Chytej.cz

Gramáže u feederů D.A.M necteno

29.4.2011 | Paja73 | 10.713 zobrazení | 7 odpovědí

Zdravím když jsem začínal asi před 9–10 roky s feederem koupil jsem si jako první D.A.M. Seahawk 390, byli k němu tři laminátové špičky. Dodnes mi slouží, neměl jsem s ním nikdy problém, vím, že jsou lepší pruty, také jsem postupem času dokupoval i jiné. Tenhle první však dodnes občas beru na stojaté vody, taková nostalgie. Nedávno jsem narazil v e-shopu opět na značku D.A.M šokovali mě však gramáže těchto feederových prutů. QUICK STICK FEEDER – uvádějí 80–150g. QUICK STICK HEAVY FEEDER – uvádějí 100–225g. Co to je za Heavy prut? To je snad ExtraExtraHeavy, 225g jsem ještě neviděl, že by feederový sumčák :-), je to ještě feeder? Máte s tímto někdo zkušenosti. A ten první bez označení heavy, přitom zátěž jako u ostatních značek pro Heavy.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Neděle 1. května 2011 ve 22:45 ® samotm

Dřív jsem byl do D.A.M.u blázen a QUICK STICKy jsem chtěl. Ty feedry mi taky vyrazili dech. Bylo mi řečeno, že jsou to dělaný pruty na německý vody (tam se prej takový pruty bohatě užijou). Na českej trh měli feedry taky s označení QUICK STICK, ale mnohem jemnější. Jeden jsem doma měl. Ve 3,60 m to byl dvojdíl. Vrhací zátěž udanou neměl. Měl špičky označení 20,40,60g. Přišlo mi to jako nějaký light/medium.

reagovat
Sobota 30. dubna 2011 v 17:34 ® LuboO
LuboO

Paja73> skus ist na Dunaj na hlavny tok a nahod 30 m od brehu, krmitko 150 g, tam si viem tych 225 g dobre predstavit. Ja som s cca 90 g spickou mohol hadzat tak 15 m a veeeelmi sikmo po prude, a aj tak mi to dost blblo.

reagovat
foto/forum/2011/th-img17500.jpg
Sobota 30. dubna 2011 v 16:13 ® Paja73

osprey> jasné, OK, taky si to dokážu vcelku představit, i když největší řeky na kterých jsem chytal jsou Svratka, Jihlava a Dyje. Ten kanál jsem tam napsal samozřejmě s nadsázkou.

reagovat
Sobota 30. dubna 2011 v 15:33 ® osprey reakce na …
osprey

Paja73> Hoď něco do půlky Labe někde pod jezem a uvidíš. Anebo zajeď na Dunaj. Moje 110 g Speedmastery se s proudem docela perou, prut kolem 200 g si dovedu zcela reálně představit. Držel jsem takový i v ruce (Milo do 200 g) a dojem velice solidní. Ale nemám tu ty správné vody.

reagovat
Sobota 30. dubna 2011 v 15:12 ® Paja73

Pánové díky za reakce, pokud si vzpomenete, zkuste na ně mrknout, těch 225g se u feederu jen tak nevidí, to je snad na chytání v kanále pro vodní slalom.

reagovat
Pátek 29. dubna 2011 v 18:07 ® LuboO
LuboO

no to je skoda, bol som dnes u vyhradneho dovozcu DAM na Slovensku, keby som vedel, tak sa pozriem a popytam, ale ved tam pojdem aj buduci tyzden, zistim a napisem, ok? Budes to mat z prvej (osprey) a druhej(ja) ruky.:)))

reagovat
Pátek 29. dubna 2011 v 15:14 ® osprey
osprey

Seahawk byl můj první feeder. Na menší ryby dobrý, ale kvůli špatně řešené ohybové křivce jsem na něj po pár soubojích s velkými rybami zanevřel a prodal ho.

Až pojedu přes Budějovice, tak se ti zkusím na ty DAMy podívat. Pokud o to info fakt stojíš a nikdo jiný se neozve, občas mě to připomeň osobkou.

reagovat