Chytej.cz

Nikon Coolpix L120 necteno

15.9.2011 | Noodling | 72.958 zobrazení | 146 odpovědí

Jaké máte zkušenosti s tímto fotoaparátem? Jaký máte názor na kvalitu pořízených fotek?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Neděle 18. září 2011 ve 22:00 ® sus1 reakce na …

ZN> Jestli koukáš na kvalitu?,tak já taky už ne,nebo aspon ne ten,co jsem to s nim fotil. Ale jinak známá věta zde na webu – ,, fotku nedělá technika ".Kdopak ji asi pořád řiká,píše????:-)

Za mě: Fotil jsem několik let s kompakty a co jsem přešel na zrcadlo,tak bych už se k nim moc nevracel.Neřikám,že je zavrhuju,to ne ,ale opravdu jsem ho od té doby(asi 2roky) mockrát nepoužil.
Ta kvalita u zrcadla je fakt znát a o tu zadavateli taktéž jde.Jestli je dost peněz,tak zrcadlo.Snad jen, jestli ho chytne,bude ty peníze opravdu potřebovat, což koupí kompaktu s výdajema na foto téměř končí,tady ne.:-)

reagovat
Neděle 18. září 2011 ve 21:39 ® ZN reakce na …
ZN

sus1> podle té fotky bych si kompakt určitě nekoupil :-)

reagovat
Neděle 18. září 2011 ve 21:11 ® sus1 reakce na …

ZN> Že se s kompaktem dá fotit i za šera,třeba.:-)

reagovat
Neděle 18. září 2011 ve 21:08 ® ZN reakce na …
ZN

sus1> no, vůbec jsem nepochopil, proč jsi to sem dal.

reagovat
Neděle 18. září 2011 ve 21:00 ® sus1

Dnes za šera a deště.Kompakt.

Vlez někde na netu do fora o kompaktech,tam to budou určitě rozebírat víc.Tady tě radí zrcadlovkáři,těžko asi budou doporučovat kompakt.:-)

reagovat
foto/forum/2011/th-img18396.jpg
Neděle 18. září 2011 v 18:07 ® regulus
regulus

1/ ujasni si, jestli chceš zrcadlovku nebo kompakt, jak a kde to budeš používat, jestli je velikost a váha limitujícím faktorem, jestli jsi ochoten za cenu podstatně kvalitnějších fotek obětovat „pohodlí“ Xnásobnýho zoomu bez nutnosti vyměňovat objektivy, tahat sebou kromě foťáku ještě nejmíň jeden objektiv a v neposlední řadě přijdeš o velkou hloubku ostrosti na jakémkoliv ohnisku.

2/ pokud jsi zvolil kompakt, tak se řiď tebou požadovanými technickými parametry co vygoogluješ na netu, případně si zaběhni do nějakýho fotokšeftu si ho omrknout. Konkrétní radu nemám.

3/ pokud zvolíš zrcadlovku, tak si ji rozhodně běž „osahat“ do kamennýho obchodu a nech si to do podrobna vysvětlit nebo pokud máš někoho známýho co fotí a zrcadlovku má, tak je to možná ještě lepší, určitě tě nechá udělat pár fotek a budeš vědět na čem jsi, můžeš zkusit vyfotit totéž tvým starým kompaktem a zrcadlovkou, výsledek ti řekne vše. Jinak platí co psal ZN, asi Canon nebo Nikon, dá se říct, že ve stejné třídě velmi podobné vlastnosti.

4/ může nastat i to, že klasická zrcadlovka pro tebe bude moc velká a těžká a kompakt zase nebude až tak odpovídat kvalitativním požadavkům, takže možná dobrý i uvažovat o kompromisu, napadá mě tohle http://www.sony.cz/…s/dslr-a290l nebo něco z tohoto http://www.panasonic.cz/…ategory.html#… ovšem nemám s tím naprosto žádný zkušenosti.

