Chytej.cz

Nikon Coolpix L120 necteno

15.9.2011 | Noodling | 72.958 zobrazení | 146 odpovědí

Jaké máte zkušenosti s tímto fotoaparátem? Jaký máte názor na kvalitu pořízených fotek?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 26. prosince 2011 ve 21:09 ® Libor reakce na …
Libor

Noodling> No pak jsem to opravdu nepochopil a nechápu to pořád dál, ale co už, já toho nechápu hodně.

Přeju hodně povedených snímků od vody. L.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:44 ® chose120 reakce na …
chose120

Noodling> To jsem uz pochopil blbe jsem se podival ze jsi pod tim napsany ty.Jinak ty sonaky ted maji dobre stroje za ty prachy.Ale nikon je nikon vsak vis.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:40 ® Noodling reakce na …
Noodling

chose120> Nikon Coolpix L120 (je v názvu fóra).

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:39 ® chose120 reakce na …
chose120

Noodling> http://www.alza.cz/…-d242678.htm Jinak tento fotoaparat je super ale ta cena je uz mimo me.Priklanim se k cenam do 7500 vic ani tuk.To uz pokud ma clovek penize na vyhazovani tak kvalitni zrcadlovka a ty drahe objektivy a nejsem odbornik na rychle foceni kdyz ryba plave a potrebuji narychlo neco vyfotit a natocit nejake supr video a ten sonak ma super video ale to urcite vis 60sn za sekundu to staci.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:39 ® Noodling
Noodling

Libor> Proč nevěřil, prosímtě? Vymýšlíš si nesmysly, nic takového jsem nikdy nenapsal.

Jak vidím, tak si to totálně nepochopil. Psal jsem Susovi z legrace, že pro osobní potřebu nejraději fotím mobilem (což je vlastně pravda, protože na spoustu různých akcí bych foťák ani netahal, bylo by to zbytečné).

Z nikoho hlupáka nedělám. To jen ty reaguješ, jakoby to snad mělo s fotkami, které potřebuji ve vysoké kvalitě pro publikování, něco společného.

Chce to myslet a číst pořádně, ne překrucovat a vymýšlet kraviny.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:22 ® chose120 reakce na …
chose120

Noodling>Napis mi presny typ fotoaparatu ktery mas a reknu ti jestli jo nebo ne podivam se na porovnani a uvidis ze jsi udelal chybu a reknu ti proc.Zajimal jsem se o to cely tyden intezivne a ten sony vyhral ve vsem pak ti napisu proc.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:20 ® Libor
Libor

Tak abych byl korektní napíšu pár řádek:

ZN > a právě tvé příspěvky mi přišli v pořádku

sus1 > do čeho pořád rejpeš ty Lumpe, ten smajlík byl mířenej proti tobě

Noodling > Tobě bylo řečeno popravdě že fotoaparát je na tvé záměry vhodný, přesto jsi nevěřil – čili komu není rady tomu není pomoci.

Celkově působíš nedůvěryhodně, namísto aby jsi vyběhl ven a pořídil pár snímků, ptáš se cizích lidí v internetovém fóru. Tam ti sus1 napsal dobře že je nejlepší vše vyzkoušet. No dobře, pak ale nakonec po tom všem napíšeš že to stejně není pro Tebe že ti stačí mobil. Čili touhle hloupostí buď chceš udělat z ostatních co se ti tu snaží radit hlupáky, nebo bude bude chyba u Tebe.

Šum při nižším světle je blábol, vsadím se, že ani nevíš co to přesně znamená.

Na focení v noci musíš beztak použít blesk.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:14 ® Noodling
Noodling

chose120> Já jsem se přikláněl k SONY CyberShot DSC-HX100V http://www.alza.cz/…-d242678.htm , ale než jsem ho koupil, tak mám Nikon :-)

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 20:12 ® chose120
chose120

Chlapi nejsem zadny odbornik ale mam typ na fotoaparat Sony Cyber-shot DSC-HX9V je to super fotoaparat a testech eisa award vyhral sve misto pro rok 2011 je to ultrazoom!!!!!!!!!!:-) Jinak odkaz na nej je zde http://www.alfacomp.cz/php/product.php?…

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 17:21 ® sus1 reakce na …

ZN> Nejlépe vše,nejen tvoje.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 17:20 ® sus1 reakce na …

Libor> Tenhle smajl je správnej, jinej asi fakt nejde dát.:-D

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 17:20 ® ZN reakce na …
ZN

regulus> regule, mohl by jsi prosím smazat mé příspěvky v této debatě? Je to směšné od začátku, otázka naprosto nesmyslná a nesmyslné bylo, že jsem reagoval. Dík.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 17:11 ® Libor
Libor
:-)
reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 17:00 ® sus1

regulus> Změna je život ???!!.:-D :-D

Nejlepší by bylo, celé to tady smazat a začít od znova,to ale asi záleží na zadavateli fora jestli …

