Chytej.cz

povolenka pro tělesně postižené necteno

26.4.2011 | Poldík | 10.206 zobrazení | 90 odpovědí

Zdravím,mám skoro plnoletého syna,který se po těžké nemoci stal plně invalidním.Neumí psát ani číst.Jedinou věc na světě,kterou miluje je rybaření a čas strávený u vody.Jelikož jsem milující otec,tuto radost se mu snažím dávat jak se dá.Již delší dobu se pro něj snažím získat povolenku k rybaření,ale marně,protože dle rybářského řádu musí složit zkoušky.Je nějaká jiná cesta ji získat.Děkuji za každou radu

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 3. května 2011 v 15:32 ® Sander reakce na …
Sander

Poldík > za lháře snad ani ne, jen mi to celé přijde úplně absurdní. Já bych považoval za dost důležité poukázat na to, že syn vlastně nechytá. Prostě tomu nějak nerozumím, že na toto téma nikdo z vás nenarazil.
V tom případě jsi ale „v háji“, protože už samozřejmě nikomu nic nedosvědčíš.
To mě mrzí.
Budeš tak ve „výkonu trestu“ naprosto zbytečně.

reagovat
Úterý 3. května 2011 v 11:25 ® Robur
Robur

je to těžké, všichni víme, že jsou případy, kdy u vody stojí přívěs, u něj se opaluje maminka a 2 dcery a hlava rodiny aktivně obhospodařuje 8 prutů /páč i dcery a manželka nějak získaly povolenku/vše je košer. Pak je třeba jiný případ, jako Poldík. Samozřejmě to na virtuální dálku posoudit nedokážu, ale chci věřit, že to jiný případ je.

reagovat
Úterý 3. května 2011 v 10:37 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Náhlý zájem o papíry má, protože třeba chce v budoucnu předejít podobné situaci… Kdyby nic jiného,tak tohle docela dává smysl.

reagovat
Úterý 3. května 2011 v 0:41 ® regulus
regulus

Poldík> zcela na rovinu, velice dobře chápu problém kterej máš (nemyslím rybářskej lístek) i když ne úplně z vlasní zkušenosti (zaplať pánbůh i když na něj nevěřím) vím co je to za neštěstí. Jenže sorry, ale fórum jsi založil 26.4., o noty jsi přišel jak jsi sám později přiznal 23.4. vlastní blbostí (a to se na mě nezlob), takže teď mi zkus vysvětlit, proč tak náhlý zájem o papíry pro kluka. Pokud jsem to dobře pochopil, tak současný stav trvá delší dobu, dle původního tvrzení jak jsi ty sám napsal „Jedinou věc na světě,kterou miluje je rybaření …“ a pak z tebe ve finále vypadne, že prut byl metrovej a bez háčku (mezi tím dojemná fotka) to mě hlava nebere. Proč tak náhlý zájem o povolenku pro kluka, promiń, ale ve skutečnosti to vypadá úplně jinak. Sice s tebou zcela soucítím ve tvým neštěstí, ale z druhé strany tak jak se to nakonec vyvrbilo, tak jsi moc kladných bodů nepobral. Možná to chtělo hned ze startu přiznat barvu, asi pro nic, jen tak třeba pro dobrý renomé a ne aby to z tebe lezlo jako z chlupatý deky. No co si o současným stavu různí lidé myslí si zkus představit, třeba si jen o začátku přečti tohle fórum a trochu se zamysli.

reagovat
Pondělí 2. května 2011 ve 23:34 ® Poldík reakce na …
Poldík

Sander>pravdou je,že nikdo z nás,kteří jsme u toho byli jsme si to prostě neuvědomili,tím myslím i RS.On ani nepožadoval,abych ten prut vytáhl z vody.To vše k vůli dohadům.Ani on to neměl lehké.Pokud mě máš za lháře prosím,ale v tu chvíli myslíš úplně na něco jiného.

reagovat
Pondělí 2. května 2011 ve 21:10 ® Sander
Sander

Poldík > nejsem asi jediný, komu se tvé výroky nějak nezdají a dosud jsi je nijak nevysvětlil – třeba tak, co ti RS řekla na to, že synova udice nemá háček. Způsoby lovu jsou jasně definovány, všechny udice vždy končí háčkem, ať jedním nebo vícero. Nevěřím tomu, že by jsi na to RS neupozornil, nebo si toho RS nevšimla.

