Chytej.cz

Naviják na plavačku necteno

30.5.2011 | CiCu | 16.319 zobrazení | 46 odpovědí

Poraďte prosím naviják na plavanou do 1000 Kč. Nejlépe s přední brzdou ale může být i zadní brzda.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Sobota 10. prosince 2011 v 19:39 ® jepice-zruseno

Aby tady měly šimána nějaký protipól, dávám sem odkaz na zajímavé navijáky na plavanou od daiwy. Tatínek má rok ten megaforce 1550 s bojovkou a nestěžuje si na nic. Ten nejdražší má 3 cívky, z nihž je myslím jedna také mělká. Jsou asi maličko těžší než šimána. http://obchod.blackbass.cz/?…

reagovat
Sobota 10. prosince 2011 v 19:14 ® jepice-zruseno

Můžu srovnávat Exage zrachlený a dvě melké cívky se starýma „celoplaťákama“ (ještě kvalitníma). Rozdíl je samozřejmě v rychlosti, praktická je bojová brzda. Materiál použitý na cívku dle mne nehraje roli – pouze záleží na tom, aby byla hrana navijáku hladká. Velikost na plavanou může být od 10 do 40 podle vkusu každého soudruha – podle mne na ní moc nezáleží (u plavaný). Pokud budeš chytat na větší vodě, někdy s angličákem, vem větší. Na takovýto pobíhání křovím stačí malej.

reagovat
Pondělí 5. prosince 2011 v 9:58 ® sus1

Jj, kovaná,no?Proto jsem na to narážel.:-)

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 22:13 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

LuboO> A co není z oceli (jako Al) stoji za starou belu

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 22:11 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

LuboO> já mam rád kov a pěknou strojařinu.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 22:04 ® LuboO reakce na …
LuboO

Chorchus> jedinu vyhodu tvrdej cievky vidim, ked mi padne samostatny navijak z 1,5 m vysky na skalu, ale bez prutu, a tvrda cievka to ustoji, makka sa ohne. Ale ak sa ohne dnu, tak ju ohnem von.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 22:01 ® LuboO reakce na …
LuboO

Chorchus> tak ja som na tom podobne, len ja skrabem vidlickou woblery a potom ukazujem, ake stuky mi to pustili :-D D

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 21:53 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

LuboO> pravdu díš, ale když už nemám čas zajít k vodě, tak jsem alespoň vytáhl naviják a udělal do něj rýhu.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 21:47 ® LuboO
LuboO

chlapi, ci je to kovane, tahane, liate, modelovane, lisovane, miesene, to vam aj tak ryby k haku nedostane… A u navijaku na plavacku je to mne osobne dost u prdele…

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 21:43 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

regulus> na 100% je to marketingový tah. Ale jinak bych řekl, ře je to klasicky tažený materiál a poměrně dost tvrdý.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 21:31 ® regulus
regulus

osprey> tak jestli to někde vyhrabeš, tak sem hoď odkaz.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 21:31 ® regulus reakce na …
regulus

Chorchus> jistě, ale skoro bych se vsadil, že jsou cívky buď tažený nebo spíš bych řekl, že to je odlitek, ale to je nepodstatný, účel je ten marketingovej tah, pod pojmem „kovaný“ si spousta lidí představí něco pevnějšího, takže je to alá čím víc pruhů, tím víc Adidas … :-D

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 21:09 ® Chorchus reakce na …
Chorchus

regulus> kování je pouze podmnožinou tváření kovu a to buď za tepla či studena.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 20:36 ® osprey reakce na …
osprey

regulus> V katalogu Shimana je to (nebo to jeden rok bylo) rozfocené krok po kroku. Od původní tyče z hliníkové slitiny až po hotový výrobek.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 20:29 ® regulus reakce na …
regulus

osprey> jen tak pro zajímavost, ty cívky u většiny navijáku jsou ze slitiny hliníku, že, tak by mě fakt zajímal výrobní postup kovaný cívky. Za studena tvářený je zase něco jinýho, tomu bych věřil, u tohoto matrošu by to mohlo fungovat. Takže je to opět jeden z marketingovejch triků …

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 19:59 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Moje černá Shimana mají cívky plastové – je to sice kompozit XT-7, což by měl být mimořádně odolný materiál (po pár pádech navijáků i ze 2 m na kameny se ten matroš tak i jeví), ale plast to je. Nikdy nebyl problém.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 19:56 ® sus1 reakce na …

osprey> Jo,v pořádku,já neřikam nechválit.:-) Na plastovou cívku jsem nechytal nikdy,teda krom ,,kolečka " v ruce.:-)

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 19:32 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> A taky co by mělo, že? Takové ryby tu nemáme, aby se nám pod tlakem vlasce utaženého při zdolávání bortily cívky.