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 16:25 ® regulus
regulus

Tak mě připadá, že su tady za kokota, než jsem dopsal předchozí příspěvek, změnil se název fóra i zadání, je mi jasný, že asi na přání zadavatele, ovšem tím pádem padá celá kontinuita fóra, když sem někdo nakoukne, tak si řekne co je to tu za bláboly … :-((

U toho bejt nemusím …

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 16:23 ® Noodling
Noodling

regulus> Díky za vyčerpávající příspěvek i za ukázky fotek.

Psal jsem, že důležité pro mě je, aby fotky byly dostatečně kvalitní, aby použitelné i na titulní stránky časopisů nebo menší plakáty.

K tomu shrnutí bych dodal, že často přicházejí ty nejzajímavější úlovky právě v noci a já jsem velký odpůrce sakování, proto potřebuji udělat fotky použitelné pro výše zmíněné účely i v noci.

Detekci úsměvu má každá hračka, včetně mého foťáku na mobilu, to vůbec nepokládám za důležité.

Jinak já ten foťák nepořídil. Taky nejsem z průměrného kompaktu nadšený – jak jsem psal také níže, dostal jsem ho k Vánocům. Proto jsem také znovuoživil tuhle otázku. Pokud se ukáže jako nepříliš vhodný, budu prostě muset pořídit jiný. Pokud by už někdo měl zkušenost, pomohlo by mi to, protože bych to mohl vyřešit hned a třeba ho vyměnit.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 16:07 ® regulus
regulus

SMAZÁNO

reagovat
foto/forum/2011/th-img19222.jpgfoto/forum/2011/th-img19223.jpgfoto/forum/2011/th-img19224.jpgfoto/forum/2011/th-img19225.jpgfoto/forum/2011/th-img19226.jpg
Pondělí 26. prosince 2011 v 15:01 ® Noodling
Noodling

regulus> Že bude podobný jako každý jiný kompakt v této kategorii mi je jasné, ale o to mně celkem nejde. Jde mně o to, jestli kompakt v této cenové katogorii (konkrétně ten můj :-) ) je schopen vytvořit kvalitní fotky, jaké potřebuji pro své účely. Zkušenost někoho jiného by mi celkem pomohla, takhle budu muset počkat, jak to bude vypadat v praxi :-)

Třeba ten šum při nižším světle, jak níže psal Sus, je také důležitý faktor.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 ve 12:01 ® sus1 reakce na …

regulus> Však já jsem v klidu,neboj,vždyt jsou ty vánoce.:-)

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 11:59 ® sus1 reakce na …

ZN> Mě taky ne a bylo to odemene fakt poslední.Zjistil jsem,že tomu vůbec nerozumim a tak to raděj přenecham na vás,ostaních.

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 11:53 ® regulus
regulus

SMAZÁNO

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 11:29 ® ZN
ZN

Smazáno na opakovanou žádost ZN

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 11:01 ® sus1

ZN> ,, Nekvalitní fotky na 100% nebudou vinou foťáku, "

,, je to fakt v rukách a oku. MP-čko má pravdu, není to v čipu. "

Ptal se na technickou kvalitu fotáku( tek ).Tyhle věty ho v tom ujištujou,vys­větlujou, že je fotoaparát perfekt? :-)
Jak na dané velikosti bude vypadat šum při nižším světle?, jak bude …

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 10:20 ® ZN
ZN

Smazáno na opakovanou žádost ZN

reagovat
Pondělí 26. prosince 2011 v 0:00 ® sus1 reakce na …

Noodling> No tak tohle bude asi také gut.:-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 23:20 ® Noodling reakce na …
Noodling

sus1> O mě až tak moc nejde, pro mojí potřebu si většinou dělám fotky 8 Mpx foťákem, co mám v mobilu a stačí mi to :-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 23:11 ® sus1

Noodling> Vůbec žádnej,neznam ho.:-|
Budeš asi muset jít a fotit,potom to doma skouknout a uvidíš sám, jestli se tě to líbí a dostačuje.

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 23:08 ® Noodling reakce na …
Noodling

sus1> A co tvůj názor na ten foťák?

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 23:05 ® sus1

Noodling> Oni už ten ,, technicky kvalitní " foták mají,tak se na to dívají z té druhé stránky.:-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:59 ® Noodling
Noodling

sus1> No, že ty, to vím od tvého první příspěvku, ale doufám, že všichni :-)

reagovat