Chytej.cz

Jak na Tlouště na přívlač necteno

30.7.2011 | henny | 16.224 zobrazení | 55 odpovědí

AHoj LIdi potřebuju pomoct s tímto tématem? Mám Svoje místo kde je celekm dost tlouštu mám jsem jich tam lapl ale málé vždy na woblera. ale ii velcí vídím jich kolikrát třeba i 5 okolo 50cm jak mi plavou za woblerem ale nechití se co mám proto udělat aby se chytly protřebuju rady pls :)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pondělí 2. ledna 2012 v 16:35 ® TOMMY CATFISH reakce na …
TOMMY CATFISH

osprey> :-) ja ho stále napíšem a potom znova ho prepisujem a vylepšujem ak sa mi niečo nepozdáva.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 v 15:23 ® osprey reakce na …
osprey

TOMMY CATFISH> V pohodě, nepospíchej, snaž se, ať to má u lidí úspěch.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 v 15:06 ® TOMMY CATFISH reakce na …
TOMMY CATFISH

osprey> je to lepšie bez tej karabiny :-) je to rušivý prvok a najmä pri tých malých vobleríkoch :-) už mám napísaný nový článok už len musím pofotiť a potom vám ho pošlem

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 ve 14:17 ® osprey reakce na …
osprey

TOMMY CATFISH> Musí to být lepší. Článek v osobce.

reagovat
Pondělí 2. ledna 2012 ve 13:16 ® TOMMY CATFISH reakce na …
TOMMY CATFISH

osprey> no už karabiny nedávam :-) je to lepšie a aj lepšie beru ryby :-) a ako je na tom ten článok ?

reagovat
Sobota 31. prosince 2011 v 10:30 ® MATE BOBAN

dorado classic 4cm

reagovat
Pátek 30. prosince 2011 ve 22:07 ® iron maiden
iron maiden

mě se osvědčil bílý mikrotwister

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 v 15:26 ® osprey
osprey

TOMMY CATFISH> Vyhoď tu karabinu, navaž to jen na vlasec a porovnej.

reagovat
Úterý 27. prosince 2011 ve 14:58 ® ART
ART

měděná třpytka

reagovat
foto/forum/2011/th-img19243.jpg
Úterý 27. prosince 2011 v 11:00 ® Honza Štraus
Honza Štraus

Zkus něco takového – to je na tlouště zabiják…

reagovat
foto/forum/2011/th-img19240.jpg
Neděle 25. prosince 2011 ve 12:40 ® TOMMY CATFISH
TOMMY CATFISH

ja chytám jalce najmä na prívlač robím si vlastné voblery a idú na ne pekne :-) skús si spraviť malý hladinový vobler podobný lienke. lopatka musí ísť kolmo dole aby vobler boh hladinový a vybroval len na hladine :-) je to krása sa pozerať ako ti po tom buchne jalec. Ja používam 0,14 ale treba ešte tenší doporučoval by som niečo kvalitné v priemere 0,10 mm :-) veľa šťastia. Pridávam fotky voblera aký by mal mať tvar – farba je iná.

reagovat
foto/forum/2011/th-img19205.jpgfoto/forum/2011/th-img19206.jpg
Neděle 25. prosince 2011 ve 12:39 ® TOMMY CATFISH
TOMMY CATFISH

ja chytám jalce najmä na prívlač robím si vlastné voblery a idú na ne pekne :-) skús si spraviť malý hladinový vobler podobný lienke. lopatka musí ísť kolmo dole aby vobler boh hladinový a vybroval len na hladine :-) je to krása sa pozerať ako ti po tom buchne jalec. Ja používam 0,14 ale treba ešte tenší doporučoval by som niečo kvalitné v priemere 0,10 mm :-) veľa šťastia. Pridávam fotky voblera aký by mal mať tvar – farba je iná.

reagovat
Pondělí 8. srpna 2011 ve 21:29 ® albin
albin

Na plandy jdou tloušti taky ale rotna je prostě lepší. Henny:Když vidíš velký tlouště jak ti jedou za voblerem,tak oni tě samozřejmě vidí taky.Tak si to přeber.

reagovat
Sobota 6. srpna 2011 ve 23:23 ® zazatec
zazatec

K těm plandavkám. Před dvěma dny jsem byl na Svitavě. Našel jsem tam pěkný místo, kde tloušti byli. Asi hodinu jsem tam vláčel s různýma rotačkama. Potom jsem tam dal plandavku a na třetí nához jsem dostal záběr. Tloušť měl asi 20 cm a navíc mi u břehu spadl. Vždycky jsem zkoušel na tlouště rotačku, ale je vidět že i na plandavku se dá úspěšně chytat.

reagovat
Pátek 5. srpna 2011 v 0:09 ® HaD reakce na …
HaD

osprey> uvidíme příští rok :-)

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 23:26 ® osprey reakce na …
osprey

David Havlíček> To i pro mě. Ale nevěřil bys, jak ubyli. Čtyřicítka tam nebude hladová, bude mít spousty prostoru i žrádla, takže ani nebude stát někde pod břehem.

Jak jsem psal, je jen pár míst.

A jsou stovky metrů, kde bys měl problémy chytit cokoli. Trošku přibývá taková ta malá velikost, ale než to vyroste, zdecimují to ptáci. Začarovaný kruh…

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 23:10 ® HaD reakce na …
HaD

osprey> rád bych, není ale kdy. Pro mě by tam byl na přívlač velký tloušť pro začátek 40+

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 23:04 ® osprey reakce na …
osprey

David Havlíček> Na Blanici je tloušťů příliš málo a u břehů stojí jen asi na dvou místech, kde by mělo smysl to zkoušet.

