Chytej.cz

Kayakfishing necteno

28.4.2011 | kayakfishing.cz | 218.129 zobrazení | 1.629 odpovědí | upravit

KayakfishingAhoj, zakládám tu fórum o rybaření z kajaku. Prosím pište vaše nápady, zkušenosti a přání.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 19. června 2015 v 10:51 ®  reakce na …

Palivec> škoda ho.. nejkrásnější pohled na vodu je z lodi :-)

reagovat
Pátek 19. června 2015 v 10:50 ®  reakce na …

David H.> kolik to má prosím Tě samostatných nafukovacích komor?

reagovat
Pátek 19. června 2015 v 10:50 @ Palivec reakce na …

David H.> Ještě doplním, že já ten drahý krám v plné výbavě, co jsem měl direkt z Ameriky, prodal. Neměl jsem parťáka s kajakem a samému se mi po velkých vodách plavat nechtělo.

reagovat
Pátek 19. června 2015 v 10:48 @ Palivec reakce na …

David H.> Přiznám se ti: neumím číst.

Vždyť tady byl (aspoň to tak vypadalo) hlavním protagonistou kajakfishingu Horáček.

reagovat
Pátek 19. června 2015 v 10:37 ® HaD
HaD
reagovat
foto/forum/2015/th-img114399.jpgfoto/forum/2015/th-img114400.jpgfoto/forum/2015/th-img114401.jpgfoto/forum/2015/th-img114402.jpg
Pátek 19. června 2015 v 10:36 ® HaD
HaD

No a jsem v tom už taky :-)

reagovat
foto/forum/2015/th-img114395.jpgfoto/forum/2015/th-img114396.jpgfoto/forum/2015/th-img114397.jpgfoto/forum/2015/th-img114398.jpg
Sobota 31. května 2014 v 11:04 ® HaD reakce na …
HaD

Palivec> čti co píšu! Možná jsem to napsal nesrozumitelně. Prostě to neměli pro zábavu, ale pro přežití. My draze platíme aby jsme se tím pobavili. Diametrální rozdíl.

reagovat
Sobota 31. května 2014 v 7:18 @ Palivec reakce na …

David H.> Ale bylo. Co je větší adrenalín, jako ulovit medvěda, tuleně či co, aby měla smečka doma co žrát a nepokapala děcka i stará? Asi nevíš, co píšeš. Neulovíš, jsi bez rodiny a sám zdechneš. Co může být větší adrenalín? Co může být větší adrenalín? Co může být větší adrenalín? Snad ne místo v nějaké srandovní bulharské tabulce ze závodů? Hlad je strašný, jak řekl Američanovi a Francouzovi Rus, když se ho ptali, co to mají za odrůdu brambor, když je v řeznu zasadí a už v dubnu vykopávají.

reagovat
Pátek 30. května 2014 ve 22:11 ® HaD reakce na …
HaD

Palivec> tak urcite :-) ovšem v dobách vzniku kajaku to rozhodně nebylo vyvinuto jako pomůcka pro adrenalinové lidské kratochvíle.

reagovat
Pátek 30. května 2014 v 15:33 @ Palivec reakce na …
muf4> Je to OUTCAST COMMANDER. Známý to má, koupil to u Hegera (http://www.rudiheger.eu/…mmander.html) ale za 1300€ se mi to zdá být drahé. Amazon to dodá,i Cabelas,i e­Bay, ale s příslušenstvím je to „trochu“ dražší. Seděl jsem v tom, ale buď belly, nebo kajak. To druhé jsem měl a prodal jsem. Široko daleko to nikdo neměl a ani ten zápas s tím, mne nebavil. Kdyby jsme byli aspoň dva. Radši vlezu do vody v broďácích. Asi už stárnu, cheche.

