Chytej.cz

Krmítkové směsi necteno

29.3.2012 | MIG-35 | 88.069 zobrazení | 133 odpovědí

Zdravím kolegové!

Onehdá jsem byl u vody se 2 zkušenějšími rybáři. A protože jsem začátečník, snažil sem se z nich vytáhnout nějaký moudro… Díky míň záběrů jenoho chytače přišla řeč na krmení. Do teď jsem kvalitu, značku atd neřešil. A zřejmě to vypadá, že jsem na scestí. Proto bych vás rád požádal o názory, jaký směsi používáte (levný,drahý) jestli si domícháváte-vylepšujete atd. Nechci přesný návody, jen postřehy z čím máte úspěchy a s čím ne. Dík moc!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 1. dubna 2012 v 17:08 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Já na to du od lesa… :-D A dneska sem byl s kámošem, ale ten chytal na to samý. :-D :-D Prostě si budu testovat po svym. Třeba na něco přídu. Už začli napouštět cca půl m je nahoře.

reagovat
Neděle 1. dubna 2012 v 16:34 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Když chceš testovat, musíš mít něco proti.

To je můj problém. Když chodím sám, nikdy se nedozvím, co by chytil někdo jiný chytající jinak než já.

reagovat
Neděle 1. dubna 2012 v 9:08 ® MIG-35
MIG-35

Táák sem míchnul Lorpio feeder special-light. Nasypal čeviky a du testovat… :-D

reagovat
Neděle 1. dubna 2012 v 1:55 ® noba reakce na …
noba

Beer.Beda> ty kokos, tak to je mazec:-) Ideální na závody:-)

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 22:09 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Beer.Beda> To je nápadíček!!! :-> No twl loni probudila kámoše el. pecka, když chytal přes noc. :-D Prej šel pěkně do pozoru. :-D :-D

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 21:43 ® Beer.Beda
Beer.Beda

Kašlu na pruty a krmení jdu do tohoto zařízení. http://aukro.cz/…4590656.html

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 20:43 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

MIG-35> Jo není problém.Dej mi vědět kdy půjdeš a pokusím se.Feeder mám doma taky.:-)) Napiš třeba osobku.

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 19:54 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Beer.Beda> No já zatim jen fídruju… :-> Tak se mohem nějak třeba sejít. Chodim hlavně na 481501 páč to je nejblíš. :-D

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 19:28 ® Beer.Beda
Beer.Beda

MIG-35> Tím jezerem myslíš co??Jo vzal bych nějaké krmivo a vnadivo, nobu a viděl by si.Třeba by se ti mohlo neco líbit.Chtěl bych v dohledné době vyrazit na člunu po Orlasu a testnou plavajdu z volné vody pod nohama.

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 19:15 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Beer.Beda> Nebojim! :-D Ale mušeli by ste se dostavit, já sem jezerní mág a potoků a říček se bojim. :-> Mohli by sme testnout nějaký ty směsí. ;-)

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 19:05 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

MIG-35> To se bojíš se mnou chytat??

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 17:25 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Beer.Beda> No asi se uvidíme až na dírách někde… ;-)

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 15:36 ® SURF

Nemáte někdo vyzkoušené tyto směsi?

http://www.krmivahulin.cz/?…

Ceny opravdu lidové.

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 14:39 ® SURF reakce na …

hraji> Stoják – hlína – neni nutnost. Taky jsem k tomu po čase dospěl. I přesto, že jsem se snažil, aby hlína byla co nejjemnější.

Na stojáku jsem se snažil (hlavně) hlínou „obarvit“ krmení a vytvořit mrak.

Ale ten neúspěch na řece.....Nechápu. Přitom, jsem čekal na tvoji odpověď, abych tě neovlivňoval, jaký postup používáš. Jestli jsem to správně pochopil, tak do hotové, připravené směsi, přimícháváš hlínu. Pokud možno správně navlhčenou směs a správně navlčenou hlínu. Dělám to samé. Pouze už nepřesívám kompletní směs s hlínou. Připadá mi to zbytečné. Přesívám samotnou směs a hlínu, před smícháním. Vlhkost směsi i hlíny, se snažím „trefit“. Tím končím, s úpravou směsi.

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 13:20 ® hraji reakce na …
hraji

SURF> pokud chytáš na feeder, není hlína na stojáku nutná. Na plavanou má na stojáku hlína význam pouze jako mrakovač, tedy se musí jednat o hlínu lehkou a jemnou. Žádný lepivý jíl. Co se týče vpravení hlíny do krmení, používám v podstatě jediný způsob. Namíchám krmení o požadované vlhkosti (podle podmínek použití) a do něj vmíchám hlínu požadované vlhkosti. To je důležité. Hlína má obrovskou absorpční schopnost a pokud použiješ sušší hlínu, vytáhne ti vlhkost z krmení. Po vmíchání hlíny je důležité krmení prohnat přes síto, aby se homogenizovalo a provzdušnilo.

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 12:57 ® SURF

hraji> Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Ještě bych měl nějaký doplňující dotaz. Má hlína svoje místo na „stojácích“? Na tekoucí vodě, je hlína pravděpodoně důležitější a dokonce podle tebe, bych řekl, nepostradatelná.

