Chytej.cz

Kayakfishing necteno

28.4.2011 | kayakfishing.cz | 218.129 zobrazení | 1.629 odpovědí | upravit

KayakfishingAhoj, zakládám tu fórum o rybaření z kajaku. Prosím pište vaše nápady, zkušenosti a přání.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 27. května 2011 ve 21:48 ® osprey reakce na …
osprey

minatrix> Teď jsme chytali pár dní štiky na Alandech. O kajaku uvažuju, ale musím říct, že když jsme některé ryby odháčkovávali ve dvou lidech na velké lodi a měli jsme co dělat, tak na kajaku to bude docela hlína…

Naštěstí jich u nás není zas tak moc.

reagovat
Pátek 27. května 2011 v 11:33 @ minatrix reakce na …

pěkné, kde jsi chytal ? Opět Štěchovice? Tak kamarád už si kayak pořídil, tak to snad mi to vyjde už tenhle rok. Jinak jsem koukal na videa a líbily se mi. A je vidět, jaké jsou problémy při vylovování s dlouhým prutem. V jednu chvilku jsem si myslel, že ta chvějivka prdne v mrtvém úhlu

reagovat
Pátek 27. května 2011 v 11:28 @ minatrix reakce na …

pěkné,kde jsi chytal? Opět Š

reagovat
Pátek 27. května 2011 v 9:52 @ kayakfishing.cz

Hoj vcera stika 65cm a kapr obdobne delky, teste se vse je natoceno. Uvidime jak dopadne muj druhy pokus o sestrihani filmu :-)

reagovat
Úterý 17. května 2011 ve 22:42 @ kayakfishing.cz

Ahoj Tak jsem dostříhal video z letošních Štěchovic. Doufám, že se bude líbit.

reagovat
Pátek 13. května 2011 v 10:14 ® sethy reakce na …
sethy

mascha> Zdravím tě :-> Opět pěkně napsáno.

reagovat
Pátek 13. května 2011 v 9:48 ® mascha
mascha

Tak jsem ze sobotní testovací akce na Štěchovicích napsal článek na svůj blog, kdyby to někoho zajímalo… http://www.entropie.cz/…a-kajaku.php

reagovat
Čtvrtek 12. května 2011 v 9:56 @ Pepa z depa

Tak min to přišlo. Za ty prachy koupíš vojetý auto. Ale je to vymakaný. Snad se v tom na starý kolena neutopím. Ale katamaránový plaváky sou in. Po neděli ten krám vyvenčím na Mare. Du sepsat závěť. Su vodník, ale né vodák…

reagovat
Úterý 10. května 2011 v 17:25 @ kayakfishing.cz

Vyrazim na Stechovice, nepojedete nekdo? Zustanu tam do zitra do 12h. Kajaky mam tak se kdyztak ozvete, pojedu autem z Prahy tak muzu i nekoho nabrat. 606530777

reagovat
Úterý 10. května 2011 v 15:15 @ kayakfishing.cz reakce na …

osprey> no Prowler je kajak urceny na more, tzn. na padlovani dlouhych vzdalenosti, projizdeni vln atp. Z produkce Ocean Kayaks se mi pro ceske podminky libi Trident 11 http://www.oceankayak.com/…dent_11.html Ono jak uz nazev Ocean kayaks napovida, jsou to kajaky na more. Obecne myslim ze na ty ceske reky a nadrze lepsi uvazovat o sirsim kajaku s dobrou stabilitou. Při rozhodovani je take dulezite jak moc bagaze chcete s sebou vozit. Je zbytecne kupovat obri kajak pokud ho nevyuzijete.

reagovat
Úterý 10. května 2011 v 11:57 ® mascha reakce na …
mascha
kayakfishing.cz> tohle je vychytaná střecha, já mám po sobotě spálený zápěstí. Ovšem nesmí začít asi moc foukat… reagovat
Úterý 10. května 2011 v 11:19 ® osprey reakce na …
osprey

kayakfishing.cz> Jo, to je kompletně vybavený kajak – tak nějak v duchu toho, jak bych to jednou rád zařídil.