Tady je eshop, co to nabízí. http://www.outcastboats.com/…st/products/?…

reagovat
Pátek 30. května 2014 ve 13:58 @ Palivec

Zajímavý dělený mořský kajak.

reagovat
foto/forum/2014/th-img107190.jpg
Pátek 30. května 2014 ve 13:52 @ Palivec reakce na …

David H.> Asi jsi zapomněl, odkud kajak pochází, že? Všimni si, tento obrázek se jmenuje „Grónský lovec medvědů na svém kajaku“ (KayakBearHunter). Tak jaké hardcore? http://cs.wikipedia.org/wiki/Kajak https://www.google.cz/search?…

Hardcore, cheche…

reagovat
foto/forum/2014/th-img107188.jpgfoto/forum/2014/th-img107189.jpg
Pátek 30. května 2014 v 11:17 ® HaD
HaD

Tohle je docela hardcore :-) Kayakfishing v Grónsku :-)

reagovat
foto/forum/2014/th-img107186.jpg
Středa 26. února 2014 ve 22:44 ®  reakce na …

kerob> v poho. Také jsem příznivec pádla. Celkově se mi na chytání z kocábky nejvíc líbí ta jednoduchost/fun­kčnost a také bezprostřední kontakt s vodou. Síla/rychlost/­..jdou mimo mě. Na našich revírech nevidím důvod. Jo třeba švédsko, finsko i polsko, to je jiná.(ale i tam bych chtěl padlovat :-)

reagovat
Středa 26. února 2014 ve 20:43 ® muf4
muf4
Nevím,jestli se u nás dá toto sehnat,ale je to docela pěkný kříženec Belly Boatu a kajaku(respektive člunu). reagovat
Středa 26. února 2014 v 19:26 ® HaD reakce na …
HaD

HonzaV> však jo, v pořádku. Informací tu vyplynulop dost.

reagovat
Středa 26. února 2014 v 17:50 ® HonzaV reakce na …

David H.> ale tady přece vůbec nejde o to jestli je rychlost klíčová vlastnost nebo ne, ani nejde o to který kajak je lepší a který úplně nejlepší… v některé situaci a pro některé lidi ta rychlost klíčová bude, pro někoho zase vůbec ne… pro někoho je cena šlapáku vysoká a jinému to je šumafuk… ale diskutuje se tu o vlastnostech těch kterých typů – co si z toho pro sebe kdo vyvodí za rozhodnutí už je ryze individuální věc… jenže z jednoho příspěvku tu zaznělo, že šlapák je z hlediska přesunů stejně efektivní (rychlost, síla a výdrž) jako pádlo – považoval jsem za dobrý tuhle informaci opravit :-)

reagovat
Středa 26. února 2014 v 17:05 ® kerob reakce na …
kerob

zkousel jsem jak slapak Hobie, tak třeba Native Watercraft s vrtuli a bez ohledu na cenu me to nijak neuchvátilo. Dovedu si představit situace, kdy je slapak ala Hobie lepsi, ale ve vetsine situaci, ve kterých kajak pouzivam ja, mi vyhovuje vic padlo.

reagovat
Středa 26. února 2014 v 16:20 ®  reakce na …

David H.> to víš že jo. Já třeba mám kanoe a proto si myslím, že jak šlapaní, tak i dvojliste padlo nešlapáku je naprd :-)) a kanoe je nejlepší :-D

reagovat
Středa 26. února 2014 v 15:02 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> hele chlapi a je ta rychlost tak klíčová? Podle mě je mnohem důležitější funkčnost a pohodlí. Kdyby nebyl šlapací pohon tak drahej, tak je podle mě „pádlistů“ minimum…

reagovat
Středa 26. února 2014 ve 13:16 ® kerob reakce na …
kerob

chtěl jsem tim jen rict, ze ono video demonstruje silu pohonu a nevypovida o rychlosti, kterou to dokaze dosáhnout.
A hadat o tom, co ma vetsi silu, jestli nohy nebo ruce, se opravdu nebudu, nohy jasne vedou… i když v tomhle pripade to je fuk, při padlovani na kajaku pracuje komplexne cely telo od pasu nahoru :-D

