Chytej.cz

Gumové čluny, motory, baterky... necteno

11.7.2011 | kerob | 44.738 zobrazení | 56 odpovědí

Pochlubte se, kdo pouziva gumovy nafukovaci clun k rybareni a jaky (znacka, velikost)? Jak dlouho? S jakym motorem? Spalovak ci elektro? Jakou baterku (trakcni/normalni, kolik Ah) s jakou vydrzi pouzivate k elektromotoru?

Nerad bych rozebiral, zda je lepsi lod pevna ci nafukovaci, v tom mam naprosto jasno. Pevna pro me nepripada v uvahu z duvodu prevazeni (chci vyuzivat na vice revirech a ani u jednoho nemam moznost trvaleho uskladneni). Skladnost je prioritni.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Pátek 28. října 2011 ve 23:00 ® ladamaj
ladamaj

Osobě bych preferoval pevnou loď ale problém se skladností.Kdysy sem měl pevných lodí 4ks osobně sem je stavěl no a vždy bylo co doladit,poslední sem byl nucen prodat ze zdravotních duvodů na zákaz lékaře.Jelikož sem dlouholetý rybář a ke všemu začal rybařit syn tak sem začal laborovat se čluny rukama mě jich prošlo spousty nakonec sem pro bezpečnost svou ale i synovu sem otestoval člun od Hondy.No co ktomu dodat člun Honda T30 D-297,Š-157,VH-43 použití motoru-do15HP což pro rybařinu je myslím zbytečné.Jelikož ze člunem jezdí syn tak sem zvolil spalovací motor Hondu-BF2,3 dále jsem používal el.motor Minnkota 30 z předešlého člunu né žeby byla špatná ale již se chystám koupit Rhino.Jinak doporučuji používat trakční baterku osobně mám 105AH výdrž baterky pohleokolností cca9hmožná déle nikdy sem to nestopoval vždy šla okamžitě připojit k nabíječce.El­.motor sem používal cca4 roky s normální baterkou-špatná volba tyto motory mají nízkou spotřebu proto je vhodné používat trakční baterku no a na kapacitě to už je trochu řeč i o penězích ale čím silnější tím lepší nehledě tomu že všude každý spalovací motor použít nesmí já mívám občas nějakou tu víhodu.Takže celkové shrnutí pevná je pevná ale pro skladnost převoz je lepší nafukovák a dostanu se stím včude ale vše má své pro a proti to musí zvážit každý podle sebedávam sem foto mého komplet ustrojeného člunu lze se sním lotvit na místě má vrátky sonar skrátka vše co rybář potřebuje včetně plné hlinikové podlahy.Pokud bude mít někdo zájem rád poradím jak co upravovat.:->

reagovat
foto/forum/2011/th-img18680.jpg
Čtvrtek 20. října 2011 ve 20:10 ® Beer.Beda
Beer.Beda

Ahoj kolegové rybáři.Máte někdo zkušenoti s el.motorem http://www.zico.cz/…-skup180.php člun mám BL320 by ZICO tak sem přemýšlel, že by to na ty moje popojížďky mohlo stačit.Jezdím párkrát do roka a žádné velké dálky.

reagovat
Neděle 24. července 2011 ve 21:25 ® macek2 reakce na …
macek2

Jose.Pepe>Já vlastním Tohatsu 5hp 4-Takt a jsem max.spokojen,ve své třídě nejlehčí motor,je to japonská kvalita takže je spolehlivý což mi už dokazuje 4 roky po které jsem neměl žádný technický problém.Na člun 360 je motor 5hp akorát,když budeš na člunu sám dostaneš ho do skluzu,krátká noha bude stačit,takže doporučuji.

