Chytej.cz

Jaky fotoaparat na podvodni fota? necteno

20.5.2011 | | 46.078 zobrazení | 174 odpovědí

Zdravim všechny příznivce petrova cechu, kteří rádi pořizují fotodokumentaci ze svých loveckých výprav.

Potřeboval bych poradit. Chci začít fotit (amatersky) ryby něčím lepším jak mobilem a pořídit si fotomašinku. Líbí se mi Olympus Tough 6020.

Náhled je např zde (snad to nebude reklama) http://www.amazon.com/…p/B0031RGETU

Máte někdo zkušnost z focení pod vodou? popř. dokázal by mi někdo poradit vhodné konkuretnty tohoto modelu se kterým má dobrou zkušenost? Díky moc všem!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 15. února 2012 v 16:46 ® dam reakce na …
dam

sethy> je tam, ale já ho nepoužívám…ještě jsem takhle nefotil…mám Olympuse 1050 a byl to můj nejhorší kup v životě…dělá asi 1sn za 2sekundy

reagovat
Středa 15. února 2012 v 16:33 ® sethy reakce na …
sethy

dam> No jo, ale ty máš asi nějakou novější zrcadlovku, kde je aspoň živý náhled ne? Na mojí 40D není.

reagovat
Středa 15. února 2012 v 16:10 ® dam reakce na …
dam

sethy> diskutoval jsem s ním a je to ten z magapixelu. nemůžeš tam mít dlouhý objektiv, ale stejně ideál je širokáč…díky tomu záběru se podaří více fotek…není to ale na nějaké potápění… Osobně bych taky k tomu bral výklopný display, ale nvím, jestli by se do toho pouzdra vešel a jesli bys něco vůbec viděl, hladina by to stejně zkreslila…

reagovat
Středa 15. února 2012 v 15:50 ® sethy reakce na …
sethy

dam> Fotky má fakt dobré, jen mě zajímalo jaké přesně pouzdro má. Stejně mě ale focení zrcadlem pod vodou při sezení na lodi přijde takové divne, páč neuvidím do hledáčku :-(( tudiž na prd.

reagovat
Středa 15. února 2012 v 15:48 ® sethy reakce na …
sethy

džigit> za bobek :-)

reagovat
Středa 15. února 2012 v 15:43 ® sethy
sethy

lunimus> myslím že jsem měl jeden z nejlepší sáčku, co jsou na trhu. O pohodlí ovládání ani nemluvě. Kvalita fotek je z podvodních foťáku daleko lepší. Oboje jsem používal. Jen ty foťáky nejsou tak zcela vodotěsné a proto už si žádný nepořídím.

reagovat
Středa 15. února 2012 v 15:37 ® dam reakce na …
dam

Raf> s podobný pouzdrem fotí Milan Rozsypal a má fotky perfektní…letos ho také pořizuji:-)

reagovat
Středa 15. února 2012 ve 14:53 ® Raf
Raf
Možná ještě jedno video s instalací sáčku Otázka samozřejmě zní, jak moc se sníží světelnost a kvalita ostření díky tomu plastovému krytu. Nevim jestli se to úplně hodí pro dlouhodobé potápění (vodotěsnost a ovládání), ale pro fotku zdolávané ryby z lodi nebo zanořeným foťákem ve vodě u břehu by to stačit mohlo. reagovat
Středa 15. února 2012 ve 14:45 ® Raf
Raf
Máte někdo zkušenosti s focením se zrcadlovkou pod vodou v speciálním pouzdře nebo „sáčku“? Taky to zvažuju a zatim se mi jeví jako nejrozumnějším kompromisem sáčky. Něco takového: http://www.megapixel.cz/…ouzdro-wp-s5 nebo http://www.megapixel.cz/…-camera-case Na kompakty kdyžtak je tohle http://www.megapixel.cz/…th-hard-lens Tady je k tomu i zajímavé video reagovat
Středa 15. února 2012 v 11:41 ® lunimus reakce na …

sethy> rozhodne je ale lepsie si kupit ku relativne kvalitnemu kompaktu kvalitny sacek, ako kupovat drahy a nie moc kvalitny vodotesny kompakt :-)

reagovat
Středa 15. února 2012 v 11:38 ® lunimus reakce na …

sethy> hehe … nikto ti nekaze davat to do mikrotenoveho sacku a zagumickovat :-) … nie … toto bol for :-) … ale zrejme si mal k dispozicii nejaky menej kvalitny sacek … treba kupovat tie, co maju skleneny priezor pre objektiv :-) … tam je kvalita prijatelna … netvrdim, ze dokonala, ale minimalne na urovni vodotesneho fotaku a kusok vyssie … samozrejme s profi potapacskym puzdrom sa to zrovnavat neda :-)

reagovat
Středa 15. února 2012 v 11:23 ® džigit reakce na …

sethy> za có? :-D

reagovat
Středa 15. února 2012 v 11:14 ® sethy reakce na …
sethy

lunimus> Jo a ty fotky přes tebou zmiňované sáčky opravdu stojí za to :-D
- vlastní zkušenost.