Hlínu v krmení, jsem zkoušel jak na tekoucí vodě, tak na stojácích a vždy jsem měl pocit, že směs s hlínou chytá hůř. Na řece používám pouze plavanou. Na stojáku pouze na položenou. Na stojaté vodě, jsem zkoušel několikrát dvě směsi současně. Rozdíl byl pouze v hlíně. Chytal jsem vedle sebe, přehazoval pruty, stejné návazce, háčky atd. Výsledek s hlínou byl vždy slabší. Pokud jsem použil krmení s hlínou na řece, tak jsem měl taky pocit, že výsledky jsou horší. I tady jsem zkoušel různá místa a rozdílná krmení. S hlínou a bez.

Nikdy jsem nechytal na řece typu, např. Labe.

Pravděpodobně dělám v přípravě nějakou chybu.

Mohl by si nastínit, jak vpravuješ hlínu do krmení? Pokud je to možné.

reagovat
Sobota 31. března 2012 ve 12:39 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

MIG-35> Hele, tak dej vědět kdy a kde a uvidím co se stím dá dělat.

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 10:00 ® hraji reakce na …
hraji

SURF> hlínu považuji za důležitou z několika důvodů. Budu ale psát o závodním lovu.

  1. zatíží krmení. Na řekách typu Morava, Labe, Vltava je potřeba krmení zatížit tak, aby se v hloubce přes 4 metry a proudu dostalo co nejrychleji na dno. Přidávám až 50 % hlíny, těžké, lepivé.
  2. Hlína spojí krmení a ono se nerozpadá a neodplavuje tak rychle, na řekách nutnost
  3. Hlína mi dovoluje krmit živou (patentkami, červy, žížalami) aniž bych přidal kousek něčeho jiného, čeho by se ryby nakrmily
  4. Hlína snižuje obsah výživné složky ve směsi a tím se ryby méně zasytí.
  5. Hlína zabarví krmení do tmava
  6. Hlína, pokud je správně vybrána a použita, vytváří krásný mrak, do kterého ryby s oblibou najíždějí hledat potravu
  7. Hlína šetří náklady na krmení, protože pro běžné chytání mi stačí jen polovina krmení a zbytek doplním hlínou.
reagovat
Sobota 31. března 2012 v 9:06 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

noba> I já bych tě nadrtil do směsi a vem i kus Beera! :->

džigit> Nějak se podělíme je ho dost pro oba… ;-)

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 8:30 ® džigit reakce na …

noba> v pondělí jdu na ně,tak dojeď :-D

reagovat
Sobota 31. března 2012 v 0:35 ® noba
noba

pokud by zde měl někdo zájem mě použít při míchání krmení po vzoru beer.bedy nechť se mi ozve:-)

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 23:43 ® SURF

hraji> Já osobně, jsem rozdíl mezi směsi, nezjistil. Myslím, co se týká počtu a velikosti ulovených ryb. Snažil jsem se krmení připravovat a používat stejně. Nejlevnějším směsím se vyhýbám.

Máme asi přibližně stejné zkušenosti, co se týká účinnosti směsí.

A ještě jeden dotaz bych měl. Hodně tady probíráte hlínu do krmení. Jaký je tvůj názor na hlínu v krmení? Důležitost, účinnost.....

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 23:27 ® hraji reakce na …
hraji

SURF> nedělal jsem nikdy rozbor. Ale ze zkušenosti, nejlepší výsledky jsem v závodech dosáhl s krmením, které není označování přímo jako závodní. Osobně jsem přesvědčen, že není důležité co je napsáno na obalu, důležité je, jak se obsah připraví a použije. V loňském roce jsem udělal několik pěkných výsledků s krmením Special Breme, které bylo označováno jako hoby řada. Pár slušných výsledků i vítězství v závodech mám rovněž s krmením Lorpio kapr příchuť ořech. Takže pokud vynecháme extrémy, tedy nejlevnější krmení, ta běžná kvalita se od závodních směsí moc neliší.

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 23:19 ® SURF

hraji> Já bych chtěl znát tvůj osobní názor. Tvoji osobní zkušenost. Je, podle tebe, rozdíl mezi „závodní“ a „normální“ kupovanou krmítkovou směsí? Prosím, pouze z praxe.

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 22:51 ® hraji reakce na …
hraji

SURF> nemusíš se ptát, zda se můžeš ptát. Prostě se zeptej, on ti někdo odpoví. Já samozřejmě, pokud budu vědět, taky.

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 21:04 ® SURF

hraji> Mohl bych mít na tebe jednu, dvě otázky?

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 18:44 ® kamos007
kamos007

Já kupuji Lorpio carp secret a míchám ho s pšeničným šrotem, kukuřičným a strouhankou, řepkou a někdy hlínou a funguje to bezvadně.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 16:43 ® MIG-35
MIG-35

hraji> Joo :-> a k němu Beerbeda a ryby budou skákat samy na břeh!! :-D :-D Přidávam červy, ale protože se mi nechce otvírak krabka, když je pícham na hák. :-D A hlínu či písek dávam, když mi dochází směska a chci ještě chytat. :-93;

osprey> To víš velkoměsto… občas tam něco kloudnýho sehnat je nadlidský úkol. :-O

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 15:58 ® hraji
hraji

MIG-35> hlavně si sežeň toho nobu, to je hodně důležitá ingredience.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 15:20 ® timbab
timbab

MIG-35> Tu hlínu vraž i do koupeného-namíchaného.

reagovat