reagovat
Sobota 23. července 2011 v 10:55 ® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Ještě bych to trochu upřesnil-člun používám na ryby(kde mám el.motor) a na projížďky po přehradách.Tak se chci zeptat jestli spal.motor s 5PS je dostačující na přesuny, jak dlouhá noha by měla být nebo která je vhodná pro člun BL360 a jestli by jste někdo dopuručil nějaký typ a značku motoru. Děkuji

reagovat
Sobota 23. července 2011 v 10:26 ® Jose.Pepe
Jose.Pepe

Ahoj, chtěl bych se zeptat nebo jestli mi někdo doporučí, jaký vybrat benz.motor na nafukovací člun Blue Line 360. Díky za odpovědi

reagovat
Úterý 19. července 2011 v 15:59 ® kerob reakce na …
kerob

Klon> dik za odpoved, ja ho budu pouzivat vyhradne na privlac s tim, ze bude hodne prejezdu, takze se bez spalovaku neobejdu… prumerne najezdime za den na clunu se spalovakem po prehrade i 30 km denne. S tou odolnosti jsi me potesil :-)

reagovat
Úterý 19. července 2011 v 15:42 ® Klon
Klon

kerob> Jezdím na větší vody a technika klasika položená…Samozřejmě zavážka… Nevesluji..Mám elektromotor. Vždy jeden prut zavážím do vzdálenosti 200 – 300 metrů ( zaleží co najdu na echolotu ).Když jsou na něj záběry,tak ho vyvážím v průměru 5 x deně ( jednou se stalo že jsem ho vyvážel 11×. )Jinak když nejsou záběry,tak ráno zevezu a pak během dne nebo navečer jednou převezu. Druhý prut nahazuji nebo zavažím na kratší vzdálenost do 200 metrů.. Zatím se mi stalo jen jednou že došla štáva v baterce…

Jinak zavážím i na velmi nepřístupná místa,skály,vět­ve,stromy apod.Několikrát jsem najel na větev či kámen a člun jako by nic…Za to co s ním provádím a co jsem díky němu nachytal mohu říct že se mi už zaplatil.Určitě aspoň radostí s ulovených macků nebo zažitku ze zdolávání pomocí člunu…

reagovat
Úterý 19. července 2011 v 10:48 ® kerob reakce na …
kerob

Beer.Beda> diky za odpoved :-)

Klon> a kde na tom chytas a jakou technikou? Kolik toho takhle za jednu rybacku naveslujes? dik

reagovat
Úterý 19. července 2011 v 10:45 ® kerob reakce na …
kerob

tomashr> asi koupim casem jeste elektromotor s nejakou cca 60 Ah trakcni baterkou pro popojizdeni a do te doby budu holt veslovat (nebo spis zbytek posadky :-D ).

reagovat
Úterý 19. července 2011 v 0:38 ® rapppala

kerob: presne tak na stupidni otazku stupidni odpoved.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 18:25 ® Beer.Beda
Beer.Beda

Já mám toto http://www.zico.cz/…-skup288.php Člun už vlastním nějaké 3 roky a je bez sebemenšího problému.Spalovák ani el. motor nemám.Dovesluji vždy kam potřebuji.|Asi by ti k tomu řekl více HaD, všiml jsem si v pořadu Jnr, že ho používají také.Můžu napsat,že funkčnost 100%.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 18:21 ® Klon reakce na …
Klon

kerob> Pokud počítáš s cennou a skladováním v polonafouklém stavu,tak to je jiná…Měl jsem mnoho člunů a nyní mám člun a jsem s ním nad míru spokojený…Doopravdy s ním jezdím křoví,skály apod. Vůbec ho nešetřím…Pokud se neurazíš,tak zde máš odkaz… http://www.nikl.cz/…ando-280.php

