Chytej.cz

Feeder poradíte. necteno

23.7.2012 | Martin Mošna | 29.130 zobrazení | 357 odpovědí

chtel bych zacit chytat na feeder ale nevim jestli to má cenu nekdo rika ze je to nejlepší a nekdo zase ze je to nani ze to je jenom na cejni a tak dal ze je na tom vydet kazdé drbnuti tak jak to je?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 20. září 2012 ve 14:58 ® lunimus reakce na …

Martin Mošna> nie je problem kupit lacny feeder … ide mi skor o to, ze sa mi nechce to nahanat … radsej ten cas stravim s deckami, alebo pri vode …

Naviac spicky mam, teleskopy mam, izolepu mam … pre naozaj lacne riesenie som prave usetril 300KČ … a radsej ich dam do prasiatka a sem tam nieco prihodim a ak ich to bude drzat aj buduci rok, tak im kupim feeder kusok kvalitnejsi :-)

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 14:43 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> V české republice se da koupit feeder okolo 2,5 metru za 300Kč což není moc.Kamarád takový má a chytá na něj stejně jako já na lepší.Mylym že by jim to stačilo.

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 12:11 ®  reakce na …

lunimus:Môžeš ju tam kľudne prilepiť,špička je tam len na detekciu záberu,všetky výpady ryby a záťaž pri nahadzovaní si odnesie prút.Hlavne tú špičku musíš poriadne uchytiť,aby vydržala nahadzovanie.

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 v 11:44 ® lunimus

Mozno sa znova opytam nejaku blbost, ale verim, ze ste si na mna uz celkom zvykli :-)

Chcem sa opytat na vas nazor. Mam par starsich mensich teleskopov pre deti. Bolo by mozne im na spicky prilepit izolepou feedrove spicky kvoli jemnej detekcii zaberu a lovit tymto sposobom?

Alebo je spica v takomto postaveni viac nachylna na zlomenie?

Jedna sa mi hlavne o to, aby moje deti mohli feedrovat 10–15m od brehu na stojatej vode a aby som im nemusel kupovat „drahe“ pruty :-)

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 20:39 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

Fryw> Rohlíkové boilies na které chytám nejraději a s velkým uspěchem,Nechám usušit a vratim ho zpet do dipu.(když to je dipované…)

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 20:38 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> Já ti dám :-D

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 20:31 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Fryw> Dam zase ty woblery z5 do krabky. :-D ;-)

Martin Mošna> Těžko říct jakej lov je úspěšnější. Třeba Míra udělá duel. :-> Za úplnýho nee, neboooj. :-D

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 20:19 ® Fryw
Fryw

Co vlastně děláte s něuspěšně použitejma nástražkama?

reagovat
Pondělí 17. září 2012 v 19:26 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> sem vyděl že sumce chytaly na 50ku kapra.Já vým ze se na přívlač toho dá chytit vic!.To mě považujete za uplnýho blbce?

reagovat
Pondělí 17. září 2012 v 16:28 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Kvaiker> Jak píše Míra echo ti aspoň napoví jaký je dno atd. A to, že ti ukáže i ryby neznamená, že nějakou chytíš.

Martin Mošna> Ty si bereš 10–20cm rybky k večeři?? :-93; To tam mušíte mít pěknou bídu. :-D A přívlačí se dá chytat víc ryb nejenom sumec. ;-)

reagovat
Pondělí 17. září 2012 v 15:03 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

osprey> asi tak.Je lepší tu rybu vzit domu k večeři než ji použít jako nástrahu.Jedině sumce chytat přívlačí.

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 13:29 ® osprey reakce na …
osprey

Kvaiker> Dvacet let chytám bez té věci a pořád ji ještě nemám. Ale když jsi na lodi uprostřed Lipna a nevidíš pod sebe (nejde o ryby, spíš o hloubku a strukturu dna), tak jsi v háji.

Osobně jsem věnoval jisté úsilí a čas dokázat to bez echa a GPS, protože mám rád výzvy a nejsem pro používání techniky za každou cenu. Výsledkem je lov v permanentní nejistotě a postupná rezignace – plus rozhodnutí koupit ten krám.

Na řece echo nepotřebuju – projdu, doplavu, proházím olovem, zajedu kajakem a osahám dno kotvou… Ale už třeba na Labi, natož na Ebru, Pádu si nejsem jist, že bych si pomohl.

