Chytej.cz

Jak na boleny. necteno

24.6.2011 | henny | 76.612 zobrazení | 63 odpovědí

Mám povolenku na revír kde je mnoho bolenů. Jelikož s přívlačí teprve začínám chytl jsem jen jednoho oklo 20cm na třpytku. Ale v revíru jsou i kousky okolo 1 metru. Chtěl bych poradit Jak na boleny Přívlačí jaké nástrahy volit a podobně :)

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Neděle 23. září 2012 v 11:45 ® cujo

tak už jsem ju našel aji na Slovensku a z toho samyho shopu aji toho woba a spoustu jinejch zajimawosti ktery u nas nesezenu:-)

reagovat
Neděle 23. září 2012 v 11:34 ® cujo

jo a kde se da sehnat ta zaba? Ja jsem ju nasel akora na stranach ve statech.....

reagovat
Neděle 23. září 2012 v 11:27 ® cujo

co je za značku ten wob za tou „žábou“? díky

reagovat
Středa 7. března 2012 ve 21:20 ® paolomaldini
paolomaldini

Ja mam Boleny na udici velmi rad. Vetsinou chytam na woblery kolem 5cm, a nebo na rotacky. Nejvetsi mnou zdolany Bolen mel 78cm na Vltave v Praze zde link http://www.mrk.cz/…Nej/6704.jpg kamarad na tom stejnym fleku vytahl den prede mnou 81cm http://www.mrk.cz/…Nej/6699.jpg a byl o poznani vyzranejsi a statnejsi, ovsem nastraha byla 3ka rotacka. Zajimave je ze mi Boleni na woba berou jen pri relativne pomalem vedeni a to na vsech revirech kam prijdu, z literatury ovsem vime ze rychle vedeni nastrahy je vyhodou. U me to nefunguje :-(( Jak rikam ja ryby, zeny a fotbal nemaji ligiku.

reagovat
Neděle 4. března 2012 v 19:01 ® Robur reakce na …
Robur

DJ> to je dobrý dabl

reagovat
Neděle 4. března 2012 v 18:52 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

DJ> Fix a to je jeden z proutků co nemam.. :-(( Boleny lovim mooc rád na přívlač.Leč sou bystrý moc a tím pádem se mi je moc nedaří přelstít… :-/ O mušáku uh delší dobu pošilhávam tak další důvod. :-> Dík Vám všem za pro mě cenné rady!!!! :->

reagovat
Pátek 2. března 2012 ve 13:05 ® DJ
DJ

Boleny si vždy parádně zachytám na mouchu. Můj nej měl 71cm, ale najvíc mě potěšila tahle dvojka :-) jeden měl kousek pod 50 a ten druhý o cca 10 míň. Nej barvy jsou černá a bílá, i když i žlutá nymfa dovede překvapit.

reagovat
foto/forum/2012/th-img19909.jpgfoto/forum/2012/th-img19910.jpgfoto/forum/2012/th-img19911.jpg
Čtvrtek 1. března 2012 ve 22:58 ® cujo

V listopadu jsem chytil bolka 59 na žlutý kopito s červenou hlavou(9cm, hlavička 10g)… Byla docela kosa, táhl jsem to pomalu, zhruba 1,5 m pod hladinou a čekal na vyhlídlou štiku, najednou rana a on to bolen… Holt na podzim není o překvapeni nouze:-)) ))

reagovat
Neděle 26. února 2012 v 16:18 ® drobcek

Chytiť boleňa (podľa mňa akého koľvek dravce) na povrchovú nástrahu je ten najväčší zážitok pri prívlači… Vlani som lovil na Deps Basiriski a šťuky na ňu útočili ako zmyslov zbavené… no nádhera. Aj keď ich sa uloví určite menej podľa mňa práve v tomto je čaro lovu boleňa. Vlani sa mi potvrdilo pravidlo čím menej používaná nástraha tým lepšie. Tu je pár zaujímavostí.....

reagovat
foto/forum/2012/th-img19885.jpgfoto/forum/2012/th-img19886.jpg
Neděle 26. února 2012 ve 13:21 ® osprey reakce na …
osprey

Miloš Richter> Já jo. Lov na hladinové nástrahy, pokud je ještě v daném místě berou. Je to daleko větší mazec.

Ale souhlasím, že ten rohlík je velmi účinný a je na něj větší spoleh.

reagovat
Neděle 26. února 2012 ve 13:03 @ Miloš Richter

Mám zkušenost ze skoro plnou průběžnou bublinkou, za ní fluorkarbon návazec 16 jeden metr, rolovaný pařený rohlík. Nic lepšího neznám :-)

reagovat
Sobota 25. února 2012 ve 20:24 ® sidla reakce na …
sidla

osprey> kouzlo viděného záběru,..

reagovat
Čtvrtek 23. února 2012 ve 22:53 ® osprey reakce na …
osprey

nedby> Tož co by nefungovalo. Taky jsem takhle nějaké ryby nachytal a bývala to oblíbená Sanderova technika.

reagovat
Čtvrtek 23. února 2012 v 18:53 ® nedby

bolen je ryba která se dá nalapat na vše není to věda já je lapu na housku jen prut háček kus housky lehce namočený nechám splavávat po proudu řeky rybičky okusují housku vletí mezi ně bolen a jde po housce a je tam a opravdu to funguje

reagovat
Čtvrtek 23. února 2012 v 0:06 ® osprey reakce na …
osprey

henny> Čistě hypoteticky – někdo si dal tu práci, nakoupil Slidery, spoustu barev v různých velikostech a zkoušel. Teď má vyzkoušeno a už ví co a jak.