Ještě dodám že jsem ho měl naložen přímo na podlaze cca 180 kg + já seděl na bontonu a podlaha ůplně v cajku… Na podlaze jsem měl: 2× Bivak po 40kg = 80kg,taška s olovy 50 kg,další tažka s navijáky apod 20 kg,20 kg kukuřice,10 kg řepky a 10 kg boliesu. Na bontonech potom pruty a další věci jako jídlo,pití atd…Měl jsem strach o podlahu,ALE V POHO.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 17:57 ® tomashr

kerob> Ono veslování na delší vzdálenost je opruz v čemkoli, na to je lepší kajak nebo něco takového, u klasických člunů to chce holt motor…
Zas ale na druhé straně nějakého rozumného přesunu už při lovu se neboj, třeba teď o víkendu jsem navesloval minimálně kilometr s obyčejným Intexem Seahawk II a navíc počítám jen úseky proti proudu Sázavy (asi tušíš kde), dolů mě převážně nesl proud (a přitom jsem prohazoval břehy). Jsem totálně antisportovní typ, ale i přesto mě to ani moc nebolelo – zase takový horor to není, kdyby to muselo být, tak bych asi nějaké 3–4 km po částech při lovu navesloval, průser by byl pouze, kdybych to musel ujet v jednom kuse, abych se dostal na místo lovu, to by mě fakt nebavilo :-D
Ale nějaké veslování kolem jezera s neustálými zastávkami k lovu se dají zvládnout.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 17:31 ® kerob reakce na …
kerob

tomashr> pred pulhodkou jsem se vratil od jednoho prodejce clunu… skladovani ve slozenem stavu neni problem, doporucuje ale obcas (cca 1× za 2 mesice) clun nafouknout a opet slozit, idealni je skladovani v „polonafouknutem“ stavu. Ohledne plaseni si nejsem uplne jistej, mam uz neco odchytano z lode jak se spalovakem, tak s elektromotorem a ani pri trolingu s relativne melce chodicim woblerem neni se spalovakem problem, rybam to nejak moc nevadi (to me ten kraval vadi vic), ale o elektromotoru do budoucna taky uvazuju, ty vesla jsou temer nepouzitelna u vsech gumaku, co jsem zatim videl (predstava, ze s tim vesluju treba 2 km je strasna). Skladovat to hodlam zaveseny na provazech pod strechou garaze, snad si toho hlodavci nevsimnou. Nejcastejsi pouziti bude na Slapech a Orliku, pripadne na Vltave v, nad a pod Prahou. A mozna na Labi… mapu vodnich cest mam, takze vim kde muzu a kde ne.

Ohledne plastovky… jako vazne bych strasne nerad jel treba do Chorvatska s plastovou lodi na strese, to bych ji radsi nechal doma a tam si clun draze pujcil. Nafukovak sroluju do rakve (mam 2) a je hotovo. Motor mi v kufru zabere jen malo mista, takze se ostatni veci vejdou jak nic. Proste neni to jen na ryby, hodlam jezdit na vylety a brat to s sebou na dovolenou.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 16:42 ® tomashr reakce na …

kerob> Pokud nekoupíš elektromotor, tak je dobré chování „na veslech“ nutné – pro popojíždění při lovu je benzín problém kvůli plašení. Navíc v ČR nemusí být všude legální.
Jinak bych ale dodal, že některé plastové lodě se dají vozit i na střeše běžného auta. To má taky dost do sebe z hlediska převážení, skladování je na diskusi, jednak jak ti už psali jiní, tak to uložení ve složeném stavu je problém, nehledě k takovým perličkám, jako třeba myši (zní jak vtip, ale prohryzaný člun jsem zažil na vlastní kůži :-(( )…

reagovat
Pondělí 18. července 2011 ve 12:53 ® kerob reakce na …
kerob

J.H.> ten Travel 2 vypada dobre. Ohledne skladovani… taky si myslim, ze to je kvuli prehybum, nicmene ten vicevrstvej material by mel leccos vydrzet… odpoledne mam sraz s jednim panem, ktery nafukovaky prodava, jdu se kouknout na jednu 330, tak se na to skladovani jeste zeptam.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 ve 12:45 ® J.H. reakce na …

Pak není co řešit.My jsme jezdili s 3,5HP a dobrý. Někde se mrkni na ty Adventure já měl Travel II. Fakt super. Co se týká uskladnění v nafouknutém stavu ,myslím že to není o spojích ale o vzniklých přehybech.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 ve 12:35 ® kerob reakce na …
kerob

J.H.> dekuju za reakci. Ja mam v planu 5 PS spalovak a mozna i elektromotor pro popojizdeni bez vyplaseni loviste. Veslovat nehodlam. Mam zkusenosti s cluny Bush 360 a 300. Oba byly pripraveny s trochou cviku k vypluti radove do 15–30 minut pri uplne slozenym stavu. Totez kamaraduv Albastar.