Jak psal b.gun – pokud jsou tvá slova pravdivá, vznes stížnost na RS.

reagovat
Pondělí 2. května 2011 ve 20:44 ® Poldík reakce na …
Poldík

osprey> Opravdu byl bez háčku,protože kluk miluje navíjení a jak špatně vidí byl by malér.My takhle chytáme plno let,nejvíc s toho byla špatná rodina,která tam s námi byla.Kluka nebaví sedět u stojanu.Proti RS jsem neřekl ani popel.Co nás nejvíc ranilo bylo,že je tam na udání a musí tak konat,i když to chápe.

reagovat
Pondělí 2. května 2011 v 9:41 ® hraji reakce na …
hraji

Predator> nevím sice, co přesně znamená to státní zaměstnanec, ale inteligence jsi kolego taky zrovna moc nepobral. Jsem RS, již řadu let. A nejsem žádný Rambo. Se všemi rybáři se snažím jednat slušně a i když řešíme přestupek, zatím se vždy, až na jednu výjimku, všichni chovali slušně k mně. Jestliže někdo poruší zákon, musí očekávat, že to neprojde jen tak. To je princip platný ve všech společenstvích světa bez ohledu na výši jejich národního důchodu.

reagovat
Pondělí 2. května 2011 v 0:43 ® džigit reakce na …

osprey> já znám Tebe,Ty snad znáš mně,ale tohle nejde řešit „důvěrou“! Pokud to nebyl někdo místní,kdo ZNÁ.
Takhle se opravdu nelze divit,vzhledem k dnešním „rybářům“…

reagovat
Pondělí 2. května 2011 v 0:30 ® osprey reakce na …
osprey

Predator> Máš kus pravdy. Já bych to asi řešil domluvou (2 roky jsem RS dělal).

Ale to je ta ukázka českého stylu, že všechno jde ojebat. Papíry za flašku komukoli, u vody se taky děje ledacos a pak se narazí na chlápka, co za tři pruty sebere noty každýmu. Nebudu to víc komentovat. Nebyl jsem tam, nemůžu soudit, natož odsuzovat.

Ono by to chtělo všeobecně víc pokory a zdravého rozumu ze všech stran, ale dneska není kde brát. Takže nakonec rozhoduje suchá litera zákona.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 23:52 ® Predator reakce na …

Já se tady chlapi rozhodně nechci s nikým hádat ale trochu mě ten zásah RS naštval.Je třeba spíš řešit lidi kteří u vody dělají bordel masakrujou ryby nevhodným zacházením ap než si honit ego na postiženém klukovi,který má radost z toho že v ruce drží prut.Poldík podle mě nic extra špatného neudělal,že ho nechal chytat měl prostě radost že kluk má radost.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 23:37 ® b.gun

Poldík> No, postup zmiňované RS byl přinejmenším zvláštní.
Když vezmu v potaz tvůj první příspěvek ze soboty 30. dubna ve 23:24 hod., tak by se jednalo nikoliv o lov na tři pruty, ale o lov osoby (tvého syna) bez patřičného oprávnění. Tudíž dle mého názoru by správný postup měl být v této situaci takový, že RS měla zabavit náčiní, kterým byl přestupek spáchán a spolu se záznamem o přestupku tvého syna měla předat vše příslušnému správnímu orgánu.
Tvůj dnešní příspěvek pak celou věc mění ještě více. Podle toho, jak jsi situaci popsal dnes – prut s vlascem, ovšem bez háčku – se nemohlo jednat o lov, neboť z přílohy č. 7 vyhl. č. 197/2004 Sb. k provedení zákona o rybářství vyplývá, že udice k lovu ryb v rybářském revíru musí být opatřena mj. háčkem.
Takže dle mého názoru RS odebrala povolenku k lovu ryb tvé osobě neoprávněně a osobně bych v takovém případě minimálně podal stížnost na postup příslušné RS.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 23:24 ® osprey reakce na …
osprey

Poldík> Nezlob se, ale to by ti jeden prut nestačil?

