Chytej.cz

Prut a naviják na plavanou necteno

12.4.2012 | Radim82 | 19.525 zobrazení | 3 odpovědi

Dobrý večer, jsem začátečník a potřeboval bych pomoci s výběrem match prutu a navijáku. Prut budu většinou držet v ruce a chytat budu na splávky. Při hledání prutu jsem narazil na Daiwa 3.90m doufám že sním má někdo dobré zkušenosti.

http://www.daiwa-fishing.cz/…e-match.html

Ale největší dilema mám s navijákem. Nevím jestli s přední nebo zadní brzdou. Děkuji moc za jakoukoliv odpověď a radu.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 21. června 2012 v 11:29 ® osprey reakce na …
osprey

Martin Mošna> Kolega chce match prut. Ačkoli se v menší míře dělají i kratší, 390 cm je takový základ.

reagovat
Středa 20. června 2012 v 18:18 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Ten prut neni spatnej ale ty jsi začátečník tak si myslím ze my bylo lepší mit ten prut kratší bude se ti líp nahazovat a bude mín vešáku.Protoze když bude malej tak s ním líp budes pohybovat.A mysím ze pro začátek stačí nejakej obyčejnej.Ale nemuzu vjedet jak jsi zkušenej takze neporadím jinak prute je dobrej a naviják bych volil jak riká kolega s bojovou brzdou ja ji pouzívám vsude kromne přívlače

reagovat
Pátek 13. dubna 2012 ve 12:13 ® hraji
hraji

Pokud ti ten prut vyhovuje a dokonce se ti i líbí, nemáš nad čím váhat. Úplně špatný není. Co se týče navijáku, volba mezi přední a bojovou brzdou je ošidná. Na plavanou mám na všech navijácích v výjimkou boloňky bojovky, na bolo a přívlač dávám přednost brzdě přední. Pro běžné chytání v tom není zásadní rozdíl.

reagovat