Chytej.cz

Nikon Coolpix L120 necteno

15.9.2011 | Noodling | 72.958 zobrazení | 146 odpovědí

Jaké máte zkušenosti s tímto fotoaparátem? Jaký máte názor na kvalitu pořízených fotek?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:57 ® sus1 reakce na …

Noodling> Naprosto.:-))

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:56 ® Noodling reakce na …
Noodling

sus1> Přesně tak, proto doufám, že to všichni pochopili :-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:53 ® sus1

Noodling> No, pokud jsem to pochopil dobře, tak se ptáš, jestli tento aparát dělá( umí dělat )technicky kvalitní fotky a neptáš se na kvalitu ( obsah ) fotky, takže … je to asi dobře – viz tvuj příspěvek podemnou.:-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:46 ® Noodling
Noodling

sus1> Teď jsi mě nahlodal :-) Já teda doufám, že se bavíme o kvalitě fotky, ne o kvalitě jejího obsahu, o té jsem nic nepsal – to by bylo úplně mimo mísu :-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:30 ® Noodling reakce na …
Noodling

ZN> V tomhle má Sus pravdu, rukama vlastnosti foťáku nenahradím…

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 22:16 ® sus1

ZN> Jenže tazatel se ptá na KVALITU fotek a ne jestli je obsah fota kvalitní,což jste mu neodpoveděli asi dost dostatečně – viz. zkušenosti s tímto foto…-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 21:26 ® ZN
ZN

Smazáno na opakovanou žádost ZN

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 20:55 ® sus1 reakce na …

MP-E65mm> Tak v tom případě prodávam to, co mam doma,když tohle postačuje.:-x

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 v 19:09 ® Noodling
Noodling

MP-E65mm> Ta je pro mě asi nejdůležitější, respektivě ani ne tak pro mě, jako spíš pro šéfredaktory časopisů, pro které píšu :-) Tak doufám, že teď už budu mít klid. Na kvalitu fotek z toho Kodaku byly pořád nějaké stížnosti :-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 v 17:53 ® MP-E65mm reakce na …
MP-E65mm

Noodling> pokud ti jde o velikost fotografie na papíru, tak mužeš být naprosto bez obav. Já mám 10-ti megapixelový čip a tisknu fotky o velikosti 80cm na delší straně. Ty máš o čtyři MegaPix více :-)

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 v 17:22 ® Noodling reakce na …
Noodling

ZN> Díky za uklidnění :-) Takže titulní stránky časopisů nebo menší plakáty by měly být v pohodě?

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 v 11:24 ® ZN
ZN

Smazáno na opakovanou žádost ZN

reagovat
Neděle 25. prosince 2011 ve 2:18 ® Noodling
Noodling

Tak jsem nakonec tak dlouho rozvažoval, až mě Ježíšek předběhl :-) Dostal jsem kompakt NIKON COOLPIX L120. Nemáte někdo s tímto konkrétním foťákem zkušenost? Hned jsem šel zkouknout nějaké recenze a nevypadají tak zle: http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/…120/recenze/?s=2 Ale ta nízka cena mě trochu zaráží. Bude to asi totální automat, ale to mně zas tak nevadí, spíš jsem zvědavý na kvalitu fotek, jestli nebude dostatečná, můžu vybírat nový :-))

reagovat
Neděle 9. října 2011 v 0:17 ® osprey reakce na …
osprey

Pitris> Slušná recenze. Já mám místo 50/1.8 ten 50/1.4. Když už tak už. Mám rád hezký kovový věci. Jen bych mu měl dávat víc příležitostí, na rybách to vyhrávají zoomy.

V základu používám 24 – 85 mm/ 3,5 – 5.6. Je i na FF a největší vada je nedostatečná šířka na cropu.

reagovat
Sobota 8. října 2011 ve 21:46 ® Ftmči reakce na …
Ftmči

Jose.Pepe> Já jsem jako záklaďák na svůj bazarový Canon 40D zvolil Tamron 17–50mm (novou verzi se stabilizátorem) a jsem naprosto spokojený. Neber to ale niják vážně, neb jiné sklo nemám a tak to nekokážu s ničím porovnat. Na týden jsem měl půčený Canon 70–300 a ten bych rozhodně nechtěl. Každopádně rozsáhlých diskuzí o objektivech je plný internet.