Kdyby ti potom chtěl někdo sebrat noty, osobně bych ho označil za hlupáka, ale takhle sis to zavinil sám.

A opravdu byl ten třetí prut bez háčku? Protože za to by se papíry blbě braly…

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 22:34 ® Poldík reakce na …
Poldík

Já jsem jelito?To že kluka nechám sedět u metrového proutku se splávkem,ale bez háčku nebo návnady.Ten kluk chce mít svůj prut a ne tátův,chce jakoby nahazovat atd.V porovnáním s tím my jsou celé papíry u zadku.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 21:03 ® Robur reakce na …
Robur

regulus> jsi úplně blbej, když je chlap velkej, urostlej např. Toulovec, tak ho prostě obejít musíš, protože má větší půdorys.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 20:48 ® sus1

Přišel si o papíry,chceš druhé na kluka ? a zadáš takovouhle otázku(forum)??To je teda gooool.:-))
Se tě divim,že tohle řešíš takhle veřejně,ale zase na druhou stranu si se veřejně přiznal a to se taky cení.:-)

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 20:48 ® džigit

Poldík> jsi prostě jelito :-) Jak psal Regul,v tomhle to asi RS brala klasicky-chytá celá rodina a na tři pruty
Snad to nějak u komise zkrátíš a taky by Ti mohli poradit,co a jak…

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 20:43 ® Poldík reakce na …
Poldík

džigit> Kluci,je to moje blbost a RS konala.Já jsem se prostě spoléhal na lidský pohled člověka.Bohužel jsem se zmýlil a následky si ponesu sám.S klukem budu jezdit sic nerad na soukromáky, ale bude klid.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 20:32 ® regulus
regulus

Predator> zkus mě vysvětlit koho a proč chceš máchat? Jsou jen dvě varianty, buď chytal Poldík prakticky na 3 pruty nebo jeho kluk na černo. RS to posoudila podle té první alternativy a tak je Poldík bez not. Navíc vzhledem k tomu jak to v našich krajích chodí, mohl si tuto skutečnost vysvětlit různě, kolik je případů „chytá celá rodina“ a ve skutečnosti je to jen proto, aby taťka mohl mít nahozený čtyři, šest nebo i osm prutů.
Pokud se týká dvoumerovejch metrákovejch chlapů, tak je to taky jednoduchý, buď je normální nebo pako a když to druhý tak je jen otázka času kdy bude bez papírů. Ono totiž „vykoupání“ RS je napadení veřejnýho činitele. Nějak mi uniká, proč by RS měla rybáře poněkud větších proporcí obcházet obloukem.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 20:10 ® b.gun

Predator> No, zato z tvých příspěvků ta mimořádná inteligence přímo stříká…

reagovat
Neděle 1. května 2011 v 15:50 ® Predator reakce na …

Fryw>byla to chyba,ale i to lze v tomto případě pochopit a jestli to člen RS nepochopil tak je to pro mě obyčejný blb ,kterého je třeba okamžitě vymáchat v ledové vodě.Tak bych to viděl já.Vsadím se ,že kdyby tento konkrétní člen RS narazil na stejný problém u stokilového dvoumetrového chlapa tak se mu maximálně vyhne obloukem.Svědčí to o jeho mimořádné inteligenci.

reagovat
Neděle 1. května 2011 ve 14:50 ® Fryw
Fryw

Ahoj poldíku. Na druhou bych pochopil, ale tohle je prostě dle mého názoru neobhajitelné…byla to velká chyba.

