Chytej.cz

Příkrm pro kapry necteno

17.8.2011 | erfas | 35.856 zobrazení | 23 odpovědí

ahoj, máme takový opravdu malý rybníček. jsou v něm kapříci, tak jim chceme přilepšit.poradte co bude pro ně nejlepší aby rostli a jak často krmit???

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 5. listopadu 2011 ve 23:11 ® JHolc

Máme tady rybníček cca 10*10 hloubka asi 90cm, krmím pšenicí, žádné namáčení, asi 10kg týdně pro 40ks kapra + plotice, pár amurů,línů a karasů. Prostě to neřeš, kapři mají slušné přírůstky i tak. Na jaře dáváme do jednoho rohu cca 100kg hnoje, který zlepší úživnost. Ať se to někomu líbí, nebo ne, funguje to…

reagovat
Pátek 4. listopadu 2011 ve 14:59 ® hraji
hraji

Krmit musíš tak často, aby ryby netrpěly hladem a tak málo, aby se jim to krmení, které nestihnou sežrat nekazilo na dně. Nejlepší krmení je obilí, ideální je namočit ho dva dny dopředu, potom neplave. Můžeš jim dávat v určité míře i pečivo, ale taky namočit a nepřehánět to. Samozřejmě můžeš jít i tou cestou, že kapříkům zakoupíš granule, buď rybníkářské a nebo hobby pro rybky v bazéncích, obsah živin je zhruba stejný. Tady ti dávám link na jednu z možností http://www.praryb.cz/

reagovat
Pátek 4. listopadu 2011 ve 14:29 @ akdar reakce na …

Prosím Tě, v tomhle jsu nováček. Kdo jsou to širdi? Nemohl by jsi mi říct sám čím mám krmit?

reagovat
Úterý 1. listopadu 2011 ve 13:58 ® ladamaj reakce na …
ladamaj

chose120>osobně jsem plankton používal v podobě pelet.Mohu jen konstatovat že až tak velký zázrak to není.To raději budu krmit jinejma věcma které mám leta odskoušené a fugují na 100%.Kapr je prase a sežee snad vše.

reagovat
Neděle 30. října 2011 v 19:18 ® superweb
superweb

nebo zajistit prirozenou potravu navic – na breh vysadit ovocny strom, treba tresen. Oni vsicni tvrdi ze ovoce jen na amury, ale z mych zkusenosti i na kapry. A pak alespon vis kde a na co je chytat :-)

reagovat
Sobota 29. října 2011 ve 20:53 ® chose120 reakce na …
chose120

Nemáš tam plankton to je základ.Poptej se širdů na tomto webu.Jsou to profesionálové na krmení ryb.Sami mě vyučili.Kdyby jsem ti napsal na rovinu čím máš krmit tak pár lidí by to tady nerozdýchalo.:-)

reagovat
Sobota 29. října 2011 v 15:33 @ akdar reakce na …

Mám rybník,každý týden přikrmuji pšenicí,brambo­ry,chlebem… Po třech letech jsem lovil a přírustek byl tak půl kg u kaprů. Jinak se tam objevili jiné ryby jako okouni, štiky, karas, kteří připlavali jako malí, protože se museli protáhnout malou mříží asi 3 cm, kterou je chráněn přítok a ti vyrostli hodně. Může mi někdo poradit, zda kapři netrpí nějakou nemocí, nebo čím to je? Díky za radu Akdar

reagovat
Čtvrtek 18. srpna 2011 ve 14:02 ® osprey reakce na …
osprey

erfas> Pár línů, amurů, perlína a pár štiček (nepřehnat).

A mekvak dole má absolutní pravdu. Viděl jsem přesazenou vodu, kde kapr rostl 3 cm za rok a na jaře se mu daly spočítat žebra.

reagovat
Čtvrtek 18. srpna 2011 ve 12:45 ® mekvak reakce na …
mekvak

erfas> Ono je těžké vysazovat cokoliv, pokud neznáš stávající velikost obsádky, potravní nabídku apod.

Podobné snahy nezřídka končí tím, že díky přesazení má kapr po 5 letech velikost ryby dvouleté a proporcemi připomíná spíše amura. Mimo jiné může hrozit také úhyn z nedostatku kyslíku.

Je třeba mít na paměti, že základ vyživy kapra je přirozená potrava a člověk pouze přikrmuje.

reagovat
Čtvrtek 18. srpna 2011 v 7:55 ® erfas

A ještě se zeptám,jaké ryby vysadit,aby mohli spolu fungovat zatím tam jsou malí kapři, nějaké plotice.??

