Chytej.cz

pozdní odevzdání povolenky necteno

13.1.2012 | kukuč | 48.064 zobrazení | 269 odpovědí | upravit

Letošní rok sem zapomněl odevzdat povolenku tak se jen chci zeptat co mě čeká za trest.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 21. srpna 2012 v 18:29 ® Mrknato reakce na …

chosebaits> Když se ponořím pár desítek let nazpět, tak skoro každý byl jiskra, pionýr a svazák. (Jen tak mimo, já pionýr a svazák nebyl, jiskra jo). Dostal jsem doma pučocháče, rádiovku a pak od hodných soudruhů odznáček, na který se nás stovky budoucích „podpalovačů“ hodinu tísnilo v sevřených šicích na seřadišti šťasných zítřků… Tehdy taky nikdo nikoho nenutil být členem těchto „spolků“.......

V situaci, kdy zarybnění revírů platí a ve většině případu i realizuje ÚS, jsou přijmy MO, které jsem popsal přijmy MO. Co si MO s těmi penězi, nebo hodnotou práce počne, je jen na ní. Může za ty prachy posílat třeba ty esemesky, i nahusto… Jestli považuješ esemesky za hloupost, tak to já taky, ale já za hloupost považuju i všechny zbytné aktivity spojené s územním rybolovem, které MO nemusí vykonávat a kasírují za to (by se udržel svazosmír).

Tak že pokud se máme držet povolenky, tak bych očekával, aktivitu ÚS, který má zabezpečovat územní rybolov. Tím, že cca 1/2 peněz přenechá soudružsky MO, tak ho moc nezabezpečuje. Japak jsou na tom jiní smluvní prodejci povolenek? Taky si vybírají od svých klientu „členské a brigády“? Jen v Práglu…

Ve svý podstatě je výše brigád (hodinnová i finanční) odvislá od toho, co si členi odhlasují na schůzi. Kdyby místo prosazování K70 prosadily nulové brigády, tak to by alespoň mělo smysl a ta K70 by asi prošla s tímto návrhem všude. Stačí se přiučit u poslanců…

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 18:03 ® superweb reakce na …
superweb

chosebaits> Jen pro upresneni – ja povolenku odevzdal vcas uz nekolikrat po sobe..drive jsem celkem pravidelne zapominal, kdyz jsem se rybarine venoval okrajove. Takze tu nehajim svou zapometlivost, ale spis jsem chtel trochu rozpoutat diskuzi, jestli by i v ramci CRS neslo nektere veci delat moderneji, levneji a efektivneji. Diskuzi se rozpoutat povedlo :-) Jen me trochu mrzi ze to sklouzlo k tomu, ze ti z diskutijicich, kteri ocividne maji s chodem svazu neco spolecneho, casto jen hledaji duvody proc neco nejde..

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:59 ® superweb reakce na …
superweb

kerob> V Praze jsou obecne brigady nejlevnejsi. Zda se to nelogicke, jelikoz jde o „nejbohatsi kraj“. Ale podle me je to zcasti tim, ze si prazske MO „konkuruji“ cenou, protoze jako prazak se muzu zapsat v Dejvicich, stejne tak jako v Brevnove(dokonce nektere MO maji „kancelar“ v ramci prodejny rybarskych potreb – to uz trochu smrdi tim, ze provozovatel prodejny si tim tak trochu laka zakazniky, ale zas je to celkem pohodlny kdyz maji denne..). Naproti tomu, pokud se nepletu, tak jina, i vetsi mesta, maji obvykle jednu MO a neni takova „konkurence“.
Druha vec je, ze prazske MO maji asi obecne hodne clenu a malo brigadni prace(spravuji malo vod), takze radeji vyberou 300 nez organizovat brigady. Clen Prazske MO s CS povolenkou tak podle me trochu parazituje na praci mimoprazskych MO na revirech, kam jezdi chytat – ale to uz jsme trochu mimo.(podotykam ze jsem rozeny prazak, takze neni v mem zajmu vyvolavat protiprazske nalady, ale proste si myslim ze to tak je :-) )
I kdyz ja jsem i pres drazsi brigady v me soucasne organizaci z prazske MO odesel. Mimo jine z duvodu popsanych vyse.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:20 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

kerob> 10 hodin – 1000 kč .Já bych přitvrdil bo za 100 kč na hodinu bych nedělal:-D .

