Chytej.cz

Na co chytat v březnu? necteno

3.3.2011 | fishman123 | 19.281 zobrazení | 28 odpovědí

Ahoj rybáři, jaké používáte nástrahy na jarní plavanou? Chtěl bych chytit hlavně tloustě. Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 2. března 2016 ve 23:53 @ Palivec reakce na …

Hawlig> Mohl, ale nechce se mi. Už jsem o tom psal mockrát. Amíkům to funguje, mi to také funguje, tak je to asi funkční. Je to jako s tou vránou. V tom článku, na který jsem sem dal link před 5 lety, je to popsané snad dosti statečně. Pokud ti to nestačí, zadej si do Google heslo Worm Grunting. Dostaneš tolik odkazů, že to můžeš louskat celý víkend. Podívej: https://www.google.cz/search?…

reagovat
Středa 2. března 2016 ve 14:58 @ Hawlig reakce na …

Pro fischer@

reagovat
Středa 2. března 2016 ve 14:57 @ Hawlig reakce na …

Dobrý den,mohl by jste mě poskytnout víc informací o žížalách jak na ně. Děkuji Petr Havel

reagovat
Pátek 18. března 2011 v 8:48 @ Fischer reakce na …

osprey> Jistě, ale jak kdy a kde. Znám 2 fleky na mníky a 2 fleky na parmy, které jsou v zimě spolehlivé. Po Novém roce je to složitější, ale platí jiné věci. Dnes, když mi i díky promrznutí na rybách, dobře nefungují žíly na nohách, na zimní lov s…u. Ale cca do padesátky, jsem jako pořádný maniak, tahal mníky z vody i na Silvestra. Já mám osobák 82 cm, syn 87 cm. Nakonec i největší hlavaňu jsem chytil na Silvestra 1995. Záběr těsně před 17. hodinou. Hodina zdolávání na vlasci 0,37 Byron Stratos (11,6 kg) a prutu Byron Cobalt. Pustil jsem ji, bylo mi ji líto… Maso si koupím u řezníka.

reagovat
Pondělí 14. března 2011 v 8:18 ® Piranha
Piranha

Střídka z čerstvého rohlíku, ale čerstvého, nebo z toustového chleba.Pak červíci a hnojáčci

reagovat
Pondělí 14. března 2011 ve 3:21 ® osprey reakce na …
osprey

fishman123> Ono hledání ryb v zimě není jednoduché a na každé vodě nebo dokonce v každém úseku to funguje trochu jinak.

Já měl to štěstí, že jsem se to učil v době, kdy bylo ryb víc a jak postupně ubývaly, bylo to stále těžší.

Jsem ale přesvědčen o tom, že si tuhle cestu musí každý projít sám.

reagovat
Sobota 12. března 2011 v 18:47 ® fishman123 reakce na …
fishman123

osprey> Díky za radu , bohužel moc nefunguje :-)

reagovat
Sobota 12. března 2011 v 16:43 @ Fischer

Spolihlivá je vždy žížala. Netřeba se hádat, která se jak jmenuje. Je jich 5.500 druhů. http://cs.wikipedia.org/…%AD%C5%BEaly Narazil jsem na zajímavý ypůsob lovu. Kolík yaražený do země a generování mechanických vibrací, které údajně napodobují krtka při lovu. Amící tak loví metráky žížal. To železo je ploché a vyleštěné. Jde o suché tření a kolík vibruje na stejném principu, jako struna při tření smyčcem. Ideální je dle mého mínění kolík z tvrdého dřeva, odřezaný třeba z prodávané násady k lopatě (ne každý má možnost si to vyrobit sám). http://www.plosone.org/…pone.0003472 Ken Catania se věnoval věci doslova vědecky. Podívejte se na „film 1“s Audrey a Garym Revellovými. Gary „vyhrává“ a Audrey je sklízí.

Pokud by chtěl někdo info, mám toho víc.

reagovat
Pátek 11. března 2011 v 19:25 @ Fischer reakce na …

Fischer> Poznamenávám, že jsem takové „balíčky“ s játry buď napichoval na háček (perfektně drží', nebo jsem je upevňoval podobné jako boilies.

reagovat
Pátek 11. března 2011 v 19:23 @ Fischer

Pro zvýšení „pevnosti“ jater, jako nástrahy jsem bez problémů užíval 2 metody.

  1. Játra si „naporcovat“ na požadovanou velikost „porcí“ pro ryby a KRÁTCE prudce opražit. Zdůrazňuji krátce, jen po povrchu. Povrch stvrdne a játra drží pohromadě.
  2. Játra si připravit doma, ještě když jsou chladné (z ledničky) a tuhé. Udělat si „balíčky“ – kousek jater do kousku dámské punčochy a udělat uzlík, či omotat nití (operace spíš pro 2 lidi).Jemná síťka rybám vůbec nevadí. Dá se tak „zabalit“ prakticky všechno možné (měkké těsto, partikl).

