Chytej.cz

Umístění nástrahy necteno

20.3.2012 | alexdelpiero | 39.085 zobrazení | 8 odpovědí

Chci se zeptat na váš názor jestli je možné odselektovat menší ryby tím že plovoucí nástrahu kde mám návazec třeba 40 cm a nechci ji mít tak vysoko ve vodním sloupci zatížit třeba 5 cm od háčku brokem. Zkoušíte takový fígle někdo? Případně na řece kde je proud a chci se zaměřit na ryby dna a chytám třeba na rohlík? Vaše nápady?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 27. března 2012 ve 20:28 ® osprey reakce na …
osprey

vovo> Není proč ji zakrývat.

reagovat
Úterý 27. března 2012 ve 20:03 ® vovo
vovo

Nechtěl jsem zakládat nové fórum a proto se chci zeptat tady kdyš dáváte nástrahu přímo na háček (nemyslím tím teda peleti a boilie) zakrývate špičku háčku třeba kdyš chytáte na červi zakryjete tím posledním špičku??? Já to tedy nedělám jen někdy a proto se ptám jestli to třeba nemá větší účinnost

reagovat
Středa 21. března 2012 v 18:55 ® zlomiljsemprut
zlomiljsemprut

Ahoj,

velice zajímavou pomůckou k danému lovu, který popisuješ, slouží i speciální plastické zátěže.

Něco si o nich můžeš přečíst tady (na konci článku): http://icarp.cz/…ws/detail/17

reagovat
Úterý 20. března 2012 ve 20:52 ® revoke reakce na …
revoke

nnnap> ticho po pěšině /to jsem byl já/

reagovat
Úterý 20. března 2012 ve 20:52 ® nnnap
nnnap

tester> tady ručník, tady ručník, jak mne slyšíš?

reagovat
Úterý 20. března 2012 v 19:13 ® osprey
osprey

Rohlík ti v řece připlácne proud, stačí použít průběžnou montáž, brok netřeba.

Jinak ta věc s brokem se dělá a to z více důvodů. Najdeš ho i v mnoha kaprařských sestavách.

Konkrétní detaily, abys věděl, co a jak doporučuji zjistit dvěma způsoby.

  1. Uděláš si něco jako technický nákres a hluboce se nad tím zamyslíš.
  2. Budeš s tím chytat a přitom myslet.
reagovat
Úterý 20. března 2012 v 11:07 ® nnnap
nnnap

no to jsou snad základní věci, totok.
Já to používám na vodě s vysazenými kapry, protože na vysoko plovoucí extrudy došáhnou zofalci, kteří se neprobojují na zem. A když myslím zoufalci, tak myslím nepředstavitelné mrzáky, co se mi na to věšej. A to až tak, že jsem musel extrudy snížit na srkačkovou délku. Pak se tito, většinou dookola pouštění šťastlivci s roztrženými a různě deformovanými tlamkami k nástraze nedostali.

reagovat
Úterý 20. března 2012 v 11:07 @ Arcadi

A chytat budeš sám, či ti dopravit ryby až do baráku? Ty si ešče nebyl na světě, gdyš bilo vyskoušýno fšecko. Tvoje nápady? Či nemáš?

reagovat