Chytej.cz

Parmy na Otavě necteno

15.6.2012 | osprey | 10.702 zobrazení | 107 odpovědí

Vážení, poslední dobou začínám mě přestávají bavit diskuze na síti, bez reálného završení.

Trápí mě úbytek parem v jihočeských řekách, zejména na Otavě a rád bych s tím nějak pohnul. Podle mě je problém v nedostatečné přirozené reprodukci druhu. Viděl jsem vody daleko regulovanější, špinavější, protékající městy a parem tam bylo dost ve všech velikostech.

Zajímalo by mě, jestli by se dalo touto cestou shromáždit pár lidí a pokusit se něco udělat.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Pondělí 9. července 2012 ve 13:03 ® osprey reakce na …
osprey

dantex> Souhlasím s tím, že normální řízené odpuštění není žádná katastrofa.

reagovat
Pondělí 9. července 2012 ve 13:02 ® mvincik reakce na …
mvincik

Tak to je celkem dobrá zpráva, mezi těmi horšími. Uvidíme, ono to snad tak tragický vliv mít nebude. Ale bude se to asi muset trochen ohlídat, jelikož lidi jsou dobytek. V tom bude základ…

reagovat
Pondělí 9. července 2012 ve 12:15 ® dantex reakce na …

mvincik> Ahoj, vypuštění nadjezí by nemělo mít na ryby žádný vliv. Například na Bečvě v Přerově se toto děje každý rok, dokonce tam jezdí buldozer a rovná štěrkové náplavy na dně, řeka za napuštěného stavu je široká kolem 60m, při vypuštění 20m. Pravidelně se tam po znovunapuštění konají závody v plavané (na konci prázdnin) a tak bohatě zarybněný úsek podoustvemi, ostroretkami a parmami u nás neexistuje.

reagovat
Pondělí 2. července 2012 v 9:42 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

mvincik> osprey> Tak podávám hlášení, jak jsem slíbil. Na září se kvůli rekonstrukci jezu skutečně chystá vypuštění Podskalí. Údajně je slíbeno pomalé upouštění, aby měli ryby dost času stáhnout se na staré koryto a nenutilo je to odplout po proudu. O hájení se bude uvažovat podle toho, jak bude řeka vypadat. Předpokládá se, že původní koryto bude pro rybáře prakticky nedostupné kvůli velkému množství bahna. Co se týká naší spolupráce, tak třeba výpomoc při hlídání řeky v případě hájení by MO asi ocenila. Pokud by vás zajímalo něco dalšího, pokusím se opět zjistit.

reagovat
Sobota 30. června 2012 v 7:40 ® mvincik reakce na …
mvincik

CeP> Aha, tak to by byla trochen jiná. I v tomto případě bude ale myslím zásadní celý úsek hájit. Jinak se tam kapraři pose*ou a polezou jeden přes druhého. Chudáci ryby.

reagovat
Sobota 30. června 2012 v 1:27 ® CeP
CeP

mvincik> miro ja tomu rozumim tak ze bude vypustené podskali. voda ve meste je spadla uz delsi dobu snizenim kremelskeho jezu. sam jsem na to celkem zvedavej.

reagovat
Pátek 29. června 2012 ve 20:31 ® mvincik
mvincik

Díky chlapi za reakce.

Ted se jdu ven provětrat a večer možná i smočím nějakou tu nástrahu.

reagovat
Pátek 29. června 2012 ve 20:27 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

osprey> mvincik> Proberu to s ním a nabídnu naší účast. V pondělí dám vědět.

reagovat
Pátek 29. června 2012 ve 20:04 ® osprey reakce na …
osprey

mvincik> Tohle je ono – proto se tady paktujeme. Hraji má pravdu. Stačí tam dát pár cedulí, ale už jsme u toho – kdo je udělá, z čeho, kdo je tam dá,…

V tomto ohledu bychom mohli být i užiteční.

A jinak neboj – ty se dokážou našlapat do nějaké díry, žrát budou v noci, ani si nevšimneš, že tam jsou. Stál jsem na Moravě vedle díry, kde byly parmy nahusto, neviděl jsem jedinou a trvalo mi dvě hodiny než jsem přišel na to, že tam jsou (a to jsem je v tom úseku cíleně hledal).

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 19:37 ® hraji reakce na …
hraji

mvincik> na ochranu ryb při mimořádně nízkém stavu ryb myslí i zákon, jde jen o to, aby si to místní RS a hospodář pohlídali

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 18:30 ® mvincik reakce na …
mvincik

osprey> Ano, máš pravdu, ale ono tam skoro žádné koryto není. A to je pořád ještě půlka jezu puštěná. Té vody tam bude opravdu minimum.

Druhá věc bude, aby je „někdo“ v té době snadno nevymlátil, jelikož se nebudou mít kam schovat a budou snadným soustem.