Kdysi jsem si to vymyslel na řídké těsto. Teď se dají koupit takové punčošky hotové(nezaměnit za PVA)myslím od firmy FOX, ale ještě jsem je neviděl. Je to prosté, punčocha vyhovuje.

reagovat
Čtvrtek 10. března 2011 ve 21:48 ® osprey reakce na …
osprey

fishman123> Tak se do těch 30 cm koukni – tam uvidíš až na dno. A když tam nebudou ryby, jdi do nadjezí:-))

reagovat
Čtvrtek 10. března 2011 ve 21:10 ® fishman123
fishman123

chystám se na jednu řeku u mého domova ale nevím jestli mám jít do hlubšího nadjezí (3 m) nebo do podjezí(30cm). nevíte co je lepší???

reagovat
Úterý 8. března 2011 ve 21:30 ® JohnyMad

Tak jsem byl minulou sobotu na Labi v Pardubucích. respektive kousek od Rosic neb nemám rád ty davy výletníků, co se dovezou autem až pod splav a pak se promenádují okolo Labe. Tak jsem šel vykoupat ty angličáky co jsem si koupil ve výborné slevě na for fishing (kus 18 CZK). Chodili nádherně, absťák do příštího víkendu zažehnali :o)) I když jsem nezahlédl ani šupinu, ale to se dalo čekat. Rybky se ještě nerozjeli. Jinak na jaře mi vždy funguje rohlík. Myslím tím opravdu začátek jara kdy je voda, ještě hodně studená. Překvapivě víc jak červy.

reagovat
Pondělí 7. března 2011 ve 23:14 ® osprey reakce na …
osprey

chupacabra> Drůbeží ze supermarketu budou asi nejlepší. Beru to jak to je a dávám větší kousky na větší ryby. Zatím mám nej 52 cm (na ty játra). Asi dva roky zpátky.

reagovat
Pondělí 7. března 2011 ve 21:57 ® chupacabra reakce na …
chupacabra

Cudla> tak je mam taky rad:)

reagovat
Pondělí 7. března 2011 ve 13:37 ® Cudla reakce na …
Cudla

chupacabra> „Lehce šlehnuý a nezapomeň na pikantní tatarku“.Samozřejmě syrový,drůbeží někde i hovězí záleží jak je nastražíš,někde maj radši nudličky jinde trhanec (žvanec větší kousek)

reagovat
Pondělí 7. března 2011 ve 13:02 ® Paja73 reakce na …

chupacabra> stačí zde napsat do vyhledávání: játra nástraha http://www.chytej.cz/…u/851/jatra/

reagovat
Pondělí 7. března 2011 v 9:38 ® chupacabra reakce na …
chupacabra

osprey> kdo by to rekl:) chyta se na syrovy nebo nejak uvareny a z jakyho tvora?

reagovat
Neděle 6. března 2011 ve 21:42 ® osprey reakce na …
osprey

chupacabra> Příprava spočívá v tom, že uřízneš nebo jinak oddělíš kus požadované velikosti a napíchneš ho na háček.

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 19:45 ® chupacabra reakce na …
chupacabra

gabo> jak se chyta na jatra, jaky, jak pripraveny nebo zkazeny?:)

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 19:17 ® gabo reakce na …
gabo

většinou jen tloušť ale znáš to, největší candáti se chytí náhodou na rohlík.

reagovat
Neděle 6. března 2011 ve 14:21 ® fishman123 reakce na …
fishman123

gabo> A dá se na to chytit jenom tloust nebo i něco jiného?

reagovat
Neděle 6. března 2011 v 9:03 ® gabo
gabo

vynikájící jsou i játra

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 11:53 ® timbab
timbab

Sendvič-hnoják+rohlík,na ty tlouště.

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 11:51 ® HonzaHD
HonzaHD

na jaře mam nejvíc osvědčené barevné červy nebo rohlík…

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 11:01 ® JKemr
JKemr

Pařenka, červíci…

reagovat
Čtvrtek 3. března 2011 v 17:24 ® chosebaits
chosebaits

Tady máš otázku,je tam mnoho psáno http://www.chytej.cz/…cich-vodach/

reagovat
Čtvrtek 3. března 2011 v 16:18 ® hraji
hraji

Možností je mnoho, pečivo, bílí červi, ještě se dá použít sekaná, luncheonmeat a i ta játra.

reagovat