Planuju i pouziti v zahranici a prevozy na relativne dlouhe vzdalenosti, takze vozik opravdu odmitam, nechci s tim jezdit 80 po dalnici (navic nemam kam dat pak ten vozik). Jinak plastovka ci hlinikovka by mozna byla lepsi, ale kvuli tomu uskladneni a prevazeni do ni jit nechci.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 ve 12:20 ® J.H. reakce na …

kerob> měl jsem obojí, gumák Adventure byl perfektní člun, opravdu stabilní má pevné podlážky za rok používání jsem neshledal chybu. Jen když jedeš na kratší vycházku docela zdržuje to věčné nafukování, vtěsnávání podlážek a po uklončení lovu opět balení(možné řešení je převoz na střešním nosiči-nutno počítat s docela váhou).Teď jezdíme s plastovkou Rejnok. Je to lehoučká loď,sice jí vozíme na přívěsným vozíku,ale během chvíle je odnesená na vodu a je připravená k odplutí. Veslovat s gumákem taky nic moc :-)

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 11:18 ® kerob reakce na …
kerob

jersey> diky :-)

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 11:08 ® kerob reakce na …
kerob

Klon> Ano, bude to lepsi, protoze se da slozit a odvezt slozeny (i kdyby jen castecne), skladovat ho hodlam v polonafouklem stavu v garazi, kterou mam k dispozici. Nehodlam si ale porizovat vlek a tazny na auto, proto gumak. Ze dam za gumak radove 20–25 000 … s tim pocitam.

reagovat
Pondělí 18. července 2011 v 11:05 ® kerob reakce na …
kerob

rapppala> chci se neco dozvedet a pokud se to dozvim, bude to pro me prinos. Nikdo te nenuti mi cokoliv sdelovat…stejne jsi nic hodnotnyho nenapsal… a ani necekam ze napises.

reagovat
Neděle 17. července 2011 v 16:23 ® jersey
jersey

Mám Marinera 4. Stojí snad kolem 7 tis. Já ho koupil novej za 5 tis.Mám ho druhou sezonu, naprosto bez problémů. Za ty prachy super. Po každém použití vytřu, nechám ho ještě rozložený doschnout a zabalím. I kdyby vydržel 4–5 sezon,(a to věřím, že vydrží), tak to pro mě vyhozené prachy nejsou. Za ty zážitky co mi lov z něho přinesl to stálo.

reagovat
Neděle 17. července 2011 ve 12:37 ® rapppala reakce na …

Klon> cos napsal jsem párkrát slyšel, ale zapomněl. v podstatě jsi uzavřel diskuzi, zaplať pánbůh.

reagovat
Neděle 17. července 2011 ve 12:33 ® Klon
Klon

Já ti odpovím ůplně jednoduše..Levné gumáky máš tak na 1 sezonu.Lepší gumáky jsou cca 15 –25 tis. Nyní k té skladnosti…Myslíš že bude pro tebe lepší si koupit gumák za 15 – 25 tis,který podle výrobce by se neměl skládat a měl by zůstat v nafouknutém stavu???

Hodně lidí totiž toto neví. Ano dá se vyfouknout a skladat,ale ničí se tim stěny a člun odejde.Výrobce většinou přímo udává že člun má být uskladněn/zimován apod v nafouknutém sta­vu…

No a ted babo rad :-)

reagovat
Neděle 17. července 2011 ve 12:03 ® rapppala

v čem je přínos tvý otázky? je to zvědavost a nebo chceš rozpoutat diskuzi o tom, která guma a kterej motor s baterkou sou lepší? a nezapomeň na vhodnej kompresor a igelitku.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1