reagovat
Neděle 1. května 2011 v 8:46 ® džigit

Poldík> Ty jsi …! Kdyby na druhý,asi by pochopil :-(( Omezil by si v lovu sebe,ale takhle?!? Ani se nedivím,co víc říct…

reagovat
Neděle 1. května 2011 v 0:24 ® Poldík
Poldík

ahoj všem,chlapy jsem rybář srdcem i duší a nikdy jsem nechtěl zneužít fórum k obhajobě.Dne 23,4,2011 my byla celosvazová povolenka rybářskou stráží č.12826 odebrána právě kvůli tomu ,že jsem svého syna nechal lovit na třetí prut.Snažil jsem se,aby se na věc díval selským rozumem,ale bohužel.Nemohu však nic namítat proti odebrání,jelikož jsem řád porušil.Ani se neptejte u čeho jsem syna nechal sedět,ale vím,že syn byl šťastný.

reagovat
Sobota 30. dubna 2011 ve 23:54 ® Robur
Robur

akorát by to chtělo pochopit, že zadavatel se neptal na to, jak siutaci ojebat, ale legalizovat.

reagovat
Sobota 30. dubna 2011 ve 23:26 ® Predator reakce na …

Absolutní souhlas se dvěma posledními příspěvky.Konečně někdo řekne jak to udělat nejjednodušeji a nejefektivněji,než kecat jako ti ostatní chytrolíni kteří jsou chytří až na půdu ale skutek utek.Každý normálně uvažující člověk toto pochopí.Prostě absolutní souhlas s petrikveprik a Fryw>

reagovat
Sobota 30. dubna 2011 v 10:48 ® 

Pustim se „na tenky led“ – vyser se na uřády, ogranizace, ustanovení…a špekulovani jak to udělat a běžte spolu na ryby. Neni čas ztrácet čas..

Ogar může chytat na 1 tvuj prut. Nikdo kdo ma zdravy rozum ti nic nerekne (porad verim ze tech je vetsina).

Btw souhlas s přizpěvkem niže – znam organizace, kde stači „0,5l domaci“ :-) a máš lístek (pro kohokoli..)

reagovat
Pátek 29. dubna 2011 ve 22:39 ® Fryw
Fryw

AHoj Poldíku. Asi to vzbudí vlnu nevole, ale napsat to prostě musím. Mám kamarády rybáře z různých koutů republiky a vím, že někde složení zkoušky = zaplacení 100kč a nic víc. Též bývá někde možné pořídit prostě povolenku pro někoho jiného bez jeho účasti. Neber to jako návod, tohle je každopádně špatný přístup. Ale co se týče chytání, myslím, že v rybářském řádu není určeno, kdo má háček navazovat, kdo napichovat nástrahu atd…

reagovat
Pátek 29. dubna 2011 ve 13:50 ® osprey
osprey

Poldík> Pokud jsem pochopil, syn sám stejně chytat nemůže (píšeš, že ani nenapíchne návnadu). Takže by stačilo dohodnout se na místní MO, že RS i ostatní přimhouří oko nad tím, že bude chytat s některým držitelem povolenky, kterým můžeš být třeba ty.

On je to problém dát papíry někomu, kdo ani není schopný zapsat si docházku nebo úlovek a sám bez pomoci vlastně ani chytat nedokáže. Tam by bylo daleko přínosnější, aby povolenku měl ten, kdo s ním u vody je a zapisuje, navazuje, rozhoduje a zodpovídá. Takže bych se na úřední šiml vykašlal a pokusil se normálně lidsky dohodnout touto cestou. Další věc jsou soukromé revíry.

reagovat
Pátek 29. dubna 2011 ve 13:16 ® Zbyndas
Zbyndas

Poldík> Velmi fandím Tobě i Tvému synovi a přeji vám ať zdravý rozum zvítězí nad zkostnatělou byrokracií…

reagovat