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:13 ® kerob reakce na …
kerob

Hmmm tak to neni malo, u nas (prazska organizace) je 350 a i tak nekteri prskaj :-)

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:08 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

kerob> U nás a v okolí je běžně brigáda za 1000 kč.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:06 ® kerob reakce na …
kerob

Mrknato> brigady za 700? Proboha kde? Bezne do 400, u nas napriklad 350… mame cca 300+ clenu, ale brigady plati tak 1/3, ostatni jsou deti nebo duchodci, kteri tuhle povinnost nemaj. Tech tvejch 930Kc/clen je hodne (nekolikanasobne) nadhodnocenej udaj. Vychazi to tak, ze provoz MO se z toho da zaplatit, ale vic nic (dokonce i benzinovou kosu a pilu jsem koupili z casti za „nesvazovy“ penize, aby si lidi co uz chtej brigadu odpracovat, nemuseli nosit svoje naradi…).

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 17:05 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Mrknato> Proč to ženeš někam jinam,když je tu řeč o povolence a včasném odevzdání.Známku ti prodaj všude do konce unora a s odevzdánim not to nemá nic společného.Náhrada za brigády už tuplem bo si je mužeš odpracovat a nebo když nebereš povolenku tak nemusíš ani práci a ani náhradu.POKUD JE TU ŘEČ POUZE O POVOLENCE TAK SE DRŽME POVOLENKY !!!!!

Nejvíce mě točí keci onoho rázu co a jak někdo dělá špatně a přitom dotyčnej neumí odevzdat ANI BLBOU POVOLENKU včas a správně vypsanou.

Když to vezmu uplně razantně tak je to takto.Členem si se stal dobrovolně a tam je napsáno co máš a nemáš plnit.Pokud máš problém tak Ahoj.Si tu přeci dobrovolně a nikdo tě tu nedrží.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 16:05 ® Mrknato reakce na …

PAOLO, myslím, že se nic moc nestalo. Napiš do úlovkáče poznámku „Legerka“ a je to vyřízený. Každej bude vědět vo co gou. Navíc cestovka z Legerky má povinný pojištění klientů.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 15:56 ® paolomaldini
paolomaldini

Mírně si dovolím odbočit od tématu. Tento rok jsem na feeder trefil podoustev, bohuzel byla poranena od hačku a ač jsem ji odstrihl a setrne vratil vodě tak to nerozdejchala. Tak jsem ji podberakem vylovil a vzal si ji, řádně napsal míru měla. Ale ouha pak mi scvaklo že v tu dobu byla hájená :-( ( co s tím? Nebudou pak problémy? nemám tam dopsat zranění? Přece sem ji neměl nechat chcipnout ve vode! :-((

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 v 15:48 ® Mrknato

chosebaits> Nehovoříš správně s těmi 30 korunami. Připočti k tomu prosím ještě cca 200,–Kč z členských (v ČRS, poznámka pro jinosvazence) a ještě cca 700,–Kč za brigády. Tedy m.j. na vydání, přijetí povolenky, sumarizaci, informační bulletin, vč.jiných svazočinností, neméně důležitých, se projebe cca 930,–Kč, tedy více, než přijde do vody od jednoho člena. A to nepočítám další možné příjmy MO.

Je to asi tak, jako když si půjdeš koupit novou Fábii za 200 tisíc, tak za sepsaní kupní smlouvy, vyleštění, pojištění, seznámení s funkcemi automobilu zaplatíš dalších 250 tisíc.......

Edit: takže by jsi si mohl koupit rovnou už novou Ochcávku v dízlu, ale ne přes MO...... tam by jsi za ní dal meloun.

reagovat
Úterý 21. srpna 2012 ve 14:19 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

superweb> Ona MO má z povolenky asi jen 30 kč a ostatní peníze jdou na kraj ČRS. MO za těch třicet korun povolenku vydá-odebere zpět-spracuje (přeťuká všechny ulovky a docházky do PC a to je na hodně dlouho bo každej druhej ocas to ani neumí správně vyplnit).Věř,není to žádná prča.Řekni své MO že jim pomužeš naťukat povolenky do PC a po stovce povolenek budeš padat na hubu.Každému poslat dopis za 10 kč tak při 2000 členeh je to slušná pálka. Kdyby těch opozdilců bylo třeba jen 200 tak už je to 2000 kč.Za 2000 KČ už máme pěkné ceny pro rybářskou mládež a nebo ti muže plavat v řece o 46,5 kg kapra. Já ty peníze raději použiji dětem na závody-ceny. PS-Duležité není hledat neschopnost někde,ale začít u sebe.

