Chytej.cz

Nikon Coolpix L120 necteno

15.9.2011 | Noodling | 72.958 zobrazení | 146 odpovědí

Jaké máte zkušenosti s tímto fotoaparátem? Jaký máte názor na kvalitu pořízených fotek?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 27. prosince 2011 ve 22:13 ® ZN reakce na …
ZN

MP-E65mm> můj poslední příspěvek, který si nepřeji smazat, je, že lidi jako chose 120 ubijí každou smysluplnou diskuzi. Všude byli jednou, akorát v prdeli dvakrát. Ale musí vyskakovat, s holou prdelí, ale vyskakovat :-)

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 22:01 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

chose120> ne, to nema cenu.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 21:40 ® chose120 reakce na …
chose120

MP-E65mm>Kolik stoji zrcadlovka a normalni fotak??Neni v tom podstatny rozdil???

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 21:37 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

chose120> Podstata veci na kterou tady reaguju neni v ostepu, videu, reprezentaci ci v tom jestli si neco koupis nebo ne,ale v tom zda zrcadlovka je vhodna na foceni akcnich zaberu.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 20:56 ® chose120 reakce na …
chose120

MP-E65mm>Ja jsem byvaly reprezentant v hodu ostepem a ve vicebojich tak jsem to videl uplne normalne.Nic proti ale na fotoaparat za 40 000 a vice ktere oni pouzivaji tak si kupovat asi nebudu jinak pro tebe-me si trener vzdy tocil na kameru a pak jsme probirali detaily zpomalene a chyby ktere jsem udelal.:-D

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 20:05 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

chose120> videl si nekdy na ruznych atletickych mitincich nekoho fotit kompaktem? A Ted opravdu nemyslim lidi z rad divaku.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 16:27 ® Noodling
Noodling

osprey> O pokoru nejde, s tou je vše v pořádku. Ale člověk, který si vymýšlí a překrucuje, u mne šanci na respekt nemá a to ani tu nejmenší.

Dostatečně dobré je pro mě to, co se nechá použít pro účely, které jsem zde zmiňoval. Já žádné osobní ambice na dělání skvělých fotek nemám, tudíž nejsem ten typ, který by dokázal z minima vytěžit maximum. Mně se jedná nejvíce o dokumentaci ulovené ryby a to v nejkratším možném časovém úseku, tudíž není moc času si s tím pohrát. Navíc mě většinou fotí někdo jiný, s kým zrovna na rybách jsem. Případně používám samospoušť.

Proto já ani v nejmenším nepotřebuji být hrdý na fotku na titulce, potřebuji jen, aby (až to bude po mně někdo chtít) se na ní nechala použít. Jde ryze o praktickou věc.

Že jsou tady úplně zbytečné hádky mě mrzí, ale těžko to můžu ovlivnit.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 15:28 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Neverim ti ze by zrcadlovka byla lepsi ve foceni pohybu nez ultrazoom.To by jsi musel mit tech snimku tak alespon 100 na tento zaber.Co vsude na internetu psali tak zrcadlovka je lepsi spise na klidnejsi foceni nez na pohyb no nevim zda ty lidi lzou a nebo to je jinak??Nechci se hadat ze zrcadlovky jsem nikdy nefotil a tohle me demonstrovaly prodejci v alfa.cz ze na pohyb je lepsi kompaktni fotoaparat treba ten sony cyber shot hx9..

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 15:18 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> Rádo se stalo:-))

Ono je důležité nejít do těch debat moc po hlavě a to se ti daří.

Často je to i tak, že máš dva foťáky, které vynikají každý v něčem jiném.

