Chytej.cz

Rybári a lekárnička necteno

5.2.2012 | LuboO | 22.732 zobrazení | 23 odpovědí

Chcem sa opytat, ci nosi niekto so sebou na ryby lekarnicku. Predpokladam, ze na kaprarskych vypravach nad 7 dni, resp. zahranicnych sumciarskych vypravach sa nejaka lekarnicka najde, ide mi skor o jednodenne lovy hlavne na privlac, plavanu a feeder. Ci si niekto bali do batôzka aspon zakladne potreby na osetrenie roznych drobnych bolaciek, ktore sa pri vode vzdy vyskytnu. A ak ano, co v tej lekarnicke najdete?

Skusal som nieco podobne hladat vo vyhladavaci a nic som nenasiel, mozno prekukol.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 7. února 2012 ve 21:26 ® LuboO reakce na …
LuboO

Char> zabudol si na prirucku mladych svistov, tam mas vsetko, aj ako vyrobit krvnu konzervu z bobrieho pizma :-)

reagovat
Úterý 7. února 2012 ve 21:22 ® nnnap
nnnap

k tomu liturgickou literaturu a dá bůch aby to nezabralo!:-)

reagovat
Úterý 7. února 2012 ve 21:20 ® Char
Char

Zásadně nosím na ryby toaletní papír k ošetření zadní části, chyrulgické šití kdyby bylo nejhůř a knížečku malý zálesák kde jsou zobrazeny druhy stehů a jiné důležité rady :-)

reagovat
Úterý 7. února 2012 v 18:07 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

LuboO> Co se týká vážnějšího úrazu,tak tomu se vyhýbám tím,že nelezu do neznámých míst,a to už nějaký rok neřeším,protože tam kam chodím to mám obšlápnuto a málokdy hledám nějaké nové místa (v mém okolí už nemám co objevovat).Ale jinak mívám u sebe občas rennie na žáhu a valetol na bolest hlavy,nic víc.Ale pokud se pořežu,chytnu lína a potřu si ránu jeho slizem,(prý) má hojivé účinky:-D :-D

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 19:22 ® LuboO reakce na …
LuboO

IV.TO.ŠIRDA> ale tam bola snaha vyliecit, nie ublizit…:DD

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 18:48 ® IV.TO.ŠIRDA
IV.TO.ŠIRDA

Zatím jsme na rybách nikdy lékárničku nepotřebovali, až na posledních dvou srazech Chytej.cz, když LuboO senior lil do Širdy slivovici jak do krytu a pak ho ráno bolela hlava…od té doby nosíme na takové rybářské akce jen algifen:-))

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 18:46 ® lubo OV
lubo OV

Tak rybařím už hodně dlouho a používám to samé: kapesník, placatku a když, tak mám v záloze brufen.

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 17:58 ® stump
stump

Rybařím už hodně dlouho a zatím jsem potřeboval (použil) jen kapesník a placatku.

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 16:24 ® 

Nesmú chýbať tabletky na tlak,tabletky na cukrovku,tabletky na chronický zápal pažeráku (jícnu)a v neposlednej rade nejaké tabletky na dnu:)

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 16:05 ® timbab reakce na …
timbab

LuboO> Nosím dezinfekci,ob­vaz,náplast polštářkovou,le­ukoplast,léky na bolest.
Zas tak tolik to neváží a párkrát už se to hodilo.

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 15:41 ® chosebaits
chosebaits

Kámoš říká že stačí dobrá slivovička nebo to je lék na vše:-)

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 14:50 ® Fryw
Fryw

petrikveprik> A jak by se tím řešily zapíchnutý dvě ramínka trojháku z rotačky do sedacího svalu? S čímž jsem se taky setkal a poměrně veselá situace se záhy měnila v bezvýchodnou…:-)

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 14:34 ® 

telefon + plucku. Vyřeší se tím 100% problémů :-)

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 14:34 ® 
reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 13:57 ® HonzaV

Ta náplast a dezinfekce nic nezkazí a nic neváží… Ale zřejmě tak jediná věc, co podle mě má cenu nosit u sebe na rybách, na houbách a v přírodě vůbec – jsou nějaký léky proti alergiím (Zyrtec, Dithiaden)… Pro případ, že bych potkal nepřátelské sršně, vosy, zmiji… Jinak všechno ostatní buď počká až přijdu domů anebo to nepočká a pak už si člověk spíš zavolá pomoc…

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 13:31 ® chosebaits
chosebaits

LuboO> Tak já pevně věřím že jako chlap něco ustojím a teda oděrky neřeším.Možná se nad tímto pozastavím až budou třeba jednou moje mláďata chodit semnou na ryby.

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 13:06 ® LuboO reakce na …
LuboO

chosebaits> ale ved nikto nepise, ze mas na huby alebo ryby chodit s celou dodavkou RZP, to uz predsa nie je lekarnicka. Aj s tym mobilom mas pravdu, ale ja sa nepytam, ci mas defibrilator a ine psie kusy, ide o drobne poranenia, ktore sa bezne na rybach vyskytnu. Mne prijde trochu smiesne, ze ak schytam na päte „puchyř“, tak zavolam mobilom 112, aby ma zachranili:D. Vychadzam trochu zo svojich skusenosti z turistiky, a taka celodenna privlac je niekedy ako turisticky pochod. A tam je pre mna nejpohodlnejsie riesit bolacku na tvari miesta. Ci uz odreninu, pluzgier, drobnu reznu ranu, cokolvek. A co sa tyka autolekarnicky, je to dobra vec, pokial je auto po ruke, ale vela rybarov chodi na ryby napr. na bicykli, a cyklolekarnicka povinna nie je.

reagovat
Pondělí 6. února 2012 ve 12:24 ® chosebaits
chosebaits

Tak v autě lékárničku mám a když jedu na několik dní k vodě nebo do zahraničí tak vždy paralen mám sebou.Se musím trochu smát této otázce,nebo když jdu na houby tak to abych ci vzal sebou dladu,nosítka,sta­hovák a jiné … Nu což,otázka je vložena:-D No a když vezmu to že má dnes mobil každý,tak … …

reagovat
Pondělí 6. února 2012 v 0:41 ® noba
noba

jednou na krátké třídenní vypravě jsme se stravovali vyhradně z konzerv a kolega měl naštěstí ve výbavě endiaron :-)

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 21:27 ® ladamaj
ladamaj

No jezdím autem a tam je poviná.Když sem jezdil s karavanem tak sem tam měl pro případ 2 komplet jako v autě.

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 21:19 ® karo reakce na …

karo> Nosím obvaz,desinfekci a náplast.Naštěstí jsem ještě nepotřeboval.

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 21:18 ® Fryw
Fryw

Ahoj. Jelikož v mém bydlišti není žádná voda, jezdím vždy na ryby autem a v něm je autolékárnička. V rybářské výbavě mám náplast. Zatím to tak stačilo.

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 21:12 ® karo
reagovat