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 13:04 ® Kvaiker

Já též nejsem zástancem používání echolotů. Znevýhodňuje to podstatně ryby proti lovci. Význam jeho použití připouštím na moři, ale ne na řekách a přehradách. Pokud jsme vyznavači sportovního rybolovu měla by platit vyváženost mezi tím aby se ryba mohla bránit ulovení v rámci svých možností a mohla čelit adekvátním technickým vymoženostem lovce. Táto vyváženost přináši rybáři mnohem větší radost z úlovku jako jeho získaní za každou cenu.

reagovat
Pondělí 17. září 2012 ve 12:36 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> Já taky nesmím chytat na živou rybku. Moje lepší já mi to zakázalo.

reagovat
Pondělí 17. září 2012 v 8:39 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Martin Mošna> A důvod? Navíc echolot nemam. Jen mi kolega co jel kolem lustroval flek jesli tam něco je. :-P A bylo a moc i tak nebrali. :-D A u sumcolovu samozřejmost? Já zase neznam nikoho, kdo loví sumce a používá echo. ;-)

reagovat
Pondělí 17. září 2012 v 8:12 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

osprey> u lovu sumců to je samožřejmost.Ale u položené se mi to nezdá fééér.Mimochodem ja nesmím chytat na živou rybku.

reagovat
Neděle 16. září 2012 ve 22:55 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> Protože jsi ještě nikdy nechytal vertikální přívlač na velké vodě, nehledal kaprový flek na obrovském revíru, kde jsi předtím v životě nebyl, nechytal sumce na vábničku a podobně.

Jsou věci, které se bez echolotu dělají opravdu špatně.

reagovat
Neděle 16. září 2012 ve 21:53 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> Já si myslým že rybaření s echolotem neni rybaření.:-))

reagovat
Neděle 16. září 2012 ve 21:52 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> To si dobrej.Taky rád chtám bez háčků.

reagovat
Neděle 16. září 2012 ve 20:46 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Martin Mošna> Tak to nwm… :-93; Měl sem nahozíno, kde podle echolotu měly ryby sraz a záběr ne a néé dorazit. :-D Možná bych tam měl příště dát i háček. :-))

reagovat
Neděle 16. září 2012 ve 20:04 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

MIG-35> to je skoro stejný jak klasika akorát jemější A už to byvá tak ze jaká ryba jede kolem toho tak ta to vezme.

reagovat
Neděle 16. září 2012 v 19:38 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

chose120> Nemá je to totálně k ho.nu lov. Když něco chytíš tak je to cejn či jiná pidi ryba. :-D

reagovat
Neděle 16. září 2012 v 17:50 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

chose120> Když se koukneš o několik stran zpět,ta tam uvydíš že jsem psal že sem si pořídil feeder značky esox a naviják schimano.A vlasec 0,14mm.Takže vše už bylo vyřešeno.

reagovat
Neděle 16. září 2012 v 15:10 ® chose120 reakce na …
chose120

Martin Mošna> chtel bych zacit chytat na feeder ale nevim jestli to má cenu nekdo rika ze je to nejlepší a nekdo zase ze je to nani ze to je jenom na cejni a tak dal ze je na tom vydet kazdé drbnuti tak jak to je?

Ted mi leze hlavou proc si zakladas poradnu kdyz ten prut mas a chytas na neho to mi neleze do hlavy prosim o vysvetleni..

reagovat
Neděle 16. září 2012 v 11:26 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Já vím že to moc vydrží.Taky mam feeder a chytam na něj s velkým úspěchem.Jenže tam mam 14 vlasec.Má ten mít nosnost kolem 4,5kg.Je škoda že se mi na ten feeder ještě nepovedla ryba přez 60cm.

reagovat
Sobota 15. září 2012 ve 23:40 ® chose120 reakce na …
chose120

Martin Mošna>Tady je jedna fotka kapra 62cm na rece jak se ohyba feeder-vlasec 0,28 oluvko 12gramu prubezne.Hacek od zarazky asi 60cm.Tento prut vydrzi fakt hodne tomu ver.

reagovat
foto/forum/2012/th-img21047.jpg
Sobota 15. září 2012 ve 22:22 ® chose120 reakce na …
chose120

Martin Mošna>Jinak k tomu feedru ti jeste neco prozradim.Kdysi jsem mel kaprove pruty ktere mi po case prestaly bavit protoze jemnost a pozitek z dolavani to neslo do sebe pouziti mensich hacku atd.Poridil jsem si feedry a tapal jsem motalo se to vsechno dohromady a ted je zase pouzivam uz delsi dobu ale zase se vymykam ostatnim rybarum s feedrem.Vse zalezi na tom kde jdes chytat-chytam na rece velke kapry s feedrem a vlascem 0,28 a vim proc-kameny vysoke atd ohebnost prutu mi nevadi spise vyhoda.Montaz je jednoducha staci oluvka kolem 10 gramu.A to je na delsi povidani feedrove pruty jsou proste super a vidim v tom vicenasobne vyuziti u vody nez s jinymi pruty.Muj druhy nejoblibenejsi prut je match 4.20 od milo gerardix super proutek.

reagovat
Sobota 15. září 2012 ve 21:28 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

chose120> jo jo taky se mi jednou stalo…

reagovat
Sobota 15. září 2012 v 16:59 ® chose120
chose120

Martin Mošna>Nemuzu se fotit s vodou protoze bych si druhy den nesedl.Uz se mi to nekolikrat stalo a rekl jsem si ne!!Priroda okolo taky ladi:-)

reagovat
Pátek 14. září 2012 ve 20:14 ® Martin Mošna
Martin Mošna

osprey> já to chci taky teď jen ozkoušet.

reagovat