Jaká je pravděpodobnost, že výsledek svého „bádání“ jen tak flákne na veřejný web?

reagovat
Středa 22. února 2012 ve 20:25 ® henny reakce na …

Mrakoš> To by zajímalo i mě jaké barvy velikosti slideru od salma na boleny ??

reagovat
Čtvrtek 27. října 2011 ve 20:29 ® Mrakoš

Zajímalo by mě jak chytáte boleny na slidery. Asi jen rychleji tahat po hladině? A barva? Přírodní nebo i zářivé?

reagovat
Čtvrtek 27. října 2011 ve 20:24 ® Mrakoš

Chytám boleny jen na stojáku v čistý vodě. V létě je to nejsnazší za svítání a za soumraku. Pak když fičí vítr, nejlíp asi na rozhraní závětří a vln. Někdy jsou zaparkovaní jako malý štiky v travinách u břehu, tam je pak snadný je přesvědčit, útočí třeba i na podruhý pokud se hned netrefí. Nejsnadněji se ale loví právě teď. Přiznávám se že štiku už dostat neumím, v tomhle období ne. Ale aspoň boleni mě zachraňujou. Berou gumky tahané přískoky po dně – bílé gumky. Berou v jakoukoliv denní dobu a jen na hlubších místech. Na řece jsem boleny nikdy nelovil.

reagovat
Čtvrtek 27. října 2011 v 11:17 ® kety.vydra reakce na …
kety.vydra

osprey> Mám dojem,že z dopadu ti to veme pokud mu to hodíš na ocas-bere z otočky (můj případ).Hodit to bolenovi na hlavu,nebo když se trefíš před tlamu-okamžitě mizí a vrací se až po hodně dlouhé době a ještě k tomu o dost ostražitější.

reagovat
Středa 26. října 2011 ve 14:57 ® osprey reakce na …
osprey

kety.vydra> To jsou samozřejmě těžké podmínky. Dá se i to – potřebuješ aspoň mizerné světlo. Jinak čím dál víc nahráváš bolenovi. Ale párkrát do roka je den, kdy ti to vezme v poledne, v plném světle, superčisté a hyperklidné vodě a z dopadu. Taky jsem je za takových podmínek (červenec, asi dvě odpoledne, pařák, bezvětří) chytal v desetimetrové hloubce na gumu. Během hodiny tři kusy kolem 60 cm. Ale to už je sakra let…

A pokud chceš rybáře znevýhodnit ještě víc, mohl by při lovu stát na rukou zády k vodě a mávat ušima:-))

reagovat
Středa 26. října 2011 v 10:53 ® kety.vydra
kety.vydra

Chlapi,já se nemůžu zbavit dojmu,že na řece-tažné vodě,je „jaksi jednodušší“ toho bolena přelstít.Ale zkuste to na stojáku,při čisté vodě a hladině jak zrcadlo:-)

reagovat
Úterý 25. října 2011 ve 21:53 ® jersey reakce na …
jersey

jarysek : tyhle mám všechny z Aukra

reagovat
Úterý 25. října 2011 v 16:12 ® jarysek reakce na …
jarysek

Tyjo,,, kde se to da koupit?? :-) Ja mam letos nejvic bolenu na stribrnou rotacku vedenou rychle u hladiny…

reagovat
Sobota 22. října 2011 v 17:12 ® drobcek reakce na …

osprey> ja s nim chytán na konci piesočnej pláže a v lete si zabrodím na jej okraj a tam je perfektný. V lete je boleň mojou cielene lovenou rybou a to hlavne na Dunaji. Ak potrebujem hoiť ďaleko dám tam thrilla od Salma :-)

reagovat
Sobota 22. října 2011 v 16:25 ® osprey reakce na …
osprey

drobcek> No vidíš. A já prohlásil Curent Mastera za štikovou nástrahu:-)) Rozhodně chytil mnohem víc kudel než těch stříbrných. Ono jde o to, co s tím kdo dělá a navíc – já s ním na bolenech nedohodím…

reagovat
Sobota 22. října 2011 v 15:18 ® drobcek

Ja ich lovím hlavne na woblery. Tento rok sa mi najviac osvedčili woblery daiwa Wise Minnow a current Master SR. Teraz sa dajú zohnať za super ceny okolo 10 eur.

reagovat
foto/forum/2011/th-img18613.jpgfoto/forum/2011/th-img18614.jpg
Pátek 21. října 2011 ve 21:12 ® jersey
jersey

jarysek : tyhle woby…mají neskutečnej chod.

reagovat
foto/forum/2011/th-img18596.jpgfoto/forum/2011/th-img18597.jpg
Pátek 21. října 2011 ve 20:15 ® jarysek reakce na …
jarysek

jersey> co je hoten tot od storma? :-)

reagovat
Čtvrtek 20. října 2011 ve 22:25 ® jersey
jersey

Při rozednění, v proudu pod jezem, Hoten tot od Storma a jde ven jeden za druhým… Ale pravda je, že ideální je červen a červenec.

reagovat
Čtvrtek 20. října 2011 ve 21:35 ® Prochy96
Prochy96

Woby,plandy a gumy … na rotačky kašli bo kroutí vlasec … :-)

reagovat
foto/forum/2011/th-img18589.jpgfoto/forum/2011/th-img18590.jpgfoto/forum/2011/th-img18591.jpgfoto/forum/2011/th-img18592.jpg
novější starší
Stránky:   3 2 1