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 16:34 ® Mrakoš

U zrcadlovky zmáčknu spoušť a vím jestli to tam je nebo není. Kompaktem cvakám a doma se z toho občas něco vybere, často taky nevybere.

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 16:33 ® thundarr reakce na …
thundarr

osprey> to jo proto řikam ze i zena si na zrcadlovku zvykla … na deti to je parada :-)

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 16:29 ® osprey reakce na …
osprey

thundarr> A rychlost, to je nesrovnatelný rozdíl. Možná vůbec největší.

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 15:59 ® thundarr reakce na …
thundarr

sus1> :-) jojo

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 15:38 ® sus1 reakce na …

thundarr> No,to je druhá a nebo další věc,sešeří se a si v … :-)

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 15:26 ® thundarr reakce na …
thundarr

sus1> to jo ale zhorsi se podmínky a jsi stejne v háji …

reagovat
Neděle 18. září 2011 v 15:07 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Na dokumentaci nepochybně. Možnosti kreativnější tvorby jsou ale poněkud omezeny.

Já využívám velkou hloubku ostrosti, kterou kompakty disponují pro focení některých snímků popisného charakteru.

reagovat
Neděle 18. září 2011 ve 14:02 ® sus1

Na dokumentaci kompakt stačí.:-)

reagovat
foto/forum/2011/th-img18394.jpgfoto/forum/2011/th-img18395.jpg
Neděle 18. září 2011 v 10:17 ® thundarr reakce na …
thundarr

ZN> právě :-) kde kdo :-)

reagovat
Sobota 17. září 2011 v 18:31 ® ZN
ZN

zrcadlovce se nevyrovná žádný kompakt. Fakt žádný. Jen je potřeba si uvědomit, jestli ji využiješ, či ne. Značka je prakticky jedno, ale šel bych do NIKONu či CANONu. Je to osvěčené, tyto značky si nedovolí něco ošidit.

Pokud zvolíš kompakt, pak je to prakticky jedno. Určitě bych volil něco sofistikovanějšího, s možností manuálního nastavení. A rozhodně bych šel do fotografické značky, která si nedovolí až tak měco odrbat, má tradici a jméno. Cenově to vychází na stejno. Kompakty dnes dělá kde kdo.

reagovat
Sobota 17. září 2011 v 10:25 @ All Armor

V této době je asi nejlepší nějaký digitální přístroj. Tady ti bude radit každý,to, co sám má. Já ti poradím něco, co nemám. Kup si některý z posledních přístrojů značky Ricoh.¨ Je to jiné, ale výborné. A nekupuj si zrcadlovku. Extrémní zoom je k hovnu. Pokud tápeš, tak si čti: http://forum.fotografovani.cz/

reagovat
Sobota 17. září 2011 v 1:42 ® thundarr
thundarr

vcelku nechapu na co se ptas … to ze ti nekdo poradil nikon D3… je vcelku samozrejme … za 10kpenez dostanes hafo muziky

kdyz uz UZ tak bych sel do olympusu, kdysijsem od nich mel starsi model a byl jsem spokojen. …

ale reknu ti jednu vec, pokud umis aspon trochu fotit tak kdyz budes mit v ruce zrcadlovku nebudes chtit kompakt ani videt … to uz pochopila i moje zena , a to foti zasadne na automat …

reagovat
Pátek 16. září 2011 ve 20:40 ® osprey reakce na …
osprey

Noodling> Chceš toho moc najednou a myslíš si, že to, co je běžné u kompaktů, funguje i u zrcadlovek.