A jde právě o to zkombinovat všechny požadavky, abych měl jistotu, že budu tu spoustu krámů montovat na správnou loď. Výhody Prowleru jsou takové, že je lehký, rychlý a poměrně levný. Na druhou stranu sezení je dost spartánské a při šířce té lodi si nejsem jist její podélnou stabilitou. Ono třeba zaseknutí sumce při lovu na tahačku je celkem reálná věc a nerad bych jednou tahal takovou rybu na nestabilní skořápce plné foťáků. :-D

reagovat
Úterý 10. května 2011 v 10:31 @ kayakfishing.cz
Hele co sem nasel zajimavy video o PRowleru: reagovat
Úterý 10. května 2011 v 9:53 ® mascha reakce na …
mascha

osprey> Ahoj, mohl bych mít k tobě prosbu? Píšu na svůj blog článeček o té kayakové akcičce, ale chybí mi nějaká fotka použitelná jako dlouhá nudle do hlavičky. Něco málo jsem vyfotil, ale pak mi došla baterka :-(( Mohl bych tě poprosit o nějakou tvojí fotku? Samozřejmě bys byl pod ní uvedený jako autor, a prostor pro odkaz na chytej.cz by se taky našel…

reagovat
Pondělí 9. května 2011 ve 23:42 ® osprey reakce na …
osprey

kayakfishing.cz> Je dobře, že je těch kajaků na trhu víc. A každý z těch rybářských modelů má co nabídnout. Proto je fajn si je někde vyzkoušet.

Myslím, že ideální kajak asi není a tak musí člověk všechny ty přednosti a nevýhody zvážit.

Já mám dost protichůdných požadavků, některé souvisejí s lovem, jiné s focením (zrcadlovka je strašně neskladná) nebo transportem. Přitom praktických zkušeností mám pomálu.

Ale pracuju na tom. Dneska jsem např. dostal od kamaráda nalejvárnu, jak to naložit na auto s minimem námahy. Potkal jsem ho na náměstí. Na studiích nám říkali, že se máme naučit využívat mikročasy. Tak se snažím:-)

reagovat
Pondělí 9. května 2011 v 15:35 @ kayakfishing.cz reakce na …

osprey> to vysoke sezeni ma dve vyhody- a) clovek lepe vidi do vody b) lze skladovat veci primo pod sedackou (musi se ale davat bacha aby neco nevypadlo samovylevacima otvorama- uz sem malem prisel o nuz :-)) Co se tyce stability tak hodne vsazim na Moken 10, ten je momentalne nejsirsi rybarsky kajak co sem nasel- 89 cm Tarponi sou pekny ale opet podobne jako u Mokenu 12 jde spise o kajak pro zkusenejsi, podle tvaru bude fakt rychlej.

reagovat
Pondělí 9. května 2011 v 15:21 ® osprey reakce na …
osprey

minatrix> Já jsem o krůček napřed – auto už je.

U těch Tarponů si prohlédní rozměry – 12 stop je širší a tedy stabilnější, 14 stop užší a určitě rychlejší. Váhově je to podobné.

Coosa má hodně vychytané sezení, ale když sedíš vysoko, má to negativní vliv na stabilitu a hůř se pádluje (potřebuješ delší pádlo). Jo, jednou si do toho sednout je lepší než to půl roku očumovat na fotkách. Dobře, že jsem na tu předváděčku jel.

reagovat
Pondělí 9. května 2011 v 0:04 @ minatrix reakce na …

osprey> ten Tarpon se mi taky líbí, jen bych rád viděl rozdíl mezi 120 a 140 . Ta Coosa mi ale přijde vychytanější – taky cena je o něco vyšší. Tak nejdřív musím dořešit auto a pak se můžu vrhnout na kayak, do tramvaje mě s ním určo nepustí:-)

reagovat
Neděle 8. května 2011 ve 23:07 ® osprey reakce na …
osprey

minatrix> Nejvíce asi ta Coosa, ale chtěl bych toho zkusit víc. Kamarád má kajak taky (Tarpona), tak bych si chtěl prohlédnout i ten.

