Chytej.cz

prut na přívlač+ muška necteno

26.12.2011 | vamoson | 23.549 zobrazení | 13 odpovědí

Ahoj, chci se vás zeptat, jestli nemáte zkušenosti s prutem na přívlač s muškou. Chci si koupit pstruhovou povolenku a nemám muškařský prut. Mám prut na přívlač 20g. Kousek od baráku mám nádrž, kde se dá chytat jen na umělou mušku, ale nechci si kupovat výbavu na muškařinu. Jde mi o to, jestli aspoň hodím s muškou např. 15,20 metrů daleko?? Máte s tím někdo zkušenost??? Díky za info

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 13. listopadu 2018 v 11:05 @ yves_tr_cz reakce na …

Jo, sorry, nepřečetl jsem celou diskusi. Tam je povoleno pouze muškaření, pokud to chápu správně… V tom případě si najdi jiný pstruhový rybník, byť ho nebudeš mít úplně u zadku.

reagovat
Úterý 13. listopadu 2018 v 11:03 @ yves_tr_cz reakce na …

Přiznám se, že moc nechápu, jaký vidíš rozdíl, z hlediska nástrahy a výsledku lovu, mezi velmi lehkou přívlačovou nástrahou, typicky plovoucí (jako třeba měkké umělé nástrahy imitující hmyz) a muškařením. Myslím, že vhodně zvolená přívlačová nástraha odvede stejnou práci. Píšeš, že to je rybník v pstruhovém revíru. O muškaření nevím skoro nic, ale na stojaté vodě bych beztak jednoznačně volil přívlač. A pstruha chytíš i na spařenou rohlíkovou kostičku, na plavanou. Se splávkem budeš krapet cvičit, aby nebyl statický. Osobně jsem takhle chytil dva, na mimopstruhovém revíru. Suma sumárum, lehká přívlač to na rybníku rozhodně jistí.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 20:10 ® vamoson reakce na …

Teď jsem si to tam přečetl… takže nic… budu muset chodit jen na přívlač…

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 21:52 ® Jarda Š. reakce na …

vamoson> Pokud není v popisu revíru výslovně uvedeno, že smíš na umělou mušku lovit jen s muškařskou šňůrou, tak bublinu s vláčecím prutem k lovu na umělou muškou smíš použít.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:40 ® vamoson

Teď jsem si přečetl pěkný článek http://www.chytej.cz/…ste-bublinu/

Takže když to použiju na rybníce v pstruhovém revíru, tak to bude lov na umělou mušku… za přívlač se toto považovat nedá(samozřejmě musím mít správné mušky)…

Mám pravdu???

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:40 ® vamoson

Teď jsem si přečetl pěkný článek http://www.chytej.cz/…ste-bublinu/

Takže když to použiju na rybníce v pstruhovém revíru, tak to bude lov na umělou mušku… za přívlač se toto považovat nedá(samozřejmě musím mít správné mušky)…

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:40 ® Robur reakce na …
Robur

vamoson> řekl bych ale, že pokdu si tam někdo zavedl to pravidlo, tak nestojí o to, aby mu to tam někdo neobcházel pseudomuškařením. Podku by tě zajímala cena, tak od 2000 se odpíchneš

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 19:53 ® vamoson reakce na …

Mám ten rybník hned za barákem, tak bych to chtěl zkusit. Jinak chodím na přívlač. Ale na tom rybníku se dá chytat pouze na umělou mušku. Nechce se mi hned kupovat nové vybavení

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 19:04 ® ladamaj
ladamaj

odhodíš když použiješ bublinu.Jestli tě muškařina zajímá tak bych doporučil proutek koupit do začátku by stačil nějaký obyč. rovněž kolovrátek a šňůru.Kžyž se rozhodneš dám ti odkaz a určitě něco dáme dohromady mám spoustu přátel s kameným obchodem ostatní rozeberem po mejlíku ten mám v osobce i kontakty další neměj z toho hrůzu rád ti pomohu když to jde a to nebudeš ani první a poslední také ne.:-)) :->

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 18:40 ® Robur
Robur

hele, a co tě na té mušce láká, když prakticky na ni nechceš chytat. Připadá mně to podobné, jako chci řidičák, ale nechci používat auto či motorku.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 16:43 ® regulus
regulus

Ono by asi stačilo napsat nehodíš, ale jsou lidi co by to dokázali snad i s násadou od koštěte … :-))

Teď vážně, jak si to představuješ, nevím jaký jsou tam pravidla, ale jestli se může používat bublina, tak s bublinou, na muškařskou lajnu na vláčáku zapomeň, dohodil bys kousek a byl za vola, pokud se týká předchozí rady, tak mám dojem, že je broček na návazci v ČRS zakázanej, mrkni do BP.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 16:30 ® RuSaKsRo

stačí si dát hned před mušku 2g broček a máš to stejstim spůsobem jsem chytal než jsem si koupil mušák a šlo to

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 16:08 ® Robur
Robur

pokud ta muška bude přidlaná k muškařskému prutu, tak bys tak daleko hodit mohl. Se slušným navijákem a vypilovanou technikou by to mohlo letět i ke 30 metrům, ale ještě se bude muset vymyslet, jak to házet aby to neplašilo ryby a jak to dostat zase zpátky na břeh.

reagovat