Ale dá se to. Ukázku jsem viděl jednou, když si známý nechal navinout na cívku asi 200 m Strofta. Najednou mu v tašce padla rána a ta plastová cívky, co mu to na ni v krámu namotali, byla na šrot.

A viděl jsem jednou, jak se levný naviják s nějakým litým kovovým tělem normálně vytrhl z patice.

Takže proč by si Shimano nepochválilo, že má cívky kované:-))

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 19:25 ® sus1

osprey> To znam, jsem tim vyučenej,myslim tim přímo u lovu tu výhodu.Mám ,,obyčejné" a nikterak se mě nic zatim s navi nestalo,na cívkach nic neubylo.:-)
Pro někoho možná též jeden z rozhodujících faktorů, vlastnost při výběru navijáku.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 19:23 ® osprey reakce na …
osprey

sus1> Je to výrobní technologie. Existují i cívky lité. Kovaný materiál je mechanicky odolnější – takže cívka buď víc vydrží anebo může mít tenčí stěny a tudíž je lehčí.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 18:38 ® sus1 reakce na …

MP-E65mm> Jakej to má vliv,že je ta cívka za studena kovaná ?

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 v 15:20 ® MP-E65mm
MP-E65mm

na plavačku používám Shimano Seido 3000 SFA a to jak na matchku tak i na boloňku. Má mělkou „odlehčenou“ za studena kovanou cívku.

reagovat
Neděle 4. prosince 2011 ve 14:40 ® wilik

ne okuma ne

reagovat
Sobota 4. června 2011 ve 23:56 ® Bulb reakce na …

osprey> Také mi šlo samozřejmě o živení diskuze a né o dohady :-D

reagovat
Sobota 4. června 2011 ve 20:24 ® osprey reakce na …
osprey

regulus> Jasný, vždycky to bude o vkusu. Já mám 3000, ale jak jsem psal, větší mi nedělají problém.

A jinak samozřejmě se tu nepřu – je živím diskuzi:-))

reagovat
Sobota 4. června 2011 v 19:47 ® regulus reakce na …
regulus

osprey> no na můj vkus je na plavačku 4000 naviják (dle fšimana, ono je to číslování většinou přibližně stejný, jen je tam víc nebo míň nul) poněkud hovádko, o jednu velikost bych ubral. Myslím tím ovšem říční plavačku, na rybník na brko je ta 4000 možná tak akurát. Pochopitelně to vše závisí na vkusu toho kterýho soudruha.

reagovat
Sobota 4. června 2011 v 19:22 ® osprey
osprey

Bulb> Velký naviják může být jemný, v podstatě je to jen o jemnosti brzdy.

Navíc rychleji navíjí, snadněji hází a tak. Pro mě naviják 4000 není zas tak moc velký (počítáno dle Shimana – u Daiwy je to ještě větší).

reagovat
Sobota 4. června 2011 ve 13:53 ® Bulb reakce na …

osprey> Tu váhu nebo velikost navijáku jsem spíš uváděl z toho důvodu, mé představy o plavané. Možná to bude znít trochu jako předsudek. Plavaná je podlé mého jemná chytačka, na kterou se používá jemný cajk. Proto mi tam neseděl tak velký naviják. Tak jenom na vysvětlenou . . .

reagovat
Sobota 4. června 2011 v 0:22 ® osprey
osprey

Bulb> To určitě. Psal jsem to jen abych vyjevil názor, že fyzicky to s tou čtyřtisícovkou odchytat není problém.

reagovat
Pátek 3. června 2011 ve 14:05 ® Bulb

kerob> Jak pravíš podle chuti každého soudruha :-D

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1