Můj starý kompakt je rychlejší a má lépe řešený blesk, ten novější, co si půjčuju od manželky zase o hodně líp kreslí za dobrých světelných podmínek a má stabilizovaný objektiv. A když se fotí skákající štika, dá jim zrcadlovka na zadek oběma.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 15:12 ® chose120 reakce na …
chose120

osprey>Souhlasim s tebou a dekuji.:-)

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 14:57 ® osprey reakce na …
osprey

Noodling> Víc pokory, kolego. Džigit se ti v mnoha ohledech snažil poradit. A na ožralého člověka ti napsal až podezřele moc smysluplných věcí.

Pokud jde o tvou otázku, jestli je ten foťák dostatečně dobrý, na to neexistuje odpověď. Záleží na tom, co je pro tebe dostatečně dostatečné. Potenciálně je ten foťák dost slušný a je schopen udělat v mnoha situacích výborné fotky.

A jeden příklad ze života. Jednou si jedna redakce vybrala jako titulní fotku časopisu můj snímek pořízený třímegovým kompaktem. Podle mě byl špatný a nekvalitní – ale jak se zdá, pro někoho byl dostatečný. A co myslíš, jaký pocit u mě převládá – pýcha nad tím, že mám fotku na titulní straně nebo to, že je na takovémto místě prezentován můj výtvor, za který bych se měl před dobrými fotografy spíš stydět? (ta fotka byla poslána jako jedna z 15 spolu s článkem, nevěděl jsem, kde skončí)

Foťák si vybírá fotograf. Touhle dobou bys měl mít s tím Nikonem nalupáno několik set fotek a prohlížet je doma na monitoru. Logické by bylo i to, kdyby ses zde pokusil od kolegů získat neupravené snímky z jiných fotoaparátů a porovnat se svými. Nebo vložit to, co už jsi nafotil a požádat o komentář.

Aktivita, kterou tu vyvíjíš, ti nepomůže. Popíše se tu dost místa, pohádá dost lidí, ale nakonec o moc moudřejší nebudeš.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 14:42 ® osprey reakce na …
osprey

chose120> Ostrost je jedno z mnoha kritérií kvality snímku. Hovořit o kvalitě fotoaparátu v souvislosti s tím, jak ostře vyfotí značku auta, to je příliš jednostranné.

Co třeba hloubka ostrosti, bokeh, dynamický rozsah čipu, kvalita autofocusu, zpoždění spouště, citlivost, šum,…?

Současné kompakty jsou na úrovni, kdy splňují většinu požadavků, které na ně zejména amatérští fotografové kladou. Dokonce jsou situace, kdy na základě zvážení situace dávám přednost kompaktu před zrcadlovkou – a není jich málo. A zase jsou chvíle, kdy kompakt nevytáhnu ani když ho mám, protože vím, že ta fotka nebude stát za moc.

Bohužel v této otázce se hledá nějaká jednoznačná odpověď, která neexistuje, ale o to větší je kolem toho humbuk.:-))

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 14:25 ® Noodling
Noodling

džigit> Už mě celkem unavuješ. Já jsem o málo penězích nenapsal ani slovo, natož nějakou částku. Můj původní výběr nebyl ničím limitován, jen jsem napsal, že mi měla být rozumná – další tvůj blábol vycucaný z prstu. Z tvých příspěvků je patrné, že Vánoce zřejmě trávíš v lihu. Všech rad zdejších fotografů jsem si vážil a vybíral jsem podle nich. Bohužel jsem dostal jako dárek fotoaparát, který s mým původním výběrem má málo společného. Proto jsem chtěl od zdejších přispěvovatelů radu, jestli tento foťák je pro mé záměry vhodný, abych ho případně stihl vyměnit za jiný. Toť vše.