reagovat
Sobota 8. října 2011 ve 21:15 ® Pitris reakce na …
Pitris

osprey> Jo, souhlas. Myslim, že třeba pro začínající jsou ty bazarový kousky dobrá volba, hodně lidí se těch záklaďáků zbavuje… Ale doporučil bych spíš Canoní skla na Canon a Nikoní na Nikon, u těch third party je občas dobrý vybrat z víc kousků. Hodim sem kdyžtak mé subjektivní zkušenosti s těma co sem měl v ruce, třeba to někomu pomůže… Canon: 18–55 – Za ty prachy dobrá volba, člověk od toho nemůže čekat zázraky, ale na plasťáček to je odpovídající. Když na to vrazíš reverzní kroužek a cloníš sirkou, tak máš slušný makro. 18–55 IS – To samé, opticky asi trochu lepší, stabilizátor považuju za zbytečnost v tomhle rozsahu. Super poměr cena/výkon. Optická kvalita srovnatelná s 17–85 za míň. 17–85 – stejně jako předchozí mizerná světelnost, opticky průser. Na rozdíl od ostatních velmi dobře a rychle ostří. 18–135 – Další průser, to se fakt nepovedlo. Nebrat. 15–85 – Tohle se mi naopak dost líbí, i když jsem ho jen pár dní testoval, sehnat starší, tak by to nebyla blbá volba pokud nepotřebuješ světelnost. 17–55 – Konstrukčně docela dobrej byť ne jako ten Nikoní, opticky hodně dobrej, světelnej, pokud seženete starší bararovej a neplánujete FF, tak jasná volba. 17–40 – Na rozdíl od předchozích jde použít na FF, dost haněný sklo, já s nim mam dobrý až velmi zkušenosti, ale pro někoho už to může být malej rozsah, opticky slušnej, ale fotky neřežou. Taky už něco váží. 50/1.8 – Jsou jich plný bazary, fajn sklíčko za hubičku, kdo má canon a nemá ho, tak dělá chybu, dá se s nim dost naučit a hrát si. Sigma 17/70 – Znám tu verzi bez stabilizace, na rozdíl od mnoha recenzí se mi vůbec nelíbila, zkoušel sem 4 kousky a nepřesvědčil mě. Tamron 17–50 – Muj favorit, slušná konstrukce, opticky super, světelnej, levnej, reverzně na makro nádherná hračka. Možná to chce vybírat z víc kousků, ale pokud se povede, tak asi nejlepší volba v poměru cena/výkon.

reagovat
Středa 5. října 2011 ve 22:38 ® osprey reakce na …
osprey

Pitris> Je fajn, že ses ozval. Já používám jiné věci, všechna má skla jsou potenciálně použitelná pro FF a těla mám staré 20D. Skoro všechno jsem koupil po bazarech. Jo, ta větší kovová (dnes kovoplastová) těla „dvouciferné“ série se drží líp a jsou stabilnější. Spousta lidí to ale nepotřebuje (aspoň to tvrdí) a dají přednost menší váze.

Já se tady dost naivně snažím radit člověku, u něhož nevím, co s tím bude dělat ani kolik do toho chce vrazit. Prodat levné sklo, se kterým začal a koupit si to, k čemu dojde vlastním úsudkem, je nakonec možná nejlepší cesta.

Neměl jsem například odvahu mu doporučit třeba pevnou padesátku nebo stovku, které taky používám.

Na Tamrona jsem slyšel asi stejně slov chvály jako nadávek – to asi ta nevyrovnanost kvality produkce. Taky jsem o něm uvažoval.

reagovat
Středa 5. října 2011 v 19:34 ® ZN reakce na …
ZN

MilanG> nikdy, fakt nikdy, nemůže „zrcadlovka bez zrcadla“ nabízet kvalitu zrcadlovky. Tyto triky a kecy firem jsou stejné, jako že nejlepší prášek na praní je Ariel :-))

reagovat
Středa 5. října 2011 v 17:52 ® Pitris reakce na …
Pitris

osprey> Jen muj osobní pohled, protože sem s tím měl tu čest. 17–85 je patrně jeden z nejhorších objektivů, které můžeš zvolit. Děs, běs, hrůza. Jestli chceš šetřit, tak už je pomalu lepší klasickej seťák, dobrá volba je starší verze Tamrona 17–50. 18–135 je taky peklo, to je z bláta do louže.

Ad 60 vs 600 – spíš než zamyšlení doporučuju si zajít do Fotoškoda a vzít si je do ruky, já bych se třeba s XXX řadou vzteknul, to se nedá rozumně držet, představa stabilního úchopu pro udržení delších časů je v humorné rovině…

reagovat
Středa 5. října 2011 ve 14:48 ® MilanG

Doporučuji následující odkaz :

http://eshop.fotolab.cz/…-objektivem/

Tzv. „zrcadlovky bez zrcadla“ nabízejí kvalitu zrcadlovek kombinovanou s velikostí a váhou kompaktu, což je ideální pro všechny aktivity, kde váha a objem překážejí, ryby nevyjímaje. Také ceny jsou pod klasickou zrcadlovkou, nevýhodou je zcela nová řada výměnných objektivů (staré nepasují) a jejich zatím malá nabídka. Nicméně jedná se o kvalitní značky, takže je o čem uvažovat.

reagovat
Úterý 4. října 2011 ve 20:18 ® Jose.Pepe reakce na …
Jose.Pepe

osprey> Díky za info.....