reagovat
Pondělí 20. srpna 2012 v 15:46 ® superweb
superweb

Asi jsem zdeformovan z firemni sfery. Kdyz mi zakaznik nezaplati vcas, nejdrive ho upozornim(treba tou SMS) a az pote co neraguje mu vypnu sluzby. Podle me musi byt ale i v zajmu MO, aby clenove odevzdali povolenky vcas a zaplatili za nove. Nebo ne? Ti co zapominaji jsou povetsinou rekreacni rybari, kteri vyjdou na ryby parkrat za rok, plati stejnou povolenku jako casto lovici, ale nezpusobi tolik nakladu(odnesenych ryb, obsazenych mist u reviru,..). Jsou to tedy svym zpusobem „dobri zakaznici“. Stejne jako u me jsou ti, co zapomenou zaplatit casto rekreacni uzivatele internetu, kteri mi moc nezatezuji sit – tedy v podstate dobri zakaznici.

reagovat
Neděle 19. srpna 2012 ve 21:01 ® chosebaits
chosebaits

Co to tu čtu???!!! Proč by někdo ze svazu měl někomu něco připomínat.Člen má povinosti a tak ať se stará jednou ročně aspoň o něco.Oni ti ze svazu jsou taky jen členové-rybáři jako ti ostatní akorád dělaj jen něco víc než jen kecaj co a jak by se mělo dělat a jak je vše špatně. NEODEVZDÁŠ STAROU-NEDOSTANEŠ NOVOU!!! Jednoduché jak facka.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 14:37 ® superweb reakce na …
superweb

regulus> student-rybar, ktery nema penize nazbyt, by si mohl vzit ekomunikaci na starost misto brigad..a asi to tak i v nekterych MO je.
Jen tak mimochodem – nez jsem odesel z me byvale MO, posledni 2 roky mi chodilo upozorneni na termin odevzdani postou. Takze asi MO prisla na to, ze se ji vic vyplati, kdyz „investuje“ do toho, aby dostala vetsi cast povolenek vcas. V dnesni dobe je posta ale trochu drahy, neekologicky a neflexibilni zpusob komunikace. Oproti tomu hromadna SMS stoji 60 haleru a zadny zbytecny papir..

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 14:28 ® regulus reakce na …
regulus

superweb> nevidím jedinej důvod, proč by MO měla doslova vyhazovat peníze za rozesílání SMS svým členům, aby je upozornila na něco na by si měli myslet sami. Pokud se týká mailů, tak to by problém nemusel být za předpokladu, že by členové svoje maily MO nějakým způsobem doručili, ale zase narážíme na to, že je spousta lidí, co svůj mail prostě nemají, možná to nechápeš, ale dá se bez toho fakt i v dnešní době žít.
Je ještě otázkou zda členové o tyto informace stojí, nejspíš to bude jak psal hraji, ale budiž je možné, že by to někomu vyhovovalo.

Webovou prezentaci s různou funkčností má asi už skoro každá MO, ale i tady to buď stojí nějaký peníze nechat si ji udělat a pochopitelně i provádět nějaký aktualizace nebo se musí najít nějaký člen dobrovolník který to umí a je ochoten tomu věnovat nějakou část svýho volnýho času. No a třeba na této prezentaci by bylo možné se přihlásit k „odběru novinek“, tedy k tomu, že kdo by se zaregistroval by chodili mailem informace o brigádách, odevzdávání povolenek apod., ovšem znamenalo by to zase vytvořit aplikaci, která by automaticky rozeslala maily o dané události. No a jsme zase u peněz, kdo to udělá, kdo to zaplatí, není to zbytečný když to naprostá většina nepotřebuje?

