Chytej.cz

Kanada, Britska Kolumbie.. Byl nekdo?? necteno

5.2.2012 | makes | 30.117 zobrazení | 17 odpovědí

Mate nejakej osobni zkusenosti?? Na internetu toho je dost ale rad bych vedel osobni zkusenosti a poslechl si neco z praxe. Kolik tam stoji ubytovani, kolik ste toho nachytali atd. Proste vse zajimave. Pristi rok bych se tam chtel podivat … Letenka z nemecka stoji 13tis takze si myslim ze by se to dalo porid takovej vylet za slusnej peniz. Dik za info. zdar

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 11. února 2018 ve 23:20 @ Zajda reakce na …

Zdravím Mirek, mohl by jste mi zaslat kontakt na pána Tondu Čápa. Díky

reagovat
Pátek 10. února 2012 v 9:20 ® makes reakce na …
makes

Pepa Cochtan> Zdravim pepo. Dik za mensi poctenicko. Nahodou by jsi mi asi nemohl poradit jestli ten tonda cap jak tam ma tu cenu 35tis kc, nevis jestli to je cena za osobu nebo za celej karavan ?? Dik

reagovat
Pátek 10. února 2012 v 8:41 ® makes reakce na …
makes

Našel jsem kontakt na Tondu Čápa. Cechokanadan zijici v BC. Delal tam pruvodce Simcovi a Brazdovi. Chce za 15dni 35tis kc.. Je v tom obytne auto, 3× denne jidlo, pruvodce. Musim si zapalatit letenku z nemecka(12tis kc) povolenku s lososovou znamkou za 80dolaru. Jen nevim jestli to je cena za osobu nebo cena za celej karavan. Nemate nekdo zkusenosti s tondou capem ?? Dik

http://www.rybolov.com/…/krajem.html

reagovat
Čtvrtek 9. února 2012 v 17:48 ® makes reakce na …
makes

osprey> No prave jsem cetl, ze cizinci museji lovit s pruvodcem ale jsou tam i reky kde cizinci muzou lovit i bez pruvodce …

reagovat
Čtvrtek 9. února 2012 v 15:03 @ Pepa Cochtan

http://www.rybolov.com/…da/pest.html

BRITSKOU KOLUMBIÍ NA VLASTNÍ PĚST

Britská Kolumbie je země jako stvořená pro individuální putování po jejích pláních, horách i řekách. Při cestování po západu Kanady se neobejdete bez automobilu a některých základních informací. Naše nabídka „Britskou Kolumbií na vlastní pěst“ umožňuje návštěvníkům BC vybrat si z této velké země přesně to, co hledají. Vše co k návštěvě BritskéKolumbie potřebujete je: vízum, letenka, auto, pojištění a informace. Všechny tyto náležitosti zahrnuje program „Britskou Kolumbií na vlastní pěst“. Tento typ pobytu v Britské Kolumbii doporučujeme i nerybářům – přátelům přírody, vhodný je i pro rodinnou dovolenou. Videozáznam z rybolovu v Britské Kolumbii je možné shlédnout v cestovní kanceláři PEPA.

Zajištění letenek.

Pravidelné lety

Zpáteční letenky z Prahy zajišťujeme prostřednictvím renomovaných společností. Doba letu je přibližně 14 hodin, zpravidla se 1× – 2× přestupuje. Cena zpáteční letenky Praha – Vancouver včetně poplatků – od 18.000 Kč.

Zapůjčení osobních automobilů na území Britské Kolumbie.

Ceny jsou za pronájem nejvýše 2 roky starého automobilu na týden včetně volných mílí, kompletního pojištění vozu a místních daní a poplatků. Ceny nezahrnují pohonné hmoty.

Osobní automobil pro 4 osoby – 300 USD Mikrobus pro 7 osob – 540 USD Jeep pro 5 osob – 505 USD

Osoba, která si půjčuje osobní automobil, musí být držitelem mezinárodně platné kreditní karty (VISA, Mastercard apod.), vyžaduje to půjčovní řád všech solidních půjčoven.

Zapůjčení obytného automobilu.

Patříte-li ke zkušeným cestovatelům a dáváte-li přednost individuální přípravě cesty a rozhodování, nabízíme možnost pronájmu obytného automobilu s česky hovořícím řidičem. Automobil je vybaven šesti lůžky (4–5 zákazníků a řidič), kuchyňkou, lednicí, sprchou a WC. Záleží jen na Vás, kterým směrem z Vancouveru se budete chtít dát.

Termíny.

Od května do října, dle přání zákazníka. Minimální doba pronájmu jsou dva týdny.

Cena 88.000,–Kč zahrnuje pronájem celého obytného automobilu na 14 dnů včetně řidiče, pojištění vozu, daní a nejvýše 4.000 km. Při najetí více než 4.000 km se za každý další najetý kilometr hradí částka ve výši 10 Kč nebo 0,3 CAD. Cena nezahrnuje benzín, stravování, přípravu programu a trasy.

Asistence při zajištění víza do Kanady – 2.000 Kč Zdravotní pojištění v Kanadě na 17 dní – 1690 Kč / týden Zapůjčení nafukovací lodě pro 4 osoby – 2.000 Kč / týden

Výlety – orientační ceny.

Výlety je vhodné objednat a uhradit přímo na místě. Jednodenní rybářský výlet s hydroplánem – 380 CAD 8-hodinový rybářský výlet na moře nebo na lov jeseterů v řece Fraser – 150 CAD Vyhlídkový let malým letadlem – 75 CAD

Podrobné informace k vlastnímu pobytu, rybářskému vybavení apod. obdrží zákazník spolu s pokyny k pobytu.

