Chytej.cz

Vyber delky Winklepickeru necteno

2.2.2011 | Herry | 14.174 zobrazení | 33 odpovědí

Zdravím uz dlouho premyslim o koupi winklepickeru a letos si ho musím pořidit, ale jak koukam, jsou delky od 210 cm az do 330 cm a nevím kerej by byl pro me vhodnej.Hodlam chytat na malej rekach a rybnicich.cetl jsem hodne clanku o winklepickerovch proutcich, ale abych pravdu rek, uz si je moc nepamatuju :) diky vsem za odpovedi. PS:kurna at uz je teplo!!!!!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Čtvrtek 17. února 2011 v 19:43 ® břitva
břitva

2,70–3m:-)

reagovat
Neděle 6. února 2011 ve 20:42 ® iceman
iceman

Mám 2 pickery, oba ve 3 metrech. Chytám s nimi jak na malých říčkách, tak na pískovnách. Kratší bych nechtěl, mě tohle sedí. Na podzim jsem si pořídil Mivardi Axiom Picker, ten prut je za ty peníze solidní, levné špičky, doporučuji.

reagovat
Neděle 6. února 2011 v 17:06 ® talE

To shimano jsem měl taky, takže lze jen doporučit dál :-)

reagovat
Středa 2. února 2011 ve 21:00 ® skwor reakce na …
skwor

LuboO> Neboj :-))

reagovat
Středa 2. února 2011 ve 20:07 ® LuboO reakce na …
LuboO

skwor> lebo som sa uz zlakol… :-))

reagovat
Středa 2. února 2011 v 19:45 ® timbab reakce na …
timbab

Herry> Není zač.Přeju šťastnou ruku při výběru.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 19:33 ® Herry reakce na …

timbab> verim, ze vyberu spravne :-) a diky za rady :-)

reagovat
Středa 2. února 2011 v 18:12 ® skwor reakce na …
skwor

LuboO> To je kolegovo, já mám Garbolino.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 17:36 ® LuboO reakce na …
LuboO

skwor> ty mas simano?

reagovat
Středa 2. února 2011 v 17:21 ® timbab reakce na …
timbab

Herry> Výběr je na tobě;-)

reagovat
Středa 2. února 2011 v 17:17 ® Herry reakce na …

osprey> peknej clanek s vice nazory na kazdej proutek.clovek uz ma hned vetsi prehled co a jak.

timbab> tezko se mi rika nakej nazor kdyz sem poradne v ruce zadnej picker nemel.ted mmam peknyho broucka v hlave :-) otestuju proutky od 2.4m do 3m a neco si vyberu.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 17:07 ® timbab
timbab

skwor> S tou 2,4 sekám i na delší vzdálenosti a nemám žádné výrazné problémy.Občas mi na záseky přijde málo i 3,6 :-))

reagovat
Středa 2. února 2011 v 17:04 ® skwor reakce na …
skwor

Herry> Nexave 240cm při zdolávačce. Je to fajn prut, jenom na můj vkus až moc parabolický…

timbab> Mě na ty záseky občas připadá málo i těch 2,75m…A to nechytám daleko.

reagovat
foto/forum/2011/th-img16379.jpg
Středa 2. února 2011 v 17:01 ® timbab
timbab

Herry> Jo 2,7 je střed.Já mám 2,4 a 2,5 už jsem to psal.Vzhledem k určení pickeru-jemný lov na krátké vzdálenosti(cca do 20m max.) bych problém se zásekem neviděl.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:57 ® Herry reakce na …

timbab> jak tady vidim ty nazor ktery se shodujou i s mejma, tak videl asi ten zlatej stred tu 2.7.Vlacka nic ty mam dve.jak uz sem psal omakam si par proutku a ruznejch velikosti a uvidim.Zda se mi, ze s proutkem pod 2.7 by se nedalo tak dobre zasekavat.ty mas pickera pod 2.7?

osprey> mknu na to…

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:48 ® timbab reakce na …
timbab

Robur> Proč by jsi nešel pod 2,7?Vláčku neberu v potaz-na to ten prut určený není.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:41 ® osprey reakce na …
osprey

Herry> Om má ten Nexave i pár hodně příjemných věcí (např. některá exponovaná místa jsou zesílená) – koukni se na můj článek z brněnské výstavy. Je tam nějaká fotka a kus komentáře.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:31 ® Herry reakce na …

osprey> jasne kazda znacka udava odlisny gramaze, ale ve finale jsou na stejne urovni.prvne si to omakam co a jak mi sedi a nesedi.jak rikam, zatim mam vytypovany nexave, vomakam na veletrhu a udelam si nazor.s Fidrama medium a light mam zkusenosti, ale pickera sem nemel v ruce tak nevim.jinak diky

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:21 ® osprey reakce na …
osprey

Herry> Na ty čísla moc nedej a někde si ty pruty vezmi do ruky. On je ten Byron možná o něco tvrdší a Šímo měkčí.

Byrona jsem v ruce měl a připomíná mi toho mého (parametry stejné, ale o 3 modely zpátky). S tím svým házím 10 g krmítko i s obsahem (20 g celekm) jak nic. Shimano je mírně tužší, ale ne o moc.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:17 ® timbab reakce na …
timbab

Herry> Zatím jsem ho moc nezkoušel ale je npřesně podle mých představ.To Nexave nemám takže nemůžu srovnávat.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:17 ® Herry reakce na …

Robur> na fidra chytam uz nejmin 7 let, takze naka zkusenost tam je, jinak bych se do pickra tolik necpal.jak to vidim, tak asi poridim v delce 270.díky

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:14 ® Herry reakce na …

timbab> a spokojenost???te mrkam, ze WP byrony maj vr. zatez 3–12g a WP Nexave ma 10–30g.je mezi nmi nakej velkej rozbil bo jen nepatrnej

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:12 ® Robur
Robur

takže pod 2,7 bych nešel a ani náhodou. Akademická otázka, fídr už máš? Pač kdyby ne, tak bych si WP koupil až jako další alternativu.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:11 ® Robur
Robur

mám 2,7 a pro lepší zásek bych bral delší, na druhou stranu nemohu posoudit, zda by byl i tak citlivý jako ve 2,7m.

2,7 má ještě 1 výhodu, mám ho na přívlačové závody jako další prut.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:05 ® timbab reakce na …
timbab

Herry> Já si teď nedávno pořídil Byron Coarse Team.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 16:03 ® Herry reakce na …

no nevadi aspon nemusim moc premejslet a muzu uvazovat o Shimanku :-) abych pravdu rek, tak znacka Shimano je moje velmi oblibene a nedam ne ni dopustit!

reagovat
Středa 2. února 2011 v 15:52 ® timbab reakce na …
timbab

Herry> Myslím že x12t už jentak neseženeš;-)

reagovat
Středa 2. února 2011 v 15:49 ® Herry reakce na …

po tom koukam uz nakej rok.Proutek sem nevidel na vlastni oci, ale z fotek co sem videl a ze clanku co sem o nem cet byl moc dobre chvalenej a hlavne, je i za dobrej peniz.takze doporucujete model 2010?Mrkal sem i po buronu x12t…chlapi si ho taky hodne chvalili, ale myslim, ze mezi tehlema huleckama nebude velkej rozdil.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 15:48 ® skwor
skwor

Herry> Mám 2,75m (Garbolino) a zdá se mi to jako solidní kompromis.

reagovat
Středa 2. února 2011 v 15:43 ® osprey
osprey

Herry> Rozhodně zkus Nexave od Shimana (loňský model – starší byl poleno). Kupodivu to není drahé a docela se mi to líbí.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1