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 14:12 ® Mrknato reakce na …

regulus> Vy v MRS to máte dobrý, máte hrajiho Slušovice s 750000 na 29 ha, určitě nebudou jediný, máte MO které hospodaří, takže to můžete dát dokupy a je blaze všem. To my nemamo. Otázku zadal kukuč a zde těžko říci, z jakého je svazu. Fabuloval jsem, že bude z ČRS, protože být z MRS, tak se takhle hloupě ptát nebude. Rozhodně už vím, že v MRS máte 2× víc ryb a 2× víc ryb chytáte, říkal to hraji......

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 14:04 ® Mrknato reakce na …

hraji> Ano, je to tak, ale právě o tom jsem psal. Kdo by taky byl nespokojený, když díky svazu máme tak levné ryby, tolik ryby a lidi to dělaj zadarmo, pro dobrý pocit?..... Pak se občas nějaké to oko přivře, když se „kácí les a kverulant“ odsoudí.....

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 14:03 ® regulus reakce na …
regulus

Mrknato> ach jo … 8-(

Že ty se v tom tak vyžíváš. Někdy mi připadne, že asi budeš ten borec co účinkuje v pořadu Volejte věštce. :-))

Víš, já do ČRS nevidím a když tak jen zprostředkovaně přes net, díky podobným příspěvkům jako píšeš ty a popravdě nevím, jestli to máte fakt tak na pyču nebo si to jenom myslíte, případně je to nějakej záměr (v mnoha případech jsem o tom přesvědčen). My jsme se naštěstí včas trhli, asi to není úplně ideální, ale neřídí nás z Práglu, nemáme Radu a vlastně ani ÚS i když MRS je ve svojí podstatě taky ÚS. Všichni jste měli možnost udělat to samý co my, vymanit se ze spárů ČRS a udělat si VČRS, ZČRS, SMRS … , tak včilka nebulte.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 13:55 ® hraji reakce na …
hraji

superweb> jestli nebude základní rozdíl v tom, že statistici a koneckonců i ten registr vozidel je placený z našich daní a je to služba státu svým občanům, kdežto rybáři jsou zájmová organizace. A jediná služby sms, o kterou by měli členové zájem by bylo oznámení kdy a kam se budou vysazovat ryby. Ten zbytek je naprosté většině zcela volný. Nějaké brigády? Chacha, to zajímá členy až v prosinci, až si uvědomí, že budou muset zaplatit, v létě nemá nikdo čas.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 13:48 ® hraji reakce na …
hraji

Mrknato> jestlipak sis všiml, že regulus není poddaný pana Šímy, ale je nevolníkem v MRS? Já myslím, dokonce jsem přesvědčen, že regulus a kdokoliv z MRS, má u zadele tvoje soukromé boje s ČRS a jeho složkami. Pořád dokola opakuješ své představy a svůj náhled na domnělé problémy. A ono je to úplně jedno, protože po tvých výlevech po dvou dnech neštěkne ani pes. Na MRKu stejně jako na Chytej. Tož přidej ještě můčky a redistribuci, ať je arsenál tvých svazosmrtících zbraní úplný, a pak si konečně přiznej, že tvůj boj s tebou nikdo nesdílí.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 13:40 ® superweb reakce na …
superweb

regulus> No jine urady uz se pomalu ale jiste elektronicky komunikovat uci. Na registru vozidel(ac ma nyni trosku posramocenou povest) si muzes online booknout termin kdy prijdes, nebo webkameru na tabuli s aktualnim poradovym cislem, ktere je na rade.
Ve svem oboru podnikani musim cca 5× rocne odevzdavat vykazy CTU. Je to moje zakonna povinnost, presto me urad vzdy tyden pred terminem upozorni e-mailem..Proc? Protoze i uradu pridelava praci kdyz to povinne subjekty odevzdaji pozde. Ano, mohou me pokutovat, ale radeji si usetri praci. SMS informacni servis o ruznych povinnostech(napr zaplaceni poplatku za psy) maji nektera mesta take. A to se bavime o statnich uradech, kde jde vzdycky vsechno pomaleji. Svaz je polosoukroma organizace, ktera by mela byt vice motivovana „slouzit svym clenum“ a vydelavat penize. Ty SMSky by nemuseli slouzit jen k tomuto – ale treba upozorneni na termin brigady, zmeny podminek reviru v okoli bydliste dotycneho..
Z jedne prazske organizace, ktera urcite nema clenu malo, jsem pred casem presel k mimoprazske­..i proto, ze nejsou schopni v dnesni dobe mit alespon jednoduchou webovou prezentaci se zakladnimi informacemi..