reagovat
Úterý 25. února 2014 v 17:49 ® HonzaV reakce na …

kerob> uff, no počkej, Ferrari a Zetor bych sem netahal, to nejsou zrovna srovnatelné lodě :-) a šroub taky ani jeden kajak neměl – nicméně ok – chápu kam tím míříš – v podstatě jakoby jiné zpřevodování (ekvivalent přehazovačky na kole, třeba, myslels to tak?)… já beru že šlapák může mít šroub s větším menším stoupáním, nebo menší/větší ploutvičky (které se ostatně prodávají), pádler zas může mít větší nebo menší list pádla… bohužel na videu nevíme, kdo vlastně momentálně má ten „těžší převod“ ale úplně klidně to může být i ten šlapák :-) pointa je spíš v tom, že se snad nebudeme hádat o tom že výkon „motoru“ nohou a rukou je někde jinde :-) … to bysme na kole nešlapali ale točili rukama…

reagovat
Úterý 25. února 2014 v 16:02 ® kerob reakce na …
kerob

HonzaV> zkus si představit, ze se pretahuje Ferrari a Zetor.
Pripadne když vezmes stejnej lodní motor a das na nej postupne dve ruzny vrtule – jednu s vetsim stoupanim a druhou s mensim stoupanim, tak s tou, která ma vetsi stoupani dosahnes vyssi rychlosti a s tou, která ma mensi stoupani dosahnes vetsi sily, vykon motoru se při tom samozrejme nijak nemeni…

reagovat
Úterý 25. února 2014 ve 14:28 ® HonzaV reakce na …

kerob> hele čistě jen aby to tu nezůstalo viset ve vzduchu – tu myšlenku o tom, že síla a rychlost jsou různý věci, tu bych asi prosil nějak osvětlit… protože laickým pohledem větší síla prostě znamená větší rychlost… (při srovnatelných ostatních parametrech, jako tvar lodi, zatížení atd…)

reagovat
Pondělí 24. února 2014 v 17:19 ® kerob reakce na …
kerob

HonzaV> video neznam – pekny, diky. Nicmene sila a rychlost jsou dve rozdilny věci. To, co jsem napsal, jsem napsal z vlastní zkusenosti a samozrejme s ohledem na moje preference a způsob pouziti,… ze nekomu bude vyhovovat vic slapak je samozrejme pravdepodobny.

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 16:56 ® HaD reakce na …
HaD

HonzaV> celkem přesvědčivé :-)

reagovat
Pátek 21. února 2014 v 15:46 ® HonzaV reakce na …
kerob> Cuda je dobrej kajak a pokud nechceš šlapák, je to naprosto v pořádku, každýmu vyhovuje něco jinýho..... ale tvrdit takhle kategoricky že šlapáky jsou u nás k ničemu je podle mě dost nerozumný… troufnu si s tebou například nesouhlasit v tom, když tvrdíš že v rychlosti výhoda není – nemluvím o momentální rychlosti ale o tom co jsi schopen udržet třeba hodinu, dvě, tři… nehledě na to že na šlapáku můžeš celou tu dobu chytat… mimochodem, tohle video znáš? reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 22:30 ® jiris reakce na …
jiris

kerob> ploutvím se nic nestane, xkrát jsem narazil někam. Jeden týpek sjížděl na šlapáku Vltavu xkrát. Neřešil bych to, ať si každej chytá z čeho chce.

reagovat
Středa 19. února 2014 v 18:25 ® kerob
kerob

Prohledal jsem dost zdroju a prumerna rychlost se u Hobie pohybuje kolem 4 MPH, tzn cca 6.5 km/h, coz je rychlost, kterou na Cude dosahuju v pohode taky (vozim GPS), takze v rychlosti vyhoda není.
Suchej jsem taky, protože jsem se naucil pádlovat tak, abych nebyl mokrej :-)
Nicmene dost často provozuju kajak na mistech, kde je hodne malo vody, jsou tam skryty sutry tesne pod hladinou nebo projizdim rakosi (Svedsko-brakicky vody) a tam bych se bal o ty ploutve, pripadne bych se musel omezovat stejne jako vetsi lode.

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 12:32 ® superweb
superweb
Uz jsem dlouho nevidel rybarske video, kde jedinym ulovkem je plastovy pytlik :-) Docela me ale zaujal pristup k hlubinne privlaci s kajakem, nebo co se to pan snazi provozovat s temi zbyvajicimi 2 pruty.. reagovat