Chytej.cz

Krmítkové směsi necteno

29.3.2012 | MIG-35 | 88.069 zobrazení | 133 odpovědí

Zdravím kolegové!

Onehdá jsem byl u vody se 2 zkušenějšími rybáři. A protože jsem začátečník, snažil sem se z nich vytáhnout nějaký moudro… Díky míň záběrů jenoho chytače přišla řeč na krmení. Do teď jsem kvalitu, značku atd neřešil. A zřejmě to vypadá, že jsem na scestí. Proto bych vás rád požádal o názory, jaký směsi používáte (levný,drahý) jestli si domícháváte-vylepšujete atd. Nechci přesný návody, jen postřehy z čím máte úspěchy a s čím ne. Dík moc!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 30. března 2012 v 15:19 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

MIG-35> Hele kámo THC máš možná schovanou v kukuřici.:-)) Když použíješ samotnou směs z pytle, nebude to ono.Když si dáš chvilinku čas a přidáš tam něco dalšího uděláš jen dobře.Kdyby si tam měl dát jen tu hlínu. Takhle to dělam já.Lorpio Karp Secret 1,9kg
Lorpio Extra Feeder 1kg
hlína 0,5 – 1,5kg
kukuřice, červ,
občas melasa, TTX a nobu za zadkem. To je moje nej.krmení na stoják.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 15:10 ® osprey reakce na …
osprey

MIG-35> Ono třeba záleží, jak se z toho uvolňují složky. Tuk ve studené vodě tuhne, takže věci s mletými ořechy, konopím apod. fungují líp v létě.

V zimě se třeba do krmení dává sůl. Zimní krmení bývá jemnější a tmavší ( v lednu jsem v Písku nepotkal jediný slušný pytlík, o kterém by se tohle dalo říct).

Prostě nějaké rozdíly tam jsou. Někdy to i hraje roli.

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 14:25 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Už sem na to koukal a i někde tu ste se o tom bavili. Zase humor ;-) Na závody opravdu nechodim, ale strouhanku a krtince používam jináč. Nejspíš sem pohodlnej a radši si koupim něco namíchanýho. :-> Proto sem se ptal na hotovky popřípadné jejich tunění. Což thc kukuřice je takže dík. Nejsem žádnej alchymista a nerad se v rybařině pouštim do větších akcí. Dopadnou většinou tragykomicky. :-D Dík za příspěvky! Vyberu pár směsí a budu si dělat soukromý test..tak 9-)

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 13:37 ® timbab reakce na …
timbab

MIG-35> Ještě nezapomeň na MVDE,třeba TURBO od něj je dobré.

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 12:58 ® hraji
hraji

MIG-35> ono je jedno, co je napsané na pytlíku, zda Gutkiewicz nebo Lorpio a nebo Mivardi či MILO. Důležité je, co je uvnitř. Když nechodíš na závody, zachytáš se strouhankou a hlínou z krtičince. A TTX je tohle http://www.milorybarskepotreby.cz/…-de-mais-1kg

reagovat
Pátek 30. března 2012 ve 12:38 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Bigpista> Já bych potřeboval celkově generálku. :-D Takže zatim nám tu zaznělo Lorpio a Mivardy no a kluci ještě kouří nějaký TTX :-D Co gutkiewicz toho je všade po obchodech moc?? :-93;

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 11:17 ® Bigpista
Bigpista

Jináč krmení kupuju. Většinou směs od Mivardi. Podle potřeby je míchám různé mezi sebou nebo přidávám partikl. Například teď na jaře „Feeder jezero“ míchám půl napůl s tmavou směsí „Plotice“. Na počet záběrů si obvykle nemůžu stěžovat, jen ty ruce by občas potřebovaly vyměnit :-)

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 10:52 ® džigit reakce na …

Bigpista> se musiš optat stareho Takifugi :-D

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 10:42 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

džigit> OH je mi jasný, to jsou olypijské hry. Ale co je to NH? N jako Nagano? :-))