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 19:41 ® osprey reakce na …
osprey

Jose.Pepe> Mohlo by to tak být. Osobně jsem s kresbou toho L-kového objektivu velmi spokojený a fotím s ním rád. Existuje i verze se stabilizátorem, ale stojí skoro dvakrát tolik.

Najdi si ještě nějaké recenze a podívej se na srovnání těch 17–85 a 18 – 135. Já je nemám, musel bych udělat totéž. Ono to vybírání není jednoduché ani pro mě.

Myslím, že budeš mít krásnou sestavičku.

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 19:35 ® Jose.Pepe reakce na …
Jose.Pepe

osprey> no to mi došlo, že fotku dělá fotograf. já do dneška používám kompakt a tak jsem tuhle otázku objektivů nemusel řešit, ale chtel bych si pořídit zrcadlovku a tak se snažím načíst nějaké info a poptat se, co by bylo do začátku tak nejlepší na focení úlovků, osob a přírody- to je asi širokej pojem. http://www.bigfun.cz/…dv4436-odd13 http://www.bigfun.cz/…dv4436-odd13 http://www.bigfun.cz/…dv3394-odd13 http://www.bigfun.cz/…dv4313-odd13 takto by to mohlo fungovat?? Jaký je na objektivu rozdíl, když je ohn.vzd. 17–85mm a 18–135mm?? Díky

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 19:05 ® osprey reakce na …
osprey

Jose.Pepe> Jde o to, co s těmi objektivy chceš fotit, kolik do toho chceš dát a tak. Taky je třeba otázka, zda nebudeš jednou zvažovat přechod na foťák s plnoformátovým čipem (ve velikosti filmového políčka). Tam tyhle objektivy nepoužiješ.

Obvykle je to tak, že objektiv slouží déle než foťák a morálně zastarává o hodně pomaleji. Takže to chce volit velice rozumně.

Těch 17 – 85 mm je rozumný základ. Koukni se ale, kolik se jich prodává po bazarech – majitelé dospěli k názoru, že chtějí lepší sklo. Ale je to rozumný objektiv do začátku, než člověk zjistí, za co nakonec utratí opravdu balík.

No a těch 70 – 300 mm bych já nahradil objektivem 70 – 200 mm/4 L. Je rychlejší a má lepší kresbu a přenos kontrastu. Pokud ale potřebuješ dlouhé sklo kolem 300 mm, tak se holt nedá nic dělat.

A ještě jedna věc. Srovnej si těla 600D a 60D. Najdi rozdíly a zamysli se, jestli tyhle věci využiješ. Pokud ne, kup si z těch dvou těl to levnější.

Ber to tak, že radit, když člověk neví kdy, kde, jak a co se s tím bude fotit, to je těžké.

Nakonec stejně zjistíš, že největší podíl na fotce má fotograf. To je taky důvod, proč zůstávám u svých vykopávek.

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 18:44 ® Jose.Pepe reakce na …
Jose.Pepe

osprey> takže je lepší koupit tělo zvlášť a k tomu dokoupit lepší objektivy. Mě se líbil tento model. Tělo by bylo tedy dobré a ty objektivy jsou už horší?? Jáké jsou vhodné místo těchto?? Canon EOS 60D + EF-S 17–85mm IS + 70–300mm IS

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 18:30 ® osprey reakce na …
osprey

Jose.Pepe> Pokud chceš jako značku Canon, tak se dá říct, že všechny jsou pro začátek víc než dobré. Já nemám ani takové – což je dáno věkem mého fotoparku.

Ten 60D je rychlejší a bytelnější.

Co bych ti ale doporučil, je zvážit investici do objektivů. Mají obrovský vliv na kvalitu fotky. Když koupíš objektiv v setu s tělem, tak zase něco ušetříš a ony ty setové taky fotí. Je to otázka priorit.

Tvých priorit, samozřejmě.

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 16:54 ® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Tak tyhle odkazy snad budou funkční

http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/…is-sdhc-16gb http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/…is-sdhc-16gb http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/…-s-55-250-is

reagovat
Úterý 4. října 2011 v 16:44 ® Jose.Pepe
Jose.Pepe

čau chtěl bych se zeptat na názor na tyto modely foťáků, protože bych si chtěl pořídit digi zrcadlo. Zatím používám Panasonic Lumic DCM LX5. Díky za odpovědi http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/…-s-55–250-is
http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/…is-sdhc-16gb http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz/…is-sdhc-16gb

Nebo který by jste mi doporučili z těchto 3 typů a nebo úplně nějaký jiný foták. Díky

reagovat
Pátek 30. září 2011 ve 13:47 ® Noodling
Noodling

regulus> To je zajímavá alternativa, na to určitě mrknu, díky…

reagovat
Neděle 18. září 2011 ve 22:15 ® sus1

ZN> Ještě k té fotce, u nás jsem neviděl pískat fotbal ženskou ani nepamatuju,taky možná důvod ke zveřejnění.;-)

reagovat