Měl bys někdy zajít. Je to těžká voda a navíc velký tloušť a kudla jsou tu asi tak stejně vzácní. Možná už jsou tloušti i v menšině. Pomalu rostou.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 22:53 ® HaD reakce na …
HaD

osprey> :-) to jsem rád, že se někdy i shodneme :-D Ten pocit, když to dobře lítá (taky je dost dní, kdy mi to lítá blbě) a trefuješ se a vidíš tu vlnu jak vyrazí z pod trsu trávy a pak ta prda do jemnýho prutu – whau, to je bomba. Podobný to mám u štik na popy v mělké a zarostlé vodě. To dál už je „rutina“.

Štiky mám rád, ale když chytám tlouště, tak je přímo nenávidím!!! Potvory jedny zubatý :-D Blanice je ale celkem šmrnclá, nebál bych se moc nějakýho wolframovýho lanka. Nebo microwire.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 22:37 ® osprey reakce na …
osprey

David Havlíček> Jo, tohle chápu. Ale najdeš je i v proudnici a pěkně hluboko, kolikrát tam nic malého nedostaneš. Připouštím, že je to o náhodě. Ale dá se tomu docela dost pomoct.

Tentokrát se nechci dohadovat. Ten lehký lov kolem břehů je super – když jsou tam aspoň trochu slušné ryby.

U nás jsem to ale přestal dělat, koušou mi to kudly. Letos jeden pokus, popík 3,5 cm, spousta doufání, že tam ta kudla není a za deset minut jsem byl bez popa. Nikdy více, mám ještě mušák…

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 22:27 ® HaD reakce na …
HaD

osprey> :-) žerou, samozřejmě. Ale na velké nástrahy jsem chytával tlouště jen občas. Díky zmenšení a zjemnění jsem jich začal chytat cíleně opravdu hodně. Jak malých, tak i velkých. I přes 50 cm. Někde má samozřejmě velká nástraha smysl, ale nedovedu si představit, že se třeba u menší říčky připlížím k vodě, na typických stanovištích u protějšího břehu objevím pěkné ryby a vyšlu tam s přesností 5–10 cm nějaký „granát“ na silném vlasci či šňůře. O úlovku by si člověk mohl nechat jen zdát. Mluvím ale o cíleném lovu. Náhodný záběr při chytání např. sumců by mě neuspokojil. Mě uspokojí především hledání, čtení vody, přesné hody a ten záběr. Pak už je mi to fuk. Ať klidně spadne během souboje (často zkouším nechat rybu, ať se vyklepe sama).

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 v 17:50 ® osprey reakce na …
osprey

David Havlíček> Tloušti žerou i velmi veliké věci. Ale ne vždy. Nejvíc je to po druhém výtěru a začátkem podzimu.

Mě trápilo, že nenechali na pokoji ani Jointed 13. Ne, že bych si rád nepovodil tlouště, ale sumcový cajk ty ryby strašně zraňuje.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 v 16:00 ® džigit
  • tom → na plandy osobně nee,ale před pár lety na Vltavě jeden starý bard jen na ně.Ale rozměr „mini“ a tvary velmi zvláštní,aspoň pro mě.Zakřivené,matné s dírkama v matném provedení-samodomo
reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 14:55 ® -tom-

Co tloušť a plandavky, jak jste na tom? Přemejšlím, kdy jsem takhle nějakýho chytil a nemůžu si na žádnej případ vůbec vzpomenout. Štika, bolen, pstruh, siven, sumík, okoun, to všechno na plandavku ano, ale tloušť… fakt si nevybavím, že bych kdy nějakýho „zaplandal“.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 14:38 ® Shrek
Shrek

Mě osobně se na tlouště osvědčily meppsky aglia vel.1 v mědi. Tahám jí napříč proudem a většinou když se rotačka dostane do fáze, kdy začne víc makat vlivem změny směru proti proudu, tak přijde záběr. Velký tlouště jsem nikdy moc netahal, i když se občas podaří. Letos jsem si je na Ohři vyčíhnul, krása když začnou sbírat ryby kolem 40–50cm. Jen co se uklidní počasí, půjdu nějaké „vysušit“. Ale ohledně přívlače u mě vede ta rotajda v mědi.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 14:02 ® Bulb

Mně se osvědčilo tahat nástrahy ať už je to wobler nebo třpytka po proudu napříč řekou.

reagovat
Čtvrtek 4. srpna 2011 ve 13:46 ® HaD reakce na …
HaD

skwor> mno taky bych se přimlouval za mokrej rakeťák jako podklad – hezky to vypadá a pro tu rybu to bude lepší. Pokud je ale tráva dostatečně mokrá (třeba po dešti nebo cíleně politá), je to v pohodě.

reagovat
Středa 3. srpna 2011 ve 21:23 ® skwor reakce na …
skwor

Sander> Nemyslím, že těch pár vteřin na (většinou mokré) trávě rybě ublíží. Naopak, použít podběrák, tak z toho ještě musím vymotat rybu, háčky (kolikrát to jedno bez druhého nejde) a celá ta záležitost se solidně protáhne.

reagovat
Středa 3. srpna 2011 ve 21:11 ® Sander reakce na …
Sander

skwor > ok, také jsem jich pár takhle cvakl.
Ale protože jsem byl zrovna bez sítě.

reagovat
Středa 3. srpna 2011 ve 21:06 ® skwor
skwor

Sander> Nehroť to (bez smajla).

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1