Času na výběr je hromada.

reagovat
Neděle 8. května 2011 v 18:58 @ minatrix reakce na …

kayakfishing.cz> jo promiň, zmotal jsem to :-) jasně myslim tenhle kayak. Už si pomalu na nějakej šetřím , ještě tenhle rok bych ho chtěl mít. Tak sonduju co nabízí náš trh…

reagovat
Neděle 8. května 2011 v 15:40 @ kayakfishing.cz

Tak za chvili vyrazim na kapry z kajaku na Berounku ve Vsenorech. Kdo to tam znate vite ze pravej breh pod Vsenorskym jezem je za skalou Montana strasne spatne pruchodnej ale je tam spousta peknejch ryb. Beru si 2,7m picker a 3,3feeder, kterej dam tzv. na houpacku. Uz sem na Coosu namontoval RAM 2000 Revolution tak sem zvedavej jak se tenhle drzak osvedci. Beru i Lightspeed, uvidi se s cim se lip chyta. Bude i clanek, fotky a video… Docela fouka takze to bude dost hard core ale tesim se.

reagovat
foto/forum/2011/th-img17541.jpgfoto/forum/2011/th-img17542.jpgfoto/forum/2011/th-img17543.jpg
Neděle 8. května 2011 ve 13:27 @ kayakfishing.cz reakce na …

Ahoj, pocitam, ze myslis Jackson kayak Coosa…:) Coosa je od anglického slova „cosy“ což znamená pohodlný, útulný.

reagovat
Neděle 8. května 2011 ve 12:07 @ minatrix reakce na …

osprey: A jaký tě zaujal nejvíce? Bohužel jsem se nemohl zúčastnit,ale líbí se mi ten Cacoon..

reagovat
Neděle 8. května 2011 v 0:11 ® osprey
osprey

Dneska se testovaly kajaky na Štěchovicích. Milá společnost a nejen na lodích – jeden by neřekl, co tam potká lidiček známých z netu.

reagovat
foto/forum/2011/th-img17537.jpg
Pátek 6. května 2011 v 0:04 @ kayakfishing.cz reakce na …

jepice> jo a ted koukam ze to mam na webu blbe… ofiko vaha je 63 liber tj 28 kg…

reagovat
Čtvrtek 5. května 2011 ve 23:57 @ kayakfishing.cz reakce na …

jepice> Na auto to nalozis v pohode, ja bezne vazu na strechu i dva tri kajaky sam. Pro dospelyho chlapa zadnej problem, na konci videa je videt jak to nakladam, ma to takovy drzadla ze strany v tezisti a da se nosit jako kufr. No a hlavni vyhoda oproti pramici nebo Jizere je ze Coosa je NESKUTECNE pohodlna, si pripadam jak kdyz chytam doma z gauce 9-) . Pro chytani vic lidi bude pocitam lepsi TriYak nebo Daytripper

reagovat
Čtvrtek 5. května 2011 ve 22:41 ® jepice-zruseno reakce na …

kayakfishing.cz> Ten zelený kajak z videa váží 30 kg??? Když moje ohromná jizera měla původně bez záplat asi 35? a to z ní můžou chytat bez problémů dva lidé? Pořád si myslím, že pro mne ta starší kanoe za 300 byla lepší kauf :-D Tohle je ale určitě skvělá alternativa k pramičce pro někoho kdo má chatku u vody. Vzhledem k tomu, že to je pro jenom pro jednoho, ale na auto to musej dávat dva, se mi to jeví pro převoz dost nepraktické.

reagovat
Čtvrtek 5. května 2011 ve 14:37 ® Fugas reakce na …

mascha> nedostanu se, ale jestli můžeš tak pro mě otestuj Daytripper :-) .

reagovat
Čtvrtek 5. května 2011 ve 14:18 ® mascha
mascha

Jedete někdo na sobotní testovací akci kajaků do Štěchovic? Já doufám, že mi to vyjde… http://kayakfishing.cz/index.php?…

reagovat
Čtvrtek 5. května 2011 v 0:32 @ kayakfishing.cz

jepice> Co se tyce stability tak koukni na tohle video. Designer kajaku Coosa- Drew Gregory -na svym kajaku dela dobry skopiciny… http://www.youtube.com/…yakfishingcz?…

http://www.youtube.com/…yakfishingcz?…

reagovat