Chytej.cz

Parmy necteno

13.3.2012 | alexdelpiero | 42.824 zobrazení | 53 odpovědí

Nevíte někdo z brňáků, kde se dá chytit nějaká parma v brně nebo okolí? Ryby pouštím vodě.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 24. března 2012 ve 21:48 ® osprey reakce na …
osprey

alexdelpiero> V pohodě. Časem uvidíš sám, jak tyhle věci fungují.

Já osobně jsem zvědav, jestli nějakou vousatici letos chytím. Nějaké velké úsilí tomu věnovat nechci, ale rád bych aspoň jednu. Je to krásná ryba a zejména ve větších velikostech.

reagovat
Sobota 24. března 2012 v 9:36 ® alexdelpiero
alexdelpiero

ja se nechlubim jen diskutuji o rybách to je celý.. a ryby chytám od 6 let.. jediné co jsem sháněl za informaci na tomhle portálu bylo kde se dá chytit parma v okolí brna.. ale beru to od tebe protože o rybách toho víš celkem dost na rozdíl od některých tady :-)

reagovat
Sobota 24. března 2012 v 0:12 ® osprey reakce na …
osprey

alexdelpiero> Poprosil mě člověk, který ti svými radami pomohl chytit nebo spíš podseknout tvou první parmu, abych tě trochu usměrnil.

Jednou třeba pochopíš, že není třeba všechno rozepisovat, na všechno upozorňovat a vším se chlubit. Zvlášť, když ses ještě nedávno dožadoval rad.

Sám jsem v životě neudělal všechno nejlíp, takže nevím, jak moc mám právo ti kecat do života. Ale podařilo se ti někoho zklamat a dotyčný doufá, že ode mě tu kritiku přijmeš spíš. Nevím, je to na tobě.

reagovat
Pátek 23. března 2012 v 19:58 ® alexdelpiero
alexdelpiero

dnes to nešlo svratka mrtvá na svitavě pár záběrů ale nic..

reagovat
Pátek 23. března 2012 v 19:56 ® alexdelpiero
alexdelpiero

na svitavě jsou parmy skoro všude ale je potřeba projít řeku já ryby hledám na řece cíleně… jinak rybičky celkem vychytralý plno záběrů neproměníte… :-) ryb ale celkem dost ale jsou tam i úseky kde o rybu nezavadíte

reagovat
Pátek 23. března 2012 v 19:09 ® milhom
milhom

Ahoj. Hodně sem slyšel o parmách u Voj. nemocnice… Konkrétně úsek nad splavem u romŠpáru až k dalšímu splavu proti proudu. Co sem se tak zakecal, tak docela dost fišlařů mě potvrdilo že tam maj hodně krásný kousky. Sám sem na ně nikdy nešel, takže je to jen JPP, ale za pokus to stojí.

reagovat
Pátek 23. března 2012 v 0:08 ® Libor
Libor

parmu jsem naposledy viděl před více jak rokem..

reagovat
foto/forum/2012/th-img20112.jpg
Čtvrtek 22. března 2012 ve 23:19 ® nnnap reakce na …
nnnap

Barr> Hg= 100% DDD:-D

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 22:28 ® Barr

Bez kostí,že? Obsah Hg v normě?

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 21:45 ® nnnap reakce na …
nnnap

Barr> český kapr je nejlepší:-D

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 21:37 ® Barr

Když jde o kapra,tak to ostuda není! Byl dobrý ?

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 20:59 ® nnnap
nnnap

tak, kdo nechytá nic nepodsekne, že. Kávu dášo. Já sem tak, z čisté nostalgie vytáhl vláčák, při odjezdu z kaprodromu a prohazoval jsem příbřežní partie. No a protože všechny dravce vybili rybičkáři do 3 dnů po odhájení, šlo pouze o disciplínu oživení si techniky, potěšení se s prutem a tak. No a jeden záběr jsem měl. Zajímavej.:-D Po vyklesání, pár cenťáků to bylo, sem začal přitahovat. Přesně v okamžiku stahování rozjezd. Sem to hodil chudákovi kaprovi přesně na hřbet. Jak ten se rozjel, za pár vteřin byl v půlce rybníka, no bylo mi to jasný:-D Měl to přesně mezi prvním a druhým paprskem ve hřbetní ploutvi. Dokonalej postroj.

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 20:51 ® alexdelpiero
alexdelpiero

:)

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 20:50 ® osprey reakce na …
osprey

alexdelpiero> Protože opravdu dobrou lokalitu ve svém okolí nemám a letos už někam jedu. Nemůžu být všude, nemůžu mít všechno – přinejmenším to nejde hned. Představa, že příští rok věnuju několik dnů parmám, mi přijde docela lákavá, aspoň se mám na co těšit.

