Chytej.cz

centrepin necteno

13.10.2011 | milans13 | 58.934 zobrazení | 120 odpovědí

V anketě týkající se centrepinu má nejvíce hlasů odpověď kdy se hlasující přiznává,že neví co to centrepin je.Tedy stručně.Je to velmi drahý naviják s gyroskopem,tedy „setrvačníkem“ ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Pondělí 3. února 2014 v 19:31 ® tompol reakce na …

Chorchus> Ahoj Juro, našel jsem fotku prutu se dvěma očky. Je to sice hůř vidět, patrné to ale je:-)

reagovat
foto/forum/2014/th-img104670.jpg
Neděle 2. února 2014 ve 22:39 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

hraji> ahoj Jirko, dělám si teď k tomu svému kolečku i bambusák, kolega Tompol mě navedl na pruty, které mají dvě očka hned za sebou blízko rukojeti. Máš s tím nějakou zkušenost?

reagovat
Sobota 2. března 2013 ve 21:12 ® jepice-zruseno reakce na …

regulus> Asi to tak bude, dneska jsem to trochu koumal, i když jsem se teda hlavně snažil chytat ryby.

reagovat
Sobota 2. března 2013 v 19:53 ® regulus reakce na …
regulus

jepice> jestli myslíš ten v prostředku, tak bych řekl, že to je čistě jen z toho důvodu, aby se to dalo rozebrat a ten aretovací gumovej kroužek tam nejspíš bude proto, aby se to samovolně nevytočilo a neztratils to. Mám na svým něco podobnýho a slouží to vyloženě jen k tomu, aby se to dalo rozebrat.

reagovat
foto/forum/2013/th-img96464.jpg
Sobota 2. března 2013 v 15:15 ® jepice-zruseno reakce na …

regulus> Momentálně nějak nedisponuji foťákem (byl půjčen). je to tahle okuma: http://www.summerlands-tackle.co.uk/…pper%20F.jpg

Ale to je asi fuk, páč to maj ty okumy všecky podle mě stejně. tady to pokérovanec rozebírá, je vidět jak je to udělaný: a tadyto s tim sice vůbec nesouvisí, ale drásaj na to slušný kapříky: :-D

I když jak nad tím přemýšlím, kouknu na co tlačí ten šroubek a jestli to vůbec může něco ovlivnit

reagovat
Sobota 2. března 2013 v 0:11 ® regulus reakce na …
regulus

jepice> hoď sem fotku

reagovat
Pátek 1. března 2013 ve 20:05 ® jepice-zruseno reakce na …

vicx> Děkuji za odpověď. Napadly mě dvě věci, tak jak to psal regulus a hraji, taky mě napadla jemná brzda odvíjení a nebo centrování/vyvážení cívky. Já mám okumu a tam je takový kolečko (šroubek), kterým se dá ručně otáčet, aretován je gumovým kroužkem (podložkou) proti samovolnému povolování. Kromě toho, že po vyšroubování se dá sejmout cívka, hledal jsem důvod, prož je to vlastně vůbec ručně otočitelné. Napadlo mne, jestli se s tím nedá také regulovat to odvíjení vlasce. Trochu jsem s tím před silvestrem na lužnici šteloval, a subjektivně jsem z toho takový pocit měl. Neví nějaký znalec centrepinu od okumu jestli tomu tak skutečně je? Děkuji :-)

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 16:11 ® vicx
vicx

jepice> je to jemna brzda na nastavenie odporu odvijania. ak chces splavovat pomalsie ako je prud.

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 15:58 ® hraji reakce na …
hraji

regulus> brzda a vyvážení, tyto dvě věci mě taky napadly, ale protože nevím, nebudu spekulovat.

reagovat
Pátek 1. března 2013 v 15:49 ® regulus reakce na …
regulus

jepice> :-O no já tam rozhodně nic takovýho nemámm a abych ti pravdu řekl, tak mě ani náhodou nenapadá, k čemu by to mohlo být. Na nějaký vyvážení, to je asi blbost a nějaká velice jemná brzda asi ještě větší. Nechám se poddat, třeba to někdo bude vědět. =-|

reagovat
Pátek 1. března 2013 ve 12:44 ® jepice-zruseno

Pokud to tu už zaznělo, tak se předem omlouvám. Zajímá mě, na co jsou na některých pinech ty pérka a štelovací matičky (nebo co to je) na těch „tyčkách“. Děsně se mi to líbí, ale nejsem si moc jist, jaký to má význam :-D http://www.fiskesnack.com/…_reel_03.jpg

reagovat
Pátek 1. března 2013 ve 12:36 ® jepice-zruseno

Já tam namotal asi 40 metrů 0,125. Jednak je to asi tlustší, než píšou a jednak jsem o vánočních svátcích doma zrovna nic jiného neměl :-D Až to vocupuju a dodrbu, budu se rozmýšlet mezi 0,14 a 0,16.

reagovat
Čtvrtek 21. února 2013 v 10:58 ® džigit reakce na …

Chorchus> ale šňůru,aspoň nebudeš trhat :-))

reagovat
Středa 20. února 2013 v 16:40 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

hraji> Děkuji, strčím tam 14.

reagovat
Středa 20. února 2013 v 16:40 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

regulus> chytat? Ty ses zbláznil, viš co to dalo roboty?

reagovat
Středa 20. února 2013 v 8:37 ® hraji reakce na …
hraji

Chorchus> podle toho, jaké ryby s ním budeš lovit, od 0,12 až po pletenku. Angličani se s tím moc nemažou a jsou schopní chytat na pina i s pletenkou. Ale obecně stačí jemný vlasec, kolem té 0,14

reagovat
Středa 20. února 2013 v 0:40 ® regulus reakce na …
regulus

Chorchus> já tam mám 0,14mm, nicméně asi záleží na tom, co s ním budeš chytat

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 23:51 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

hraji> ahoj, prosím, jakou sílu vlasce mám na ten můj centrálnípin zamotat?