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 12:59 ® džigit reakce na …

Mrknato> teď už Ti rozumím ;-)
Jen mám pocit, že , konkrétně tato interdiskuze, mi připomíná jednu hospodskou diskuzi,kdy dotyční mluvili to samé a nakonec se porvali :-))
Ale v té nedostatečné provázanosti naprostý souhlas!

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 ve 12:55 ® Mrknato

regulus> „Úkol zněl, muž s koženou brašnou nesmí projet“..... Ve svý ubohosti to je vlastně ukrutně komické právě „možnostmi“, které byly tehdy možné. Tehdy se tomu nikdo nesmál, ba to mnozí i podporovali.

Bez jakýchkoliv elaborátů mně tedy řekni, co má sněm ČRS, příp. Rada společného s výkonem ryb. práva na revírech, kde není uživatel? Vydávání povolenek je pouze věcí uživatelů a černá komedie je v tom, že Rada si těmito vzláštními svazopředpisy chystala „předmostí“, až přebere dekrety od ostatních uživatelů. Na Radě se o tom před cca 5 lety hlasovalo. Neprošlo to. Stejné čudo se odehrálo, když v RŘ bylo ujednání (BP), že lov lososovitých na P revírech je možný jen 3dny. To samé je v případě lovu z lodě. RŘ lov z lodí zakazuje, aby ho někdo jiný mohl povolit. Podobné to je s vyjmutím P revírů JČ ÚS z CS rybolovu, ale MP nechali na hrbu Radě a CS lovu, když naproti tomu v ÚShl.MP platí P povolenky i na některé MP revíry. Uživatelé udělali z RŘ a svazoBP trhací kalendář. Že o tom rybáři nic nevědí je asi částečně jejich chyba a částečně věcí utajení, stejně jako to, že od 1.1. 2014 budou muset být nové, upravené stanovy. To ti asi též není známo, že? Je naprosto jisté, že o nich budou rozhodovat členi, jako tomu bylo vždy, když se stanovy doplňovaly..... Hlavně že je dost kapři.

Asi jsme přivykli tomu, že kdo má moc, tak mu žereme z ruky. Dříve se nikdo nepozastavoval nad vedoucí úlohou KSČ, diktaturou proletariátu a pak není divu, že mnohým nepřijde divné, že zákonné věci okolo VRP, přebírá podobným způsobem Rada a sněm to „legalizuje“ pseudostanovami. Podobně nečekaně, jako v TV seriálech.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 v 11:16 ® regulus
regulus

Kristova pravá noho … :-O

Mrknato> já se pouze pozastavil nad tím, že vůbec někoho mohlo napadnout, aby MO rozesílala SMS ve stylu „Vole do 10. ledna musíš odevzdat záznamy o docházce k vodě a sumáře“, nic víc.
Proč to je právě do 10 dní od skončení platnosti a ne do měsíce nebo dvou nemá cenu rozebírat a už vůbec v tom nemá cenu hledat nějakou zvůli svazu, pokud se dobře pamatuju, je to tak už pár desítek let. Je jasné, že to je pouze z důvodu zpracování statistik na jejichž základě se pak něco děje nebo neděje, ale to je podružný, otázka v kolika případech následuje nevydání povolenky a v kolika ne je taky jen čistá spekulace, můžeme se bavit o jednotlivých případech, ale jak to je v globálu nemáme šanci zjistit.

Pokud se týká nucení někoho do uzlů na kapesníku, je to úplně to samý, jako že by řidič měl znát dopravní značky, na červenou se stojí a na zelenou jede nebo že se v obci jezdí 50km/h a po dálnici 130 km/h. Postavit jakýkoliv předpis do pozice, že nikdo nemůže nikoho do ničeho nutit je pitomost, je to tak, že pokud odmítáš respektovat dopravní předpisy, tak prostě nejezdi a pokud odmítáš respektovat rybářské předpisy, tak prostě ty ryby nechytej. Hlavně z toho prosím tě nevytvoř další filozofickou otázku na téma, svaz, US, rada …

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 v 10:51 ® Mrknato

džigit> Za neodevzdání povolenky v termínu by mělo následovat nevydání povolenky pro následující rok, ale tak to zdaleka není.

