Chytej.cz

Feeder poradíte. necteno

23.7.2012 | Martin Mošna | 29.130 zobrazení | 357 odpovědí

chtel bych zacit chytat na feeder ale nevim jestli to má cenu nekdo rika ze je to nejlepší a nekdo zase ze je to nani ze to je jenom na cejni a tak dal ze je na tom vydet kazdé drbnuti tak jak to je?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   12 11 10 ...
Úterý 25. září 2012 ve 21:24 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

osprey> Taky to možu.:-) , tak po našimu volný překlad písně p. Vondáčkové A ty se ptáš co já – Pytoš so co jo – by znělo asi takle: Budě to už rok, co Ti v hlavě skřiplo „Chcu mjeť bavjačku, fajnu sklapjačku!“ Genyjus či cvok? Hlavně, že maš dyplom. Co Ti na to řec? Je to Tvoja vjec. Ty pyceš se, co jo, a jak s tym dále žiť, dosahnul si cyl, je to ale řiť. :-P

reagovat
Úterý 25. září 2012 ve 14:51 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Jo to mi baví!! Mam tatu v Brně takže překladač nepotřebuju. ;-) Nejradši mam hlášku líný cajzli z Práglu. :-))

reagovat
Úterý 25. září 2012 ve 14:15 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Jenom na ukázku pro ostatní.

Před těžkéma járama někde v cajzlově ufachčil jeden správné kingál svý starý kindoša. Byla to kocna, tak ji starý medvědi začli hókat po mutře – Růža. Fotr byl správnej řízek, tak hned hókl do placu, že v pátek proběhne na Růženinu počest spářka. V sobotu se nemusí do haklu, tak se všichni zbořijó jak Drážďány. Pozval svý nélepší kámoše i s vlečňákama. Stará Růža chcela přitáhnót i tři suďály. „Ty dvě gertrudy ať přirazijó, ale tu třetí, Libunu, nepustím přes futra, to jí rači přerazím tužky“, zahlásil kingál. „Kalí první ligu, vždycky se naboří, motá se pak jak hovno pod splavem a hlásí blbý žgryndy a samý pasový války. Před dvaceti jařinama přisódila jedný koc takové rypál, že ji v betli museli fšici hofírci házet přes štryclu pytloš. Sténě nemůže dovalit vágenem, když ji nedávno pustili z odmašťovny a noty má ještě v čistírně.“

Zdroj: http://www.hantec.cz/…ky/ruza.html

reagovat
Úterý 25. září 2012 ve 13:56 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Martin Mošna> Vono taky nejni co vidět… :-D Zato uši by si smlsly. :-))

reagovat
Úterý 25. září 2012 ve 12:24 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

Chorchus> Já sem vám přiznám že Hantec sem ještě nikdy nevyděl :-D

reagovat
Sobota 22. září 2012 ve 21:59 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

MIG-35> :-93; , ale nezapomeň, že hantec je starší. Ja mu věřím, šak on sa propracuje.

reagovat
Sobota 22. září 2012 ve 21:45 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35
Chorchus> Tak to mi víc baví hantec! ;-) reagovat
Sobota 22. září 2012 ve 21:45 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Chorchus> Ono nám asi nic jinéhp nezbyde :-))

reagovat
Sobota 22. září 2012 ve 21:44 ® Stroft reakce na …
Stroft

Chorchus> U nás v Mošnově se aktuálně říká, Gripen sem Gripen tam, hlavně ať jsou už p… i s celým NATO :-) Randál jak cyp!!!

reagovat
Sobota 22. září 2012 ve 21:39 ® Chorchus
Chorchus

My tu semo tamo pišem po našimu, Brňáci mají svůj hantec a já už jsem jeho projev přijal jako Mošnovštinu, která pobaví.

reagovat
Sobota 22. září 2012 v 18:18 ® Stroft
Stroft

Brňáci, mají svou hantýrku a na češtinu, kašlou:-)

reagovat
Sobota 22. září 2012 v 18:05 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

bubu> No, já snesu hodně a taky občas netrefím nějakou čárku, ale tohle je fakt síla. :-|

reagovat
Sobota 22. září 2012 v 17:42 ® bubu reakce na …
bubu

Bigpista> to je masakr,co? Nedovedu si představit,jak zachází s češtinou trojkaři,když Martin tvrdí,že je dvojkař:-((

reagovat
Sobota 22. září 2012 v 17:07 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Martin Mošna> Krystova noho! :-O

reagovat
Pátek 21. září 2012 v 19:36 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> přectav si že máš prut ve vydlyčkách a pred prutem na vlasci řasu.Vlasec je prohlý a naplý.Tak tak je to když tam máš predšpičáka.

reagovat
Pátek 21. září 2012 v 16:04 ® osprey reakce na …
osprey

lunimus> Gungovat ti to bude, co by ne. Takovéhle věci se i oficiálně vyrábějí a prodávají.