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 20:44 ® Barr

Že se podsekne ryba se stalo mnohým.Nebývá zvykem se tím chlubit.Spíš je to ostuda.Vytáhnout, pustit a nemluvit. No nic,myslel jsi to dobře.Někdy příště a lépe.

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 20:42 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

proč až příští rok? :-)

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 ve 20:37 ® osprey reakce na …
osprey

alexdelpiero> Parmy se v krmení často válejí a víří si ho do sloupce. Stejně dobře jako je možné, že regulérně zabrala, tak je možné i to, že do toho prostě vlítla.

Je to jedno. Chytils, pustils, radost máš, parma je snad OK, tak proč se v tom pitvat.

Ryba je to krásná, příští rok se za nimi taky někam vypravím.

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 v 19:38 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

čemu nerozumíš? po záběru zásek ale chytlá byla ze spoda.. :-) tobě se to nikdy nestalo?

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 v 11:02 @ pianista

Na Váho pod Strečnem só kósky vokolo vosumdesáti centimetru. ¨ Skoro fšecky. Stači mět pořádnyho červa. Vod Brna je to kósek, nějakéch 250 kilometru. Benál60 EUR tam, 60 nazpátek. Je to za facku. Beró aji na Silvestra. Aji hraji.

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 v 10:22 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

kety.vydra> Já bych to asi přeložil tak, že byla podseknutá.

reagovat
Čtvrtek 22. března 2012 v 9:12 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

alexdelpiero> Trochu nerozumím formulaci-„…zasekl se štěstím byla chytlá za bříško stihla to vyplivnout…“ ? :-)

reagovat
Středa 21. března 2012 ve 20:52 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

osprey> ahoj jen reakce k té diskuzi k parmám chodím k vodě max na dvě hodinky, myslím že ryby braly předvším proto že jsem si místo asi tři dny poctivě zakrmoval všechno kukuřice krásný záběry parmu jsem zasekl se štěstím byla chytlá za bříško stihla to vyplivnout ale háček byl ostřejší bojovala ale pěkně :-)

reagovat
Středa 21. března 2012 ve 13:47 ® hraji reakce na …
hraji

alexdelpiero> kolego, to, že pouštíš všechny ryby, není žádná omluvenka. A já jsem tě pouze slušně požádal, abys to zvážil. Nechytil jsi parmu do půlky března, klidně jsi s tím mohl vydržet do půlky června. Věř, že by se ti žádná újma nestala. Ono nejde jen o ty parmy, jde o všechny ryby, které jsou hájené a připravují se na tření, zejména ostroretky, podoustve, tlouště.

reagovat
Středa 21. března 2012 v 5:24 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

myslím že mi to ta parmička promine :-) po vyfocení šla ihned do rodného živlu … přijde mi ta reakce hrajiho přehnaná neboť já ryby pouštím všechny vodě a cíleně chytat parmy není zas tak lehké jak si asi on myslí voda kde jsem chytal má zastoupení asi 20 druhů :-)

reagovat
Středa 21. března 2012 v 0:11 ® regulus reakce na …
regulus

alexdelpiero> hmm, možná by bylo dobrý si přečíst tuhle diskusi http://www.chytej.cz/…mimo-sezony/ 8-(

reagovat
Úterý 20. března 2012 ve 23:53 ® osprey
osprey

alexdelpiero> Gratulace k parmě. Trochu zvaž tu hrajiho poznámku. Kdyžtak aspoň bezprotihrot, vypínat ve vodě a nechytat to na kvanta.

reagovat
Úterý 20. března 2012 ve 22:46 ® hraji reakce na …
hraji

alexdelpiero> nevadí ti, že chytáš cíleně samé hájené ryby, které se připravují ke tření?

reagovat
Úterý 20. března 2012 ve 22:33 ® alexdelpiero
alexdelpiero

tak dnes neskonalá radost! byl jsem dnes vyzkoušet svůj novej feeder na svitavě a skvělá chytačka 5 tloušťů, jedna větší ostroretka mi to setřepala několik záběrů jsem neproměnil a na závěr parma 48 cm moje první v životě :-) jupí

reagovat
Úterý 20. března 2012 ve 12:04 ® alexdelpiero reakce na …
alexdelpiero

už berou na řece i kapři mám čerstvé informace 50–55cm :-)

reagovat
Úterý 20. března 2012 v 9:02 ® Robur
Robur

alexdelpiero>to byl můj druhý tip, ještě jsem měl 3. ,ale tam je velká mělčina

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1