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 10:25 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Pěkný! Budu si muset ty omalovánky vytisknout…:-D

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 9:04 ® džigit reakce na …

hraji> pro člověka 1 mikrogam,tak šetřite kolego :-))

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 9:02 ® hraji reakce na …
hraji

džigit> tož to potem ja.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 9:01 ® džigit

hraji> to je ta nebezpečná TTX, od čtverzubců :-) ta je bez :-D
A jestli si to poznal,že tam ta kuku neni,tak o tej chemii sakra něco viš :-))

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:58 ® nnnap
nnnap

děkuji za kost.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:52 ® hraji reakce na …
hraji

džigit> jak TTX? Šak ti tam chybí molekuly kukuřice, ni?

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:35 ® džigit reakce na …

hraji> ja tež ni,ale to je TTX :-)

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:34 ® džigit reakce na …

o tom už většinou nevíš :-D

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:25 ® hraji reakce na …
hraji

džigit> nemám rád chemii :-((

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:20 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

noba> TTX je dobrá věc, nepoužívám jí tak často, ale občas jo.Nechávám jí namočenou přes noc a pak přidávám do krmení.Dej pozor, protože nabobtná.Dej větší nádobu, nebo ti to vyjede v lednici jako mě.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:18 ® noba reakce na …
noba

džigit> co? než zdementňet? No to teda nevím:-)

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 8:05 ® džigit reakce na …

MIG-35> stávají se i horší věci :-))

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 1:27 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

osprey> Jasná věc. Díkes za vše a všem. Tohle téma mé napadlo až po naší troj chytačce. Víš, že to nějak neprožívam. :-D

džigit> Sry nějak dementnim..:-D

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 0:27 ® džigit reakce na …

hraji> hlavně pozor na strukturu :-)) Aby si neměl v okolí vylidněno :-))

reagovat
foto/forum/2012/th-img20160.png
Pátek 30. března 2012 v 0:17 ® osprey
osprey

MIG-35> Hele, záleží na tom. Sám jsi to viděl. Často ale zjistíš až u vody, co jim šmakuje.

Proto je dobré občas zachytat ve víc lidech. Většinou se najde nějaký zajímavý rozdíl. Někdy hraje roli montáž, někdy nástraha, jindy krmení nebo třeba je rozdíl i v tom, kam to kdo hází.

A někdy je to všechno jedno.

reagovat
Pátek 30. března 2012 v 0:07 ® džigit reakce na …

osprey> Ty jsi zdejší jistota :-) Jiřík „vyměkl“ :-) a radí…

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 23:40 ® osprey reakce na …
osprey

džigit> Opravil jsem.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 23:24 ® džigit

MIG-35> oprav si tu hrubku v zadání,nedá se na to koukat. SMĚSY,mě picne http://www.pravidla.cz/hledej.php?…

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 23:09 ® hraji reakce na …
hraji

noba> no pokud neprospěje, rozhodně nic nepokazí. Já používám TTX rád a hodně. Zejména na kapry a cejny. Klidně celé kilo zalít 3 litry vody, nechat půl hodiny i víc a potom to zamíchat do suchého krmení.

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 22:53 ® noba reakce na …
noba

hraji> chtěl bych se tě jako evidentního znalce zeptat na využití TTX kukuřice. Příští týden jedu na závody kde se bude chytat kapr a chtel bych to zfouknout na plavačku přinejhorším na feeder. Může ta kukuřice nějak prospět?

reagovat
Čtvrtek 29. března 2012 ve 22:40 ® hraji
hraji

MIG-35> ano, aglické sloveso to feed znamená krmit, feeder je tedy „krmítko“. Tak se to krmení přímo nabízí. Krmení hraje velkou roli, ale nejde jen o složení té směsi, ale o její konzisenci a o to,jak se bude chovat ve vodě, jak rychle se bude vyplavovat zk rmítka. Použití rozmočeného pečiva je dobré, já, protože nemám čas čekat, až se rozmočí, používámmísto něj strouhanku. S těmi granulemi asi taky nic nezkazíš

reagovat