A feeder je položená. Takže to, co hodláš provozovat, je taky položená. Jestli to má něco společného s feederem jako takovým, je mi fuk. Něco určitě.

reagovat
Pátek 21. září 2012 v 15:58 ® lunimus reakce na …

a tento moj vymysel by mohol fungovat, alebo ani nie? … myslim, ze by to nemuselo fungovat zle a ani by to nemuselo prekazat zdolavaniu ryby …

A potom druha – teoreticka otazka … lov tymto mojim sposobom je blizsi lovu na polozenu, alebo lovu na feeder?

reagovat
Pátek 21. září 2012 v 15:35 ® osprey reakce na …
osprey

lunimus> Ptal jsi se mě na předšpičkového policajta – je to věc, která se jen nasadí na vlasec, nijak se nespojuje s prutem. Při zdolávání ryby klouže vlasec skrz ni a vlastně ji tlačíš špičkou k rybě.

U nás se prodávají s drátěným pérkem nebo na suchý zip, stačí i kolečko gumy z cyklistické duše – při náhozu ho sklepeš až na prut, při lovu drží na vlasci dík vysokému tření gumy ale omezuje to polohu prutu.

Šikovný rybář to vychytá stejně dobře jako feeder. Má to nějaké výhody, nějaká omezení, hůř se to chová na prutech s tenkou špičkou a v kombinaci se slabými vlasci.

reagovat
Pátek 21. září 2012 v 15:08 ® bubu
bubu

nejsem žádný puntičkář,překlep udělám taky,ale toto je vážně tragédie

reagovat
Pátek 21. září 2012 ve 14:55 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> já vyděl bocce co me na prutu kus gumi smotoný do spirály a používal to jako feederovou špičku.

reagovat
Pátek 21. září 2012 ve 14:26 ® lunimus

btw. nakoniec asi nebudem vobec lepit feedrovu spicku na koniec teleskopu, ale kedze ma len cca 2,1 a 2,4m, kam bez problemov dociahnem, dostal som napad (inspirovany debatou s LuboO-m) a zrejme som len urobil inu verziu predspickoveho policajta – vid obrazok.

Policajt je vytvoreny z pevnejsieho drotu – dlzka cca 30–35cm. Na jednom konci je hacik, ktory sa zahakne do drziaka posledneho ocka pruta tak, aby sa mohol volne kyvat. Druhy koniec „policajta“ je stoceny do spiraly, slimaka, alebo zavitu – nazvite si to kto chcete, ako chcete :-) Po nahodeni sa prut postavi sikmo cca ako na obrazku a dosponujem vlasec. Potom navleciem silon do spiraly policajta a hacik zavesim do drziaka posledneho ocka. Vaha „policajta“ sposobi jemne zalomenie vlasca, ktory musi ostat napnuty. Nasledne po zabere je hned jasne aj to, ktorym smerom ryba plava. Ak odomna, vlasec sa dostane do polohy 2, ak plava ku mne, policajt ide do polohy 3

Ako pisem, v praxi to vyskusane este nemam a mozno som vymyslel vymyslene, ale myslim, ze by to takto fungovat mohlo a mozno aj lepsie ako feeder :-)

reagovat
foto/forum/2012/th-img21071.jpg
Pátek 21. září 2012 v 9:02 ® lunimus

Martin Mošna> co sa tyka zjednodusenia, tak mozno ano … ale este raz sa ta pytam … mam kupovat teraz lacne feedre, ktore o rok vyhodim a kupim nove a lepsie, alebo mam pouzit teleskop, ktory uz mam a feedrove spicky, ktore tiez uz mam? … usetrim tak 300,– CZK x2 (mam 2 chytajuce deti) … i ked ten feeder za 300,– CZK som nenasiel … a najlacnejsie riesenie bolo o nejaku korunu vyssie …

druha vec je, ze nemam financny problem kupit novu vec, ale asi si nezazil radost, ked ti funguje nieco vlastnorucne vyrobene a funguje to rovnako, alebo takmer rovnako ako komercne vyrobene …

