Chytej.cz

Krmítkové směsi necteno

29.3.2012 | MIG-35 | 88.069 zobrazení | 133 odpovědí

Zdravím kolegové!

Onehdá jsem byl u vody se 2 zkušenějšími rybáři. A protože jsem začátečník, snažil sem se z nich vytáhnout nějaký moudro… Díky míň záběrů jenoho chytače přišla řeč na krmení. Do teď jsem kvalitu, značku atd neřešil. A zřejmě to vypadá, že jsem na scestí. Proto bych vás rád požádal o názory, jaký směsi používáte (levný,drahý) jestli si domícháváte-vylepšujete atd. Nechci přesný návody, jen postřehy z čím máte úspěchy a s čím ne. Dík moc!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Čtvrtek 29. března 2012 ve 22:37 ® hraji reakce na …
hraji

Fryw> ano, je, ale nesmí ho být moc, protože hodně lepí. Je dobré jej kombinovat s kukuřičným šrotem, protože ten zase lepí málo. Obecně bych jej dávkoval do 30 % objemu, víc ne, pokud nechceš super lepivou směs

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 22:19 ® timbab reakce na …
timbab

MIG-35> Vzhledem k překladu slova feeder tam něco s tím krmením bude :-))

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 22:11 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

hraji> Dík! :-> Chytam věčinou stoják. Když sem „ředil“ směs tak sem namočil tvrdej chleba a KP granule a pak domíchal směsí. Ale to jsem poušíval většinou, když sem zakrmoval a chtěl sem větší množství než malý. :-D Nejsem závodník a bohatě mi stačí jak si zachytam s fídrem teď, ale chtěl sem rospoutat nějakou diskizi ohledně krmení. Příde mi, že u fídru hraje velkou roli. :->

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 22:09 ® Fryw
Fryw

Jaký máte názor na pšeničný šrot. Je to vhodná ingredience?

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 21:53 ® hraji reakce na …
hraji

MIG-35> pokud si jdeš jen tak zachytat na revír a budeš tam sám, klidně můžeš vzít 2 díly krmení Lorpio, jeden díl strouhanky, jeden díl kukuřičného šrotu, smíchat, navlhčit, nechat čtvrt hodiny odpočinout a znovu dovlhčit tak, aby když umáčkneš v jedné ruce šišku a pustíš ji z metru na zem, tak se nerozbije, ale když tu šišiku zkusíš rozetřít mezi dlaněma, tak se rozetře na směs, ne aby to byl slepenec. Pokud půjdeš na řeku, tak podle hloubky a síly proudu přidat 10 až 50 % objemu vhlké hlíny.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 21:50 ® hraji reakce na …
hraji

MIG-35> pro běžné chytání například kaprů bych doporučoval kupovat směs Lorpio kapr – já upřednostňuji ořech ale dobrá je i mandle, je ho 1,9 kila za cca 110 korun (jak kde). Je vynikající, dá se klidně naředit přidáním hlíny, můžeš je doladit přidáním kukuřice nebo jiného partiklu. A láká všechny ryby.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 21:42 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

hraji> Právě… nechci se specializovat na určitý druh. Chci si užít pohodu u vody. Hrubosti směsí a kvalitou se zaobíram až s pořízením fídru. :-D A vim, že Noba, Beda i ty závodí a ladíte si krmivo. Já bych spíš chtěl pořešit klasika komerční krmi popř. čim vylepšit, nastavit atd. Vaše rady ;-)

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 21:14 ® hraji reakce na …
hraji

MIG-35> selektivní směsi, no jak se to vezme. Když se podíváš na strukturu, tak zjistíš, že ve směsích, které jsou určeny pro cejny a kapra jsou větší kousky, naopak směs určená pro plotice je jemnější. Ale když vezmeš směs pro cejny, určitě nepřiláká jen cejny, spíš všechny ryby.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 20:44 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

MIG-35> Něco na tom je, ale když to dobře namícháš chytneš spoustu druhů a je jedno co je na obalu.Je rozdíl v chutích, vůních, barvách.Některé fungují víc jiné méně.Určitě není přímá úměra cena – kvalita.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 20:17 ® MIG-35
MIG-35

Děkuji, děkuji! :-> Lorpio sem použil min. týden a přišlo mi, že je víc záběrů. Ale to mohlo bejt způsobeno čímkoli. :-D A teď mi ještě napadlo: myslíte, že se výrobcům daří míchat selektivní směsy (kapr, cejn, plotice…) Bo je to zase jen bouda na mě?? :-93;

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 v 19:56 ® Fryw
Fryw

Ahoj. Já si kupuju Lorpio. 3kg pytel asi za 120 kč. Většinou přidávam strouhanku, pomleté sušenky atp. Podle situace přidám i kukuřici z plechovky nebo masňáky. Nijak masivně nezakrmuju, a když to takhle nastavím, tak sáček vydrží docela dlouho a není to nijak velká investice. Většinou to funguje. Je obrovský výběr různých směsí, chce to zkoušet co na jaké vodě sedne.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 v 19:25 ® timbab reakce na …
timbab

Míchám si svoje i kupuju.Kupované většinou Lorpio nebo MVDE.Kupovanou lze i naředit kuku šrotem+ hlína.

noba> V komerčních směsích toho je víc.V některých holubí trus:-))
Záleží co to je za směs.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 v 19:08 ® noba
noba

já mám ted uspěchy se směsí strouhanka+ kuku. šrot + hlína + nějaký atraktant. ono taky dá se říct nic jiného v komerčních směsích není, ale v porovnání s např lorpiem to chytá asi méně, ale v porovnání výkon cena zůstanu mimo závodů u směsi vlastní.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1