Že jsi to tu zaspamoval svými přeludy mě netěší, ale červenou kartu si dávat nemusíš, je mně to celkem jedno.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 10:21 ® chose120 reakce na …
chose120

džigit>Mel jsem asi 4 fotoaparaty vsechny kompaktni a vzdycky jsem fotil na automat protoze nez by jsem neco nastavil tak ten okamzik je fuc.Jak vytahnu rybu vyfotim ji a hned ji davam zpet do reviru abych tu rybu zbytecne netrapil.Vim ze tam jsou ruzne funkce zajimam se o pocitace spravuji je a hacknout umim taky ledacos tak menu mi problemy ve fotoaparatu nedela.Kdyz je tma tak dam nocni rezim a fotim o dalsi veci se nezajimam.Kdyby jsem mel vsechno nastavit jak mam tak ta ryba asi uz neplave.Ten ultrazoom je za ty penize super a bohate postacuje pro normalniho rybare ktery si chce udelat momentku.Ted jsem drzel zrcadlovku asi 20 let starou od otce od alice kterou znas a videl jsem fotky ktere nafotila a znacky od aut myslim ty cisla na te znacce cirka 20 metru od fotoaparatu nesly videt.Myslim si ze tento ultrazoom by to jednoduse prekonal.Dneska uz ultrazoomy foti stejne kvalitne jako nejlevnejsi zrcadlovky a to urcite vis.Takze zustavam pritomnosti a o minulost se nezajimam.JInak az te podkam urcite si necham poradit ten nikon co jsi mi radil je super ale ty objektivy bych asi nezaplatil.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 9:50 ® džigit reakce na …

Noodling> Nechtěl jsem už na Tebe reagovat ale…
Neboj nejsem líný,ještě si umím vybavit Tvé původní zadání tohoto,teď už PSEUDOFORA.Řešil si otázku extrémního zoomu.Chtěl jsi,coby neznalý jakýchkoliv základních znalostí,za málo peněz hodně,extrémně hodně muziky!
Zdejší Fotografové,s vel­kým schválně,neb si jejich práce vážím a zkušeností si cením,se Ti snažili poradit.Bohužel, ve Tvém případě, jejich zbytečná námaha.
A to užívání jsi nepochopil,tak po lopatě.Již Tě zde nebudu obtěžovat.Pro toto fŕum jsem si udělil červenou kartu!

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 9:36 ® džigit

chose120> Pepíčku,jenže radíš podle „psaného“ na netu.Neber to osobně,ale kolik si měl foťáků,s kolika si nafotil alespoň pár set fotek,na kolika z nich sis dokázal nastavit jiné hodnoty,než které jsou předdefinované výrobcem na roleru?Víš,seš jen další „konzumní“ fotograf vytvořený masovou dostupnosti foťákú.Neber to špatně,tohle platí na valnou většinu rádoby fotografů.Osobně vím o čem mluvím.Kdysi jsem si první pořídil nějaký 3,2 MPx a stál mně přes patnáct tisíc.Dnes za to koupíš solidní zrdcadlo s profi vlastnostmi v porovnání tehdejší dobou.Taky jsem se dost nafotil,vlastně i teď,za pomoci automatické programové expozice.To že existuje režim priority clony,či času jsem si začal uvědomovat,až jsem chtěl trochu „FOTIT“.O nějakém focení z předpažení,jak to dělá většina Tobě podobných jsem si taky mohl nechat jen zdát. Koukni na začátek,ať si uděláš obrázek s čím se fotilo.Není to vždy jen o foťáku,jak už psali kluci.Parametry dnešních masových digitálů jsou na daleko vyšší úrovni,rozdíl poznáš až ve zhoršených podmínkách,ne každý „automat“ se s nima umí vypořádat a ne každej na to má solidní možnosti osobní změny fotografické trojčlenky.

