Chytej.cz

Carp Marathon Praha - druhý ročník necteno

5.2.2012 | RobS | 23.740 zobrazení | 26 odpovědí | upravit

Volná diskuse o druhém ročníku extremních kaprařských závodů na řece Vltavě!xxxxxxxxx­xxxxxxxxx

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 10. února 2012 ve 14:26 ®  reakce na …

osprey:Vážený rybářský kolego,nebuďte tak úzkoprsý,kolega ladamaj určitě myslel bojovou brzdu:)

reagovat
Pátek 10. února 2012 v 11:47 ® osprey reakce na …
osprey

ladamaj> Jak ti pomohl baitrunner při zdolávání s vlascem 0.08 mm?

reagovat
Pátek 10. února 2012 v 0:27 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

RobS>já tahal 50cm kapra s fídrem heavy 80g na návazci 0,08 pěkný adrenalín cca 25min. apovedlose ho zdolat ale vše díky bajtuneru se o něj nepřišel vípady teda neskutečné ale supr den.:->

reagovat
Čtvrtek 9. února 2012 v 11:23 ® RobS reakce na …

osprey> když kapr cítí v blízkosti vázku a nemusí to být zrovna velikán, tak máš co dělat, aby jsi ho zastavil…kolikrat se mi stalo, že jsem měl brutalní jízdu a kapra jsem nedokazal zabrzdit, protože využil blízkých křovin. Po vyproštění člunem jsem zjistil, že má něco kolem 65cm. A to používám silnější vlasec a pletenku.

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 23:40 ® osprey
osprey

RobS> Harmoniku by mi z toho neudělal. Na zničení prutu musejí být dva… Navíc ne s každým lightem se dají tyhle šibřinky provozovat.

On by v klidu dojel do vybraného keře a tam by mi to urval. Občas to udělají i daleko menší ryby. Loni jeden a myslím, že moc přes 60 cm neměl.

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 23:16 ® RobS reakce na …

Musí to být supr zážitek s light feederem, ale kdyby ti sebral kapr 15kg +, tak by ti toho udělal harmnoniku :-)) )Vltava je dobrá na kapry celoročně, ale někdy záleží na místě, kde zrovna jsou. Modřanský jez je supr v létě, to jest pravdou, ale musí být opravdu vedro. Loni v červenci jsme nachytali hodně kaprů na spodní části řeky, na Smíchově atd. Ale ta ryba byla i pod jezem. Ryb na Vltavě je jak máku a kapři tou řekou cestujou. Loni v červnu v době závodů se chytlo málo ryb. Možná to bylo teplotou vody, nebo tím že tam naráz bylo ve vodě tolik vlasců, ono těch důvodů může být víc. V tu dobu se upouštěla kvůli opravě vodní elektrárny přehrada Vrané nad Vltavou…to je vlastně k Praze nejbližší přehrada na Vltavě. Letos by to mohlo brát slušně. Jsou tam i dost zajímavá místa co se dna týče. No uvidíme :-)

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 22:48 ® osprey reakce na …
osprey

RobS> Tak oba víme, že je těch faktorů víc. Nevím, jak moc sem chodíš, ale moje kaprařina vypadá tak, že lovím kapry na light feeder v tažné vodě. Jsou malí, ale boje jsou to parádní. Stačí mi to. Až zestárnu, možná do té kaprařiny ještě proniknu.

Mimochodem – zkoušel někdo, jak se v tom úseku ty ryby pohybujou? V červenci by mohli být ti kapři z velké části klidně až někde pod Modřanským jezem. I když Vltava se moc nepřehřívá, takže je to otázka.

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 22:36 ® RobS reakce na …

Nemusíš sedět někde zrovna 96h, aby jsi ulovil kapra :-) Někomu stačí hodina :-) Zaleží na šikovnosti

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 22:30 ® osprey reakce na …
osprey

RobS> Uvidíme. Pokud to vyjde, tak rád. Ono jeden z důvodů, proč nedělám kaprařinu, je ten, že nemám čas, chuť ani výdrž někde 96 hodin sedět.