Povolenky vydávají uživatelé ÚS, kteří mohou stanovovat své BP a tady bych viděl BP týkající se neodevzdání povolenky, jako vyšité… Nesmyslem je, aby to řešily stanovy svazu, či MO. Stanovy svazu to nazývají porušením předpisů o rybářství. Těžko dohledat kterých.

Jak by asi dopadl nečlen svazu, který by neodevzdal povolenku pro nečlena v termínu? Neodevzdáním povolenky jistě neporušil zákon99/2004, ani prováděcí vyhlášku, dokonce ani BP. Pokud neexistuje provázanost (počítači) tak si ji koupí jinde, u jiného prodejce.....

Na povolence je sice uvedeno doporučení k odevzdání v 15 denní lhůtě po skončení platnosti, ale nejsou to BP a tato věta není uvedena ani ve vzoru ve vyhlášce.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 v 9:15 ® džigit reakce na …

Mrknato> :-O takže hledáš někoho,„kdo Ti utře zadel?“ Nějak mi uniká smysl Tvé narážky. All> I já lopata chápu,že není vše o.k., ale ty vaše rádoby odborné rozbory mě děsí.Nějaj se vám tu vytrácí lidský přístup k věci…

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 v 5:07 ® Mrknato reakce na …

regulus> Příteli, tato „otázka“ je fabulativní otázkou jedince a nejvyčerpávající odpověď mu dá ten, kdo mu prodal povolenku. Nutit někoho si dělat uzly na kapesníku, kupovat mobily je asi to samé, jako nutit v současném stavu složky svazu, pořizovat si počítače.

Obdobné otázky vedou spíš k zamyšlení, úvahám a někdo se jim prostě brání, stejně jako někdo těm „počítačům“. Možná i proto, že by se mohlo přijít na to, že se cosi dělá zbytečně, navíc a lze to dělat efektivněji, levněji.

reagovat
Sobota 18. srpna 2012 v 1:36 ® regulus
regulus

Vážení přátelé, řekl bych, že to kapinku komplikujete nebo spíš z toho děláte grotesku. Jak už tu bylo řečeno, pokud je někdo zapomnětlivej, ať si udělá uzel na kapesníku, připomínku v mobilu či počítači, ale hlavně ať nechce po MO, aby ho jakýmkoliv způsobem upozorňovana na to, že má něco udělat. Žádný úřad vám nepošle SMSku, že vám končí platnost občanky, je nutné udělat STK na autě atd. což jsou věci který se narozdíl od odevzdání rybářskejch papírů každoročně neopakují a tak mi přijde k smíchu, že lidi co třeba roky chytají ryby si nevzpomenou, že mají odevzdat sumář a docházku, případně do konce února zaplatit alespoň členství. Co je na tom tak složitýho, když se člověk třeba na Novej rok probudí ze Silvestrovký kocoviny, aby na 20 minut sedl ke stolu, ty papíry vyplnil a strčil do obálky nebo odnesl na MO. Mě to připadne tak, že někteří by potřebovali, když se vyserou, aby jim někdo ještě utřel prdel (sorry za formu, ale tohle na to asi tak nejlíp sedí).
Když to tady tak čtu, tak mi připadne, že by MO měla dělat spoustu věcí, upozorňovat členy, že se něco děje, protože oni jsou líní nadatlovat do komplu www.moje_MO.cz aby se dozvěděli co potřebují, no a v neposlení řadě je část rybářů a vůbec ne jen těch starších, kteří počítač vůbec nemají, nechtějí ho a ani s ním neumějí dělat, je to jejich volba a není možné je do toho nutit.
Takže pokud se týká elektronické komunikace, držel bych se trochu zpátky a nějakou oporu v zákonech jak tu jeden kolega psal, to je normální sranda, ze zákona k tomu svým způsobem nelze nikoho donutit (myslím fyzickou osobu tedy občana), je to lehce napadnutelný, nikoho nelze nutit vlastnit počítač a mít připojení k internetu pokud je to zpoplatněno.

reagovat
Pátek 17. srpna 2012 v 11:21 ® Bigpista
Bigpista

hraji> To je jasné. A nezmění se to, dokud nebude mít elektronická komunikace trochu nějakou oporu v zákonech. Zatím na to zákon pamatuje jen ve formě paskvilních datových schránek.

reagovat