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 22:26 ® osprey reakce na …
osprey

erfas> Kaprům ani není nutné to mlít. Vnadicí směsi jsou sypké, aby vnadily a rychle uvolňovaly aroma. Aby se ryba rozežrala, tak se do nich stejně dává partikl nebo živá složka.

Fakt bych zůstal u celého zrní, ideální je vařené, ale tím krmí jen sportovní rybáři.

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 21:57 ® mekvak
mekvak

Nejlepší bude opravdu ta pšenice. Pokud máš možnost, tak je lepší namočená, ale určitě to není nutnost.

Intenzita krmení se volí podle teploty vody. Krmná dávka se pohybuje kolem 5% hmotnosti obsádky.

Není vhodné krmit před předpokládaným prudkým poklesem teploty vody a před bouřkou.

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 21:48 ® erfas

Ted jsme semleli na velmi hruby šrot kukuřici, pšenici a oves. tak to by mělo být bez problému ?

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 21:46 ® erfas

Tak jedná se o požární nádrž, byla odbahněně před několika lety, je tam stálý přítok čisté vody ze studní .nezamrzne kus ani v zimě.hloubka asi 1,7m.díky za rady. zkusím co tyto budou baštit

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 21:03 ® osprey reakce na …
osprey

erfas> Napřed odhadněte únosnou obsádku nebo se vám to celé zhroutí (ryby budou umírat na nemoci, budou mít v létě nebo v zimě problémy s kyslíkem apod.).

Základním krmením v rybníkářství je obilí nižší jakkosti. Sype se do vody jen tak.

Kdybys měl ty kapříky opravdu rád, tak vařená pšenice je super anebo existují kapří granule pro výkrm. Prodává se to v zemědělských nákupech po pytlích a není to drahé.

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 12:53 ® damoz

Já kupuju na zakrmení pelety za 50 korun obří pytel a myslím že kapřikům se daří :-)

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 12:30 ® džigit

erfas> ták to je jiná.V podstatě lze čímkoli zač si ochoten utratit.Pšeni­ce,kukuřice,řep­ka,brambory anebo rybí granule,no a pokud jim nasbíráte po vsi chleba tak ho tam rozmočený můžeš šoupnout taky.Nedělal bych z toho až takovou vědu,kapr je ochotný strávník,akorát s množstvím si budeš muset poradit dle rozlohy a předpokládaného množství ryb

reagovat
Středa 17. srpna 2011 ve 12:08 ® erfas

Tak mě se těch kapříku zželelo, protože jsou v obecním rybníčku,ale nikdo je nekrmí,takže po kůrce chleba dělají jako blázni.proto se ptám,čím je přilepšit. abychom si tam jak děti i my dospělí trochu zachytali.

reagovat
Středa 17. srpna 2011 v 11:28 ® džigit reakce na …

Alivio> ono to téma je špatně vyjádřené :-)) Když si vezmeš co kapr zfutruje… A čím a zdali zadavatel vůbec krmil :-D

reagovat
Středa 17. srpna 2011 v 10:53 ® Shrek reakce na …
Shrek

Džigite, špatně jsem se vyjádřil. Přírůstky samozřejmě chce, když se v tématu ptá čím krmit, aby rostli. Měl jsem spíš na mysli běžný růst a ne rekordní hmotnostní přírůstky, aby to nemusel krmit anabolikama apod. Prostě krmivo pro běžnou potřebu a ne ultrarychlé vyhnání hmotnosti. Himlhergot to psaní mi leze na nervy, ústně by se to vysvětlovalo líp. :-D

reagovat
Středa 17. srpna 2011 v 10:31 ® džigit reakce na …

Alivio> kdyby nechtěl přírustky,neptal by se na příkrm :-))

reagovat
Středa 17. srpna 2011 v 10:20 ® Shrek
Shrek

reagovat
Středa 17. srpna 2011 v 10:20 ® Shrek
Shrek

Pšenici – nech jí nabobtnat ve vodě, případně povař. Já osobně byj jí nechal ve vodě a až začne bobtnat (praskat) tak bych jí začal zkrmovat. Na trhu je i spousta granulovaných krmiv, osobně si myslím, že Ti nejde o nějaké extra hmotnostní přírůstky.Ta pšenice je asi nejlevnější krmení. Ale jak často krmit Ti neporadim, obecně platí, že krmit se má tolik, aby to ryba zužitkovala a nezahnívalo to na dně.

reagovat