Ceny zájezdů do Kanady nezahrnují povolenku, kterou je nutné zakoupit na místě. Celoroční povolenka stojí přibližně 50 CAD, příplatek za lov lososa – 20 CAD, za lov steelheada – 50 CAD. Především na některých špičkových úsecích řek s tahem steelheada je dále vybírán jednodenní příplatek ve výši cca 10 CAD.

reagovat
Středa 8. února 2012 ve 20:03 @ HOK

Ahoj, projeli jsme celou Britskou KOlumbii, takže nějaký zkušenosti mám. ZA prvé- bez znalosti ryb. řádu a místních podmínek bych tam už nikdy nejel. PRo orientaci, každá část provincie vydává vlastní řád a popis revírů. I z dobrou angličtinou projít ty dvě kniky o cca 200 stran každá trvá dost dlouho, navíc jakákoli prohřešek se fakt průser (jeden nejmenovaný prodejce muškařiny skončil ve vězení, protože neuměl jazyk a vlez do blbýho potoka). Pokud si tam chceš zachytat, jsou dvě varianty, a to s průvodcem, který ví, kde zrovna ryby jsou. To je dobré i proto, že nebudeš jezdit jako mi 14 dní a hledat vodu, kam namočit mouchu. Druhá varianta je DVD od lidí z Blanska a jet podle něj- a to úplně přesně. NAvíc těch ryb tam moc není. Raději bych jel někam jinak, tam to fakt není o rybách. Co třeba Aljaška – Kenai River. To je masařina. Ahoj

reagovat
Středa 8. února 2012 v 19:04 ® osprey reakce na …
osprey

makes> Průvodce podle mě není povinný. To by si místní nezachytali nebo by průvodcovali jeden druhýho:-))

reagovat
Středa 8. února 2012 v 17:57 ® stump reakce na …
stump

makes> Ahoj. Koukal jsem na tvůj profil. Jsi mladý kluk, určitě kanadu navštívíš a budeš-li se snažit, zvládneš i angličtinu. Simčo a Brázda mají firmu „Rybolov Norsko“. Najdi si na ně kontakt na netu.

reagovat
Středa 8. února 2012 v 10:08 ® makes reakce na …
makes

stump> a nejradsi bych si sehnal kontakt na toho cechokanadana co tam zije a delal jim pruvodce :-) Moje aj neni tak silna abych se tam bavil s kanadskym pruvodcem. Za to pritelkyne je ucitelka aj takze ta s tim nebude mit problem. Tak aspon nekdo nam tam vse domluvi :-)

reagovat
Středa 8. února 2012 v 10:06 ® makes reakce na …
makes

osprey> Je mi to jasny ze to nebude jak vlaceni na Labi :-) … No letenka z nemecka stoji 12tis kc coz je super cena… z CR stoji okolo 22tiskc .. Taky jsem premyslel o obytnaku … To nebude stat ani moc kdyz tady v cr jsem daval za tyden 15tis tak verim ze tam to bude levnejsi… Zajimalo by me kolik tam treba stoji ten pruvodce. Povolenka stoji okolo 80dolaru na celej rok to je taky smesna cena …

reagovat
Středa 8. února 2012 v 10:02 ® makes reakce na …
makes

nnnap> heh na cigmose sere starej tesak :-)) )

reagovat
Středa 8. února 2012 v 10:01 ® makes reakce na …
makes

David Havlíček> Za kazdou radu budu rad. Letos se teda chystam do norska na salmona ale pristi rok uz planujeme kanadu. Kdyby jsi tam mel treba nejakej kontakt na pruvodce nebo kdyby jsi mel radu jak tam najdu mista kde nemusi byt pruvodce atd. dik

reagovat
Středa 8. února 2012 v 9:59 ® makes reakce na …
makes

stump> To video jsem taky videl… Libila se mi tam i ta priroda ktera tam byla a dalsi plno veci. Oni ale procestovali celou BC ale me staci kdyz tam budeme na nejake krasne rece a obcas nekam dal popojedem …

reagovat
Úterý 7. února 2012 v 19:13 ® stump
stump

Shlédl jsem kdysi video o lovu v Britské Kolumbii. Autoři, Michal Simčo a Pavel Brázda by asi mohli poradit.

reagovat
Úterý 7. února 2012 v 18:22 ® HaD
HaD

Já mohu sloužit informacemi o Fraseru, ale spíš rybářských. Ubytování předpokládám nebude nic drahýho, jídlo jako u nás, povolenky a průvodce chce hledat na netu.

reagovat
Úterý 7. února 2012 ve 13:09 ® osprey
osprey

Letenka bude levná. Vyhodí tě tam a co dál? Budeš si muset pronajmout auto, nejlíp obytný a jezdit po krajině a vyptávat se, jak si kde která řeka stojí s tahem lososů. Většina lidí, co tam od nás byla, jela s cestovkou, těch pár, co byli na vlastní pěst, se zas tak často v různých diskuzích neprojevuje.

Nachytat se dá něco mezi nulou a tím, co ti záda dovolí. Sledoval jsem tyhle informace dlouho a není to úplná psina. Táhne tam 5 druhů lososů, každý v trochu jiném období a ještě se to liší řeka od řeky nebo to závisí např. na průtoku.

V poslední době jsem to vyhodnotil tak, že se tam asi nikdy nepodívám, tak už to tolik nesleduju.

reagovat
Úterý 7. února 2012 v 7:39 ® nnnap
nnnap

na tu kanadu se ti můžu zeptat místních ciken.

reagovat