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 22:27 ® hraji reakce na …
hraji

sunet> kousek níž píši o prutu Zeus truite od Mila, to je myslím trošku dražší varianta toho Argose. Té uváděné nízké odhozové hmotnosti (3 gramy) si nevšímej, oni Italové trošku přehánějí. Ten prut je jemný, ale ne tak moc. Zdoláš na něj bez potíží i kapra.

reagovat
Úterý 19. února 2013 ve 13:22 ® sunet

Tak jsem narazil na velmi zajímavý proutek. A to Argos Truite firmy MILO. Jen ta vrhací zátěž do 3 g, no nevím. Jinak vypadá moc pěkně, i když nový design je už jakási modrá. Bambusový vzor byl moc pěkný.

reagovat
Čtvrtek 14. února 2013 v 17:32 ® regulus reakce na …
regulus

sunet> já bych spíš řekl, že to bude kvůli té variabilitě, než z nějaký nostalgie. Má to svoji logiku.

reagovat
Čtvrtek 14. února 2013 v 16:31 ® sunet

hraji> regulus> Děkuji za odpovědi, trochu jsem se přehraboval na netu a vypadá to, že dosti prutů pro centerpin má právě ty posuvné kroužky. Asi se drží tradice. Na druhou stranu to umožňuje flexibilně se přizpůsobit podmínkám a posunout si kolečko tam, kam potřebuji. Pro zajímavost pár odkazů.

http://www.centerpinangling.com/float-rods.html

http://www.fredscustomtackle.com/…s_c_327.html

reagovat
Čtvrtek 14. února 2013 v 15:50 ® regulus reakce na …
regulus

sunet> taky mi zavazí v místě kde je na normální matchce, potřeboval by dle mýho pocitu blíž ke konci prutu, ale kolik přesně ještě nevím. Na tom co mám to řešit nebudu a blank kterej jsem si objednal se ještě někde fláká cestou. Vidím to tak možná o 10 cm blíž ke konci prutu, ale určitě to tam neplácnu jenom tak, bude probíhat hokus pokus u vody s izolačkou přidělaným CP, takže výsledek bude tak někdy na jaře. Info sem hodím.
Ta varianta s těmi dvěma posuvnými kroužky co zmiňoval hraji je z jistého hlediska elegantní, každýmu vyhovuje něco jinýho a u tohoto řešení si ho každej může pošoupnout kam chce, mě se ale třeba nelíbí, je to takový řešení z doby krále Klacka nebo alespoň mě to tak připadá, ale někdo jinej může mít opačný názor.

reagovat
Čtvrtek 14. února 2013 ve 14:57 ® hraji reakce na …
hraji

sunet> některé pruty, například od firmy Milo (Zeus Truite), umožňují usazení navijáku dle přání rybáře, naviják je upevněn dvěmi hliníkovými úchytkami, které lze posunovat po rukojeti. Já si na matchovém prutu vyvázal klasický držák navijáku, trochu níž, než je zvykem a používám to tak. Je to spíš o osobním pocitu než o striktních pravidlech.

reagovat
Čtvrtek 14. února 2013 ve 14:46 ® sunet

hraji> Tak, rok se s rokem sešel a centerpin se znovu dostal do mého hledáčku. Teď však řeším vhodný prut, respektive pozici navijáku na prutu. Tož bych se rád zeptal na zkušenosti s jeho umístěním. Je lepší jej dát trochu níže, nebo to zase tak velký význam nemá?

reagovat
Pondělí 12. prosince 2011 v 8:47 ® hraji reakce na …
hraji

sunet> pokračování to nemá. Aspoň jsem nenašel žádné. Ale nejlepší je udělat své vlastní pokračování přímo u vody.

reagovat
Pondělí 12. prosince 2011 v 8:46 ® Piranha reakce na …
Piranha

hraji> trochu víc vousu a vypadal jako Koča :-)) (kocafilm)

reagovat
Pondělí 12. prosince 2011 v 0:19 ® sunet reakce na …

hraji> Pěkné, pěkné. Zdá se mi, že ukázka je ukončena jakoby v půlce. Má to ještě pokračování? Každopádně začínám dost vážně uvažovat a pořízení jednoho kousku. Ta jednoduchost v provedení i technika lovu má dost do sebe a hlavně ten pocit ze souboje bude za to stát.

reagovat
Neděle 11. prosince 2011 v 11:42 ® hraji
hraji

Malá ukázka jak na to http://bcove.me/x32fy8pk

reagovat
Pátek 28. října 2011 ve 23:38 ® albin
albin

Hony> No taky mi to trvalo než sem to sešteloval.:-D

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...