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 18:19 ® osprey reakce na …
osprey

mvincik> Řeku nemůžeš vypustit – vždyť pořád teče. Klesne hladina, ryby se stáhnou na koryto a normálně tam zůstanou.

V Písku takhle laborujou s řekou co chvíli a místní komunita tloušťů tam přežívá celkem v pohodě. Parmy by s tím taky neměly mít problém.

Bigpista> Řekni jednateli, že tady pomalu vzniká tahle iniciativa a zkus se zeptat, jestli by byl ze strany MO nějaký zájem o spolupráci.

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 17:29 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

mvincik> O víkendu se ti pokusím zjistit bližší info, budu mluvit s jednatelem MO.

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 17:18 ® mvincik reakce na …
mvincik

hraji> Díky za upřímnost kolezo! :-)

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 16:57 ® hraji reakce na …
hraji

mvincik> parmy se sloví a na náměstí slavnostně ugrilují, aby nepřišly vniveč

reagovat
Pátek 29. června 2012 v 16:50 ® mvincik
mvincik

Tak jsem si pročetl poslední zápis z výborové schůze ČRS MO Strakonice, kde se píše:

Z důvodu opravy pětikolského jezu v termínu 06/2012 – 11/2012 dojde ke snížení hladiny a v týdnu od 15. do 22.9. bude zdrž zcela vypuštěna.

A co bude tedy s rybami? Především mám na myslí právě parmy, které se zde ještě v jakémsi počtu vyskytují?

Co Kondor, bude vědět více??? Já bych řekl, že to nevypadá vůbec dobře…

reagovat
Středa 27. června 2012 v 15:49 ® mvincik
mvincik

Tak jsem se dnes opět po kratší pauze prošel po městě s nadějí, že v pročištěné vodě někde konečně zahlédnu to zlatavé tělo. Opět marně…

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 23:33 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

mvincik> Cs amathére já si dal sumíka 50–60 cm 9-)

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 23:32 ® mvincik reakce na …
mvincik

MIG-35, troutkiller> Dnešní odpolední změna počasu mi vykouzlila zero jak vyšité, tak nevěšte hlavy!

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 23:21 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

troutkiller> Mi povídej! Včera si ze mě dělali ryby humr! Nebejt tloušťáka sem jen naprdlá bezrybka. :-D

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 20:33 ® troutkiller reakce na …

mvincik>Já vim:-(( Minulej týden to vypadalo celkem slibně ale ty potvory cítí změnu počasí a uplně na to dlabou!

reagovat
Pondělí 25. června 2012 v 17:09 ® mvincik reakce na …
mvincik

troutkiller> To má dneska kde kdo. :-D

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 14:02 ® troutkiller reakce na …

MIG-35>Dneska nevim ale včera hnědá voda:-(( Pokus o včerejší večerní fiš byla dvojice vytrápenejch Okounu cca 15–20cm:-((

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 13:39 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

troutkiller> Jo to znáám! Udělal mi to kámoš co se známe 15 let, krapet zamrzí. :-O Takže, když s někym na místa tak uh propálený. Na svoje topíky fak jen někoho. :-> Hale jak vypadá Otava v Pisku? Pořád zvedlý a zakalený? :-93;

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 13:11 ® troutkiller reakce na …

MIG-35>Tak ta tráva mně tolik nepálí ale ty fleky to je problém.

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 12:46 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

troutkiller> Ohně sou zapovězený… ;-) A i vypalování trávy se tresce. :-D

reagovat
Pondělí 25. června 2012 ve 12:02 ® troutkiller reakce na …

mvincik>Bikování neni problém ale s propalováním míst mám špatnou zkušenost:-((

reagovat
Neděle 24. června 2012 ve 12:54 ® mvincik
mvincik

osprey> Jelikož jsem již dočetl celé fórum, mohu napsat: Rád se zapojím, ikdyž mé prozatimní znalosti v ichtyologii a podobných oborech jsou velice chabé.

Pokud by ale bylo třeba obrátit se na místní odbor ŽP či něco podobného, s jasným dotazem či cílem, to klidně oběhnu. Rád pro rybu, kterou jsem nikdy nechytil, udělám.

Do září jsem sice časově velice limitován, ale i tak. Potom se mohu zapojit více a rád!

reagovat
Neděle 24. června 2012 ve 12:37 ® mvincik
mvincik

osprey> A co je zkusit u nás na tomto místě, opodál? V týdnu někdy večer? Věděl bych o zajímavém fleku, odkud, popřípadě SZ.

reagovat
Neděle 24. června 2012 ve 12:10 ® mvincik
mvincik

troutkiller> Kamaráde, rád bych, aby jsi mě tedy vzal na cyklo vyjížďku! :-)

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...