reagovat
Středa 15. února 2012 v 10:10 ® lunimus

Ahoj, necital som komplet vsetky prispevky, ale dovolim si poradit na hlavnu demu tejto diskusie a to „aky fotak na fotenie pod vodou“ … pri vybere fotaku sa nezameriavaj na vodotesnost fotaku … vodotesne su zväcsa male kompakty s malou svetelnostou, alebo su vodotesne na ukor nejakej inej vlastnosti a za vodotesnost inkasuju neprimerane velku sumu … Osobne by som to na tvojom mieste riesil tak, ze by som si kupil fotak, po ktorom mi srdce pisti a k tomu existuje bud profi podvodne puzdro, alebo existuju univerzalne sacky na fotenie pod vodou. Po profi puzdre by som siahol, ak chces ist do väcsej hlbky … pri potapani so snorchlom ti uplne stacia tie univerzalne sacky … nie su moc drahe a su fajn … a hlavne univerzalne :-)

reagovat
Úterý 14. února 2012 v 19:42 @ Lenicka1313 reakce na …

Dobrý den, pokud se poohlížíte po nějaké kvalitní sportovní kameře, zkuste se podívat na tuto http://www.kabelmanie.cz/…tec-w-hd-22/ Jedná se o opravdu skvělý kousek – FullHD, vodotěsný obal, velice lehká. Za podobnou cenu asi lepší nenajdete a já s ní mám jen ty nejlepší zkušenosti.

reagovat
Neděle 22. ledna 2012 ve 14:03 ® sethy reakce na …
sethy

osprey> Jasné šak času dost, stejně je teď za hrozný ranec.

reagovat
Neděle 22. ledna 2012 ve 13:16 ® All Armor
All Armor

S tím Canonem Gx1 bych počkal. Taky uvažuji, že ho koupím jako doplněk k zrcadlovkám, ale čtu leccos… http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?… Prémie (i Yul Brynnner fotografoval): http://www.thelittleblackgallery.com/

reagovat
Neděle 22. ledna 2012 ve 12:50 ® osprey
osprey

sethy> G1 X bude super. Ten velký čip udělá své (6× větší plocha). První výsledky se jeví velice slibně. Jestli o tom uvažuješ, opravdu počkej.

Mám s foťáky Gčkové řady celkem dobré zkušenosti, jenom jsou trochu pomalé, protože se u nich soustředili spíš na kvalitu statické fotky. Můj starý Soňák je rychlejší a má lépe řešenou i práci s bleskem (fotky jsou přesněji nasvícené a promítá si hologram, s nímž zaostří slušně i v totální tmě).

reagovat
Neděle 22. ledna 2012 ve 12:39 ® sethy reakce na …
sethy

osprey> Jj tahle sestava je v mém hledáčku. Celkem se mi líbí i ten nový G1 X ale chce to počkat na reálné testy :-)

reagovat
Neděle 22. ledna 2012 ve 12:26 ® osprey reakce na …
osprey

sethy> To podvodní pouzdro na Canony řady G se po několika dnech focení jevilo být v pohodě. Nejhloub jsem ho měl asi ve 3 m. Ono tam dole jde světlo hrozně rychle do kopru a blesk je problémový – nasvěcuje zvířené částice.

Fotil s ním i známý fotograf Rostislav Stach v Rudém moři a nestěžoval si.

reagovat
Neděle 22. ledna 2012 v 10:49 ® sethy
sethy

Tak voda tam natekla ovládacím kolečkem, tj. ne mojí vinnou. Podle soudního znalce, je to špatně vyřešené technicky už z výroby. No jo musely nakonec zaplatit i toho znalce, dobře jim tak :-D
Podvodní foťák už nikdy.

reagovat
foto/forum/2012/th-img19472.jpg
Středa 21. září 2011 v 16:14 ® sethy reakce na …
sethy

džigit> tak u hodinek 50m je do deště, 100m na plavaní 200m na šnorchlovaná 300m na hloubkové potápění :-)
Neboj ono se to nějak vyřeší, jen tak to nenechám;-)

reagovat
Středa 21. září 2011 ve 14:39 ® džigit reakce na …

sethy> já to kdysi zažil s hodinkama.Oz­načení 50M a sprcha nešlo dohromady.Teď mám 200M a bez problémů.Leda,že by mi chtěli prokázat nějaký zásah dovnitř.
Nemá ten foťák náhodou hloubkoměr?Že by se jim při těch dvou metrech zasek :-))

reagovat
Středa 21. září 2011 ve 14:14 ® sethy reakce na …
sethy

džigit> jedině tak :-)

reagovat
Středa 21. září 2011 ve 13:07 ® džigit reakce na …

sethy> asi těžká voda :-))

reagovat
Středa 21. září 2011 ve 13:02 ® sethy
sethy

Tak reklamace FT2 neuznána, prý moje chyba. Už nikdy víc nic od Panasonicu.

reagovat
Středa 21. září 2011 v 11:11 ® džigit

kdyby to někomu pomohlo…

http://www.fotoaparat.cz/article/11061/1

reagovat
Sobota 3. září 2011 ve 14:30 ® džigit reakce na …

sus1> jj

reagovat
Sobota 3. září 2011 ve 14:27 ® sus1 reakce na …

džigit> :-D od rána slavim kolegovo 40tku,tak raději PC vypnu.:-)) :-))

reagovat
Sobota 3. září 2011 ve 14:19 ® džigit

a nesej bo.....

reagovat