox..a v případě xboxu lépe řešené (kinect).

Záleží jaké hry synátor hraje a kolik mu je vůbec let. Jedno + které nahrává pro xbox je to, že v podstatě všechny hry, co vychází na pc jsou i na xbox. Takže si bude mít o čem s kamarády povídat a když bude řeč o nějaké nové pecce, bude určitě k mání i na xbox (na wii nejspíš ne). S ohledem na cenu a množství vydaných titulů + možnosti kinectu bych volil xbox.

Největší rozdíl mezi xbox a ps3 jsou exkluzivní tituly. Pár her které vyšlo buď na to nebo na to…

Konzole se připojují rozhraním hdmi.

Další věc je hraní online. To je tuším u xbox zpoplatněné.

Pak je tady třetí možnost. Koupit nějaký levný notebook s apu od amd, kdy je integrována v procesoru poměrně „slušná“ grafika na které si i něco zahraje.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:14 ® regulus reakce na …
regulus

MP-E65mm> je dobrý se taky kouknout co je v tom za procesor … :-|

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:12 ® regulus
regulus

OndruchM> před tím to nebyl HP, ale Compaq, když je koupili, tak to ještě chvíli šlo a pak to bylo čím dál horší, ale to je fuk, největší děs je jejich servis, jak psal Alivio.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:11 ® Shrek reakce na …
Shrek

MP-E65mm> Dyk to říkám, ABE, dyk to říkám :-D

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:08 ® MP-E65mm
MP-E65mm

http://www.alza.cz/…-d361927.htm

tady máš například.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:05 ® MP-E65mm
MP-E65mm

Aha, ted koukám, že to má 11,6 monitor, tak nic.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 21:01 ® MP-E65mm
MP-E65mm

Za 15000kč musíš pořídit koncelářský ntb i herní konzoli. Jako v tom bych problém neviděl.

http://www.alza.cz/…-d362548.htm

http://www.alza.cz/…-d340387.htm

cena je o 1209 vyšší než tvůj limit, ale jsem přesvědčenej, že to najdeš na netu do 15000kč. To ti hledat ale nebudu.

reagovat
Neděle 30. prosince 2012 ve 20:56 ® Shrek
Shrek

Souhlasim s vyhnutím se HP – mají nehorázně problémový a zabržděný servis. Nejlepší zkušenosti jsem měl jakožto reklamační technik s ASUSem, ACERem a LENOVO.

Robur> já volím Nintendo WII. Ano, hry to samozřejmě nějaké chce, pokud prohlídneš nějaké servery, určitě půjdou nějaké hry stáhnout. Nechci polemizovat, ale nejdostupnější hry na stahování budou asi nejspíše na Playstation. Připojit lze na běžný TV.

reagovat