Takže:

  1. Fotit makro, krajinu a vzdálené objekty, vyžaduje u zrcadlovky (pokud chceš kvalitu tak, jak píšeš) tři zcela rozdílné objektivy. To není jako kompakt, co má ultrazoom a ještě cvaká makro.
  2. Foťák o Kodaku mě nikdy kupovat nenapadlo. Ono to dnes bude u většiny výrobců dost podobné, ale spíš bych sázel na firmy, co mají s výrobou foťáků výrazně větší zkušenosti.
  3. Není pro tebe důležité, aby fotka byla co možná nejkvalitnější, protože uvažuješ o kompaktu. Kdyby to pro tebe bylo tak důležité, uvažoval bys o Full Frame zrcadlovce.
  4. Jak už jsem psal, netočím videa a proto o tom nic nevím.
  5. Mám dva Canony 20D kupované jako bazarovky. Aktuální cena takového těla je kolem 6000 Kč. Po několika ošklivých pádech jsem myšlenku na dražší stroj prozatím zavrhl.
reagovat
Pátek 16. září 2011 v 7:20 ® Mrakoš reakce na …

Noodling> Ať už koupíš jakoukoliv značku zrcadlovky tak v základu dostaneš víceméně stejný objektiv a stejnou velikost čipu. A objektiv + čip je to zásadní pro kvalitu fotky. Proto jsem psal že nakonec příliš nezáleží na tom po jakém foťáku sáhneš. Nejlíp bys udělal kdybys zašel do krámu (bez peněz) a pár foťáků si osahal. Pak by sis to nechal rozležet v hlavě, podíval se kolik to stojí na internetu a rozhodnul se. Jestli to budeš dostatečně dlouho rozebírat na internetu tak z toho chytřejší nebudeš, a nakonec třeba přebereš. Fotka z videa, hmmmm. Opravdu to potřebuješ?

reagovat
Pátek 16. září 2011 v 0:25 ® Noodling reakce na …
Noodling

osprey> Fotím většinou co mě napadne :-) Někdy potřebuju fotit detaily, někdy objekt přiblížit na maximum. Nejvíc ho asi budu používat k dokumentování úlovků a krajiny kolem. Důležité pro mě je, aby fotografie byla co možná nejkvalitnější.

Ten Kodak právě umožňuje pořizovat fotky z HD videa, což moc ostatních foťáků neumožňuje. Jaký máš na něj názor?

Jakou zrcadlovku používáš ty?

reagovat
Čtvrtek 15. září 2011 ve 23:11 ® osprey
osprey

Třicetinásobný zoom je cesta do pekel. Zvaž přesně, co a jak chceš fotit.

S videem ti neporadím, tu funkci vůbec nevyužívám.

Pokud budeš kupovat zrcadlovku, tak má dvě části – tělo a objektiv. Nelze vybírat odděleně. Je to jako když kupuješ prut a naviják.

reagovat
Čtvrtek 15. září 2011 ve 22:59 ® Mrakoš

30× zoom je nesmysl. Kup si takovou zrcadlovku na kterou máš. A kterou? Klidně druhou zleva, na tom už tolik nesejde.

reagovat
Čtvrtek 15. září 2011 v 19:33 ® Poky reakce na …
Poky

Noodling> hele to netušim,nikdy sem to nezkoušel.Zkus se zeptat na tý stránce co jsem dal odkaz,tam ti určitě v diskuzi o tom foťáku řeknou co a jak

reagovat
Čtvrtek 15. září 2011 v 18:23 ® Noodling
Noodling

Poky> Vypadá hezky. 30× optický zoom stejně jako u toho Kodaku. Jdou z toho HD videa pořizovat fotky? To je pro mě moc důležitá funkce.

reagovat
Čtvrtek 15. září 2011 ve 14:41 ® Poky
Poky

http://www.megapixel.cz/…-800uz-cerny Mám tenhle foťáček a nemůžu si stěžovat,funkce mi plně vyhovujou a s fotkama si jde skvěle pohrát díky některým znich.Jinak fotky to dělá super.Vim,že jsou mnohem lepší foťáky,který všechno uměj mnohem líp,ale za tu cenu si myslim že je tohle super!!!Určitě se dá sehnat i levnějš,ten odkaz na tuhle stránku jsem sem dal proto,že to byl první kterej na mě vyskočil při vyhledávání:-)

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1