A mozes mi verit, ze mam tvoriveho ducha … nebavi ma len tak vbehnut do obchodu a kupit hotovu vec, zvlast, ak si to mozem vyrobit sam … sice to obcas trva dlhsie, ale tesi ma pouzivat vlastnorucne vyrobene veci :-) … len taky drobny priklad … vcera vecer som si postavil elektrolyticky vyvijac vodika … v principe nic zloziteho a pokusne som si vyrobil a odpalil cca 20mll cisteho vodika a cisteho kyslika … a uvazujem si toto spravit trochu vo väcsom a chcem si urobit vodikovu zvaracku kovov … jediny problem ktory bude je konstantna vyroba vodika a kyslika a teda nemoznost urobit na horaku oxidacny, alebo redukcny plamen … teda da sa, ale by som musel cast plynu (bud kyslika, alebo vodika) pustat volne do ovzdusia, z coho vyplyva, ze by to bolo pouzitelne jedine v exterieri … v baraku by som nechcel mat pod stropom par litrov volneho vodika a aby mi potom niekto zapol svetlo :-)

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 23:05 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Fryw> A takovej sem já! 9-) Většinou od zahájení nesaham na jinej než přívlačovej prout. Ale tento rok je poněkud zvláštní. Na jaře sem nachytal hafec ryb. Což se mi nestává. A za to může fídr tak se mu snažim odvděčit. :-D Navíc dravečci na mě kakaj… A s fídrem je docela prča. Obzvlášť, když ti na něj houpne něco většího. ;-)

lunimus> No vidíš jakej si šikula! Taky bych to pro prcky nějak sešmouli ha bylo by. Na co utrácet chechtáky? ;-)

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 22:27 ® Fryw reakce na …
Fryw

MIG-35> zželelo se ti feedru a jelikož seš dobrák, tak ses překonal a vzal ho k vodě :-D

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 22:01 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Fryw> Přesně ták! Koupil sem mladýmu fídr a stejně se válí doma (fídr). Občas ho vemu já, aby si nepřipadal nevyužitej.. :-D

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 21:23 ® Fryw reakce na …
Fryw

Martin Mošna> Jednodužší to určitě bude, dražší ale taky. A navíc jsou stále lidi, co prostě rádi tvoří a ne jen nakupují…

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 21:20 ® Martin Mošna reakce na …
Martin Mošna

lunimus> nezdá se ti jednodušší koupit levné feedery?

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 21:10 ® Fryw reakce na …
Fryw

lunimus> tak to myslim že neni problém. Celkem by mě zajimalo, co by se stalo, kdyby se posledni dil teleskopu vytáhl a dala se misto posledniho dílu ta feederšpice. Ale to by už asi prut při zdolávání nefungoval tak jak by měl.

Pak dej vědět jak to fungovalo, je to zajimavý nápad.

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 ve 21:00 ® lunimus reakce na …

Fryw> nie … nemusi sa z existujuceho pruta nic uberat … chcel som to spravit uplne jednoducho. Prilozit koniec feeder spice ku koncu udice, tak aby sa to prekryvalo cca 4–5cm a omotat lepiacou paskou. Doma som to uz medzicasom vyskusal a jediny problem, ktory tam je, ze ocka na feedrovom nadväzci povyskocia o cca 2mm vyssie, cize na silone je maly „zlom“ ale nic kritickeho. Po zatazeni silonu dochadza k ohnutiu udice identicky, ako ked tam nebola namontovana feeder spica – t.j. predpokladam, ze komplet si zachovala svoje parametre a ziskala citlivu spicu na detekciu zaberov :-)

Druha vec je, ze je to urcene naozaj pre deti, aby mali pocit, ze lovia na feeder :-) a cielova ryba je mala plotica, cervenica (perlin), ina biela ryba a sumcek americky :-)

reagovat
Čtvrtek 20. září 2012 v 19:10 ® Fryw
Fryw

lunimus> nějak si nedokážu představit jak přesně tam tu feeder špičku dát, aniž by se něco z prutu vzalo. Co takhle zkusit pérko, chytání na pérko?! Pásek ze svinovacího metru, cca 15 cm dlouhej, 4mm širokej. Na jednu stranu očko (z drátu), druhou stranu v dylce asi 5 cm ohnout do pravého uhlu. Ohnutou ploškou připevnit ke špičce prutu tak, aby pérko trčelo kolmo nahoru. Protáhnout silon, jemnou feederovou montáž. Po náhozu jemně dopnout aby bylo pérko do obloučku…

reagovat
novější starší
Stránky:   12 11 10 ...