Proto jsem taky velkého kapra nikdy nechytil:-))

Ale možná bych měl začít pracovat na vytvoření mobilního pracoviště, třeba by mě to pak i začalo bavit:-D

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 22:23 ® RobS reakce na …

Závodní usek je počínaje od špičky císařské louky na smíchově a končit bude pod mostem Inteligence ( Chuchle ). Přijed se určitě mrknout. Bude tam mnoho zajímavostí.

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 20:39 ® osprey
osprey

RobS> Závodní trať už je vybraná? (vím, že bych mohl prolustrovat stránky závodu, ale jednak su líné a jednak sis dal otázku sem na chytej:-)) )

Možná bych se i zastavil s foťákem. Akorát toho 21.7. odpoledne asi budu mít moc práce…

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 20:25 ® noba
noba

a jéje:-)

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 19:40 ® RobS reakce na …

Závod začíná 17.7 a končí 21.7. 2012 – 96h Jsem zvědavej kolik se letos chytne ryb a kolik bude vážit ta nej :-) Na vltavě je opravdu velké množství ryb, ale k té opravdu velké je se těžké dostat. Loni tam kamarád ulovil kapra 14kg nádherného šupináče, ale až nějákou dobu po závodech.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 19:32 ® osprey reakce na …
osprey

RobS> Je to možné, po roce 2002 byli i u nás. Ale jsou dost hltaví a tak šli rychle ven.

Kdyže se to má letos konat?

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 18:20 ® RobS reakce na …

Pár jeseterů na Vltavě bude. Zřejmě náplava z povodní.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 17:57 ® osprey reakce na …
osprey

RobS> Takže v Praze na Vltavě jsou jeseteři? Zajímavé. Pokud je lidi nesežerou, mohlo by to být za pár let docela překvápko. Ruský i sibiřák mají poměrně slušný růstový potenciál a žijou desítky let.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 17:40 ® RobS reakce na …

Při loňském ročníku se udělalo pár chyb. Ale letos si na to dáme pozor a hlavně už si žádnou zásadní chybu dovolit ani nemůžeme. Loni se taky chytlo poměrně málo ryb. Čekali jsme, že se toho chytne víc. Taky i z tohoto důvodu jsme termín o měsíc posunuli. Jinak se ulovil dokonce jeden jeseter něco málo přes 90cm. Dalšího kluci měli na prutě, ale ten jim utekl.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 16:49 ® osprey reakce na …
osprey

RobS> Naprosto v pohodě. Na logu to nestojí ani nepadá.

Jaký byl loňský ročník?

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 16:19 ® nnnap
nnnap

osprey> nehaním. Také píši, že kdyby měl zájem, ať to přetáhne do fotofóra, ne tady. Logo je dost důležitý prvek- jde médií, propagačními materiály, bývá na cenách… Dost důvodů pro diskuzi nad jeho finální podobou. Samozřejmě, patří majitelům.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 16:17 ® RobS reakce na …

Pánové nejsem sic grafik, ale logo se mi líbí. Pokud máte někdo návrh na jeho zlepšení, tak se mu nebráním :-) Ale myslím, že to tak stačí…

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 16:03 ® osprey reakce na …
osprey

nnnap> Taky jsem v minulosti pár takových výtvorů spáchal… Takže hanět nechci.

Navíc by to tu spíš mělo být o té kaprařině. Rozebírat kvalitu grafického produktu tady asi nikdo nechtěl.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 15:59 ® nnnap reakce na …
nnnap

osprey> nechci být na úvod příliš upřímný, ale když to dá do fotofóra, dostane se mu dobrých rad. Myslím si, že je co napravovat.

reagovat
Neděle 5. února 2012 v 15:55 ® osprey reakce na …
osprey

nnnap> Budí v tobě dojem, že je smontované z několika kusů?

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 14:44 ® nnnap
nnnap

RobS> můžeš nám přiblížit trošičku logo a kdo ho dělal?

reagovat
Neděle 5. února 2012 ve 13:30 @ RobS reakce na …
reagovat
foto/forum/2012/th-img19688.jpg
Neděle 5. února 2012 ve 13:28 @ RobS
reagovat