reagovat
foto/forum/2011/th-img19237.jpgfoto/forum/2011/th-img19238.jpg
Úterý 27. prosince 2011 v 8:39 ® chose120 reakce na …
chose120

džigit>No jistě ja si vždycky nechám poradit ale neříkal jsem ti že tomu nerozumím.Nejsem odborník to jsem řekl ale tupec taky nejsem.Jinak tenhle fotoaparat NIKON COOLPIX L120 za ty penize urcite doporucuji.Jsem zvedavy zda najdes v nabidce trhu lepsi za ty penize.Bavim se o cene do 4700 a tenhle fotoaparat to splnuje.Jinak sami odbornici maji problem vyznacit zda tenhle fotoaparat nebo druhy je lepsi.Kazdy z nich vynika necim jinym.Staci si najit v google testy fotoaparatu taky na youtube videa dale porovnani fotek na specialnim webu z urcitych fotoaparatu atd.Staci hledat zajimat se ptat se v obchodech a dospejes vzdycky ke zdarnemu konci.Eisa award ti urcite pomuze taky a to nejsem odbornik.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 0:32 ® Noodling reakce na …
Noodling

džigit> A co si mám užít? Někdo je prostě holt líný i číst a radši si vycucá z prstu nějaký nesmysl, ale co tím sleduje – to je pro mě záhadou..

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 0:24 ® džigit reakce na …

Noodling> máš pravdu a já mám klid.Užij si to

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 0:23 ® Noodling
Noodling

džigit> Jseš mimo mísu. Jestli umíš číst, zkus to. Není tady tím popsáno zase tolik stránek, abys to nezvládl. A uvidíš, co píšeš za kraviny.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 0:21 ® džigit

Noodling> tak mi teda vysvětli,proč si měnil zadání?Nejprve si chtěl poradit s výběrem,pak sis koupil a změnil.Klidně mně vyveď z omylu.
Když Ti tu poradí kluci znalí,nějak to nebereš,protože už máš vybráno.Někde je něco v nepořádku.Když se koukneš na první odpovědi,nemusí být člověk analytik,aby si dal vše do kupy

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 0:16 ® Noodling
Noodling

osprey> Doufám, že bude.

Nejlepší by byla samozřejmě zkušenost od nějakého dlouhodobějšího majitele, který měl možnost ho za různých podmínek vyzkoušet. Proto jsem také změnil znění otázky, aby v ní byl přímo název tohoto foťáku.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 0:11 ® Noodling reakce na …
Noodling

džigit> Myslím si, že kvůli posvěcení svého výběru moc lidí otázku vytvářet nebudu, to si ji spíš založí před výběrem :-)

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 23:54 ® džigit reakce na …

osprey> že by přílišná „demoška“? :-))

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 23:49 ® osprey reakce na …
osprey

Noodling> Po technické stránce by ti asi stačit měl. A jestli zrovna tenhle foťák je ten pravý, to ti poví jenom ten, kdo z něj viděl výstup – a to v podobě snímků pořízených v různých režimech a za různých podmínek.

MP-E65mm> Já nic neměnil ani nemazal. Ale jak se zdá, bylo tu dnes veselo…

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 23:46 ® džigit reakce na …

MP-E65mm> to máš jednoduché.Tazatelé vlastně potřebují posvěcení svého výběru.Stačí jim pár chytrých,co jim dají rady vyčtené z reklam na webu.Zkušenosti znalých jim vlastně netřeba,pak by mohli litovat svého výběru.
Nepoplácáš,nejsi vhodný!

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 23:37 ® džigit

chose120> docela se bavím.O jedno­tlivých funkcích digifoťáku víš prd,potřeboval si sám poradit a teď už rozdáváš rozumy?Trochu se nad sebou zamysli…
Ty moudra,co sem sereš si člověk přečte všude na webu!

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 22:02 ® MP-E65mm
MP-E65mm

Já se fakt nestačím koukat. Může mi někdo relevantně vysvětlit, proč se mění zadání a potažmo se mažou příspěvky? Co to do prčic ( a to jsem opravdu slušný) má znamenat!!!!

Kdo to změnil a smazal?

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 21:42 ® Libor reakce na …
Libor

sus1> to je dobře :-)

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 21:35 ® sus1

Libor> Vůbec do ničeho, jen se opravdu usmívam a myslim to fakt dobře.:-)

reagovat